Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahoj mahrlo,

Dakujem ti za vysvetlenie, toto som potreboval vediet ohladne tych reportov!!! Nevies este nahodou, co znamenaju tie cisla 0 az +4 a tiez ake pismeno(dolezitost) priradit k tym ostatnym farbam??? Ja sa snazim mat PT minimalne raz taky ako SL, minimalne, ale v CG, range, kde je SL okolo 2-3 ticky to sa mi paci a 100-ka kazdy den na 1 kontrakt, ej to by bolo...:) Vcera vecer som videl, ze trh je dost lenivy, ze to nema ziadnu silu a vtedy nerobim nic, pokial som v psychickej pohode dokazem sa na graf pozerat aj niekolko dni bez jedineho obchodu(hadam som sa to uz naucil po predchadzajucich bolestivych stratach), len vyckavam na to "prave orechove";) Na margo tych nasobkov kontraktov, co tu spominul Gladiator. Pisal som, ze pred dnami by som si to supol na NQ pozicne(keby som mal na to dostatok penazi na ucte), potom, ako sa vytvorilo to krasne DB a zaroven zmena trendu. Dnes rano mi pisala kamoska, ktoru som chcel trosku navnadit, aby videla, kolko sa v tomto biznise da zarabat, lebo je viac nez sikovna a viac nez len vnimava, perfektne sa hodi na trading...cela nadsena, ze uz ma 12 000 dolacov a bolo to len jedno sprane kliknutie, ale samozrejme s 10 kontraktami! Toto je cesta, po ktorej by som chcel kracat, myslim, ze je to ovela jednoduchsie, ako intradenne obchodovanie, aj ked neviem, co na to Gladiator028??? No ak sa tam aj raz nahodou dostanem, caka ma este asi pekne dlha, trnita cesta....Potom sem hodim screen s tym pozicnym obchodikom...

Vela uspechov (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To simi, V realu bych to nebral, protoze je cas obeda. Bal jsem se co bude na urovni 1729, ze vznikne CG tak jsem sel hodne brzy na BE, kde jsem taky zkoncil. Mam tam i jakoze kanal, ktery ukazoval ze jsme porad u spodni hranice a je tam potencial nahoru... Kukni screen, ale je to opravdu jen takovy trening, kde se koukam jak se tvari cena a ode dneska budu pilne zaznamenavat i co dela volume a rychlost usecky pred potencialnim vstupem at to dostavam do oka (dle diskuze z Gladiatorem) R. Ono asi ten spravny 3U vznikne behem obeda na urovni 1729...

11147

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,
ja osobne mám odfajknuté správy EUR A USD. červená - A, oranž -B a žltá -C. Sledujem len čas v ktorom je report A a B a v tom čase sa snažím aspom tých 10 min neobchodovať( tých 10 min platí ale len pre A). To je všetko čo ma zaujíma a viac informácií ti k tomu neviem poskytnúť. Presne ako si napísal ty, aj ja sa snažím mať PT aspom dvojnásobok SL. Preto ma fascinuje práve PA lebo doteraz čo som si testoval a obchodoval ostatné systémy, tak tam som vychádzal hlavne zo štatistiky (nič proti nej nemám), lenže situácia na trhu nie je nalinajkovaná a mne sa začína osvedčovať, keď si upravujem tieto hodnoty podľa toho čo vidím v grafe. Do obchodu sa snažím vliezť s čonajmenším SL. Napríklad v minulosti som mal najnižší SL na NQ 40 USD a PT medzi 80 - 120 USD. záležalo od paternu. Poslednú dobu pracujem so SL 20-30. Ale ako už bolo veľakrát povedané PA je hodne individuálna a každý to má vždy trochu inak, takže ani tieto čísla neber pre seba ako smerodatné, že takto to musí byť a inak je to zle, ale na druhú stranu musíš mať jasno v tom čo je pre teba strop a kedy už obchod neberieš.. Samozrejme to musí mať človek napozerané, preto mi pomáhajú tieto diskusie, grafy ostatných a samozrejme Gladiatorove rady, lebo ako bolo povedané, tie formácie sú rovnaké na každom trhu a ja nemám toľko času, aby som ich stíhal všetky sledovať. Takže si potom prehliadam aspom vaše screeny a komentáre k nim ako to kto videl a prečo vstupoval. No a samozrejme keď je už veľký účet, tak sa na to dá ísť i pozične a máš menej roboty a stráviš pri obchodovaní menej času, to je snom asi viacerých z nás. Takže ti dnes držím palce pri obchodovaní (tu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

