Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

To je trošku něco jiného, IM ovládám.
Jde mi o data pro "Market Replay". Tedy přehrávání dat z minulosti v rychlosti 1:1.

Mám problém s dosažením backtestovaných výsledků v real-time obchodování. Myslím, že jedním z problémů je rozdíl mezi relativně rychlým projetím grafu svíčku po svíčce a dlouhým sezením u real-time.
Při backtestu je pocit z grafu zhuštěn do několika málo minut, dokážu proto lépe identifikovat hlavní nálady, trendy a S/R levely. Při real-time obchodování je pocit méně "intenzivní", navíc nastupuje nuda a z ní vyplývající škodlivá agresivita... (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím vás obchodníci,dovolil jsem si vstoupit do tohoto vlákna,jsem sice trošku pokročilejší obchodník,ale přesto mám jeden začátečnický dotaz,za který se trochu stydím.Obchoduji trh NQ a rozhodl jsem se obchodovat večerní seanci.Má otázka je "trapná" kdy končí seance,respektive do kolika hodin můžu držet kontrakt?Tzn.abych měl intradenní margin?Kdybych držel mou pozici do mého PT,třeba do 23:00,zablokuje se mi větší margin?Nebo mám raději končit ve 22:30.Věřím,že je tady na tuto otázku už někde odpověd,ale po mém hodinovém pátraní,jsem rezignoval a obracím se na vás.
Byl bych velmi vděčný,kdyby mi nějaká hodná duše poradila.
Předem moc děkuji
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji vám za rychlou odpověd,takže 22:00 ukončím obchodování,ptal jsem se proto,protože jeden můj známý má take účet u IB a v trhu ES otevřel pozici před 15:30 a ukoncil kolem 16:00 a měl na účtu o cca 2000usd méně,což byl rozdíl mezi intradenním a plným marginem a už s tím neudělal nic.V IB mu nedokázali pomoct,takže proto jsem se bál.
S pozdravem Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano je to tak.prostě tam měl o 2000usd méně,stalo se to myslím vloni na jaře,volal do IB,ale tam nepochodil.Mě to také velmi zarazilo a do dneška to nechápu,také jsem tu "kdysi"četl,že někomu na účtu zmizela nějaká část peněz,ale to už zabíhám jinam,což nepatří do tohoto vlákna.Ještě jednou děkuji všem za odpověd.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo Sk, všetko máš dobre, v PA sa nedá jednoznačne povedať že toto je OK a inak už nie. Každý to môže vidieť inak dôležité sú však klučove signály ktore nám hovoria kam trh smeruje. Správne si zakreslil na 3 min grafe prerazenie hornej TL ale klučom tam je DB ktorý bol ako prvý signál. Na 3 min grafe máš Range, lebo má to "nohy", z pohladu 30 m in grafu je to viacmenej CG. Gladiator 028

10661

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

Dakujem ti krasne, ten DB som tiez postrehol, ale este nemam celkom jasno v tom, comu prikladat vacsi vyznam....Napr. som chcel obchodovat v tom range, ale kedze este stale nemam knihu od Joa Rossa(dufam, ze v nej sa dozviem niektore, pre mna dolezite veci, s ktorymi mam este problemy a nie celkom jasno..) nevedel som, kedy je mozne vstupit prvy krat, ci sa to pocita nejako na tie nohy, alebo ako....Nevadi, verim, ze je to na dobrej ceste ;)

Este raz velke DIK za vsetko a prajem ti vela uspechov (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo Sk,

signály boli v tomto prípade 2 , rastový triangel podporený DB a to ti dáva 90% pravdepodobnosť rastu. DB ti len umocnilo -zdôraznilo že skutočne dôjde s velkou pravdepodobnostou k prerazeniu. Signály ber vždy ako celok z čoho jeden ti slúži ako prídavný filter pre správne rozhodnutie.

Range môžeš obchodovať tak, že najprv počkáš na vytvorenie 2 hej nohy ktorá ti urobí 90% možného rozpätia range a zároveň potvrdí že ide o Range. Zhodnotíš rozpätie range či sa ti to oplatí riskovať a vstupuješ v dolnej hranici do Longu a opačne do shortu. Klasicke Range má vždy 4 nohy , takže ked vstupiš do trhu na 3 tej nohe a vyberieš zisk je na tvojom zvážení či je pravdepodobnost vytvorenia 4 tej nohy a ak áno vstupuješ okamžite po odrazení od hornej hranice a zisk vyberáš pre istotu za hranicou CC lebo posledná noha môže byť kratšia ak nemá trh silu , alebo zariskuješ a ideš na doraz. Ross týmto štýlom neobchoduje , je to agresívnejší spôsob , ale pokial vieš čo robíš tak sa to oplatí. Pretože ide o riskantnejší obchod SL dávaš 2 ticky nad/pod hranicu range , aby to až tak nebolelo ked sa trh rozhodne inak.... ;)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...