Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader 7 – ideální bezplatný nástroj pro market replay


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 282
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
[bold]Komu vadí to že při používání Market Replay chybí návaznost na předchozí historii v grafu pročež se grafy vykreslují od píky a komu vadí si složitě vymýšlet logování k real datům,

- pak snad uvítá mnou vytvořený postup k vytvoření Historie přímo z oněch Market Replay dat: viz další příspěvek:[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak dostat do historie data z Replaye a nemuset si shánět login k real datům:
========================================================

Vytvořím si prázdný Workspaces či použiju již pro tento účel předpřipravený,
připojím se k Market Replay Connection kam jsem si předtím natahal Download Replay Data,
v Replay okně nastavím koncový datum, nejlépe na vhodný pátek (v pátek se indexy hrají přesně do 22:15 kdy následuje víkendová pauza),
přesný čas počátku není nutno nastavovat,
pak použiju přes pravé tlačítko myši funkci Go To na počáteční datum a čas odkud chci začít vyzobávat data a to asi nejlépe na vhodnou neděli 23:59:59 (od naší půlnoci se už indexy začínají obchodovat).
Pak si vytvořím nový vteřinový Graf s příslušným instrumentem,
do něj vložím tuto (TickExport) strategii,
(viz: www.financnik.cz/forum/read.php?31,104724,213496#msg-213496 )
na Control Centru se přepnu do záložky Strategies a povolím její spuštění zafajfknutím u té strategie Enable.

No a pustím Replay na 500x rychlost,
zkontroluji zda se na Céčku v kořenové složce začne vytvářet soubor s vyzobávanými daty a jdu si dát šlofíka nebo si mačkám Buy a Sell.
Až to doběhne tak v Control Center na kartě Strategies strategii zastavím zrušením fajfky Enable.
----------------------------------------
Vytvořený soubor je pak nutné přejmenovat podle příslušného instrumentu, např.: "NQ 06-11.Last.txt", pro import do Historical Data Manageru a vložit ho do složky vhodně pojmenované podle datumového úseku jeho dat neboť to podle importních pravidel nemůže být v jeho názvu.
Obsahuje něco podobného:
20110318 221432;2221,75;2
20110318 221432;2221,25;3
20110318 221432;2221,25;2
20110318 221433;2221,50;2
20110318 221434;2221,25;1
20110318 221434;2221,25;1
20110318 221434;2221,25;7
20110318 221435;2221,25;1
Ninja by mohl sice protestovat proti desetinné čárce neboť v pravidlech je tečka ale mě to šlape, možná na tom ale někdo nabourá.
----------------------------------------
Nyní z Tools spustím Historical Data Manager,
v Time zone of imported data pro nás zvolím pro GMT Prahu a zafajfkuji generovat i minutové bary, případně i Day bary a po volbě Start Import donahledám pracně vyrobený importní soubor a nechám probíhat import s předpokladem že se opět setkám s hláškou Historical data imported successfully což pro jistotu ještě zkontroluji na kartě Edit zda-li tam mám jak tiková tak i minutová data.

V období přechodu Letní-Zimní čas bude možná nutno to nějak o hodinu posouvat, mě to ale v grafech sedí (používám ale přechod o hodinu stejně jako Amíci - mám pro to upraveno časové pásmo).

Ještě bych připomněl, že je nutné importovat data tak aby v nich byl obsažen celý datumově náš konkrétní den (od naší půlnoci do naší půlnoci), neboť stačí jeden jediný tik navíc a Ninja pak zlikviduje předtím nahranou historii toho konkrétního dne a nechá jen ten jeden tik.

Dejte vědět, komu se to povede první. Zdar. ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Times:
do Replaye jdou importovat data jen pomocí funkce File-Utilities-Download Replay Data, ale zato až 365 dní dozadu a to snad pro začátek stačí, ne?
Než tohle protrénuješ, tak uteče tolik vody že čas vyrobí mnoho nových svíček pro další testování.
U toho Tvého jedině mačkat šipku vpravo jako backtest,
máš-li ale nějakou automatiku, pak by šlo užít File-New-Strategy Analyzer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj jiri, snazim se uplatnit tvuj postup. Zatim mi nejsou jasne nasledujici veci:
1) Jak si mam zobrazit vterinovy graf kdyz je moz o si zobrazit jen minutovy nejmene
2) Jak mam importovat do grafu tvoji stategii, na to jsem vubec neprisel
3) celou tuto vetu nechapu: a vložit ho do složky vhodně pojmenované podle datumového úseku jeho dat neboť to podle importních pravidel nemůže být v jeho názvu..

