Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Ahojte. tak jsem testl jeste es trochu. nakonec mi vymetl posunuty sl. Zacinam se celkem orientova a sledovat volume primo v useckach a jak tikaji a myslim, ze je to opravdu silna zbran... V nove otevrene 15 min. usecce mi bylo jasne po 5 min. kde byci tlacili nahoru velkym mnozstvim volume....ze neproobchoduje tato usecka dnesni open dolu a vystoupim na pos. SL. To jsem v zacatcik absolutne nestihal sledovat... kvůli nejasnostem u vstupu a kde vystupu.. Jinak FGBL a Fexik jsou zatim pro me favorite, ale pro nim ES nemam nakoukane... Pekny relax vikend vsem ;)

11308

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

AHojte priatelia, Nikto nic, tak prikladam aspon ja screen z dnesneho dna, ako som to videl....Ten prvy obchod bol len pokus, trosku sa obcas zabavam v live, ale samozrejme len tam, kde si to pyta minim. SL ;) JaroslavVrana, Tiez mam v tom zakreslovani este pekny chaos, kazd den sledujem Gladiatorove screeny a ked pride na to, aby som si to pozakresloval ja, tak len kreslim a potom prekreslujem az kym v tom nevidim niec "rozumne" ;) Mne napr. pomaha, ked preklesujem(obkreslujem) SF, kanaly po Gladiatorovi tie iste, v tych istych trhoch, v ktorych to vyznacl on, asi len tolko ti ja mozem poradit... Prajem vam pekny vikend

11309

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK,

díky za radu :)

Je to podle mě o tom, do toho koukat a koukat a koukat a výsledek se za nějakou dobu dostaví. Člověk musí být hlavně trpělivej.

Jsem rád, že jsi hodil screen se svým pohledem, aspoň mám srovnání a je fakt, že jsem některé věci přehlédl - např. ten 3U.

Pořád mám problém s tím, že vstupuju moc často i v situacích, které nejsou úplně jednoznačné. Musím se naučit si počkat na ten správnej obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vidí to dnes někdo na NQ podobně před otevřením? Podle grafu by mi to vycházelo takto, jak jsem popsal v obrázku a celkem zajímavý vstup na long by mohl být na hraně range z minulých dní a kanálu, pokud by se protínaly hned na začátku na úrovni +/- 1789. Jsem zvědavý na vaše názory a když by přihodil pohled třeba Gladiator, tak bych byl rád, jestli se na to alespoň dívám trochu smysluplně. Tak hodně štěstí za moment

11358

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak moje první myšlenka se nějak nepotvrdila, pak jsem si všimnul ještě jednoho dlouhodobějšího long kanálu. V průběhu večera jsem to viděl takhle viz. screen. Obchod na průraz Rh by sice vyšel, ale já mám pořád nějak psychický blok věřit vytvořeným CG a brát jejich případné průrazy a o pohybech v nich ani nemluvím. To si musim nějak v hlavě srovnat.

11371

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Kotas, tak myslím, že se tvá předpověď celkem vyplnila, tedy alespoň na chvíli. :) Zobchodoval jsi to? Přikládám screen jak jsem to dnes viděl já. Bohužel se mi to takhle podařilo zakreslit až v průběho obchodování a před tím jsem chytl 2xSL, když jsem to měl zakreslené z mého pohledu špatně. Pak jsem měl limit buy příkaz nachystaný při odrazu od TL, bohužel zůstal nevyplněný (viz screen). A další nevyplněný příkaz sell 1809 těsně po 20 hod po DT a odrazu od CC. Škoda, je to hra pár ticků. Jarda

11374

Link to comment
Sdílet pomocí služby


JaroslavVrana:

Na moment to vyšlo, to je pravda, ale opravdu jen malý moment :o) Nezobchodoval jsem to, jak jsem psal tak mám pořád nějak bloky v hlavě obchodovat tyhle odrazy od trendline Je to asi tím, že moc mým TL nevěřím, že by nějaká linka mohla "zastavit" pohyb a obrátit trh. (řečené s nadsázkou)

Ten druhý případ s tím CG už byl na proražení, kterým věřím víc, ale proražení CG ještě taky neumím obchodovat, taky si v tom ještě nevěřím.

