Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Achjoooo. Dnes jsem si udelal tento zaznam v denicku:

16:48 - chtel jsem zkusit protitrendovy obchod, nebot se situace zdala nad slunce jasna...
- nadhernej DT na DayHi, posledni usecka DT vylozene odmitnutni ceny,
- silna divergence na CCI50, vlastne swing failure + posledni nadech trhu
- obrovska podpora IM divergence - naprosto cista situace !! ostatni trhy prudce DOWN
- okamzite nasledoval pattern 0/100 + zaroven 2x100
- bal jsem se, nebot jsem nemel v umyslu jeste obchodovat protitrendy, ale nakonec vstup o 4 min dale na cene o 1 tick horsi, z nejakeho vnitrniho pocitu jsem kliknul
- trh zacal "chopovat" na jedne cene, po par minutach jsem pritahl SL na $50, planoval jsem vystup na 50% rtcmnt s PT $140
- nevydrzel jsem po +- TNG od EMA34 a 2 UP useckach a ukoncil obchod s nulou :(
- IM trhy prudce DOWN !!!
- hned dalsi usecka sice s patternem 0V Long, ale DOJI DOWN !!! a tam doslo ke zlomu
- nasledoval pohyb $410 k DayLo !!!!!!!!!!!!!!!!! :(

- ZASE STRACH STRACH STRACH - SEM VOCAS, ale zacatecnik a tak si tu chybu odpoustim:)

Nebyt teto chyby a 2 v minulem tydnu (2x stejna situace - vstup totalne mimo pravidla po prudkem pohybu a s domnenkou, ze trh musi zakonite pokracovat - ostatni trhy z IM pokracovaly ochotne - z toho jsem uz vylecen :) ) , tak uz jsem byl v krasnem profitu a ne se motal kolem nuly :)


Jak mam s timhle strachem bojovat ??? Je to ponekolikate velmi podobna situace.
Jak jste, zkuseni obchodnici, resili boj se strach v zacatcich ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pevne dana pravidla! To je zaklad pro boj s emocemi. Ty ty evidentne nemas... :) Kdyz si k tomu navic rikas, co by se stalo, kdyby..., tak to je dalsi vec, ktera te zene do slepe ulicky. Takhle zkratka obchodovat nemuzes, to neni moc profesionalni pristup. A uz vubec se nemuzes vymlouvat na to, ze jsi zacatecnik, to muze zajimat nadrizeneho v praci, ale trhum je to jedno.

Navic, predstav si situaci, kdybys do tohoto obchodu vstoupil stejne, stejne bys i vystoupil, tzn. s nulou, a pak by se trhy dostaly az k tvemu SL, takze pokud bys neposunul na vstup, mel bys ztratu. Jeste navic z obchodu, ktery jsi vubec brat nemel! Nebo ano? To take nejde moc poznat z vety: "bal jsem se, nebot jsem nemel v umyslu jeste obchodovat protitrendy, ale nakonec vstup o 4 min dale na cene o 1 tick horsi, z nejakeho vnitrniho pocitu jsem kliknul"

Zkratka, mel bys pochopit, ze zakladem uspechu, je nastaveni jasnych pravidel a jejich konzistentni dodrzovani. To sice jeste nemusi vest k dlouhodobejsimu zisku, ale jsi alespon na dobre ceste. Takto se muzes maximalne placat na miste a rikat si, co by, kdyby...

Ber to jako radu od nekoho, kdo delal ty same chyby! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alexík:

Nikdy si nevrav čo keby.. keby bolo keby. Ak si ideš vravieť že pre boha mohool som byť v pluse keby nebollo dvoch obchodov tak v tom pluse nikdy nebudeš. Ver mi viem o čom hovorím obhcodujem len dačo pod 1 rokom a toto som si vravel 8 mesiacov a hádaj kde som bol na 0 a ver mi je málo tak frustrujúcich vecí ako ked si po 8 mesiach tradingu na 0 kvôli keby bolo keby. Stratu príjmy. Z BE alebo traistopu môže byť 0 a potom profit ale aj 0 a potom srata a ak si povieš pri strate že aha som frajer mohla byť strata a pri tom ako ide po BE obchod do profitu plačeš že si vocas lebo si sa pripravil o profit. Také veci treba ignorovať proste si utiahol nič s tým už neurobíš. Nevytváraj si zbytočne frustráciu. Zisk príde z obchodov pri kt to čakáš menej. (tu)

Na odlahčenie nepoznám tvoj systém ale ako tak pozerám na všetky tie podmienky tak ste sa práve pripravili o jediný obchod v roku :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jojo, kort u ID obchodování je to tak, že jeden obchod nic není.
Mám obchod za sebou, tak dopadl tak jak dopadl, teď se musím soustředit na další obchod, aby byl dle všech pravidel, nejen vstup, ale hlavně řízení pozice.