samozrejme o tom je obchod a peniaze začinaju až s multikontraktmi no pokial nezvladaš v SL 100 USD nezvladneš ani 1000 USD (10 kontraktov) , nevieš si predstaviť tlak na psychiku ked riskuješ v SL nejaku tu tisicovku eur, ked niesi pripravený a trh ide proti tebe. Nieje podstatne či máš na učte 5000 eur alebo 50 000 eur je to stále rovnaký tlak. Pomysli si že ti to zoberie cca 2500 Eur (75 000) v jednom chybnom rozhodnutí , na to musí každý trader dospieť aby vedel zvladat extremne situácie.Príijemne sa počúva o velkých ziskoch , ale až tam sa ukáže sila osobnosti a sila systemu ked prejdeš krst ohňom.
Práve z tohto dôvodu som si vyklonoval system s minimalnym rizikom a dôkladne študujem trh lebo na "forky" typu černa nebo bíla tam nieje priestor.Každe ráno ked zapnem PC medzi časom ked čakam až to trh rozbalí prechadzam vlakna a čítam tak všeobecne čo sa tu preberá a nestačím sa diviť keď už o 8:30 čítam hlášky ...dnes ma to vykoplo, ...super dnes už mám 350 Eur a podobne hovorí sa väčšinou o FDAX-e .....ja ešte len analizujem kolko cukru si mám dat do kávy a niekto už má po obchode. Každý nech si obchoduje ako chce ked mu to dáva, ale týmto štýlom sa nedaju obchodovat multikontrakty (možno áno ale len velmi krátko....) . Skrátka nieje dostatok informácii pre seriozne rozhodnutie a je to o štastí a to je vrtkavé.

Na velke zárobky nemusíš robiť pozičné obchody na niekolko dní , napríklad včerajší rozsah pohybu na FDAX-e bol cca 3900 Eur (Low-High) zober si že získaš len 50% pohybu teda 1950 Eur x 4 kontrakty to je 7800 Eur za cca 6 hodín tak načo sa stresovat niekolko dní s 10 timi kontraktmi ? FDAX je zaujímavý práve z pohladu vysokej profitovosti , ale musí sa obchodovat len párny počet kontraktov inak môžu byt problemy s exekuciou príkazov čo nie je výnimočné, každý trh chce svoje no stále je to o železnej disciplíne. Pre pozičné obchody platí skôr opak, menšia investícia + dlhý čas a to ti vytvorí zaujímavý profit .Od noveho roku začnem s pozičnými obchodmi , ale s maximalne 2 mi kontraktmi ktore necham bežat niekolko dní možno týždnov podla situácie , to je zas dalšia kapitola obchodu ..riskuj menej zarabaj viac.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator:

Tady mi mluvis z duse, nicmene obchodovani OR, ktere je tu novy "post Gordonovy" hit mi taky porad vrta hlavou, protoze lze pomerne snadno obchodovat a zatimco ja se tu mesice lopotim s PA tak nekteri uz vydelavaji realne penize. Osobne to velmi peclive sleduji a uvidim, zatim mi na tom vadi to, ze moc neverim na mechanicke systemy, ktere lze snadno naprogramovat, to by to uz Rusove a Izraelci davno drtili ve velkem, a taky neverim na snadne penize bez prace. Bud jdu do rizika a cekam v pozici, jak jsi rikal, az mi to naroste nebo sedim a cekam na spravnou chvili s potencialem...

Mozna to ale vidim spatne a to me mysleni je duvod proc jsem porad nejak kolem nuly a plny pochyb a OR-kari uz profituji. Cas ukaze...

