Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Finančníkův osobní poradce psychologie obchodování (5) : chci odejít z práce a začít obchodovat


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Krasny clanek a velmi plodna diskuze.
Rad bych pridal muj pribeh muze byt jak inspiraci tak odstrasujicim prikladem.

Kdysi pred lety jsem narazil pres doporuceni cetl clanek uvodni a to pod nazvem "jak jsme zacali vydelavat na pomerancovem dzusu...." Byl jsem tradingem doslova neposvrneny, abych se priznal, ani jsem nevedel ze neco takoveho je. nadchlo me to, byl jsem fascinovan, ziral jsem na to jak rohlik do pekarny a byl jsem v uzasu jak zajimavy byznys toto je a presne jak bych si jej predstavoval. Prace bez sefa s casovou nezavislosti , prace bez lidi v soukromi s moznosti venovat se tem, kterym chci, netravit dlouhe a zbytecne hodiny v praci...
Prvni osahani zacalo v trade navigatoru ale bez penez jsem tradingu nechal,nechapal jsem vyznam proc to delat kdyz nemam za co obchodovat....
po delsi dobe asi po roce jsem mel sehnane nejake penize a pustil se na forex v metatraderu,nejdriv demo(par testu systemu a pak real) nikdy predtim jsem nemel za sebou zadny papertrading ani backtest, jen viru. Musim rict,
ze real byl sok,poznal jsem sve emoce,ktere jsem neznal, nutno dodat, ze jsem mel dobre naucene zaklady jako povinnost zadavani sl atd...darilo se mi byt na nule, jindy v plusu, jindy v minusu...
vyzkousel jsem par systemu, spis jsem obchodoval "co se mi libi" - price action atd
odesel jsem z prace (ne kvuli tradingu,ale vicemene nucene) a rikal jsem si pohoda, naucim se trading, do prace uz nebudu stejne muset...ouha, v obchodovani jsem sel jaksi porad do strany...porad dlouhodobe tak nejak +- 0 az -5%
nastoupil jsem do noveho zamestnani, prestal jsem skakat ze systemu na system (moje nastaveni vzhledove vypada uz asi rok porad stejne,zameruji se na jine veci)... v psychologii jsem o x milovych kroku dal nez kdyz jsem zacal, ted se zameruji na ladeni meho systemu + predevsm money management a ejhle, uz jsem zazil par plusovych mesicu po sobe...ne desitky procent ale trebas jen 1-2%, coz je porad zajimave vzhledem k tomu ze jsem jeste nejak seriozne nepapertradil, resp ano ale nebavilo me to, byl jsem pomerne opravdu silne ziskovy, ale pro test jsem oteviral pozice jak na demu tak na realu stejne a zjistil jsem, ze na demu dopadl obchod vyborne a na realu trebas na nule nebo na 1/4 k ceste k profitu, proto jsem pro skolu z realu.


osobne jsem toho nazoru ze real je nejlepsi skola a to diky emocem .. mam par znamych co porad skace ze systemu na system nebo backtestuje porad cosi dokola a cekaji "na ten spravny cas kdyz zacit" porad jen preslapuji na miste a asi se do toho nikdy nepusti...

Kam se chci dostat? samozrejme na odchod z prace a zacit FT,samozrejme pod podminkou vetsiho uctu, a tez vypilovaneho systemu s vysledky idealne na urovni soucasneho prijdu ( i to jde, ne ze ne)
do papertradingu se porad stale nechystam , vim ze jsem slusne ziskovy na demu, ale do backtestu,moneymanagementu a pilovani vstupu a predevsim vystupu ano..

Myslim,ze malo kdo se prizna,ale sam reknu, ze po roce a pul live tradingu jsem zhruba 11% minus
Zvlastni je,ze do zelenejsich cisel se dostavam, az kdyz jsem se odnacil emotivni vstupy a vylezy + zkoumani pouze jednoho stylu a par trhu. Za tech 11% uctu bych se nikde jinde nenaucil to, co v realnym trhu ve valce se svymi emocemi.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