Až vzorek minimálně 10 obchodů začíná něco ukazovat, čas minimálně 14 dní něco naznačuje, apod. Takhle je potřeba myslet a takhle je potřeba mít nastavený trading.

A iigis měl pravdu s tou poslední větou, dobře jsem se pobavil.

Tak nezoufat a obchodovat :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc vsem dekuji za reakce !! Ja se to tak snazim brat, ze proste jeden obchod nic neni a "kazdy" den prichazi prilezitosti. Tohle proste byla jen naprosta zbytecnost, protoze i posunuty SL by me VPOHODE udrzel do obchodu, ale vymeknul jsem. A vim proc to bylo. Chvilku po zacatku seance jsem podle pravidel OS vstoupil, trh se ale otocil a ja skoncil ze ztratou..sice ne uplne SL. No a pri vstupu do dalsiho obchodu jsem uz nechtel ztratu zvetsit. Je to proste blbost v moji hlave, kterou musim prekonat. Muj MM mi povoluje ztatu $1000 a ja se tady desim ze ztraty kolem $150;) Ale ono je neco jineho si rict, ze jsem ochotny neco ztatit a pak to zazit v realu. Ale dal jsem se na boj, tak musim "bojovat" a naucit se to. Uz jsem tomu venoval tak strasne moc energie a casu, tak to nehodim jentak za hlavu.

Btw: obchoduji patterny FinWinu a vcera to byl cisty protitrendovy pattern (dle pravidel). Ostatni veci jsou jen filtry nebo ukazatele podporujici nebo nepodporujici danou sitouaci. Vcera proste vsechno zapadalo do sebe, coz se casto nestava...uz proto to zamrzi. Ale co se da delat. Dneska je dalsi den...chybama se clovek uci. Za kazdou chybu jsem rad, muzu o tom premyslet a priste se ji zkusit vyvarovat.

Diky moc vsem. At se dari !!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak mám za sebou první opravdovej obchod (nepočítám zbytečný klikání mimo plán, kdy jsem si chtěl vyzkoušet, jestli napojení TWS na NT funguje :D a samozřejmě jsem ztratil nějaký doláče..). Rad jsem cetl prvni obchody v tomto vlaknu, tak se pochlubim i ja. Asi sem proste mlasknu zapis z pocit. deniku:

25.2.2013 (pondělí)
• 15:50:03 vstup long 2755,75, slippage 1 tick; cena je v channelu, v ceste stoji silna S/R z 4H grafu a prichazi signal long. Bojim se odrazu od tak silny S/R, ale obchod samozrejme dle OS beru.
• vyviji se to celkem dobre, jen sleduji trh. Najednou si prepocitam otevrenej profit 4,5 bodu na 90 dolaru a rikam si, ze by to nebyl spatnej zisk, jestli to neni lepsi vzit. Nechapu, kde se ta myslenka vzala (asi ze je to tolik penez za tak malo casu a „bez prace“), ale v okamziku jsem ji uspesne zahnal a hodlam dal striktne dodrzovat svuj OS vcetne vystupů.
• asi po 10-15 minutach po vstupu dochazi (snad) k prurazu silne S/R, otevreny profit se zvysuje, vse naznacuje uptrend, mam euforii z pekne vypadajiciho obchodu :)
• nasledujici minuty se trh zklidnil, trosku stagnuje, ale dostatecne nad S/R, i SL mam dle PSARu dostatecne vzdalenej, tak jsem relativne v pohode, trh se snad jen nadechuje
• v 16,20 trh prorazi S/R zpet smerem dolu a zamiril az k mymu vstupu, trochu stresy, ale SL jeste porad celkem v ok vzdalenosti
• 16:28:25 SL 2753,50, slippage 0 ticků; v 16,28 trh zamiril svizne dolu a i hitnul SL, obchod konci se ztratou asi 50$+ 5 komise. Citim trochu zklamani kdyz to vypadalo tak hezky, ale jsem rad, ze jsem dodrzel plan na 100%, takze dobry.
• 1 obchod, ztráta 55$

