Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Jardo,

značíš to OK akurát by som pripomienkoval screen kde máš naznačeného "ducha" S-H-S .
V bode H -kanal bola možnosť vstupiť protitrendovo do longu (ak sa ti oplatí íst pre takýto profit) z dôvodu návratu trhu k TL po dlhšej dobe, stálo to za pokus s minim SL . Potom píšeš o vstupe do Shortu po prerazení červenej TL, to už je neskoro, ked tam máš hlavnu TL ktorá sa už 2 x osvedčila(odraz trhu) vstupuješ do shortu okamžite po jej prerazení , nehovoriac o to že tam máš "ducha" v shortovom prevedení.
Dalšia možnost vstupu do shortu bola priamo po vytvorení DT v dvoch úsečkách na poslednom ramene "s" , pričom už prvá úsečka vytvorila nižšie high a zaroven posledne rameno , na druhej sa dalo vstupovat hneď protitrendovo jeden tick pod High usečky ktora vytvorila nižšie high.
Samotne tretie rameno dalo signál o otočení trendu do shortu preto bol tento signál "double" dobrý.

"Slabý verí v štastie , silný v príčinu."

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator:

Díky moc za tvůj komentář. (tu)

Co se týká toho obchodu do shortu po proražení TL, tak já jsem zrovna nebyl u PC, takže proto jsem to nebral. Ale i kdybch u PC byl, asi bych měl problém to vzít kvůli blízkosti CC, které stálo v cestě. Pro mě prostě ne příliš jasná situace, kdy se celý trh navíc hýbal pořád dost blízko TL-hlavnímu cenovému kanálu (mohl nastat odraz ale i průraz zpátky do kanálu). Ty další varianty jsem zakreslil až potom, co se celá formace vytvořila a bylo vidět o co jde.

Ještě jednou díky a určitě se zase ozvu. ;)

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem vstoupil long. Po proražení high premarket a včerejším high jsem čekal na korekční křivku a vstup TTE. Dnes se vykreslila korekční křivka velice hezky, prostor k high byl vysoký. Vstup 1795,50 na průrazu korekční křivky. Pozice ale skončila na breaku. STP jsem posunul po proražení high open úsečky, což bylo 2,25 v plusu na pozici, následná korekce mě vymetla. Otázkou je, zda jsem STP přitáhl brzy nebo jsem ho přitáhl smysluplně? Popis i ve screenu.

11659

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pratele, prosim o radu,

po emini I jsem radne zBTestoval TF 09-09 na RB150 a RB 100, jenze v porovnani s BT 03-09 a 06-09 se vyrazne zhorsil VOLUME trhu pro kontraktni mesic 12-09, tedy porovnal jsem volume s NQ a tento trh ma evidentne lepsi VOL (min v obdobi zari - litopad 2009).

Rozhodl jsem se tedy zkusit BT jiny trh, a to NQ, avsak stale nemohu spravne nastavit hodnoty v BackTestru.
Prosim o radu jak nastavit
- hodnota ticku, ticku do jednoho bodu (zkratka ta tabulka vlevo nahore v BTestru)

.. vyzkousel jsem vsechny logicke moznosti ale stale mi Excel dava nesmyslne vystupni hodnoty zaznamenanych paper-obchodu.

Dekuji prevelice,
Bradrtony

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bradrtony:

backtester nepoužívám, takže nedokážu přesně poradit, ale vzpomínám si, že se totožný problém řešil ve vlákně speciálně věnovaném "univerzálnímu backtesteru" (v původním "backtesteru" z kurzů trh NQ definovat nejde bez úprav)..nevím kde přesně v tom vlákně se to řešilo, zkuste zapátrat - určitě to tam je (použijte vyhledávání)

www.financnik.cz/forum/read.php?14,115176

PS. další dotazy k pomůckám z kurzů a věcem z kurzů prosím směřujte do emini vlákna..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přikládám můj včerejší pohled na NQ. Screen může být trochu nečitelný, to je tím, že se snažím zakreslit všechna možná CG podle mojí definice a snad se mi to časem dostane do krve tak, že budu zakreslovat jen ta "správná". Takže ta hnědá CG jsou tvořena z 5min grafu a to bílé čárkované je CG v 15 min grafu. Jinak vše je popsáno ve screenu. Někdy až moc polopatě, ale takhle si ho já ukládám, abych pak znal moje myšlenkové pochody v tu chvíli. Dnes jsem na to celkem zvědavý. Ve 14:30 payrolls, kde se čeká docela solidní zlepšení, na druhou stranu o tom jak mohou dopadnout payrolls dává částečné signály i makro o zaměstnanosti ze středy, tak uvidíme, jestli se to potvrdí a bude to o něco horší než odhad.

11703

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dávám můj včerejší pohled na NQ. Včera jsem na trh koukal dost z pohledu 15 min tf, proto dávám screen z něj. Realizoval jsem jeden obchod na průraz bodu 2 v 123 low na úrovni 1774. Protože to bylo zároveň proražení CG, tak PTG 40 USD s myšlenkou vrátit se zpět do trhu pokud by se na 5min tf udělal Rh. Ten se udělal, ale já nebyl u compu. Vím že PTG je malý, proč dávám takový jsem popisoval někde výše. Tady asi měla přednost formace 123 low oproti CG a PTG mohl být větší. Aspoň zkušenost.

11780

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešek jak přes kopírák se včerejškem. Opět signál 123 low na 15 min grafu na podobných úrovních jako včera. Proražení 123 low podpořeno 1. průrazem CG. Rozdíl byl ten, že oproti včerejšku jsem signál nebral. U CG beru druhé průrazy a tady jsem si myslel, že přijde korekce a pak vstoupím na druhém průrazu. Ikdyž včera jsem také vzal první průraz a ještě jsem v předchozím příspěvku napsal, že průraz 123 low má v tomto případě zřejmě přednost před CG. A o hodinu a půl později jakobych na to zapomněl a ten čekací STP příkaz jsem tam nepostavil. V poslední době mám holt nějak problémy s rozhodováním snad se to zlepší. Protože takovýhle profitů je škoda. Gladiator nebo ostatní jak se díváte na vztahy průrazů jednotlivých signálů, jestli 123 má přednost před CG atd.?

11787

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...