Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

zdravim,
tento tyden jsem zacal poprve live a pocatecni zkusenosti me utvrdily v jednom - vzdy se drzet naplanovane strategie. Obchoduji dopoledni trh NQ a samozrejme s jednim kontraktem.
Pondeli - koukam do grafu trochu nervozni z duvodu, ze se jedna o live ucet a hledam znamky sveho patternu. Hned se mi ale zda, ze se dnesni seance nechova jako standardni den. Staci chvilka na google, abych zjistil, ze pro prvni live obchodni den jsem si vybral statni svatek:)Sam sobe se smeju, jakej jsem profik, Ninju vypinam a koncim.
Utery - druhy pokus o start. Pozoruji trh a cekam na pattern. Asi po hodine dostanu signal ke vstupu, ale jako bych tomu snad nechtel verit, neustale signal kontroluju, zda opravdu uz "musim" vstoupit. Vse ale sedi, takze nakonec zadavam prikaz ke vstupu, nasledne SL a cekam (vstupuji do trhu se slevou 1 bod, takze nejaky ten cas pri zadani vstupu si muzu dovolit ztratit a radeji signal vickrat zkontroluji; PT nezadavam, vystupuji dle indikatoru). Prikazy jsou umisteny a po chvili je vstupni realizovan. Nevim jak to popsat, ale srdce me jede jako finalostovi souteze v piti kavy a hlava se zacina potit. Trh se dostava do profitu 40$, napeti ustupuje a prichazi euforie. Za okamzik euforii stridaji vycitky, ze jsem tech 40$ nevzal a to kdyz jsem 1 tick od SL. Nakonec si to trh rozmyslel a rozjel se mym smerem. Dostavam signal k posunu SL na BE. Nervozni z toho, ze uz jakoby nemuzu prohrat chci rychle posunout SL na BE. Asi jsem musel mit zatmeni, protoze si vubec nemuzu vybavit, jak to provest (ne ze by to bylo tezke nebo jine nez v grafu, ale vse zadavam pres DOM). Nakonec jsem puvodni SL zrusil a zadal uplne novy. Pak uz jen sedim a cekam, jestli me trh vyhodi na BE nebo dostanu signal k vystupu indikatorem. Chvili se profit pohybuje okolo 80$, coz me opet laka obchod vzit a skoncit (hlavne kdyz si prepocitam, kolik to je penez). Radsi ani nedrzim mys, trh se otaci a zasahuje muj SL. Nakonec se dostavuje uleva, ze je vsechno za mnou a ja jsem diky vstupu se slevou i tak v malem plusu. Kontroluji hodnoty vstupu a vystupu a nejak mi to nesedi. Proste v te panice, euforii, zatmeni nebo co to bylo, jsem neposunul SL spravne a z nepatrneho zisku je 0. Ale jsem rad, ze i pres to vahani na vstupu a chybu pri posunu SL mam prvni obchod za sebou a neprovedl jsem neco jeste horsiho.
Streda - mam natrenovano jak se v DOMu posouvaji prikazy a taky na jakou hranici mam dle strategie posouvat SL. Behem seance dostavam signal ke vstupu, zadam prikazy a cekam. Nevim proc, ale srdce uz mi urcite nebije jako finalostovi v piti kavy, spis vypadlemu v zakladni skupine, a hlava je take oproti predchozimu dnu trochu chlandnejsi). Trh zacina litat chvilu do plusu, do minusu a ja jej tlacim, aby zas dosahl hranice, kdy muzu SL posunout na BE...protoze uz to umim:) Dneska se mu ale nechce a ja jsem vyhozen SL. Chvilu me prepada smutek, protoze jsem tentokrat neudelal zadnou chybu a presto nevyhral. Pak si ale uvedomim, ze jsem se zachoval presne tak, jak mi stanovuje moje strategie a to je vic nez jednodenni zisk. Ve finale trochu rozpolcenost z prohry v $ a vyhry v dodrzeni obchodniho planu. Zaroven si rikam, ze uz mam za sebou BE, prohru, takze ted uz musi prijit vyhra, at to mam komplet:) Ikdyz podle obhodniho deniku vim, ze to tak vubec byt nemusi, protoze uspesnost meho systemu je slabych 40%.
