Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Gladiator
dnes som nejakú dobu pozeral na ten tvoj screen tvorby TL na ES (predošlá strana) a narovinu, nejak sa v tom strácam a neviem sa z toho vysomáriť :). Prečo práve "dno posledneho swingu udalo dno kanála"? Prečo RU a tie tri nenápadné úsečky vopred určili možné budúce dno trhu? Prečo?prečo?prečo? Furt mi niečo uniká a nieje jasné čo mám s čím spájať aby mi to dalo nejaký zmysel. Nanajvýš si spojím pár vrcholov, ale veľa krát mi to príde len ako také strielanie naslepo a trhu je to úplne jedno :). Skús mi prosím ťa naťuknúť ako na to a prečo. (to prečo mám od môjho 4-ročného synka a niekedy si tak pripadám keď pozerám do grafu :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mahrlo:

Ahoj, sleduju pozorně tu diskusi s Gladiatorem v různých vláknech a mimo jiné i tvoje screeny. Chci se tě zeptat, ty vůbec neřešíš období premarketu? Máš myslím graf nastavený tak, že ti zobrazuje pouze obchodní hodiny a premarket ne, mám pravdu? Já mám zobrazený celý den a je pravda, že mi to takhle vychází při zakreslování cenového kanálu a SR úrovní a dalších formací pak trochu jinak než tobě. Mám teď trochu dilema, jestli si tam období premarketu nechat nebo ne? Gladiator ho tam tuším má, jestli se nepletu, ale nevím jakou váhu mu přikládá. Myslím, že to tady ještě neřešil. Mám na mysli třeba CG vytvořené v premarketu kontra CG vytvořené v obchodníc hodinách.
Jestli to Gladiatore budeš číst, můžeš prosím na tohle říct svůj názor?

Díky Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JaroslavVrana


zdravím Ťa, ja nemam zobrazeny premarket nakolko obchodujem len europske trhy a pre mna premarketom je čas medzi 8:00-9:00 ked sa trh začina formovať , o 9:03 vstupuju "cezpoľný obchodníci " a to je vlasne open.
Každopádne keby som obchodoval americké trhy nechal by som celý graf , lebo premarket dáva dôležité informácie pre neskoršie obchodovanie . Všetky paterny, High, Low a podobne sú plnohodnotne využitelné a netreba ich podcenovať.
Nedavno som niekde riešil práve suvislosť premarketu ES a jej dopad na FESX , v skratke ak je trh ES v premarkete klesajuci tak aj open na FESX bude v tomto smere , je to užitočná informácia pre "lovcov" prvých úsečiek ked nevedia aký signál brat , neskôr už trhy koreluju velmi podobne no aj tak sa tam dá vyčitať nejaký "predsignál" no treba mať otvorene oba grafy s rovnakým tfkom súčasne vedla seba , preklikavanie grafov nestoji za veľa.

Good luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Galdiator028:

Díky za odpověď, vím , že u evropských trhů to máš tak jak píšeš, ale orientoval jsem se právě podle tvých komentářů k americkým trhům.

Jsi pro mě velkou inspirací a snažím se pochopit každý tvůj screen. Obchodovat dle PA je můj dlouhodobý cíl, i když k tomu mám ještě dost daleko.

Ještě jednou díky za tvé komentáře (mimochodem screeny jsou perfektně přehledné a dá se v nich opravdu velice dobře orientovat).

Hodně štěstí Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte chalani,
ospravedlňujem sa, že odpovedám až dnes, ale ja mám "trading room" v spálni a o desiatej ma už manželka vyháňa od PC :). Tak odpoviem postupne:
Mydlo SK
díky, ja to tiež vždy tak pekne nevidím, ale poslednú dobu vďaka Gladiatorovim príspevkom a screenom sa už začínam trochu orientovať
Josee
v súčastnosti idem paper, nejakú dobu som obchodoval live, ale išlo to ako na húpačke. Spravil som si niekoľko backtestov na rôzne trhy na rôzne TF, prešiel som niekoľko systémov, ale vždy keď som to skúsil naživo, tak som bol v prd..li. Skrátka nevedel som sa v trhu orientovať, liezol som do trendu neskoro, do protitrendu skoro a signály som videl skoro všade. Takže teraz idem "nanečisto", keď budú výsledky a budem v sebe cítiť že viem čo robím, tak až potom prepnem na live lebo už som do toho dosť "investoval" a je čas začať zarábať .
JaroslavVrana
s tým premarketom to ja vidím takto. Ja obchodujem až večernú seansu, to znamená, že mám možnosť si pozrieť čo sa dialo na trhu cez deň a veľa krát už sú "karty rozdané". Ak by som obchodoval na začiatku dňa, tak samozrejme by som musel sledovať i premarket, aby som sa mal od čoho odraziť. Na druhú stranu stojí to za preskúmanie a určite sa na to pozriem čo mi to spraví s grafom, keď si ho tam doplním.
Gladiator
tebe len jedno veľké díky :), pred časom som zažíval poriadne depresie, nebolo to také že by som chcel s tradingom skončiť, ale nevedel som ako ďalej. Stále som sa motal na jednom mieste a s každého obchodu som začínal mať poriadny strach. Vďaka tebe získavam určitý nadhľad, učím sa počkať si na ten správny obchod, učím sa orientovať v grafe a brať veci v súvislostiach a nie len náhodne klikať.
Takže vám všetkým prajem úspešné obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...