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj lapaz,

každému sedí niečo iné, tak si z toho nerob starosti a obchoduj systém, ktorý ti vyhovuje, ale musíš sa rozhodnúť len pre jeden spôsob, lebo keď začneš skákať od jedného k druhému, vznikne ten problém, že nebudeš robiť poriadne ani jeden. Ja osobne mám už konečne jasno čo a ako chcem obchodovať a tiež mi to trvalo lež som na to prišiel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte maharlo,Gladiator028 a vsetci ostatni, V prvom rade sa chcem podakovat vam dvom pani za vsetko!!! Mahrlo, 100% vo svetkom s tebou suhlasim, aj mne sa tento PA system velmi paci hlavne kvoli tomu, ze viem, co robim, co mozem od trhu ocakavat a samozrejme ta praca s minimalnym SL, ja neobchodujem v ramci range s vacsim SL ako 15 dolarov, to je nieco uzasne!!! Tiez ste tu pre mna vy vsetci obrovskou oporou a tu by som este raz podakoval hlavne Gladiatorovi, ktoreho keby nebolo, uz by som trading asi zabalil,tiez som obchodoval ine systemy a v deme fungovali bez chyby, "zarabal"som krasne, no ked som presiel na live, situacia bola priam kriticka....uz to tu, alebo niekde inde niekto spominal, ze zrazu si vyberas prave tie obchody, ktore ti nevyjdu a ktorym najviac veris!!! A do toho tie vysoke SL...To preco chcem obchodovat pozicne som uz raz niekde spominal, som clovek, ktory miluje zivot a keby mal den 50 hodin, tak mam co robit, od hrania sachov cez lozenie po tisicovkach....proste som aktivny clovek a na to su potrebne aj peniaze, aj cas, cize tu je dovod, preco ja a pozicne obchodovanie a nejako sa mi to zda menej stresove, ako intradenne obchovanie. Staci mi tam 1 obchod mesacne na to, aby som si zil ako v "bavlne" a ten 1 si clovek velmi dobre rozmysli, zvazi, zanalizuje vsetko mozne, aby mu obchod vysiel, uz mam aj premyslenu istu "taktiku boja", vzdy si pockat na obrat v trende, pockat si na nejaky DB, DT, podporeny nejakym patternom a ide sa, ked to nevyjde, pockat si na vytvorenie okrajov kanala a vstup riesit na jeho okraji, tiez podporeny nejakym patternom....Mozno som prilis naivny, ale co som si robil testy, tak to vychadzalo viac nez dobre! Gladiator, Vo vsetkom, co si mi napisal s tebou tiez musim len 100% suhlasit. Tvoj pristup k tradingu sa mi viac nez paci, beriem si z teba denno denne priklady, ako sa k tomuto biznisu stavat, ako sa na trh pozerat.....! Tie cifry,co si uviedol zneju viac nez lakavo, to ti musim povedat, ale ja nech sa snazim ako chcem, pre mna je ten FDAX taky necitatelny, ako egypske pismo, ale volu mam dost pevnu, tak mi zostava len verit, ze raz sa ho "citat" naucim ;), ale zatial sa budem hrat na mojom oblubenom piesocku a potom, ked mi to ucet a skusenosti dovolia, urcite po FDAXE zacnem aspon poskulovat, ved nech si to aspon skusim...Ale tak, ako som pisal mahrlovi, z mojho pohladu je pozicne obchodvanie menej stresujuce, lepsie si clovek zvazi, premysli kazdy 1 obchod....a ide mi hlavne o ten volny cas, s ktorym mozem nalozit, ako sa mi len v dany den zachce, to je to, po com tuzi asi kazdy clovek, mat viac volneho casu a robit to, co chce...Ale som si vedomy toho vsetkeho, hore uvedeneho, co si spominal, tak uvidime, ako prejdem krstom ohnom, ak sa k nemu vobec dostanem ;) Este raz ti dakujem za vsetko...!!! Vsetkym prajem pekny, pohodovy vikend P.S.: Nedalo mi a prikladam screen s mojimi dnesnymi obchodmi, nech sa pred vikendom trosku pobavime ;) Dnes som videl same trojuholniky a range(CG), ktore mi islo oci vykolat som si vsimol az ked bolo prilis neskoro na to, aby som ho mohol zobchodovat tak, ako sa patri...Taky som bol dnes zamerany na trojuholnikovu formaciu, ze som ich tam videl az 3 :) Snazil som sa vstupovat na spodnej strane do longu, ale dnes som mal ist asi radsej na pivo, alebo si zalozit nejake okuliare, nech vidim aj ine formacie, ktore momentalne v trhu kraluju :) No aspon ze som nakoniec skoncil v pluse, po odpocitani komisii mi zostalo okolo 30 dolacov, snazim sa poslednou dobou zamieravat hlavne na ochranu kapitalu a celkom sa mi to zatial dari, aj napriek predchadzajucim stratam sa mi nejakym "zazrakom" takmer vzdy podari skoncit v pluse, aj ked minimalnom...V mojom poslednom obchode, kde som sa zase pokusal o vstup do trojuholnika na jeho spodnej hranici do lognu a naslednom zisteni, ze som sa nejakou "nahodou" ocitol v range :) som uz neveril, ze to po X-tej nohe este dojde k jeho hornej hranici a obchod som radsej zavrel....Skoda, ze taky krasny range neprisiel skor, urcitre by sa to dalo krasne zobchodovat nielen v jeho vnutri, ale aj po prerazeni....