Ctvrtek - dostavam signal ke vstupu, nasledne k posunu na BE (jiz zadavam spravne, coz mi prinasi jistotu 20$) a ja jsem spokojeny. Emoce se mnou uz tolik necloumaji, taky proc, kdyz mam vsechno nastaveno v poradku a ted jen zalezi, kolik to bude $. Muselo to trvat peknou chvili, ale koukam na DOM a nechce se mi verit....jedu na simulatoru:)Prichazi opet nastvani na sebe sameho, protoze kdo jinej za to muze (mam v Ninjovi pro jistotu automaticky prednastaveno prihlaseni k demo uctu. Ale i po teto zkusenosti toto nastaveni urcite menit nebudu. Lepsi prijit o zisk, nez nasekat paseku testovanim na live uctu). Obchod okamzite uzaviram a za chvili i trh dosahne BE a ja se muzu zacit soustredit na dalsi signaly. Trh se pohybuje docela blizko oblasti, kde bych mohl dostat signal ke vstupu. Presto vstavam od pc a jdu si pro neco k piti. Kdyz se vratim, zjistim, ze jsem uz mel mit zadany prikaz ke vstupu. Rychle zasedam, zkontroluji, ze trh hranice pro muj vstup se slevou jeste nedosahl, tak zadam prikaz spolecne se SL. Vstup je nakonec realizovan. Trh celkem rychle leti na nejakych 60$ a jsem spokojeny, ze jsem to stihl a jeste k tomu mam to piti:) Ale priste uz budu mit vsechno po ruce a pokud se trh bude blizit k moznemu vstupu, nikam nejdu. Prst mam uz zas na mysi a hlavou mi bezi...mas BE, prohru a dneska chces vyhru. Vem tech 60$ a budes spokojenej, jak jsi to zvladl. Trh se najednou otaci a nekolikrat se dostava na hranici 1 ticku od SL. Smiruju se s tim, ze ani dneska to vitezne nebude, ale opet si rikam, ze se drzim strategie a to je vic. Trh se jakoby stale k nicemu nema, nechce muj SL, ale ani nijak zasadne vyletet mym smerem. Nasledne dostavam signal k posunu na BE, jsem spokojeny. Pote se trh rozleti, jsem 100$, 150$ v pluse a uz me zas svedi prst na mysi. Sam pro sebe si rikam, ze potrebuju plusovej obchod, abych si zazil, ze vyhravat taky lze. Na druhe strane se mi ale vybavi, kolik hodin jsem stravil pri vymysleni strategie, backtestingu, papertradingu a cteni knih nebo clanku na financniku. Tohle vsechno prece neznehodnotim jednim kliknutim. Nic, ani 150$ neberu a cekam na vystup dle indikatoru. Trh se dostava na 200$, high dosahuje na 230$ a ja mam ze sebe radost. Signal k vystupu dostavam na profitu 180$, nevaham a vystupuji. Do konce dopoledni seance uz moc casu nechybi a ja premyslim, jestli bych do dalsiho obchodu vubec vstoupil. Ikdyz se mi uz nechce, ale musel bych. Nastesti uz dalsi signal neprichazi a ja koncim. Jsem na sebe hrdy, jak jsem se dokazal nezblaznit z nabizeneho profitu a cely obchod provedl presne dle planu. Soucasne mam celkem hruzu z toho, jak jsem seanci zacal na simulatoru nebo si sel pro piti. Prijit o tento ziskovy obchod, tak to se mnou urcite zamava.
Jak to dopadne dneska a dal se uvidi. Kolikrat to je zabavne, kdyz clovek sam na sobe pozoruje vsechny ty chyby, kterych jsem se treba ja byl schopnej dopustit pouze behem tri dnu live obchodovani. Velky rozdil je v tom, ze pokud udelate chybu na live uctu, vryje se vam do pameti daleko vic, nez deset takovych na demu. Taky doufam a verim, ze stejne chyby uz nebudu opakovat. Vim, ze jich ceka jeste x dalsich. Ale pokud to budou jine, okamzik bude trvat smireni se s vlastni nepripravenosti, hlouposti ci jinou pricinou jejich vzniku, dulezite stejne je, aby je clovek v budoucnu dokazal eliminovat. A na zaver snad co mi z tech trech dnu utkvelo nejvic....drzet se planu, vzdy. Nadsadit dodrzeni planu kratkodobym ziskum nebo eliminaci ztrat, dokud trh sam nezasahne SL. Jednou to je vymyslene, otestovane, tak proc to za chodu menit.
Preju vsem hodne stesti a at se dari.
Pazitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dalsi prispevky pred odeslanim upravim. nejak ze me ta slova padala, ze jsem si jeho delku neuvedomil. asi jsem se potreboval vykecat:) pro uplnost sveho tydne doplnim jeste dnesni seanci.

