Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

JaroslavVrana:

K té definici CG, je to v té knížce na závěru v souhrnu str. 262. cituji: "CG existuje, když se vytvoří jakékoliv čtyři čárky se zavíracími cenami uvnitř rozpětí jedné z předcházejících čárek, i když jedna nebo více z těchto následných čárek mají highs nebo lows mimo rozpětí této čárky."
Ten backtest jsem ještě nedělal, ted čtu znovu knížku, jestli jsem něco nepřehlédl a právě abych si ujasnil, jak dělat backtest. Ted to tedy jen sleduji v grafu a backtest na minulá CG bude asi dost obtížný. I vzhledem k tomu, že v reálu si vše pořád překresluji. Tak nevím, jak ten backtest budu dělat. Asi si spíše projdu grafy a budu se snažit zakreslovat CG, abych si je pořádně vžil. No uvidíme. Ty to děláš jak?


Mydlo SK, tak koukám, že jsme měli CG zakresléne dost podobně, akorát ty bys bral obchod v něm a já na průraz Rh po něm.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kotas:

jenom technicka poznamka. To co mas na tom screenu jako Rh neni Rh podle Rosse. Rh vznika pouze v trendu, takze v CG nemuze Rh vzniknout. Vice viz strana 43 v knizce o Ross hooku.

Na tom screenu vzniknul trend az po prurazu te urovne, kterou oznacujes jako Rh. Takze Rh podle Rosse by byla az ta dalsi zelena usecka, po te, kde jsi mel vstup a na jakou ukazuje ta tvoje sipka. Nejsem zadny hnidopich, tak to nemyslim nijak spatne. Pisu to jenom pro pripad, kdybys to chtel brat presne podle Rosse.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: Já to určitě neberu jako hnidopišství. Díky za tvojí poznámku a máš asi pravdu, že to první nebyl Rh, ten vzniká v trendu jak jsi psal. Já jsem si ho označil na základě jednoho grafu v Daytradingu, ale je pravda, že tam to byla asi trochu jiná situace. Technika Rosse na druhé proražení CG, kterou využívá to ale je, ne? Nicméně ještě k těm Rh. Nebyl by první Rh ještě dřív než ten určený tebou? (To by byl druhý v řadě.) Podle toho, jak jsem ho vymezil žlutě ted v grafu? Začínající trend by mi ukázala podle Rosse 3 rostoucí low a Rh by byl pak vytvořen neschopností trendu vytvořit vyšší high. Nečetl jsem ještě Trading Ross Hooks, tu si chci ted koupit, tak snad potom budu zase chytřejší a budu je rozeznávat lépe. Každopádně díky za poznámku.

11389

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kotas: tak on bude asi problem v tom, ze Ross ma tech metod hodne a pouziva zrovna ta ktera se mu hodi. Ja jsem to bral zrovna podle te, kterou ted zkoumam - urceni trendu pres korekcni carku. A jak jsem se to ted prohlizel, tak ten tvuj Rh byl platny Rh, protoze pred nim bylo mini 1-2-3 a jeho pruraz definuje trend, ale hned dalsi usecka po nem zase spadla do CG a tim bych povazoval ten Rh za zneplatneny a pak by se melo cekat na novy trend a na novy Rh v tom novem trendu. Doufam, ze je to srozumitelne. Ale Rossovec jsem jenom teoretik, jedine co od nej pouzivam je 1-2-3. Lada

11390

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Kotas,

aspom podľa toho čo som pochopil ja z Rossa, tak zmene trendu predchádza formácia 1-2-3 a až po nej nasleduje RH. Toľko teoria, pravdupovediac sám RH neobchodujem takže prakticky sa k tomu neviem vyjadriť, ale mám pocit že ten vrchol, ktorý si označil v druhom screene by mohol byť vrchol 2, takže RH bude i tak až tam kde napísal Lada.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím

Kotas : tu knihu trading Roos Hook určitě doporučuji. Sám jsem jí už přečetl alespon třikrtát a dost věcí ti vní objasní. :)
Např. Když RH vznikají blízko sebe tak je třeba si dávat pozor, když jsou malé objemy, atd. . Nejde podle mě oto doslovně počítat čárky. :) Člověk musí přemyšlet co daný pohyb znamená. Ptát se sám sebe co se vlastně stane v trhu když se RH prorazí. Z mého pohledu si to vykládám takto že i přes pokles trh opět dokázali kupující vytlačit cenu nad poslední high. Což ukazuje sílu nakupujicích. Ale když trh RH překročí jenom o např.2 ticky a vytvoří se dašlí RH tak to je třeba si dávat pozor, protože trh sice překročil poslední high ale moc silu neměl :) Sám ještě papertrading a v lednu se chystám obchodovat live :) konkretně zmíněný RH :) at se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kotas

zdravím,

z mého pohledu je na Vašem screenu stoupající CG ve druhé polovině ve viditelné longové formaci 1-2-3, přičemž Vámi označený bod žlutou šipkou je bodem 2 této formace a původně určený RH je prvním skutečným RH v longovém směru

přeji mnoho úspěšných obchodů

Laco

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký večer všem, dávám můj dnešní pohled, jak jsem to viděl. Ve screenu je vše popsané, tak snad jsou i smysluplné ty Rh, jak jsem je označil. Jinak ten první obchod jsem bohužel nemohl vzít, protože jsem jel na kontrolu k doktorovi, a odešel jsem přesně 5 minut předtím, než se vytvořila korekční křivka, tak jsem na to koukal až když jsem se vrátil domů o půl šesté. Ten druhý obchod jsem zkusil SIM a skončil jsem na breaku. Kdyby někdo měl jakýkoliv komentář k Rh nebo něčemu jinému tak budu rád. Jsem zvědavý, jak vycházela CG dnes Vám. Jarda

11400

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci, tak dnešok som obchodoval prezmenu NQ, nechcite po mne vedieť presne prečo, ale keď sadnem k PC a otvorim grafy (sledujem ES i NQ) tak sa rozhodnem ktorý mi v ten deň niečo hovorí a ten potom obchodujem. Samozrejme si na oboch zakreslím potrebné formácie (CG, SF,TL, S/R...). Takže dnešným favoritom bol NQ. Prvý vstup bol na S/R z minulosti a SF z vyššieho TF, výstup som mal nastavený na CC z CG spred dvoch dní, neviem prečo, ale vystúpil som skôr a pripravil som sa o pár dolárov lebo cena tam nakoniec dorazila (td). Druhý vstup bol na CC a hrane SF, výstup som nastavil na dno RU a podaril sa skoro na tick presne (tu). Takže celkové hodnotenie pre dnešok je spokojnosť. Inak obchody boli ešte sim a prikladám i výcuc z BT, aby neboli nejaké pripomienky :)

11401

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mahrlo, Kotas:

Ahojte,

já jsem v tom měl dnes takovej guláš, že větší jsem snad ani mít nemohl. Nasekal jsem jednu chybu za druhou. Ten dnešní trh mi dal ponaučení, že vstupovat v takhle zahuštěné oblasti, kde je samé CG (myšleno pár dní zpátky) je fakt dost o hubu. Zvlášť pokud to člověk nemá zakreslené úplně ideálně, což byl dnes asi můj případ.

Mahrlo:
Můžeš prosím tě se hodit screen, odkud máš taženou tu SF a taky SR na základě kterých jsi měl ten první vstup?

Díky Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jardo,

hodím to sem kludne, ale až zajtra poobede lebo môj PC je vypnutý (manželka :)) a teraz som si požičal notebook od staršieho synátora, aby som si mohol v kľude pozrieť dnešné príspevky tu na fore. Inak tieto hlavné body si zakreslujem na 60 min TF, potom prepínam na 10 min a tam zakreslujem SF a obchodujem, to sú také moje dva hlavné TF ktoré používam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...