Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Sakul - hlavu hore, dostal si lekciu, treba zistiť čo si robil nesprávne a tiež prečo si to robil. Kľudne sa vráť na SIM, rob len jeden obchod denne a hlavne zníž očakávania. Tie zisky časom prídu, len oveľa pomalšie, ako sme si plánovali. Veľa začínajúcich obchodníkov je z dôvodu nereálnych očakávaní príliš agresívnych, a kým sa stihnú niečo naučiť, tak si zrušia finančný aj emočný kapitál. Preto stačí jeden obchod denne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny tradery,

taky přispěju svou troškou do mlýna:

ted je to už druhý týden, co obchoduji live, čemuž předcházel cca 1,5 roku studia, absolvování obou e-mini kurzů a poslední půl rok na simu, z čehož jsem měl poslední 4 měsíce ziskové - každý v průměru 300$ na kontrakt, což byla i poslední podmínka v mém OP k přechodu na live. Byl jsem si poměrně jistý svou disciplínou, protože i sim obchodování jsem bral velice seriózně a při každém vstupu jsem zažíval poměrně silné emoce, jako bych jel naostro, ale naučil jsem se je solidně zvládat. Tudíž jsem nafundoval účet na 5000$ a šel na to. Musím se přiznat, že jsem vůbec nečekal, jaká to bude psychycká nálož oproti simu a jak jsem v jistých chvílích dělal chyby, které jsem si z papertradingu již dávno odvykl a bláhově si myslel, že to mám už zmáklé:) první obchod byl malý zisk cca 60$ a zároveň první porušení OP, poněvadž trh lehce zkorigoval a hned poté zasáhl můj PT, ale samozřejmě už bezemě :) fajn. Ale další dny přišla pravá škola. Druhý den první obchod ztráta podle OP, po které jsem se změnil v malé děcko a nutně chtěl ztrátu nahnat zpět. Podotýkám, že v simu jsem toto měl dávno zasebou a sklidem bych si počkal na co nejlepší příležitost. Né, jak jsou ve hře opravdové peníze podvědomí umí dělat s člověkem divy. Naštěstí asi jediné co se mi do ted nepovedlo porušit jsou pravidla monymanagmentu a po dvou ztrátách jsem vždy nekompromisně přepnul na sim. Podle paper tradingového deníku jsem měl za celých 5 měsíců max drowdown 309$, v live se mi to povedlo dosáhnout po dvou týdnech a 11 obchodech, z čehož byly 3 obchody zisk a zbytek ztráty cca polovina kvůli chybným a unáhleným vstupům. Tím chci jen říct, že ač se to třeba někomu nezdá, jak mile jde o opravdové peníze, pak teprve člověk zjistí, jak na tom s psychikou je doopravdy a již otřepané klišé za každých okolností dodržovat OP prostě platí na 100% :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po včerejšku přibyly další dě ztráty, v opravdu silném medvědím trendu - vůbec nechápu ce se se mnou dělo, ale v každé korekci jsem vyděl vyčerpání a i když mám v OP jasně dáno, že v silném tendu memám obchodovat protitrendy, měl jsem před očima černo a nedokázal jsem si v tu chvíli vůbec uvědomit, co dělám - dva vstupy 0/100 - dva SL, poté konec obchodování a hned třetí signál 0/100 jak napotvoru samozřejmě vyšel, ale bez mé účasti - proto jsem si prozatím zakázal protitrendy, snížil frekvenci na 1 obchod denně a pokud můj drawdown přesáhne 2násobek z backtestu ( čili 600$) přejdu na zpět na sim a celý kolotoč backtest, papertrading si zase zopakuju, dokud nedám dohromady další kapitál. Vážně to není taková sranda, jak jsem si podvědomě myslel :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