pred zacatkem jsem si zkontroloval, ze obchoduji na live uctu, po ruce telefon s cislem na brokera a piti:)
pripada mi, ze se trh dneska nejak tahne, ale zadnou zjevnou pricinu toho neznam. asi jsou dny a dny. nakonec jsem dostal dva signaly.
prvni SL, druhy vystup indikatorem s malym profitem. ve finale to znamena ztratu pouze za komise, ale vse podle planu. emoce uz se mnou hazi stale mene, spis mi to pripada jako prani, aby obchod skoncil plusem. u druheho obchodu se jenom pristihuju, ze mam zas tendenci vzit aktualnich 75$, ktere se prave nabizi (trh byl opravdu liny, ja v nem jsem jiz skoro hodinu a moc neverim, ze se jeste rozjede). Presto cekam na platny signal k vystupu. Po 1h20m jsem konecne venku s malym profitem a ulevou, ze uz se konecne nemusim soustredit.

s prubehem tydne a jeho vysledkem jsem i pres vsechny ty chyby spokojeny. vyzkousel jsem si s live uctem jak BE, ztratu, zisk, tak zruseni vstupniho prikazu se slevou, kdy se trh jiz moc vzdalil. vim, ze je to teprve zacatek a daleko tezsi situace prijdou s uhlidanim euforie po serii viteznych obchodu, frustrace v pripade drawdownu, dodrzenim MM, disciplinou zasednout vzdy pondeli-patek k pc, atd, atd. je toho jeste dost, ale aby to byl clovek schopnej a ochotnej zvladnout, musi ho trading predevsim bavit.

pro blahetal:
ja tou dopoledni seanci myslel dopoledni U.S. napsal jsem to prve trochu zmatene a pak mi to teprv doslo.

diky vsem za odezvu a podporu.
Pazitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,

tak i já mám za sebou svůj velký den. Od ledna jsem měl naplánované tři měsíce papertradingu a pokud se vydaří, tak od dubna začít live.

Dlouhodobě se na sobě snažím pracovat, abych bral trading a věci s ním spojené co nejzodpovědněji, ale zase ne tak moc vážně, aby mě to děsilo. Souvisí s tím i vnímání peněz, které se u mě postupně posouvalo. Dřív by se mi rozklepala kolena jen při pomyšlení na ztrátu 1000 dolarů (v tradingu, i jinde). Dnes mi nevadí přemýšlet bez nějakých obrovských emocí o částkách násobně větších (do plusu i mínusu) a postupně se snažím toto vnímání posouvat (nejen kvůli tradingu). Na obchodním účtu mám 5000 dolarů, které mi zde leží už několik měsíců. S těmito penězi na nic jiného nepočítám. Asi bych mohl začít i s vyšší částkou, ale neviděl jsem důvod převádět do USA více. Při SL 100 dolarů mi to umožní do začátku přijatelné % risku (v budoucnu bych chtěl výrazně méně) a stejně pokud bych byl v mínusu více než 1500-2000 USD, tak je něco špatně a měl bych obchodování přerušit. Kromě toho mám normální finanční rezervu a dosti nízké životní náklady, takže ani v případě ztráty zaměstnání bych poměrně dlouho neměl finanční problémy.

Polovina března
Ne že bych se po těch 3 měsících cítil jako schopný trader, spousta věcí mohla být lepších, ale nebylo to ani tak hrozné, tak jsem si řekl, že to zkusím.

Týden před startem
Na den přesně týden před začátkem přišel hezký posun v mém životě v podobě zasnoubení a plánování svatby na léto – no aspoň nemusím tolik myslet na začátek obchodování :)

Duben – začínám
V práci jsem si vzal na první týden dovolenou, stejně nestíhám ani vyčerpat tu z loňska :)

Obchoduji trh TF v čase 16:45 – 18:00 (po příchodu z práce) na tříminutovém grafu. V systému mám zatím dva patterny – Ross hook a pak jeden vlastní breakout pattern s dosti malým výskytem (nic světoborného). Vstupuji vždy stop příkazem. Vystupuji striktně na posouvaném SL, který posouvám podle struktury trhu. Vyhovuje to mé psychice, mám pocit, že si z trhu prostě vezmu co mi dá, aniž bych mu říkal, kam má dojít (tím netvrdím, že je to nejlepší způsob).

Celé pondělí mi je divně (asi jako před velkou zkouškou). Dopoledne znovu projíždím backtestem úvodní měsíce roku, přičemž se více soustředím na hodinový graf. Vyšší TF jsem se snažil využívat i v paperu, ale moc mi to nešlo. Teď mě to najednou bouchlo do očí a viděl jsem SR úrovně z minulých dní lépe než kdykoliv předtím – pár hodin před začátkem živého obchodování, to jsou věci :). Trochu mě to rozhodilo, ale obchodování kvůli tomu odkládat nebudu – to bych mohl dělat do nekonečna. Podle plánu bych proti podobným úrovním neměl vstupovat, ale v paperu jsem je málo kdy viděl. Takže si je prostě budu vyznačovat a nějak se s tím poperu.

