Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Minulý týden přinesl na burze den s extrémním propadem – jaké lekce si z pohybu vzít?


Doporučené příspěvky

MNovak:

Jeden druh IC jsem měl tento měsíc ztrátový (likvidace na stanovém SL). Zhruba půlku ztráty jsem pokryl novým výpisem, díky zvýšené volatilitě je nový IC pěkně široký.
Druhý druh IC se pomalu vrací zpět do zisku (držím do expirace), díky včerejšímu růstu. Ale do expirace jsou ještě necelé dva týdny, tak se uvidí, jak to dopadne.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 82
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

A ještě pro zajímavost jeden velký pohyb na plynu, který mě trochu vyděsil, když jsem si tento trh backtestoval. Hledal jsem nějakou zprávu, která mohla ten pohyb vyvolat, ale nanešel jsem jí, tak nevím co za tím bylo. Každopádně jsem si z toho vzal ponaučení, že v budoucnu se může stát cokoliv a proto je potřeba být připraven a hlavně si chránit účet. Láďa

13225

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak takhle nějak vypadal můj obchodní den 6.5.2010. Jedná se o real účet. Stále jsem vstupoval do krátké pozice a zároveň po určitém zisku vystupoval, protože zastávám, zatím, názor, že lepší vrabec v hrsti než holub na střeše...Třeba někdo nebude souhlasit... Pak jsem zachytil ten pád skoro na začátku a neustálým posouváním PT a SL mě to vyrazilo skoro až u samého dna, viz. graf. Zatím peníze připsány na účet a čekám co se bude dít dále...Docela by mě to mrzelo, kdyby mi je odebrali...Uvidíme...:-)

13227

13228

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ufonik: obchodujes vzdy bez SL alebo iba tentokrat? Mozes priblizit svoj system?
Obchodovat bez SL je podla mna uplne to najhorsie co mozes urobit. Mne sa stalo ze mi pri tych prudkych pohyboch preskocil trh SL o 5 tickov (STOP je prikaz ktory sa zmeni na MARKET akonahle sa ho dotkne trh) ale je to vzdy lepsie ako prist o 6000 € za den. Ja som si sam nastavil napr. aj denny SL u mojho brokera, pretoze mam problemy s "dohananim straty" v trhu. Odvtedy mam stagnujuco-rastucu equity.

Ja si neviem predstavit obchodovanie bez SL, pretoze:
1) risk je jedina vec ktoru mozes ako tak v trhu kontrolovat a uplny zaklad na kontrolu risku je SL. Trh je absolutny chaos a v kazdy moment sa v trhu moze stat skoro hocico. V takomto prostredi potrebujem mat aspon nejaku istotu. Tou je prave SL - tym jedinym si mozem byt ako tak isty.
2) nevies urcit RRR - podla mna ovela dolezitejsi faktor ako samotny vstup. Nevies vlastne odpovedat na najpodstatnejsiu otazku hocijakeho obchodovania: Kolko som ochotny riskovat aby som dosiahol urcity zisk.
3) nasledne nevies urcit vynosnost svojho systemu - pretoze nevies kolko riskujes na obchod
4) pri extremnych situaciach mozes prist o velmi vela penazi - ale to si uz zrejme zistil. Uplne teoreticky riskujes pri kazdej jednej pozicii svoj uplne cely ucet. Aj ked je malo pravdepodobne ze takato situacia nastane, teoreticky sa moze stat nieco podobne ako v stvrtok len 10x horsie (v priebehu sekundy) a mas po ucte.

Kazdy z nas ma vlastne predstavy ktore na trhu nasledne obchodujeme, ale osobne si myslim ze bez SL nemoze existovat ziadny systematicky pristup k obchodovaniu. Aj po 5tich profitabilnych rokoch obchodovania takymto systemom moze prist den ako minuly tyzden ked vymazes cely svoj ucet v priebehu jedneho dna ak nemas pevne definovany SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000:

Obchodujem bez SL uz treti rok , mam tam peniaze na pokles o 2500 pips, no tych 4500 v priebehu zopar hodin ktore boli, som v praxi ani v historii na grafoch nevidel .
Moj System - Scalping , long , sell /EURUSD , DAX , DJIA, EURPLN / 70 az 100 obchodov denne .
Prisiel som o tri tyzdne "umornej prace"


tatanka :

Tiez ma to zaujalo, ze sa ten prepad zastavil presne na urovni spodnej linie kanala tahanej z min 6.3.2009 .

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...