Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader 7 – ideální bezplatný nástroj pro market replay


Doporučené příspěvky

V DataSeries som nastavil sekundový graf. Akurát som tam mal doteraz ako hodnotu 30, čo neviem, či je správne. Skúsil som zmeniť aj na 1, ale aj tak nepomohlo.
Graf sa mi vykresľuje či s hodnotou 1 alebo 30, takže na obrazovke ho vidím, ale ten súbor neexistuje.
Dal som ho hľadať a ak sa má volať presne TickExport.txt, nikde sa nenachádza.
Keď som stiahol dátum 28.10.2012, tak mi ho aj tak v available data neukáže a keď dám go to, tak nemôžem vybrať iný dátum a čas, než 29.10.2012 05:00:00. Tvrdí, že predchodzie dáta tam nie sú a toto je najskorší čas ktorý môžem vybrať.
Na disk C: aj D: mám full access.

Možno ešte vec, čo som nespomenul, neviem či dôležitá. Keď zafajknem stratégiu ako enabled, vypíše mi "Although you have order confirmation enabled, orders generated by a strategy will be submitted without confirmation"

V Output Window bolo toto (dúfam, že to sem môžem postnuť):

**NT** Enabling NinjaScript strategy 'TickExport/84d4ab6399274ce2b6db05ec9ae9c29b' : On starting a real-time strategy - StrategySync=WaitUntilFlat SyncAccountPosition=False EntryHandling=AllEntries EntriesPerDirection=1 StopTargetHandling=PerEntryExecution ErrorHandling=StopStrategyCancelOrdersClosePositions ExitOnClose=True/ triggering 30 before close Set order quantity by=Strategy ConnectionLossHandling=KeepRunning DisconnectDelaySeconds=10 CancelEntryOrdersOnDisable=False CancelExitOrdersOnDisable=True CalculateOnBarClose=False MaxRestarts=4 in 5 minutes
**NT** Error on calling 'OnBarUpdate' method for strategy 'TickExport/84d4ab6399274ce2b6db05ec9ae9c29b': Klient nevlastní požadované oprávnenie.

**NT** Disabling NinjaScript strategy 'TickExport/84d4ab6399274ce2b6db05ec9ae9c29b'


Mohlo by to byť kvôli tomu, že nemám kúpenú plnú verziu? Alebo na čo konkrétne by sa malo vzťahovať to oprávnenie?

Ďakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 282
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Budeme to muset nějak prostřelit, mě chodí i to co stáhnu z Finančníka.
Mám jediný rozdíl v hlášce CancelExitOrdersOnDisable=False, Ty máš True, ale nemyslím si že by toto mělo mít vliv.
Plná verze být nemusí.
Ty máš asi ještě nastavenou konfirmaci pokynů (Tools-Option-General) a tak to zahlásí že konfirmace u strategií nebude uvažovaná.
Ta hodnota 30 u sekundového grafu není důležitá a jako default stačí.

Každopádně strategie nabourá Error když je zavolána a protože se nevytvoří ten soubor, tak asi bude problém ve funkci "System.IO.StreamWriter" která to tlačí na disk.

Není mi jasné co s tím, ale něco zkusíme:

naeditovat a zkompilovat -
pro začátek dej Tools-Edit NinjaScript a Strategy, označ tu strategii TickExport a potvrť OK. Tím se otevře editace a maximalizuj si celé okno.

Na řádkách 53 až 66 jsou napsány jako komentář povely k tisku do Output okna (tam kde se zobrazuje ta Error hláška) a odstraněním dvojlomítek na začátku jednoho každého řádku se to donutí k určitému tisku do Output okna.
(Pokud ale budeme mít nestejně očíslované řádky, tak se budeme muset na číslování nějak domluvit).

Kompilace se provádí pomocí F5, nebo nahoře v liště ikonkou vpravo od dalekohledu a pokud se povede bezchybně, tak repro zahraje, jinak vyloudí ránu.

Dalo by se zkusit nejdříve zkompilovat beze změn, zda-li se tomu bude všechno líbit,

jinak, pokud bude zrada u řádku 68 kde je "using" tak z toho až po řádek 74 nadělat dvojlomítkem komentáře a zkompilovat.

Též zkusit určit jiné umístění souboru na disk, nebo jen vyhodit to zpětné lomítko v C:\TickExport.txt .

Původně, když jsem ještě neuměl tisknout do souboru, tak jsem si to posílal do toho Output okna a ručně to kopíroval z něj.