FT traderem som sa stal v lete minuleho roku po tom, co som prisiel o zamestnanie vdaka dopadu krizy. V tej dobe som uz mal za sebou nemale mnozstvo backtestov a aj skusenost z live obchodovania - klasicke skolne. Vzhladom na to, ze som si rok a pol pred tym zacal viest svoje vydaje, vedel som tak velmi rychlo, ze moje financne rezervy vystacia na priblizne dalsich 12 mesiacov. K tomu sa este pripocitalo dvoj mesacne odstupne a sest-mesacna podpora od statu a bolo rozhodnute. Bola to jedinecna prilezitost venovat maximum tradingu.
Ako vsak clanok velmi dobre poznamenal, pre cloveka zvyknuteho na instrukcie od sefa, prisiel problem s disciplinou. Miestami som mal pocit, ze sa tradingu (backtestom) venujem menej ako za cias, ked som este chodil do prace. A prejavilo sa to aj na mojom druhom pokuse o Live koncom minuleho roku, kde moja equity 3 mesiace oscilovala pod 0 a nakoniec 4. mesiac nahle dosiahla DD po ktrorom som usudil, ze je cas na pauzu.
Dnes mam rozpracovany backtest z mnozstvom doplnujucich poznamok a hlavne variant vystupov. Teda backtest je uz vlastne hotovy (1104 obcohdov), treba ho vsak analyzovat a napisat zaklady obchodneho planu. Teda hor sa do prace...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu "odpolednímu zaměstnání na zajištění alespoň části příjmů" - znám několik traderů, kteří k tomu to účelu úspěšně používají dávky od Úřadu práce. Ono náš štědrý dotační systém silně poháněný socanskými spratky představuje pro nemakačenky velmi silnou motivaci nic nedělat, práci si nehledat a pobírat dávky. Takže proč toho pro začátek tradingu nevyužít také, že? ;)
Sám se k tomuto kroku tedy rozhodně nechystám, ale je to také určitá volba. Ostatně jen z mých vlastních odvodů na "sociální pojištění", které bych rád a ihned zrušil (kdyby to jen šlo), bych měl v současnosti za každý odpracovaný rok předplaceno na několik dalších let na pracáku ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No chlapi, to je teda pro mě zklamání. Podle odpovědí tu nevidím moc lidí co by se FT tradingem opravdu živilo :-( Tak jak je to teda? Já se na to chystám za pár měsíců v pozičním obchodování (daytrading, nebo alespoň jiný timeframe zkusím zbacktastovat až budu mít intradaydata), už od prosince se snažím jet podle obchodního systému a výsledky jsou více než uspokojivé (zisk cca 10% měsíčně) tak bych čekal že podobných lidí je tu více, tak se přiznejte ;-)
Romul

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romule,

já myslím, že Ti co mají svůj systém a svou disciplínu na takové úrovni, že dosahují pravidelných zisků a trading je jejich jediným zdrojem obživy, tak již diskuzní fórum tolik nenavštěvují jako v začátcích. Samozřejmě je to jen můj názor, ale v okamžiku kdy umíš ovládat platformu, máš ziskový obchodní plán/systém a umíš ho dodržovat, tak Ti těžko může někdo v diskuzi pomoct ho dále vylaďovat. Prostě kdo už jede FT, tak si asi nebude chodit pro rady do fora. Pár takových lidí, kteří přispívají a jsou pravděpodobně FT se tu najde, ale nejsou to určitě jediní FT. Na některé otázky si prostě člověk musí najít odpovědi sám.

Měj se, ahoj.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomassino:
díky za tip. To vlákno znám, pár fulltime traderů se tam určitě najde. Ale taky jsou tam tradeři kteří po novém roce přestali obchodovat např. mechanické systémy a hledají něco jiného. Ale já nehledám vlákno plné FT traderů :-), chtěl jsem jen Romulovi napsat svůj názor proč podle mě do diskuze FT tradeři moc nechodí. Většinou tu přispívají lidi když jsou ve fázi SIM a nebo na začátku LIVE. Jak se chytnou v live, tak se soustředí především na své obchody a do diskuze je to již tak netáhne - viz. např. Gordon, JenaL, Benedikt.Ben a další.

Co se týká měho přispívání, nejsem sobec, ale zatím myslím nemám co komu radit. Maximálně tak s ovládáním platformy úplným začátečníkům :-). Zatím se snažím upevnit vlastní disciplínu v dodržování OS. Takže se cítím být stále na začátku.

Měj se a ať se Ti daří.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak díky za odezvu, asi máte pravdu v tom že zkušení tradeři už spíše řeší konkrétní problémy na jiných vláknech. Já s daytradingem zatím zkušenost nemám, jak jsem psal tak chci zkusit až časem i když jestli mi půjde poziční obchodování dál podle plánu tak to asi ani nebude potřeba :-). Nakonec i Tomáš ve svém druhém příspěvku z Algarve píše že spíše přechází na poziční obchodování, které mi osobně zatím taky sedí a není tak náročné jako daytrading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomarossa:
tak aby to tady neumřelo,tak já se podělím,nejsem úplně FT(popsáno výše),obchoduji ID,mám malý účet na jeden kontrakt,pomalu zvedám na druhý.Roční zhodnocení očekávám 200-500%.Zatím po půl roce live cca 200%.To,že mám stále málý účet bylo zapříčiněno tím,že jsem se tím i živil,takže v podstatě FT.Ted mám práci abych se už konečně odrazil,ale prosím neberte mě jako profesionálního full-time tradera,do toho mám ještě trochu daleko :).
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...