Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

ahoj honzasek,
ano, vedome. Videla som prilezitost, tak som to urobila, aj ked som si uz povedala, ze to nebudem robit. Ale vela krat som videla pekne pohyby doobeda. Ak si pozries najnovsi clanok tu, tak s tym sa stotoznujem..aj ked viem, ze NQ nie je favorit na nieco take! Urcite to nebolo najrozumnejsie.
A komisie? Asi to bude pravda, hladala som chybu, ze preco mi nesedia peniaze s dennikom, uz to viem.
A co sa tyka grafu, toto je nastavenie Renko (ako vidno na grafe), nepostrehla som, ze by tu bol nejaky clanok o tom, aj ked podobny o inych druhoch nastavenia som citala. Viac pouzivam RB, ale toto pi pride este "uhladenejsie", tak skusam.
Ak ti (Vam) to vyhovuje, tak nabuduce mi tykaj, ako som si dovolila ja (ak mozem).
A dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ardore

Ahoj Aleno,
děkuji za nabídku tykání, kterou samozřejmě rád příjímám.
Poslední článek mluví o evropských trzích a tam je samozřejmě situace jiná. Evropské burzy jsou otevřeny v našich dopoledních hodinách a proto i komisní poplatky jsou účtovány jako intradenní, i když je obchodujeme přes amerického brokera. Proti tomnu NQ je americký titul obchodovaný na americké burze a z toho vyplývá, že burzy jsou v čase našeho dopoledne zavřené a tím pádem je logické, že i komisní poplatky by asi měly být vyšší.
Nenapsala si mi, jakého používáš brokera, ale u AMP musím mít účet buď intradenní (obchoduji na US trzích až odpoledne CET) - komise 4,80 USD/RT a nebo účet jiný, ale pak platím komise vyšší.
Píšu to tak, jak jsem to pochopil a jak mi to pan Sabo z AMP napsal. Pokut je to jinak, tak mne prosím někdo opravte.


Další věc je likvidita v premarketu. Při obchodu s jedním kontraktem bude ztráta ze skluzu v plnění zanedbatelná, ale pokud by si obchodovala s 20ti kontrakty najednou, může být taková ztráta značná.


Myslím, že jsem tímto odpověděl i následujícímu tazateli paja1.

Honza
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

nazdar.

Tak dneska som šiel svoje prvé live. Všetko to bolo na eure celkovo som urobil 3 obchody z toho 2SL.
Všetky obchody som mal long no posledný už bol fakt zúfaly a snažil som sa len chytiť to čo mi predtým ušlo. Beriem to ale ako prvý den a takto som si to nejak predstavoval. Pocity celkom zválštne hlavne pocit hnevu kedže som 3 obchod vôbec nemusel urobiť, ale stáva sa. Hneď prvý obchod bol BE tam som chytil presne čo som chcel za necelých 30sek už 10tick profit no potom sa mu už vyššie nechcelo.

Takže zhodnotím sa prvý deň som nezvládol a obchodoval som ako bolo veľa krát opakované impulzívne.
Na druhú stranu to už mám za sebou a môžem pracovať na odstranovaní takýchto chýb. Inak predstava že by som šiel na drahom trhu a dneska by som prišiel o polovicu minimálnej mzdy na SR ma desí. Takto som stratil 4 eurá (bežná návšteva školského bufetu). Už teraz sa teším na budúci týždeň dúfam že to pôjde do zelena a budem môcť prihodiť pár k.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra a live si uz skoncila ze ides paper? Teda preco vlastne si ten live ukoncila? dosiahla si vysoky drowdown alebo preco?
Ja som po tom ako som zle investoval peniaze 600 usd do M6E a prisiel takmer o vsetko , smo sa "zavrel" na 5 mesiace ku grafom a vsetko co sa dalo rozobral a zistil som kde bola chyba, tuto chybu som napravil a opat backtestoval, pape replayoval, dal som do kopy podrobnejsi plan s jasnymi pravidlami a teraz od novembra idem realny paper a ked budem s vysledkom spokojny tak pojdem live od januara trh NQ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@igis: doporucuji se na penize pri tradingu nedivat jako na penize, ale na nejake jednotky, sekterymi operujes pri tradingu, alespon me to pomohlo. ono kdyz pak obchodujes s neakolika tisici eur, jeste to de. ale presunes-li se k vyssim hranicim a nasobku nekolika desitek tisic eur, zacina to byt tezsi a je dulezite emoce opravdu udrzet na uzde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kôň:

Ja sa na to pozerám z % hľadiska tie prirovania boli skorej len zamyslenie nad tým prečo začať čo najlacnejšie. Inak ja som v piatok prišiel len o 2 promile účtu takže ešte mám 500 takýchto pokusov... Samozrejme ak to pôjde ako má tak bude iný MM a risk chcem dostať max na 1,6% :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@iigis: s procentama to de taky, ale podle me je dulezity pochopit tu vahu penez. ono porad neco jineho je procento z 1000 eur, za ktery se sice normalne najis,ale furt je to 10 eur... a nebo kdyz to je 500 eur, teda pri tradovani s 50000 eur, to uz je hezka vecere v parizi, pro dva i s letenkama. a ob vikend si takhle nekam sjet :-), parada.

takze pokud se to naucis ovladat a mas za sebou cash alespon na rok, aby te nepalily pripadny ztraty, tak to je dobra vychozi pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravim,
taky bych rád přidal příspěvek. Dneska jsem startoval již 3. týden LIVE. Dovolil bych si říct, že za ty dva týdny jsem udělal neskutečně mnoho chyb: špatný SL, špatně posunutý SL, crash internetu těsně před vstupem do trhu, nedůvěra systému, divergence mezi trhem USA a evropským, rychlost trhu, skluz nečekaný, nekoncentrace, návštěva opět nekoncentrace a mohl bych pokračovat. Naštěstí jsem si všechny tyhle chyby zapisuju a snažím se je neudělat znova. Před prvním obchodem jsem si řekl, že chci měsíc únor nezakončit v minusu. I přes mnoho chyb se mi to s přehledem daří. Obchoduju Russel2000 a můžu říct, že to co člověk zažije LIVE s možnou ztrátou 150 dolarů na obchod není v papertradingu možno vůbec pocítit. V papertradingu člověk necítí emoce a emoce řídí kliknutí na tlačítko MARKET :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...