Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mahrlo, Lapaz, Mydlo SK:

Jsem rád, že taky obchodujete NQ pomocí PA a můžu sledovat každý den vaše příspěvky. Já jsem měl dnes 1. vstup podobný jako vy, ale trochu později, proto jsem neměl plný PT, ale jen 30 USd na trail SL, vzhledem k silné SR úrovni, od které se trh odrazil, takže jsem chránil profit - nakonec se vyplatilo.
2. obchod jsem se zúčastnil následného zpětného pohybu dolů, protože tam byl ten odraz od SR, navíc podpořený DT (vlastně triple), takže jsem šel short po cross swingu - výstup na trail SL, když se pohyb zpomalil a dostalo se to do congestion k CC.

Mydlo SK: ten další obchod do longu,co máš ve screenu jsem neudělal, viděl jsem problém s potenciálem k CG, které tam máš vyznačené (viděl jsem to stejně). Asi bych to vzal, kdyby to došlo až ke spodnímu CG, pak by byl potenciál OK.
Ale jinak mi úplně uniklo, že je tam vlastně odraz od předešlého CG a RU jak popisuješ.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj simi,

Dakujem za promtnu odpoved. Uz ma predbehol s odpovedou lapaz :) Pre mna je NQ momentalne to najlepsie, co mozem obchodovat v zhladom k mojim chybam z minulosti, ktorych bolo "trosku" viac, ako sa patri a moj ucet sa neprijmene "scvrkol". PA som zacal testovat rovno v live, nic som nebacktestoval...demo uz ist nedokazem, lebo v tom som v profite stale, len v live robim este stale vela chyb a tam sa aj zdokonalujem....kazdu chybu zanalizujem 100 krat a v buducnosti si davam ovela vacsi pozor, ako v deme(kedze ma to stoji skutocne peniaze), aby som ju nezopakoval...Predtym som isiel chvilu ES, ako mi poradil gladiator,ale ked som tam prednedavnom pustil 650 dolacov za 1 hodku z dovodu konania silno emocionalneho... :) tak od vtedy idem NQ, kym si nebudem PA a psychikou 100% isty a potom chcem opat presedlat na ES a neskor na FDAX, ako mi poradil Gladiator, ale to je este asi dlha cesta...Sledujem kazdy jeden tvoj screen a musim povedat, ze klobuk dole, aky pokrok si urobil... (tu)

Prajem tebe, aj ostatnym vela uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte priatelia, dnes končím o niečo skôr, nakoľko mám celkom dobrý pocit a nerád by som si ho kazil. Na začiatok by som rád spomenul, že som si netradične otvoril dva trhy naraz, konkrétne NQ a ES. Spravil som to z čistej zvedavosti, chcel som si vyskúšať môj systém i na inom trhu ako NQ. Do budúcna samozreme nehodlám obchodovať oba naraz, ale sa rozhodnem len pre jeden. A výsledok ma celkom potešil. Prvý obchod som spravil na ES, vstup mi o bodík ušiel, nakoľko som práve zakresloval potrebné úrovne a výstup bol naopak o niečo skôr lebo som nemal správne zakreslené CG. Neviem prečo, ale z tohoto trhu som mal v minulosti nejaký podvedomý strach. Druhý obchod som spravil na NQ a taktiež spokojnosť, stovka bola :). Oba obchody sú sim, len pre informáciu. Takže skúsim ešte pár dní nasuchu a snáď sa do konca roku odhodlám vliezť i do vody :). U mňa bol totiž vždy problém, keď som prešiel na live, tak som sa začal správať ako magor, preto teraz stále váham. Takže tu sú obchody, dúfam že niekoho neurazím ak sem dám i ten ES, môžete si tie "dvojčatá" porovnať.

11256

11257

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

Chcel som to zobrat rovnako, ale pre mna to bolo trosku "rozhadzane", tak som zobral az to prerezanie tesne pred koncom seansi, ale skoncil som na BE, 1 tick mi chybal do PT, videl som, ze nakupilo ohromne mnozstvo ludi a ze je to tesne pred koncom seansi, tak som ani po velkom PT nesiel, chcel som to zavriet na CC toho predosleho CG(mal som ho asi presne o ten 1 tick zle vyznacene ;) ), no nic, dnes to v mojom pripade nevyslo....Na margo toho spavania sa v live, ako "magor", mal som a este stale niekedy mam ten isty problem a to je to, s cim bojujem najviac(kvoli tomu uz sim nechcem ani vidiet, lebo v sime je to vsetko take ruzove a jasne ako facka-nemas problem pockat na dosiahnutie PT......), ale myslim, ze sa to uz po tych 3 mesiacoch, co idem live o dost zlepsilo, hlavne za posledne 2 tyzdne, no nechcem to zakriknut ;)

Prajem tebe, aj ostatnym vela uspechov a pevne nervy ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

no s tým sim máš asi pravdu, ale ja som už dosť "odovzdal" a preto som naň zasa na čas prešiel, aby som získal aspom nejakú psychickú pohodu lebo účet nemám bezodný :). Chcem tento systém dostať do krvy, preto som si spravil včera i ten obchod na ES. Inak tento trh chcem do budúcna trochu viac sledovať a je možné, že naň postupne presedlám, lebo večer sú už pohyby menšie ako na začiatku dňa a ak mám možnosť dostať o niečo viac pri tej istej námahe a "podobnom risku" tak to chcem skúsiť. Inak len tak naokraj, dnes si zmením i ja pozadie na čiernu, lebo včera ma už večer neuveriteľne bolela hlava i oči, takže i v tomto mal Gladiator pravdu :).
Želám ti i dnes úspešné obchody (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jardo,

veď to je presne ono, podľa mňa nejde len o náhody, ale trba sa na cenu pozerať i z vtáčej perspektívy lebo tieto súvislosti človek na nízkom TF nezbadá. Skús si napríklad z každého CG čo máš zakreslené, potiahnuť CC a pozri čo v tom bode robila cena neskôr keď sa zasa dostala na jeho úroveň. Prípadne aký pohyb nastáva po prerazení CG. Treba si tieto veci všímať,naučiť sa ich zakreslovať a hladať. Potom už to chce len trpezlivosť a vedieť si počkať na ten pravý moment. Takéto objavy som však tiež začal robiť až pred nedávnom za pomoci "nášho guru" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...