Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, tady je můj dnešní pohled na trh. Jsem sice střelec, ale váhavej jako prase (to pozmáte ze screenu)! Ale ono se není čemu divit po sérii SL už jsem skoro zapoměl jak zní ten slastnej zvuk při vyplnění PT. Takže dnes konečně aspoň menší pofit 70 USD a víc na to nesáhnu. Jarda

11507

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Podle komentářů ve screenu bych řekl, že nemáš jasně definovaná pravidla vstupů. Velkou roli u tvých vstupů hraje psychika a v takovém případě musíš být jó zkušený. S tímto přístupem v live dlouho nepřežiješ. Už jak říkáš, že jsi střelec..... kdybych neznal Ninja trader a nepoznal screen.... tak bych nevěděl jestli to psal trader nebo gambler.
Jinak nic ve zlém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gay1:

Neberu kritiku nijak zle, neboj. I když s tím gamblerem jsem to moc nepochopil. Snažím se o přístup dle PA, kterej tady prezentuje Gladiator. Ale zatím se jedná o poznávání trhu a zkoušení. Nic víc, nic míň. Pravidla vstupů zatím přesně definovaná nemám, těch možností vstupů je celkem dost, ale tohle postupně budu řešit podle toho, co mi bude nejvíce sedět. Je jasný, že obchodování čistě dle PA je hodně diskréční záležitost a chce to opravdu stovky nakoukaných hodin do grafů (podle PA jedu cca 14 dní a cítím, že se to trochu zlepšuje a už aspoň vím,co v grafu hledat, na co se soustředit). Na druhou stranu pokud se tomu dle PA chci věnovat, tak někde začít musím. Cítím, že je to způsob, kterej mi bude vyhovovat, i když nevylučuju, že nakonec skončím u jiného systému, pokud to nepůjde. Je to o hledání a poznávání. Samozřejmě sim a ne live. To bych byl asi padlej na hlavu. Live pojedu, až si budu hodně jistej v kramflecích a budu vědět přesně co dělám a proč to dělám.

Screeny sem dávat budu i nadále, pokud budu mít čas a rozhodně ocením jakoukoliv reakci.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dávám můj dnešní obchod. Parametry, které popisuji ve screenu, mě tak přesvědčily, že jsem ho vzal LIVE a co jiného než STP. Paradox je ten, že za poslední týden nebo 2 by dost obchodů, co bych bral, skončila v profitu, no a já zrovna vezmu ten STP. Jo jo i to se děje. Rád budu za komentář Vás ostatních, jak jste to viděli a jestli jsem uvažoval správně, popřípadě nesprávně. Jarda

11525

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kotas :) Taky jsem o obchodě přemyšlel ale na TF 30 mám naznačenou horní trendline takže nebyl pro mě dostatečně velký prostor pro obchod :) Jinak zítra je svátek a už při open je menší volume než bývá běžně takže dneska to vidím na pohyb při proražení trendline jestli vůbec :)

11528

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj kotas,

Tvoj system nie je celkom totozny s mojim, ale k tomu paradoxu....Ked som prechadzal na live, v sime som mal same profity a potom zakon schvalnosti, alebo co...mal som myslim, ze to bolo 7 krat SL po sebe, tak si vies predstavit tu rozhadzanu psychiku :) to nic, aj zajtra je den a s nim nove moznosti na ziskove obchody ;) Poradim ti, nevyberaj a ber vsetko do radu, lebo cim viac sa budes snazit vybrat lepsi obchod tym vacsie "stastie" budes mat prave na tie stratove, aspon v mojom pripade to tak bolo ;)

Prajem vela uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kotas...

vsimni si ze dnes bol jasne viditelny premarket range. hned po otvoreni ho medvedi brejkli. to znamena ze ta velka kopa cervenych sviecok od sprav po open parketu signalizuje intradenny trend. za nim prisiel brejk. v case ked si vstupoval do longu zacal trh narazat na uroven rezistencie premarketu. to znamena ze tam vznikalo konsolidacne pasmo. na vyssom TF mozes vidiet formaciu breakout (to je ta kopa cervenych sviecok), Pullback ( to je to navratenie na rezistenciu premarketu). no a potom by mala nasledovat continuation

cize Breakout-Pulback-continuation.

teda dufam ze tie casy sedia, lebo ja som dnes nesledoval :)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK:

Souhlasím s Tebou, asi by to tak bylo nejlepší brát vše, jak říkáš. Uvidím, jak to ustojí moje psychika. Dřív, když jsem pořád hledal něco nového, jsem šel také s pár systémy LIVE a občas se spálil a občas vydělal, ale ztrát každopádně více. Dělal jsem zbytečné chyby. To bylo asi takové to prvotní myšlení, že by to mohlo přece jít "samo" ikdyž takhle bláhový jsem nebyl, tak si to asi myslelo podvědomí nezávisle na mém uvažování. Ale ouha gamblerství, jak bych to ted asi nazval, není výdělečná činnost. Mám štěstí, že jsem si to uvědomil brzy a tak jsem si tím uřízl ztrátu cca 600 USD celkově. Jediné asi positivní, co mi to přineslo bylo otestování nervozity při obchodu LIVE. Na první obchod asi nezapomenu, to jsem skoro volal záchranku kvůli infarktu. Ted jsem pořád nervozní, když jdu LIVE, ale o poznání méně.