Jinak pokud se má upravená strategie použít v grafu, je nutné ji v grafu buď smazat a potvrdit OK a pak teprv znovu navolit, nebo by mělo jít též v grafu rovnou použít pravé tlačítko myši a zvolit Reload NinjaScript.

Na ten nedělní datum se snad kouknu někdy jindy, ale smysl tahat i neděli je v tom, že se tím natáhne premarket mezi naší půlnocí a šestou hodinou ranní pro pondělí a když je posunutej čas tak je to asi o hodinu jinak. Zkus to raději s nedělí co byla teď a Po,Út,St až do teď, ale pro testování stačí jakýkoliv replay který kreslí graf a je mimo nestejnou změnu letní/zimní čas.

Tak dej vědět jak to jde kompilovat, zdar.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MarianH: tak ty "nedělní" replaydata premarketu tam u Ninjů normálně jsou i pro 28.10.2012, viz obr. příloha. Začínají naší půlnocí a končí Amíkovou půlnocí kdy u nás i u vás je již nad ránem. Nestejný přechod na zimní čas to ale o hodinu posunuje, já však mám přechod nastaven podobně podle nich. (tu)

20908

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MarianH:

Tak me napadlo, ze podle te chyby:

**NT** Error on calling 'OnBarUpdate' method for strategy 'TickExport/84d4ab6399274ce2b6db05ec9ae9c29b': Klient nevlastní požadované oprávnenie. **NT** Disabling NinjaScript strategy

By mohla byt pricina v licenci NT. Stahnul jsi NT z jejich stranek nebo od nejakeho brokera? Mas jejich testovaci lisenci nebo nejakou jinou? Me ten program od Jiriho v pohode chodi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nojo, to by mohlo být tím.

Ty licence od brokerů sice umožňují naostro obchodovat, ale jsou nějak okleštěné a spoustu důležitých věcí mají zakázáno, např. automatické strategie, atd.

Takže by stačilo na tu chvíli zaměnit licenční číslo za číslo skutečné demoverze a mohlo by být po problému. Vhodné číslo lze najít např. když se tady na fóru dá Vyhledat "@SIM".

Dejte pak někdo vědět, zda se to díky tomu povedlo. Díky [bold]PeTu[/bold]. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem vám obom. Po náročnom boji sa to nakoniec podarilo.
Skompiloval som to a problém bol nakoniec so zapisovaním na C. Napriek tomu, že mám nastavený Full access, tak je evidentne niečo zle. Keď som nastavil ukladanie TickExport.txt na disk D, tak sa to tam odrazu objavilo. Potom sa mi to normálne podľa návodu podarilo v Historical Data Manageri naimportovať.
NT som stiahol originál z ich stránok, takže aspoň v tomto to bolo ok.
Tie nedeľné dáta ešte preskúmam.
Ešte raz obom ďakujem veľmi pekne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mám tu příspěvek pro ty, kteří zápasí se zobrazením grafů před bodem, od kterého nechám přehrávat stažený Market replay. Například:
pokud přehrávám data od 15.12.2012 a potřebuji vidět při přehrávání data minimálně ještě týden zpětně (tj. od 7.12.2012) kvůli price action, za běžných okolností to prostě musím den co den nahrávat rychlostí 500 od bodu, od kterého chci grafy vidět (v tomto případě tedy od 7.12.2012). Ale přišla jsem na to, že Ninja si minutová data, která se dají použít právě pro vyobrazení úseků před začátkem obchodovaného dne, STAHUJE SÁM.
Pokud jste připojeni k Market replay connection, běžte do Historical data manager, záložka Download, vyberte si příslušný trh a kontraktní měsíc, zadejte Start date a End date, zvolte minutová data Last a detje stahovat.
Ninja si je stáhne sám. Tato data potom uvidíte v záložce Edit po rozkliknutí příslušného trhu a měsíce.
O tomto se nikde na finančníku nepsalo. Aspoň pokud vím tedy. Jinak si je Ninja taky umí stáhnout tak, že zaškrknete v Tools - Options - záložda Data - okénko Get data from server (if available). Při každém připojení si bude stahovat poslední dostupný den v minutových datech. Toto stahování je zpožděno tuším o několik dní.
Tato stažená minutová data se vám budou zobrazovat při stpuštění Replay. Např. pokud máte stažená minutová data od 1.12.2012 do 7.12.2012 a potřebujete dělat replay od 8.12.2012, tak se vám ten týden sám při spuštění replay načte do grafů a vy pak zadáte v replay Go to 8.12.2012 a uvidíte celý ten týden. (samozřejmě si musíte stáhnout tiková data na ten přehrávaný den).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A teď otázka pro Tomáše a Petra v souvislosti s předchozím příspěvkem:
Nevíte, jak kvalitní tato data jsou, zda jsou ze Zen Fire, nebo odkud vlastně? Vzhledem k tomu, že se stahují ze serveru jako tiková data, předpokládám, že mají kvalitu podobnou, ale prostě to chci vědět a ověřit si. Nemohu na to přijít. Díky za radu.