2. dubna 16:51 – vstupuji do svého prvního obchodu do longu po vzniku formace RH a po větší korekci, která došla přesně k SR úrovni, od které by se mohla odrazit (není podmínkou mého plánu, ale je to milé) – to mě mírně uklidňuje. Jsem stále nervózní, ale není to tak zlé. Snažím se ignorovat emoce. Vstupní příkaz je zadán už od 16:45, jen jsem ho posunul tak, jak se zvětšovala korekce. Po vyplnění trh mírně vzrostl mým směrem, ale dosti brzo začal jít do strany. Dosti se mi uleví ve chvíli, kdy mohu posunout SL tak, že už jsem v nepatrném zisku. Postupně trh opět rostl, kolem profitu +200 jsem přežil situaci, kdy byl trh jediný tick od posunutého SL a pokračoval dále. Během obchodu se mi i daří trh příliš očima netlačit ani nepřemýšlet nad věcmi, které by byly mimo plán – spekulace jako „Teď to vypadá, že se to otočí“ apod.. Kdykoliv mě to chytne, tak si říkám, „trh si udělá co bude chtít a zvládne to i beze mě :)“ a kupodivu to pomáhá. Do toho si různě vtipkuji, čímž docela zaháním napětí. V 17:57 vstup do dalšího obchodu (první je stále aktivní). Trochu mě to rozhodilo, protože jsem si uvědomil, že profit, který jsem už měl za jistý (díky posunutému SL) by mohl být vlastně menší – ale je to podle plánu, takže se o tom nepřemýšlí.

Po 18. hodině trh doráží k SR úrovni, kterou jsem měl vyznačenou a kde jsem čekal, že by se mohl zarazit – napadlo mě, že tady by byl dobrý výstup, ale v plánu nic takového nemám, takže si můžu nechat zajít chuť. Trh se ještě dlouho motal v poměrně úzké oblasti, nakonec jsem počítač napojil na televizi a šel se navečeřet (při paperu jsem nikdy neudělal, tam jsem rovnou odešel a pak jen zkontroloval výsledek, pro live jsem s tím trochu počítal – no takhle by se určitě postupovat nemělo, ale co už…). Věděl jsem, že už jen budu posouvat SL podle mechanických pravidel a že mezi každým posunutím musí uběhnout minimálně 9 minut (vychází z logiky pohybu trhu). Nakonec výstup až po sedmé hodině s velmi příjemným profitem, který se určitě nebude opakovat každý den a hlavně se zjištěním, že se mi povedlo perfektně dodržet plán. Tento první profit mi velice pomohl psychicky, v dalších dnech se mi podařilo ukočírovat psychiku, abych nepropadl euforii (zatím :)), ale cítil jsem to jako příjemný polštář, že i když přijde série ztrátových obchodů, tak můj účet nespadne do příliš červených čísel – aspoň ne tak rychle.

Stručně další dny
V úterý byl z mého pohledu totální chop, nic jsem nevzal. Ve středu to bylo o něco lepší, jeden signál jsem měl kolem 16:40, ale to ještě nemám obchodní hodiny (z práce bych to nemusel vždy stihnout), proto jsem ho nevzal. Další signál přišel po páté hodině, ale přímo proti SR úrovni, takže zase nic. Do konce dne už nic, takže druhý den po sobě bez signálu. Ve čtvrtek jeden signál – plný SL – podle plánu. Na první ztrátu jsem hodně čekal a bál jsem se, jak se mnou zamává. Vzal jsem ji úplně klidně, což mě hodně překvapilo, určitě mi hodně pomohl ten profit z prvního dne, díky kterému jsem viděl, že to jde. Kéž by to takhle šlo dál, ale moc tomu nevěřím.

Zatím tedy první týden spokojenost, něco jsem vydělal a hlavně jsem dodržel plán na 100 % - šlo mi to dokonce lépe než v papertradingu, který jsem občas trochu flákal co se týká koncentrace. Co se týká emocí, tak první den jsem cítil tíhu u srdce ještě když jsem šel spát. Při samotném obchodování jsem se ale celkem držel. V úterý to bylo lepší . Od středy jsem se už u trhu mnohdy i nudil, což považuji za super znamení – pokud kvůli tomu nezačnu ztrácet koncentraci.