já obchoduji cca 2 týdny muj první obchod byl s podivěm skoro bez emocí. Žádné lechtáni v podbřišku, žádne sevření hrudi, jen když jsem se dostal do plusu cca 50 dolarů přišel strach že o ně přijdu a proto uzavření pozice :) . za ty dva týdny jsem měl minusové pouze dva dny bohužel jeden z těchto dnu jsem měl rudo před očima a "naklikal" jsem ztrátu cca 800 dolaru. Dnes je to přesně týden od daného dne a já jsem za to rád od té doby už jsem nikdy takouvou chybu neudělal a věřim tomu, že už nikdy neudélám. Co víc dodat... tahle hra mě baví víc a víc a score začíná být příjemné ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Zdravím tradeři, když jsem před pár lety pročítal finančníka, tak jsem si dal slib, že po prvním real obchodě přispěji do tohoto vlákna. Dnes se tak stalo :-) + 173 dolaros :-) Pro přiblížení: před pěti lety jsem narazil na finančníka. Přečetl jsem hodně knih a článků a vždy si z toho něco odnesl. Po 14 měsících intenzivního backtestování, papertradování a práci na své "obchodní" psychologii (vše cca 2,5h - 3h denně při zaměstnání) jsem měl první obchod. (trochu offtopic, ale věřím, že to projde) Jako brokera jsem si vybral STRIKERa. Mohu jen doporučit. Pro někoho vyšší komise (začínám a mám 6,42) mohou být vykompenzovány kvalitními daty (zdarma po založení účtu), velmi dobrou platformou - (SOL Trader - zdarma po založení účtu) a absolutně !bezkonkurenčním! přístupem - komunikace s Martinem Lembákem (Čech pracující pro tuto společnost) je na profesionální úrovni (pro představu: odpovědi na mé otázky - nebylo jich málo - přišly většinou do 5ti minut, po vyžádání prodlužování DEMO účtu, pomoc se založením real účtu - po skypu)... Prostě maximální komfort a moje maximální spokojenost. Velikost účtu cca 12000 USD, obchoduji se dvěma kontrakty, risk 2 %. Jedná se o price action - indikátory slouží pouze jako filtr vstupu. Jinak vlastní obchod: při zadání příkazu docela nervozita. Těsně před vstupem pohoda a klid - a to i po celé 3 minuty, než jsem z obchodu na plánovaných targetech vystoupil :-) Hezké. Uvidím, jak se mi bude dařit v novém roce, protože dám ještě tak jeden obchod v příštím týdnu a poté již budu vstřebávat emoce :-) Ať se daří! Lukáš

26153

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, náhodou jsem narazil na toto vlákno. Přidám svou trošku do mlýna. Můj první obchod se udál někdy v roce 1998. V dobách, kdy se platilo za pevnou ISDN 64kb kolem 7000 Kč měsíčně. Brokerů, přes které se dalo obchodovat, bylo jako šafránu. Přesto se mi podařilo založit účet a investovat něco přes 12K USD. V té době stál USD kolem 40 Kč. A šlo se naložit jen do long pozic v akciích. První obchod mi vydělal, pokud si dobře vzpomínám, přes 200 USD. Fungoval jsem asi dva roky a pak to šlo "do kytiček". Vrátil jsem se k obchodování akcií po cca. 4 letech. Opět jsem kolem půl milionu Kč "projel", přesto, že jsem změnil brokera, měl jsem krásně ergonomickou platformu a již šlo i shortovat. Tedy další pauza...

Řekl jsem si, že přece nejsem takový idiot, abych se obchodováním nemohl živit jako miliony lidí po celém Světě. Začal jsem tedy ještě pečlivěji studovat vše možné kolem burzy a tři roky jel DEMO. Teprve od ledna 2011 se mi rozsvítilo a našel jsem svůj "grál". Začal jsem polehoučku, pomaloučku s vypisováním opcí. No a to mi vyhovuje dodnes. Uživím se a něco si i snad ušetřím na stáří. Jako fulltime job ideální záležitost.

