Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Kotas...

no ten obchod nevysiel, to je pravda, ale myslim si ze len koli tomu ze ten intradenny trend bol vlastne korekcia dlhodobeho. dost zalezi na tom aky silny bol trend den predtym, alebo 2 dni. ja som len chcel ten tvoj screen zanalyzovat co sa tykalo vstupu. a ten bol prilis skoro, pretoze tam nebolo ziadne konsolidacne pasmo (myslim ze to volate CG :) )

co sa tyka backtestu. je na to jednoducha finta. ak pocitate z tym ze budete obchodovat 1 obchod tak navrhujem postupovat takto.

1: definujte si trend, dlhodoby, 1-2 dni dozadu.
2: definujme si range premarketu
3: definujem si breakout premarketu (vacsinou 15:30 na otvaracke)
4: po breakoute ktory nastane vyhodnotim ci je do smeru trendu alebo proti smeru
5: hladam vstupny signal
ak je breakout v smere trendu , cakam na pullback (obcas sa nedockam lebo je trend prilis silny)
ak je proti dlhodobemu trendu , cakam na konsolidacne pasmo a nasledny reverzny signal

oba signaly mozu byt take iste , trebarz 1-2-3, TTE , alebo hocico ine

literaturu skutocne nemozem odporucit. nic zaujimave som necital

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike:

Jak jsem si tak četl ten tvůj postup, tak je podobný v něčem těm mým, když pominu ten včerejší, který jsem bral na průraz CG.

Mám rád typ vstupů, kdy je proražen významný bod, ať už high nebo low premarketu, high low předchozích dní nebo významný bod po makrech, která byla ve 14:30, když jsou důležitá a pak čekám na vstup TTE, tedy na korekční křivku a na jejím proražení pak vstupuji, to je vlastně u tebe ten pulback ta korekční křivka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mahrlo, kotas, Jarda a ostatni,

Nedalo mi nereagovat, snad sa administrator hnevat nebude, ale k tomu "zitiu trhmi od rana do vecera". Ako som zacal do toho trosku vidiet a ziskove obchody prevazuju stratove, tak este aj v noci nemozem niekedy spavat, co som taky nabudeny a jedine co mam pred ocami su len grafy a niekedy obchodujem aj zo sna, hehe. ja len tolko priatelia ;)

Vsetkym vam prajem vela uspechov (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

čítam teraz dobrú knihu od Ch.A. Poissant - Ch.Godefroy - Jak myslí milionáři a je tam pekné prirovnanie, ako spoznať či ťa baví tvoje povolanie. Ak by ti niekto ponúkol milion dolárov, zostal by si vo svojom zamestnaní? Alebo, si smutný keď začína víkend a nemôžeš robiť svoju prácu? Paradox je, že na obe otázky by som odpovedal v súčasnosti nie. Ale keď si predstavím, že by som sa živil len tradingom, tak obe odpovede sú áno. Takže to len tak na zamyslenie :). Teraz sa idem venovať rodine, manželka má sviatok, lebo som povedal, že dnes večer nebudem sedieť pred PC a už počujem rychlé špunty :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mahrlo,

Hmmm.....zaujimave, ja by som tiez na obe momentalne odpovedal nie, ale keby bol trading mojim hlavnym a zaroven jedininym zamestnanim, tak moja odpoved na otazku c. 2 sa nemeni ;)
Ja mam tiez nieco nastudovane o mysleni(pozitivnom), vyzualizovani si svojich snov, aby sa stavali skutocnostou....a ako milionar uz myslim asi od dectva, len mi este stale tie miliony chybaju ;)

Prajem vam pekne straveny vecer v kruhu rodiny a manzelke vsetko dobre k jej sviatku ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK

motivacia je najlepse palivo . len treba dat bacha aby ju nezabila frustracia z prehier, ktore pridu.
z prilisnou motivaciou prichadzaju emocie a to je na ucte vacsinou citit. vsimol som si ze tieto motivacne knihy zamerane na pozitivne myslenie pisu vacsinou ludia , ktori pracuju ako motivacni recnici, alebo sa zaoberaju marketingovymi strategiami. knihy od kiosakyho a Napoleona Hilla a pod. treba brat triezvo . najlepsie sa predava americky sen. nas biznis je ale o niecom inom. takze vytrvalost prajem pani. ;)

quiters never win, winners never quit.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

Som rad, ze sa na to niekto pozera aj s nadhladom ;) Konkretne Kiosakyho mam natiahnuteho aj v telefone a musim povedat, ze sa mi jeho pristup k podnikaniu, zivotu celkom pozdava, pretoze je vela ludi, ktori to vzdaju po prvom, druhom neuspechu, ale on hovori, ked z 10 podnikatelov 1 uspeje, tak musis zacat aj 10 krat, ked je to nevyhnutne, aby si raz uspel a potom sa ti vsetko vrati! O tom, kde uz zobrat na to prachy sa sice nevyjadruje, ale to, ze sa clovek nevzda, postavi sa a skusi to znovu, s tym sa stotoznujem! A k tym prehram v tradingu, mne uz zostava len verit, ze ja ich uz mam za sebou, lebo zo mna sa uz niekto poriadne "nazral" v minulosti ;)

Vela uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak koukám, že dnes na NQ docela solidní pohyb. Insideři si pěkně namastili kapsu. No proč by nekupovali, když to ve středu zavíralo o cca 50 bodů výš než to dnes otevřelo a včera to srazilo dolů jen pár kusů. A ten objem necelých 15.000 ks za prvních 5 minut obchodování, tak to jsem snad ještě neviděl. Asi i ten objem svědčí o extra nákupech insiderů.

Já dneska neobchodoval, nečekal jsem až takovou aktivitu. Dostal bych sice pěkný signál po proražení high premarketu, ale stejně bych do toho asi nešel. A hlavně jsem ani nebyl u počítače. Tak uvidíme v pondělí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...