A abych taky něčím přispěl ostatním, přikládám na odkazu níže své zápisky z obchodů včetně screenů z tohoto týdne. Určitě mám i v této oblasti spoustu rezerv a zkušené obchodníky prosím, aby se moc nesmáli, ale vím, že sám jsem byl vždy rád za každé nahlédnutí do obchodování ostatních. Zápisy vedu v programu Microsoft OneNote (vedle deníku v excelu), ale vyexportoval jsem je pro tuto potřebu do pdf.

www.ulozto.cz/xymdNWA/lt-pdf

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Drajmi:
Díky za popsání Tvého prvního obchodního dne a přeji v osobním i tradovém životě hodně štěstí.
Chci se zeptat na tuto část "věděl jsem, že už jen budu posouvat SL podle mechanických pravidel a že mezi každým posunutím musí uběhnout minimálně 9 minut (vychází z logiky pohybu trhu)." Trochu mě to zarazilo, tak Tě chci poprosit, jestli bys mohl přiblížit tu zmiňovanou logiku trhu s přihlédnutím na daných 9 minut při PSL. Vím, je to trochu offtopic, ale... :-)
Díky!
Luke

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krásný den.

Rád bych přispěl taktéž svou první zkušeností s trhem na ostrém účtu.

Jsem čistě poziční obchodník a soustředím se přibližně dva roky primárně na Sugar#11, kde se snažím vyhledávat situace extrémní pozice Commericial Hedges společně se sezónností a dalšími drobnějšími filtry. Jsem člověk s hodně klidným charakterem, který na trhu nehledá adrenalin a žádnou rychlou akci. Prostě bych to psychicky rozhodně nezvládl. Snažím se v trhu najít místa, které mě dokáží posunout do dlouhodobého trendu. Pro vstup do pozice používám poměrně menší stopky, které ale po vyšším otevřeném profitu přitahuji a nechávám dostatečně daleko společně s pohyblivým průměrem. Půjdu asi rovnou k mému začátku...

7.Mar
Tento den jsem se rozhodl pro ostré sledování trhu s cukrem z jednoho prostého důvodu. COT data mi naznačovali z pohledu Comm. být připraven brát prodejní signály, které jsem měl potvrzené ještě sezónností. Tento model mám opravdu rád. Pakliže se tyto dva pohledy na trhu schodují + drobnější filtry, jsem rozhodně připravený koukat se na graf už z technického pohledu.

20. Mar
Trh s cukrem vytvořil dvojitý vrchol - tuto formaci rozhodně neberu jako vstupní signál.

21. Mar
Trh mi dal signál ke vstupu a tak jsem šel short se stopkou na 500$.

22. Mar
Hned druhý den mě vyhodil na SL.

26. Mar
Dostávám další signál ke vstupu a nastupuji se stejnými parametry jako 21.Mar.

16. May
Ztrácí se momentum a dostávám signál k výstupu - držím SL na průměru a téměř i na výstupních hodnotách.

7. Jun
20.22 - Můj trailing je zasažený a já jsem z trhu venku.

Takže takto nějak vypadl můj start.
Nyní už zase lítám v cukru, který opět krásně potvrdil COT report společně se sezónností.

Dobré obchody všem.

J.V. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím Cyber,

jsem nováček a chtěl bych se zaměřit také na poziční obchodování s cukrem, chtěl jsem se zeptat, jestli se dá cukr obchodovat na burze elektronicky,(co se týče volume) a né pitově, a jaké jsou komise např. u Interactive Brokers, příp. u jiného brokera???

Také mi není jasné na jaké burze se dá cukr dobře obchodovat, v knížce o komoditách z roku 2006 se uvádí burza CSCE, ale když si otevřu Bartchart, je tam uváděna burza ICEUS s VOLUME okolo 37000, OPEN INTEREST 312 000, tak v tom mám trochu hokej.

Jestli jste už o tom někde psali, tak se omlouvám, nikde jsem to nenašel..., jinak přeji hodně úspěchů...
Link to comment
Sdílet pomocí služby

sugar no11 sa obchoduje na ICE US www.theice.com/homepage.jhtml
priemerne denne volume- www.theice.com/marketdata/reports/ReportCenter.shtml#report/29
Volume počet zobchodovanych kontraktov
open interest počet otvorenych pozícií
Velocity komisiie cukor www.tradewithvelocity.com/commissions/product-commissions.aspx?productID=334
Mirus futures komisie cukor 5,44 za RT
AMP ma 6,72 za RT
a IB www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=commission

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...