Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

infinite:

nemyslím si, že by to byl úlet :)

Jen se na to díváš podle mě z příliš velké blízkosti (nízký TF). Chce to trochu větší odstup a řekněme TF 30 nebo 60 min.

Ale takhle jak to máš zakreslené si myslím, že je to takovej "podkanál " v rámci hlavního kanálu, co jsem tam zakreslil já na screenu před chvílí.

Trošku mám problém s tím, jak tyto "podkanály" obchodovat, protože dost často jsou hodně "prudké" a když člověk zjistí, že jde o kanál, tak už většinou je kanál skoro u konce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak ked uz si davate tu pracu na NQcku, tak dam aj ja 2 obrazky jeden je odzoomovany a su na nom trendove (modre) a protitrendove (oranzove) linky ine kanaly ako tie hlavne tam nemam , moze nas to pomylit, co som ale vyznacil su premarketove 2-3 hodinky (zlte) pred spravami a pred otvarackou. ked sa skombinuje trendova linka z premarketovou urovnou , ta sa z toho nieco vycitat. mozete vyskusat

11584

11585

Link to comment
Sdílet pomocí služby


JaroslavVrana:

Koukám na ten tvůj screen a vstup bychom měli skoro stejný. Jak bylo z mých screenu asi i vidět, rád používám TTE pokud je na něj prostor a včera by byl krásný (3 body). Dlouho takový nebyl. Já vstupuji na 5min grafech a tam bych měl vstup na 1757,25. Vstupoval bych na korekci po proražení high premarketu. Takže jiný přístup než u tebe u CG, ale vstup téměř stejný. Nicméně, jak jsem psal důvody výšše, tak do obchodu jsem nevstoupil.

Zajímavé je to u těch timeframe. Koukám vedle 5min i na 3min a někdy by nadělil vstup dřív a někdy by mě zase poslal do ztrátového obchodu oproti tomu 5min, který by mi nedal signál. Takže zatím zůstávám u toho 5 min.


Taky hezký víkend všem
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kotas:

Včera jsem vstup dle TTE zkusil poprvé a je fakt, že jsem k tomu měl pádné důvody:

1. průraz CG, což značilo další možný pohyb nahoru.
2. Po prvním falešném průrazu se to vrátilo kousek zpátky do CG a druhý průraz už je častěji platný.
3. Jak jsi říkal i ty, tak tam byl na TTE dostatečný prostor. Ale na druhou stranu jsem nevěděl jak tento prostor efektivně využít. Snad jen , pokud bych vstupoval se dvěma nebo více kontrakty, tak bych první ukončoval těsně před tím RH. S jední kontraktem, tak jak jsem to jel já tam toho efektivně využít nešlo, protože volatilita po openu byla ještě velká a vyhodilo by mě to na SL, takže jsem ho příliš neřitahoval.

Nebyl to pro mě jednoduchý obchod, protože první vstup skončil SL. A ono hned zkoušet druhý pokus nebylo psychicky tak jednoduché.

Co se týká TF 3 nebo 5 min, tak já většinou naopak používám pro ladění vstupu 3 min TF, ale myslím, že důležité to bude právě u toho TTE, u jiných typů vstupů možná tak ne.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby


JaroslavVrana:

Já ten 3min timeframe také začal ještě sledovat u toho TTE, jestli by mě to neposlalo do obchodu dříve než 5min. Ale často se stalo, že ty vstupy na 3min a 5min tf byly identické. Někdy lepší na 3min a někdy by mě 3min poslal do STP, proto jsem zatím zůstal u toho 5min grafu, kde sleduju i ty vstupy na TTE. Někdy mě to ale pěkně štve, když 20 vteřin před koncem čárky lehce prorazí předchozí high a tím mi zmaří možnost na vstup TTE. :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

JaroslavVrana:

Vstupuju na to proražení STOPem.

No s těma vteřinama jsem to myslel tak, že třeba otevírací čárka protne významný bod, který si stanovím a pak čekám tedy na korekční čárku, která bude mít lower high než čárka předchozí, abych mohl vstoupit buď TTE nebo na proražení Rh. No a občas se stana, že čárka má lower high, ale třeba 20 vteřin před dokreslením celé 5min úsečky to předchozí high hitne, takže vznikne higher high a tím mi zmizí možnost vstoupit TTE na proražení předchozího high a já musím čekat na dokreslení další 5min úsečky. O tomhle jsem psal. Jestli je to ted už líp pochopitelné. Na druhou stranu mě to učí alespon trpělivosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Kotas: přiznám se, že se v tom tvém moc neorientuju, mate mě, jak máš zakreslené CG. Přikládám taky screen, jak jsem to dnes zobchodoval. Teď tam ještě vidím po formaci 1-2-3 vlajku do shortu, ale je to v CG, nevidím tam dostatečný potenciál a navíc už je skoro 21:30, takže tohle už neberu. Jarda

11621

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...