Jinak je zajímavý jak máme oba jinak zakreslené to CG ze včerejška u toho high. Na tom mém screenu jsou to ty žluté linky. Jak není jednoznačná definice CG, tak každému vychází většinou trochu odlišně. Četl jsem jen určitá pravidla u Rosse v Daytrading, ale i tak je to asi dost o pohledu toho kdo na to kouká. Často si snažím u určení CG pomoci jedním z pravidešl Rosse, že pokud je close 4 následujících úseček uvnitř první, tak se vytváří CG. Snažím se si takhle nějak nadefinovat CG, aby nebylo pro mě až tak moc závislé na mém úsudku a mohl jsem si ho nadefinovat co nejdříve. Nevím, jestli je to správný přístup, ale na nic jiného jsem ještě nepřišel. Ted čtu Daytrading znovu, tak mě možná něco bouchne do očí, co jsem přehlédl a pak si chci pořídit Trading Ross Hooks.
Jak si určuješ CG ty?
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás tradeři,

rád bych vás požádal o laskavost. Nebyl byste někdo tak hodný a neuploadnul intradenní data NQ z kontr. měsíce 06-09, ideálně ve formátu do Ninji..? Musel jsem přeinstalovat počítač a ztratil jsem tak veškerá data. Když jsem znovu naistaloval Ninju připojil je, zjistil jsem, že zen-fire neumožňuje tahat data starší než poslední kontr.měs. =/ Opravdu byste mi pomohli, díky moc za ochotu a nezlobte se, že vás tím jako jeden z dalších desítek obtěžuji,

Jonathan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kotas:

Já jsem se díval na tvé hranice CG a myslel jsem si přesně to samé jako ty, tzn., že je to hodně individuální, jak kdo CG zakreslí. Fakt ale je, že to plus minus sedí a je to pak o tom, jestli při limit vstupu jseš exekuovaný do pozice nebo ne a jak velký SL musíš použít.

Přiznám se, že tvé definici CG od Rosse nerozumím, můžeš to nějak zkusit podpořit názorným příkladem? Já CG zakresluju na vyšších TF (30 min nebo 60 min) a pak na nižších (10 min nebo 15 min) to dolaďuju podle nejsilnějších hranic, kde se cena víckrát odrazila.

Budu si muset Daytrading od Rose znovu přečíst, třeba mi něco uniklo.

Jinak tě naprosto chápu v tom, že psychicky to není zrovna nic moc, věřit odrazu od TL nebo CG, ale myslím, že je to jen otázka času a nakoukaných hodin a desítky nebo spíš stovky sim provedených obchodů a člověk si postupně začne věřit.

Já sice příspěvky Gladiatora sleduju dlouho, ale to bylo jen pasivní sledování. Aktivně se snažím to obchodovat cca týden a už teď cítím jisté zlepšení a lépe se mi rozeznávají jednotlivé věci, jako je CG, TL, OU, 3U, vlajky.

Největší problém mám zatím v tom, že nevím, kdy se snažit obchodovat odraz od CG a kdy průraz? Trochu jsi mi teď pomohl v tom, že jsi mi připoměl na svém screenu tu situaci s rostoucími low, značícími možný průraz. To si musím zapamatovat, Gladiator to říkal také. Dnes ty dva SL byly dané přesně touhle situací, kdy jsem napřed zobchodoval odraz a následně hned reverz na průraz, no a takhle to dopadlo. Pak jsem u toho celkem dlouho seděl bez obchodu, překresloval TL a s mým současným zakreslením bych ty obchody nebral ani jeden.

Takže opravdu mám před sebou běh na dlouhou trať.

Jakým způsobem děláš backtest?

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...