Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader 7 – ideální bezplatný nástroj pro market replay


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 282
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Brebule:
papertradovat znamená koukat na horká data a na papírku si poznačovat vstup a výstup svého umění a odchody na záchod, do kuchyně a ke vchodovým dveřím a telefonní otravy, takže u toho je nutno vhodné připojení.

Zadarmový Kinetick dává k dispozici pouze denní svíčky.

MarketReplay si mohu nahrát buď při koukání na horká data mám-li vhodné připojení, jinak lze s výhodou od verze NT7 využít jejich stažení nezávisle na jákémkoliv připojení přímou funkcí v Ninjovi, ale pouze do Replaye (do klasické historie ne, takže při přehrávání Replayem graf doleva chybí což je sice docela blbá vada na kráse ale alespoň není nutné hned na počátku měsíc co měsíc otravovat brokery).

MarketReplay má samozřejmě tiková data a dokonce lze zvolit i data hloubky trhu takže je pak při přehrávání vidět, např. v DOOMu, i nabídka a poptávka do hloubky pod a nad cenou.

(Vzhledem k chybě NT7 DOOMu kdy neukazuje BID a ASK cenu z tikových dat je nutno nyní stahovat i ten násobně velkej balík dat hloubky trhu).

Papertradovat má podle mě smysl až tehdy když jsem velmi dobrej na Replayi, nikoliv když si to pouze myslím. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Brebule:
inu tak trochu by se tomu dalo přiblížit když se odsune koukání a poslouchání zpráv, také tady do fóra na některá konkrétní vlákna, na cenové pohyby čehokoli na jakélokliv burze do doby než si jednonásobnou rychlostí projedu poslední aktuální seanci. Buď ještě ten den večer/v_noci či druhý den v době reálu, nebo ještě zkusit jet si to třeba až měsíc, dva, tři pozadu když se zprávám nedá vyhnout - to už se mezitím trochu zapomene co se který den dělo, ale stejně pak v hlavě vrtají jiní červíci než u paperu či ostrého reálu.

Dvoj a vícenásobná rychlost zase vhodně trénuje postřeh v rozhodování a postřeh reakce na chyby, tedy jako kličkování městem, nikoliv však neusnutí za volantem i když pozdní noční trénink i na zvýšené rychlosti může vhodně navodit i to. Pak probouzí aktivitu Ninja hláškou StopLóss, nebo uteče trh do cílové mety bez obchodu - každopádně lepší než prášky na spaní když je to s Notebookem v posteli.
Snad by také mohlo platit - Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. (tu)
Krom toho je v nadpisu článku napsáno - [ital]Ideální[/ital].

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S.:
díky za rady a názory, začnu na Replayi a pak přejdu na paper, po jaké době, to se uvidí. Teď už aspoň vím, že to není to a samé a že je stále co objevovat ;) to je věc, která mě na tradingu neuvěřitelně baví, i když to někdy pěkně bolí, to cvičiště :)
Přeji hodně štěstí!
B.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
jen si chci ověřit, že jsem pochopil správně jak fungují různá data NT7:
Data stažená do starších kontraktních měsíců přes Tools->Historical data manager->download (např. pro expiry NQ 06-11 tedy druhý čt březen až druhý čt červen) se dají použít hlavně pro backtestování (nedají se přehrávat, jen si já sám posouvám graf).
Data stažená přes File->Utilities->Download Replay Data se hodí spíše k papertradingu, protože je lze přehrávat jakoby "naživo" (navíc je musím stahovat po jendom trhu a jednom dni).
A pokud bych si nastahoval ty replay data např. pro ten expiry NQ 06-11, graf by se neměl lišit od toho vytvořeného pomocí historických dat (jen půjde přehrát "naživo").
Chápu to správně a jsou případně ještě nějaké další zásadní rozdíly?
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 týdny později...

Ahojte traderi.
Chcem sa spýtať na kvalitu replay dát, ktoré sa dajú stiahnuť zo serverov NinjaTradera. Sú tieto data lvl1 + lvl2 presné? Nedochádza v nich k nejakým výpadkom, alebo nepresnostiam?

Pýtam sa preto, či má zmysel zapodievať sa s papertradingom na takýchto dátach. Ak by v nich boli nejaké markantné rozdiely oproti dátam, ktoré si človek nahráva sám zo živých feedov, tak je jasné, že na nejaký seriózny papertrading sú také dáta nepoužiteľné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím Vás,
dělal jsem vše podle článku k replay, ale skončil jsem u toho, kdy mi naběhne okno s ovládáním (play, pauza, stop..), kliknu na play, čas začne ubíhat, ale myslel jsem, že se mi rovnou otevře i okno s grafem, kde už si nastavím vše dopodrobna, ale nic se neotevře. Lámu si s tím už docela dlouho hlavu a nějak na nic nemůžu přijít, asi je to primitivní dotaz, ale mě by odpověď na něj velmi pomohla. Vždy prvně hledám v googlu a foru, ale k tomuto jsem nic nenašel. Díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...