Andrea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea:

replay data stahujete ze serverů NT...ti si je v reálném čase předtím nahrávají od Zen-Fire a možná někoho dalšího (loňská informace je, že je to ještě GAIN)...ale nikdo už vám neřekne, kdy je použit jaký zdroj..nicméně určitě to budou vše data kvalitní minimálně co se zásadních hodnot týče..

jinak pro aktuální zdroje dat je nejlepší se zeptat přímo na NT podpoře..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea:

je to už déle (pár měsíců), co jsem porovnával real ticková data od Zen Fire co se mi ukládaly během seance, pořídil screen a druhý den jsem je smazal a stáhl replay data a porovnal s real.
Čekal jsem, že to bude bez rozdílu, ale pár odlišností jsem našel, jenže to byly fakt mini blbosti ve stylu, že close na 2 min baru byl jednou za cca 10 úseček o tick jinde apod. Trochu větší odlišnosti byly na volume, ale zase nic zásádního.

Celková charakteristika grafu byla při srovnání na 99.9% stejná při srovnání real vs. replay.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
začínám s obchodováním s akciemi a zatím to zkouším na České burze. Stáhnul jsem si NT7 a dělám první kroky s pomocí finančníku. Bohužel se mi nedaří dostat data a dále s nimi pracovat. Data jsem získal na www.czechwealth.cz/komunikace-online/znalostni-centrum/data-cz-burza ve formátu . csv.
Praďte prosím.
Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

demo s real-time datami na akcie s pripojením na NT7 neponuka žiaden broker jedine ,že si zaplatíš pristup cez nejakeho poskytovatela dat u kineticku ta to bude stat zakl. balik 50 usd plus 5 usd za Amex lvl 1, 5usd za nasdaq lvl1 a ,5 usd za Nyse lvl.1 ciže 65 usd. u Iqfeed ta to bude stat 78 usd ale bez Amex ten v ponuke nemaju aspon som to tam nevidel Zaplat si to aspon na mesiac a stiahni data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

liquid:

pro úplné začátky nemusíte žadná data platit, pokud se bavíme o backtestování v programu NT7.

Je zde možnost si data stáhnout pro backtestování z replay připojení na každý den a pak si je pouštět, případně zařídit si zdarma demo účet u nějakého brokera na 30 dní (Mirus Futures, Striker atd.) a během této doby stáhnout data do programu (uloží se do PC a máte je na vždy).

Více hledejte (tlačítko "vyhledávání") a najdete tu více info o tom co tu píšu.

A až teď jsem si všiml, že jdete po datech akcií, já to co psal myslel pro komodity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím bol by som rad keby mi niekto odpovedal elbo uz fakt nevladzem..

PROBLEM c 1

asi 4 dni sa pokusm napojit na zenfire a vyskusat si tak obchodovat na burze DEMO ale vzdy neuspesne aj som im pisal email tak mi odpisali ci nemam zapnuty capslock ked pisem heslo... takze asi tak vsetko somr obil podla tutorialu na financnikovi ale ked dam pripojit k zenfire vypise mi toto LOGIN FAILED: Check your account connection parameters and internet conection.

PROBLEM c 2

taktiez mi nejdu stiahnut ziadne replay data neviem preco vypise mi tam ze data L1 niesu k dispozicii ani data L2 a to na vsetkych moznych trhoch... nikedy mi vyskoci Error on downloadin replay data: conection to data server is busy a blalabla...

Prosim neviemte niekto v com je chyba? vopred Dakujem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mirek333,

Login failed může být tím že máš propadlé heslo. Zkus toto: tady www.ampfutures.com/ se zaregistruj. příjdou ti dva emaily. první s licencí od CQG ti poskytují amp data, druhý s se jménem a heslem.
Pust NT 7, otevři pole help, pak license key vlož tam kód z prvního emailu.
Dále pak: Tools, account conection, add. Otevře se ti okno create new account conection, dej next. conection name: CQG, provider : CQG, potom next. jméno a heslo z druhého emailu a jsi hotov.


Měly by v poho fungovat i market replay.

čau Lumír.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...