11149

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

čo sa týka FDAXU tak je podstatne čitatelnejší ako Russel a aj napriek tomu sa k Russakovi tiahnu všetci začiatočníci ako muchy na med a potom sa čuduju že mažu účty, ale komu niet rady tomu niet pomoci....
Z FDAXU som mal aj ja spočiatku rešpekt , netvrdím že teraz nemám , ale človek sa bojí väčšinou toho čo nepozná , lebo nevie čo mu to môže urobiť. V podvedomi som mal zafixovaný model velmi nebezpečneho trhu , lebo to tu väčšina písala a v tom čase som obchodoval FESX takže som po ňom vôbec netúžil, ale hovorí sa že všetko zlé je na niečo dobre a keď sa FESX posr....l tak som bol nuteny presedlat na arabskeho plnokrvníka s europským názvom FDAX. Môžem však povedať že obavy su neopodstatnené , je pravda že je velmi rýchly a to je dvojsečná zbraň...tak ako rýchlo môžeš získať tak rýchlo môžeš stratiť, je to tá istá hra akurát že na pomalších trhoch"umieraš pomalšie" .... ;) V podstate ide o to aby si správne čital trh a potom je to brnkačka a je úplne jedno o aký trh ide. Väčšina traderov na amerických trhoch loví profity v rozpätí od 100 do 300 USD a idu von no trvá im to značnú dobu (mimo open a správ) celu tu dobu preživaju napätie či to výjde a maju prst na myši. Oproti tomu FDAX dáva aj v zlomku sekundy 250 Eur aj mimo správ ide len o načasovanie vstupu , ale to sa nedá tak presne urobiť s indikátormi.
Niekto môže povedať ..áno ale na americkom trhu mám čas vystupiť ked sa to otočí proti mne.....tu nastupuje automaticky porušovanie OS lebo zatvaraju obchody predčasne , lebo "vidia" že sa sekli . Zavru pozíciu a tá sa jeden tick nad pôvodným SL otoči a ide do profitu....Nikdy nikto nemôže vedieť čo trh urobí , dá sa to len predpokladať s určitou percentuálnou úspešnosťou.
Teda ak sa na FDAX pozrieme z tejto stránky tak je lepší, lebo tam nemáš väčšinou čas na ústup, buď to máš pravdu a profituješ , alebo nemáš a ušetríš si niekolko minutovy či hodinový stres ...máš to rýchlo za sebou.... ;)
Ak si spokojný s profitom 250 Eur a vieš hneď skončiť na danný deň tak by som v tom nevidel žiaden problém , bavíme sa o minutových grafoch k alternatívnym sa vyjadrovat nebudem lebo ich neobchodujem.