Hledám se sice pořád, ale tyhle systémy a pohledy a la Ross a Gladiator se mi líbí a pokud se nestane něco zásadního, tak bych rád zůstal u nich. Jediné s čím bojuji je backtest. Dřív jsem dělal backtest a la finwin a pak určité průrazy a to šlo. Ale ted si nějak nevím rady, jak při těhle systémech backtest dělat a spíš mi připadá, že je to o tom ten trh sledovat a nakoukat. Jak jsi to řešil ty?


Jinak také přeju hodně úspěchů ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kotas,

Tiez som robil backtest na ine systemy, ale na ten "Gladiatorov",ako som uz niekde spominal som nerobil nic,skratka som si celkom nevedel predstavit ako by to malo vyzerat :), zacal som ho studovat a rovno aplikovat v praxi, mozno blaznovstvo, ale to bol pre mna asi jediny sposob, lebo predtym som robil backtesty, sim....a prisla realita a vsetko bolo celkom inac....a teraz som zatial celkom v poho, bolo tam "par" strat, este stale ich je cekom dost, ale skor kvoli psychike, pokuseniu vstupovat do obchodv, ktore nie su celkom v sulade so systemom......ako kvoli nefunkcnosti systemu aj napriek tomu, ze o nom este stale hodne neviem, ucim sa "za jazdy" kazdy den v live a takto mi to vyhovuje....Pri prvom obchode v live som mal tiez infarktove stavy, stale je to narocne na psychiku, ale uz je to "rutina" a pokial nie som vyrazne v minuse, tak mozem povedat, ze je celkom klud na dusi-pohoda, tie stavy zacinaju, az ked sa to zacina krutit okolo SL, vtedy sa mi este stale dych zastavuje a ked ma vyhodi, pocitac si to zakazdym odnesie, snad nebudem musiet kupovat novy v dohladnej dobe ;) Tak na zaver asi tolko, tento system by som ti odporucal nakukat, tak ako si spomenul a potom ist do toho rovno live, aj Gladiator spominal, ze ho netreba backtestovat aja som dal na jeho rady ;) ale ak niekto so mnou nesuhlasi, nech vyjadri svoj nazor.

Nech sa ti dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Ten premarket jsem taky sledoval, ale ne z pohledu range. Tou resistencí premarketu myslíš tedy střed toho range? Jinak jestli to continuation je pokračování trendu po pulbacku, tak dneska to nevyšlo, ale vzhledem k těm mini objemům se nedá asi čemu divit. Jinak taky bych rád poprosil o tu literaturu. Každopádně díky za poznámky.


Mydlo SK:

Tak jsem rád, že se na to díváme podobně, hlavně na ten backtest. Jak jsi psal, systém mám trochu jiný, snažím se obchodovat různá proražení, protože na ty odrazy od TL atd. si ještě netroufám, snad časem půjde i tohle. Díky za podporu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K, Kotas,

Pavel,

dik za info o tom flipe cosi viem, ale neobchodujem ho....

Kotas,

Prave tie odrazy od TL, CC, RU,(najlepsie, ked odvsetkeho sucasne ;) ) to su tie na ktore sa teraz najviac snazim zameriavat, lebo do toho ides s min. SL, prave som jeden zrealizoval na ES, isel som si po 100-cku v CG, v ktoreho CC to bolo odrazene od dvoch vyznamnych RU z minulosti, dvoch CC....pravdepodobnost uspechu je v tychto obchodoch velmi vysoka a narabas s minimalnym SL. V systeme, ktory som obchodoval predtym som mal na 3 min. tf SL aj 18 tickov a to ma zabijalo....tu mozes vstupit do obchodu s pouzitym SL aj 3 ticky, co je uplne genialne!!!

Nech sa ti dari
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím všechny,

jsem rád, že se diskuze takhle dnes rozběhla. (tu)

Já jsem bohužel dnes kvůli pracovním povinostem neobchodoval, takže nemůžu přispět screenem. Teprve se jdu podívat jak to dnes probíhalo.

S tím backtestem si taky lámu hlavu a zatím k tomu přistupuju jako vy. Jedu sim a snažím se trh nakoukat a dělám si poznámky do grafu. Takže jsem rád, že to takhle nedělám sám.

Gladiator:

Ahoj, díky za podporu. ;)
Mohl by jsi prosím občas hodit screen se svým pohledem na NQ? Já bohužel kvůli práci nemůžu obchodovat evropské trhy, takže jedu pouze NQ a občas sem nikdo z lidí, co jedou podle tebe nedá screen, takže není s kým porovnávat.
Já mám problém s výběrem toho správného obchodu, počkat si na tutovku. Proto by mi to dost pomohlo odfiltrovat nejasné polovičaté signály.

Díky Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...