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dnes jsem uskutečnil svůj první reálný obchod. Seděl jsem u trhu od otevření, hned se rozjel downtrend, ale bál jsem se naskočit, nevím proč jsem chtěl svůj první obchod jít long, možná protože jsem se narodil ve znamení býka. :D Trh šel dolů a prorazil S/R 2778, pak se ale vrátil a šel opět nahoru k S/R 2790, byl tam signál long při překřížení EMA20 a EMA50 při 2784, ale svíčky nad EMA20 zavíraly už blízko 2790, tak jsem nic nedělal a čekal dál. Trh se opět propadl až na HD 2773, což bylo jeden bod od S/R 2772. Zde se vytvořila na 3, 5, 15 i 30 minutovém grafu fantastická býčí divergence ještě skoro na S/R 2772, ale nevím proč jsem ji nevzal. :S Trh pak uháněl nahoru, opět překřížení EMA20 a EMA50, byl jsem trochu rozladěn, že jsem nevzal skvělý obchod, který by se vyvíjel slibně a řekl jsem si, že zkusím zobchodovat průraz S/R 2790, když se trh přiblížil, zbystřil jsem, trh spomalil a o S/R 2790 byl krutý boj. Aspoň jsem se mohl párkrát zhluboka nadechnout a vložil buy stop na 2791,25, abych se nechytil do falešného píchnutí trhu. 18:48 jsem byl vyplněn beze skluzu za 2791,25 trh mi začal brnkat na nervy nesnesitelnou písničku, sledoval jsem v DOMu, jak šla cena k mému 60 USD stop-lossu, dostala se až někam ke 43 USD ztráty, pak jsem vstal a poodešel od počítače, tak jako při hokeji, když je přesilovka a nevyvíjí se to dobře pro náš národní tým, člověk nic neovlivní, ale má pocit, že ano. Trh se několik minut motal tam a zpátky, o pár ticků. Najednou začal růst, srdce mi začalo být rychleji, tak jsem si dal měřič tepu, co jsem používal při aerobním tréninku a měl jsem asi 130 za minutu. Trh vyrazil vzhůru až do otevřeného profitu cca 65 USD, pak se to zase chvilku motalo od 40-60 USD. V demu jsem používal bracket s nastaveným sl a pt, pt bylo nastaveno na 8 bodů, ale věděl jsem, že v cestě stojí S/R 2802,50 ke které skoro vždycky trh došel a trochu ji přejel o 2-3 body, nastalo dilema, jestli si vzít z trhu 8 bodů, nebo být trochu více chamtivý a vzít si trochu více. Věřil jsem svému úsudku při dlouhodobém sledování grafu a ručně posunul pt na 2803. Trh akceleroval a přiblížil se hranici 2800, napětí rostlo přímo exponencionálně, byl jsem v otevřeném profitu 160 USD, což bylo původních 8 bodů. Sžírala mě touha vzít si tento zisk, bylo to podle plánu a backtestu, ale chamtivost v kombinaci s instuicí mě pohltila. Nechal jsem obchod běžet a on skutečně jel do cíle. Mohutně jsem trh verbálně povzbuzoval, i když jsem věděl, že to nepomůže, ale věřil jsem chamtivosti obchodníků, kteří vidí mohutný pohyb a naskakují za market. Konečně ve 19:26 trh protnul 2803, inkasoval jsem profit USD 235 - 6,50 USD komise= nádherných 228,50 USD. Byl jsem v euforii, křičel jsem, byl jsem jako blázen, takový pocit jsem nezažil pěkných pár let, bylo to daleko silnější než fandění s kamarády u piva, když hraje česká reprezentace hokej nebo fotbal. Bílé čáry čas vstupu a výstupu, nejdou mi zakreslil šipky, tak promiňte. :)

22863

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek: na tu euforii bacha, ztráta by mohla vyvolat opačné emoce... emoce všeobecně dlouhodobě spíš nepomáhají v dodržování plánu, dlouhodobé porušování plánu pak vede k tomu, že obchoduješ něco jiného než máš natestováno :) a když to nemáš natestováno ztratíš důvěru při první ztrátové sérii, ze které by ses dle plánu jinak dostal... doporučuju aspoň v 80% procentech obchodů dodržovat plán přesně a na zisky/ztráty nahlížet spíš až s čtvrtletním či ročním odstupem... Jeden obchod nic neznamená, až větší množství obchodů tvoří zisky či ztráty. Proto je nemá moc smysl vypjatě prožívat jeden za druhým... ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

zdar tradeři
nebudu to prodlužovat po první seanci live a dvou letech příprav jsem -300 dolarů. Plán jsem dokázal dodržet jen u prvního ze svých čtyřech ztrátových obchodů. Live obchodování je opravdu o pychologii to si musí každý ale vyzkoušet sám. Přeji všem co teprve začnou lepší start než jsem měl já Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...