Ešte k Tvojmu screenu,

ak riešiš triangel tak ho rieš ako celok , ako jeden patern a nerozoberaj ho na dalšie triangliki a tringličatá... :) , lebo takto zarabat nebudeš. Ak si naznačíš velky triangel tak nech ťa zaujímaju len jeho hranice a nelez do vnutra. Vo vnutri máš DT a triple top a aj napriek tomu si išiel do longu od hrany triangla. Nie každý dotyk o hranicu je vhodný pre obchod , musíš sledovať okolie-celok . Dalšia vec je že si si tam zakreslil aj CG , to je sítce pekná vec , ale teraz podla čoho by si obchodoval? Podla trianglu , alebo podla CG? Pokial to nemáš napozerané, tak najprv rieš jeden patern a ked pominie jeho funkčnost rieš nový patern, ked tam máš milion čiar zákonite sa musíš zmýliť...to len do buducna.

To iste platí pre kanaly , ak ma kanal rozpätie napríklad 300 Eur nebudem v nom riešiť další medzikanál s rozpätím 150 eur, to už si vo vnutri obchodu -medzi mlynskými kamenmi ktoré Ťa s velkou pravdepodobnostou rozmelú a potom si budeš musieť zmeniť nick na "Muka SK" ..... ;) ...dufam, že som Ťa neurazil , ale vážnu tému treba občas odlahčiť.
Iná situácia je v hlavnom kanáli ktorý sa vytvoril pohybmi za 3 dni , tam samozrejem sú potrebné vnutorne medzikanály , lebo nemôžeš čakať na okraj kanala ked sa tvoril 3 dni....
Dnes nebudem pridavat screeny lebo je víkend a manželka tu podozrivo pobehuje s valčekom na cesto ktorý bez váhania použije ak zapnem platformu, slubil som jej jeden víkend bez grafov.....to je pre ňu niečo ako romntická večera pri sviečkach... :)
Takže prajem Tebe aj ostatným príjemný víkend a screeny pridám v priebehu týždňa.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,

Ako si mi ten FDAX trochu priblizil z tvojho pohladu, az sa mi zacina pacit, mam rad, ked su veci v tomto biznise rychlo vybavene :) No uvidime ako mi to vypali v nasledujucich mesiacoch....Ano mas pravdu, co sa tyka toho mojho piatkoveho "obchodovania", prave preto som to sem supol, lebo som vedel, ze som to vsetko kompletne p....l Aj ten triple top som tam videl, len som nevedel, ci ho mam respektovat, ci nie, lebo sa mi to tiez videlo ako horna strana trojuholnika, skratka som to .......Nie, nicim si ma neurazil, prave ze zase raz poucil a to si cenim! A ten sa mi celkom paci ;) Musel som tie moje vstupy nejako odovodnit, kvoli tomu tie triangliky, inac by som samozrejme obchodoval podla toho CG,ktore som zaregistroval az ked bolo neskoro!

Pozdrav manzelku a viac uz nezapinaj PC, aby jej nahodou ten valcek na cesto "nevypadol" z ruk, lebo by bola skoda, keby sme ta stratili ;)

Prajem vam krasny, nicim neruseny vikend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, tak prikladám môj dnešný obchod. Zasa som dnes kanáloval :), ale okrem kanálu som tam nič iné dnes nevidel. Ono je asi v takýchto dňoch lepšie si čítať nejakú knihu, ale nedalo mi to a jeden obchod som spravil. Aj keď mohla byť stovka doma, tak som stále čakal na dotyk hornej hranice, to mi však nevyšlo. Ako vidíte podľa času vstupu a výstupu, bol som naozaj vytrvalý :), ale keď došlo k prerazeniu spodnej linky radšej som obchod ukončil a hneď vypol aj platformu, aby som sa moc nenasr...... Ako ako ste to dnes videli vy?

11196

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, takže moje dnešné obchody dopadli asi takto. Prvý pokus bol protitrendový, vstup na hrane CG celkom vyšiel, ale moja obľúbená stovka sa nekonala a ešte k tomu som zabudol posunúť na B/E, takže strata. Druhý obchod vcelku OK, keď cena opustila CG, počkal som na korekciu a naskočil. Nedúfal som v zázrak a na stovke som skončil a ako sa ukázalo urobil som dobre :). Zabudol som doplniť, skúšal som si cez víkend testovať nejaké sviečkové formácie a dnes som si tiež prepol graf na "lampáše", preto trochu grafická zmena. OS zostáva nezmenené :)

11227

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...