Přeji všem hodně úspěchu a nejen úspěšný ten první obchod, ale i tisíce dalších. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No moc sem nepisi ale protoze se trochu nudim tak mala poznamka....

vsichni novacci v tradingu si prosim prectete prispevek od Dagoberta alespon 10x +. Tohle je realita v tradingu. Trading je jedno z nejtezsich a nejdrazsich zamestnani na svete, take je zaroven nejkrasnejsi, ale dostat se do konzistentnich profitu je nesmirne obtizne ... dostat se tam lze, ale vezme to spoustu casu a financi ....

sorry za OFFT. :)

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli k tomu offtopicu mohu přidat pár centů, on totiž je celý tenhle "bussiness" dost odlišný od toho, jaký býval před dejme tomu 10 a více lety. Dříve to byla spíše záležitost "pár šílenců" nebo lépe řečeno poměrně úzké skupiny lidí, kteří obchodovali pro velké fondy, společnosti, banky atd. + další poměrně úzká skupina lidí, která měla dostatečně velký kapitál na to, aby ustála vysoké poplatky za obchod, vysoký margin, měla nervy na telefonování a sledování indexů často spíš v novinách a TV než online na netu.
Dneska se mi zdá, že už to celé sklouzlo do roviny multilevelmarketingu a online kasin, najednou se zpřístupnily trhy každému, kdo má v kapse 1000 dolarů i méně a kdo si chce zagamblovat. Internet je zaplavený reklamami typu "vydělávejte jednoduše 200 USD denně" a "obchodujte jako profíci", stačí když si zaplatíte naší knihu, náš skvělý software, náš skvělý algoritmus, seminář (tím se nechci ani vzdáleně dotknout finančníka, kde je to stále o něčem) atd.
Trhy už nejsou cílem, ale prostředkem k výdělku. Přesně jako kdysi u zlaté horečky, jenom málokdo vydělal hledáním zlata, nejvíc vydělal business, který se kolem toho vytvořil, tj. zlatý důl to byl pro ty, kdo prodávali lopaty, otvírali bary a pásli lehké děvy :)
Stačí přijít, říct dejte mi lopatu, naučte mě jí používat a já si to svoje zlato najdu. A je tu přehršel těch, kteří to rádi poskytnou... Máte tu spoustu těch, kteří jenom přeprodaj lopatu bez jediné znalosti toho, k čemu se má vlastně používat a pak tu máte ty, kteří nejenom prodají lopatu, ale kteří sami hledali zlato a vědí, kde ho hledat, v jakých horninách se dá najít, kolik se ho zhruba dá najít apod.. Těch bude ale podle mě naprostá menšina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny, tak i já jsem konečně založil Live Forex účet a přišel první obchod, no a jako někteří kolegové přede mnou si před časem slíbil, že tu o něm něco napíšu.Jelikož vlastně cca rok dělám to stejný na demu, nepoznal jsem rozdíl mezi zadáním obchodu mezi demem a live, je to 1D Tf, tak je spousta času na rozhodnutí zda vstup vzít, nebo ne, takže první obchod -1R, plán dodržen a cíl vydržet první rok konzistentně obchodovat, dodžovaz OP a plynule přejít do vlákna Kam jsem pokročil tento rok :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím Vás.

Tak mám za sebou svoj prvý LIVE obchod. Konkrétne včera začiatkom seanse mi boli sprístupnené dáta a tak som si počkal na svoj signál. Nervozita a ani strach sa neobjavili. Po vstupe do pozície som si preklikol zisk na ticky a musím povedať, že asi to bude rozdiel. Obchodujem trh YM a včerajší obchod nebol nijak veľký. Vystúpil som so ziskom 4ticky nakoľko som videl, že to zrejme ďalej nepôjde. Naozaj trh po výstupe ďalej nešiel a obrátil sa. Počas obchodu som nepozoroval na sebe žiadne emócie a ani veľký tlkot srdca. Zatiaľ. Samozrejme s prvou stratou to možno príde a obchod po strate už bude sprevádzaný tlkotom. V každom prípade žiadna nervozita a ani tlkot sa pri papertradingu nikdy neprejavil. A pokiaľ ide o LIVE. Tak ako píšem, zatiaľ jeden obchod. Uvidíme dnes. Momentálne tam vidím menší chop tak popisuje svoj prvý obchod. S výsledkami sa budem postupne „chváliť“ vo vlákne venovanému YM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...