Byl bych ti moc vdecen za odpovedi
Mockrat dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad1) Vteřinový graf se nastaví jako Type "Second", stačí rozbalit položku Type (v Data Series) a objevit spoustu netušených možností:).

ad2) Strategie se do grafu vkládají podobně jako indikátory, ale lze vkládat buď jen indikátory nebo jen strategie, pak ta druhá možnost zešedne. Na grafu v nabídce je hned vedle čudlíku pro vložení indikátorů i čudlík pro vložení strategií.
Do Ninji se scripty importují přes File-Utilities-Import NinjaScript... .

ad3) To je věcí každého vlastní evidence. Název importního souboru s daty musí (měl by) totiž být totožný s názvem instrumentu a nemůže obsahovat např. datum. Podobně si Ninja volí ukládání dat ve své složce Data, - se tam podívej až si něco stáhneš do Replaye.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji moc jiri za pomoc, zitra na to sednu a napisu jestli jsem uspel.

Jeste me napadla vec z jineho soudku..V nije si necham zobrazit v samostatnem panelu pod grafem Volume. Cisla se napriklad u trhu YM pohybuji v obchodni hodiny od ca do 400 do 5300...predpokladam ze to uvedeno jako jedna setina, cily je to podelene stovkou.

1) Nevis prosim kde by se to dalo nastavit, aby to ukazovalo cele presne cisla - tedy napr. 200 000
2) pokud jsou to nasobky sta, nepripda ti/vam na YM 40 000 (3.10.2011 Dow Jones) malo?

Nebo jsou to nasobky tisice? proto bych to prave chtl nastavit na realne cisla.
Dekuji za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat, jestli se dá bezplatná verze Ninja Traderu používat i pro normální obchody LIVE. Někdo mi říkal, že je možné obchodovat live na té free verzi, co nabízí Ninja na svých stránkách, akorát že tam nefungují strategie a OCO příkazy. Na stránkách Ninjy ani v jejich fóru se mi to nepodařilo najít (nepíšou tam vysloveně, že je free verze použitelná i pro live obchodování). Když jsem měla zdarma demo verze, tak mi tam live nešlo přepnout.
Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

To Jiří S.

Pokúsil som sa nasledovať Vaše inštrukcie, avšak zasekol som sa pri súbore ktorý sa má vytvoriť v koreňovom adresári disku C:
Vedeli by ste mi prosím povedať, ako by sa mal ten súbor v origináli mal volať? Žiaden nový súbor sa mi tam totiž nevytvoril a neviem presne kde hľadať chybu. Resp. by som chcel skúsiť ten súbor pohľadať, či mi ho nevytvára niekde inde na disku.
Poprípade nemáte nejaký tip na čo sa zamerať ak sa súbor neobjavil?

Ďakujem vopred za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som to nakoniec mal správne, stratégia bola ako enabled.
Urobil som to takto ... len pre istotu, či som niečo nezabudol.
Mám verziu NT, ktorá je iba pre simulované obchodovanie a je free. Registrovanú momentálne nevlastním.
File->Utilities->Download Replay Data.
Stiahol som si L1 aj L2 dáta ES 12-12 pre týždeň 29.10.-2.11.2012, každý deň samostatne.
Potom File->Connect->Market Replay Connection, tam som dal "to" 2.11.2012, cez pravé tlačítko Go to a tam som dal 29.10.
Potom File->New->Chart, tam som vybral ES 12-12 dvojklikom, potom ok. Žiadne nastavenia som v tom okne neupravoval.
Potom v okne, čo sa otvorilo druhá ikona sprava "Strategies", vybral som stratégiu TickExport (ani tú som nijako neupravoval, prebral som ju z linku hore presne ako bola), ani v okne stratégie som nič nemenil.
Potom Control Center->Strategies a zaklikol som enabled.
Potom som už len spustil a naklikal rýchlosť na 500x.
Počkal som kým to skončí, ale súbor sa ani tak neobjavil.
Nestretli ste sa niekto s týmto problémom?

Vopred ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zapomněl jsi určitě nastavit v DataSeries u grafu vteřinový/sekundový graf. A ten graf se po dobu chodu musí rovněž na obrazovce vykreslovat, pak to při každém tiku tento tik do souboru zapíše.

Ale beztak si myslím, že by měl soubor, alespoň s nějakými řádky či nějak zaplněný, vznikat když je graf např. minutový, ale celá minuta bude mít stejný čas. Prohledej si pak disk/disky na ten jeho název, neboť vznikne s prvním tikem a pak už jenom s každým dalším přibejvá. Dá se na něj, tedy když už je nalezen, koukat pomocí NotePadu/Poznámkový blok a v době kdy se vytváří. Pak ještě zda-li nejde o problém s přístupovými právy do kořenové složky disku C:.

Go to má kromě datumu ještě přesný čas. Měl bys stahovat i datum 28.10.2012 a replay pak startovat na 29.10.2012 00:00 kdy startuje premarket (v USA mají ještě neděli, proto i ten 28.10.1012).

Teď ještě zda nebude problém se současným přechodem na zimní čas.

Otevři si ještě okno Tools-Output Window zda tam není nějaká chybová hláška, mělo by tam být info o startu strategie a pak na konci její ukončení zpětným odfajkováním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...