Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Kotas, kopi007 a ostatni, Kotas, Ja mozem obchodovat len vecer a videl som to max. na jeden vstup,ale nevstupoval som ani tam... prikladam screen, ak sa tam nieco niekomu nepozdava, komentar ocenim. Este by ma zaujimalo, ako by to videl nas kamarat mahrlo napriek tomu, ze piatky sa drzi stranou ;) kopi007, Snad ti padne na uzitok, rad pomozem, ked viem, aj ked mi trvalo, kym som si spomenul, kde som k tomu prisiel.... ;) Nech sa dari.

11458

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Kotas,

ja som včera na to nekoukal, ale podľa mňa to máš označené všetko správne (tu), len jednu vec by som asi neriešil tak ako ty. Jedná sa o možný vstup okolo 20:00h pri prerazení CG. Riskovať 60 pre zisk 75. Viem že teraz "som múdry" :), keď mám pred sebou i koniec grafu, ale vhodnejšia možnosť pre vstup by bola okolo pol desiatej po korekcii, kde bola možnosť ísť do toho istého obchodu ale s menším SL. Ide o to či by si pri live ustál psychicky tú korekciu, ak áno tak potom je to všetko OK a nič som nepovedal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

k Tvojmu poslednemu screenu , uvádzaš SL 15 USD a k tomu si dopísal že si tomu vemi neveril. No neviem či si pochopil pointu týchto vstupov, už som to niekde písal že v tomto prípade ked máš SL napríklad 15 USD a možný potenciálny zisk len 75 USD to je pomer RRR 1:5 čiže 5x sa môžeš skenuť a 1 výtazný vstup ti vráti všetko späť takže stojí to za pokus , to len do buducna . Ked máš strach o 15 USD tak treba popracovať na psychlogii tradingu , lebo tak sa zakomplexuješ a budeš sa báť velkých penazí a to je fakt velký prúser.... ;)

konkretna pripomienka:

signál si dostal od SF ktorá bola ukážková, teda platná ak je tam viac "dotykov" trhu čo aj bolo je táto uroven silná a je malá pravdepodobnost že dôjde k prerazeniu do shortu. Máš tam DB a tretie stupajuce dno v poradí čo ti samo o sebe dáva signál do longu . Prve dno je low pod kanalom druhe je DB a tretie je odraz trhu od začiatku SF a za dalšie trh sa stále snaží doraziť k high CG alebo kanála , ked zájdem do extremu tak to sa dalo zobchodovať aj so SL 5 USD umiestneným tesne pod TL-SF a to nie preto že je to teraz jasné , ale preto čo som napísal SF bola viackrát potvrdená , spolahlivo držala cenu v smere.

Gladiator 028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028

nechcem sa dotknut teorie a nauke o SR urovniach alebo TL ale rad by som pripomenul jednu zasadnu vec z ktorou by ste mali predpokladat. SL 15 je ok ale SL 5 je prakticky nemoznych z jedneho velmi zasadneho dovodu.

ak vstupim za market alebo stop prikaz na trhu kde je BID - ASK jeden tick. co je 5 USD . je jasne ze som automaticky v strate 5 USD a ked si pozriem orderbook tak moj vstupny prikaz bol exekuovany na prvej moznej cene a sparoval sa z limit sell , ak by moj stoplos bol 1 tick , tak sa automaticky zaradi do poradia stop sell prikazov ktore su na urovni 1 tick pod cenou ( ziadne tam niesu pretoze by sa okamzite parovali) . a kedze je to len 1 tick , co sa rovna spreadu ,tak sa automaticky sparuje z prvym limit Buy prikazom v rade. cize by to vyslo tak ze by obchod pravdepodobne trval par milisekund a zaroven ako som kupil tak by som bol aj vyhodeny na stopke.

sviecka by v tom pripade nevyzerala ako na grafe , ale jej low by bolo o 1 tick nizsie. ludia ktori sa na to pozeraju spatne by tiez mohli rozmyslat o presnom nacasovani vstupu , ale videli by uz inu sviecku len preto ze sa niekto rozhodol ist na SL 5 USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,

napísal som že, ....zájdem do extremu.... teda súhlasím s Tebou z pohladu orderbooku , chcel som len poukázať že vzhladom na okolnosti ktore tam boli bol možný vstup prakticky s minimálnym rizikom. Kludne sa dotýkaj "mojej teorie"..... ;) pohlad z tejto strany je tiež užitočný a niekto ho môže využiť a o tom to je , porovnavat OS z rôznych strán a pohladov .

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby


mahrlo:

Díky za komentář. Jsem rád, že to mám, alespoň trochu správně zakreslené, protože se zakreslování CG začínám více až v poslední době.

Ten druhý obchod, jak jsi o něm psal, jsem zkoušel SIM a skončil jsem tam na breaku. U CG beru druhé proražení. Většinou posouvám na break po 2 bodech, které jdou ve směru od mého vstupu. Vím, že ten STP vzhledem k PTG je docela vysoký. Já 60 USD nastavuji téměř paušálně a pak posouvám většinou 1 tick pod low poslední svíčky v případě longu a 1 tick nad high u shortu. Vím, že paušální nastavení STP je asi nesmysl, na to se musím ještě víc zaměřit.

Jak už jsem psal, mám pořád problém obchodovat odrazy, ať už od TL, CG, CC a dalších. V tom si nějak pořád dost málo věřím a proto se zaměřuji spíš na průrazy a u nich zas musím mít větší STP a těch 60 USD je pro moji psychiku ještě relativně přijatelná hranice. V poslendí době mám trochu problém s nerozhodností, tak na tom musím taky dost zapracovat.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Kotas,

to chce len cvik a ten získaš pravidelným sedením pred PC a sledovaním trhu, takže si z toho nerob starosti, ono to časom príde :). SL si nastavuj tak ako ti to vyhovuje, každí sme iní, ja ho na NQ nastavujem na 40, niekomu vyhovuje 80.............ale hlavné je aby tam bol. Na druhú stranu je ale tiež dôležité akú máš úspešnosť obchodov lebo obchodovať s RRR 1:1 by som na začiatok určite neskúšal. Takže ti držím palce v ďalšom obchodovaní (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,

Uz si mi tu chybal ucitel tak, ako vsetkym ;) a mal som normalne "obavy", ci ta nestiahol nejaky 2 metrovy sumcisko do vody aj s udicou a nestala sa tak z lovca korist ;) A teraz na vaznu temu, mas uplnu pravdu zase raz vo vsetkom a toto som potreboval "pocut" dakujem!!! Vsetko som to tam krasne videl k pocudovaniu aj ja, len som nevstupil, lebo som sa pozrel na graf a "nepacilo" sa mi, co sa dialo cez den(nic), tak som sa bal riskovat blbych 15 dolarov :( A nie je to len tento piatkovy obchod tochto charakteru, ktory som si nechal utiect, za posledne 2 tyzdne tam boli myslim, ze dalsie dva na tento styl do ktorych som sa "bal" vstupit a tam nemam ani vyhovorku typu, ze sa tam nic nedialo,alebo co...proste som ich nezobral a "vedel" som, ze vyjdu a aj sa tak stalo, som to ja ale b....!!!

Este raz dakujem za "slovo do bitky" a prajem tebe, ako aj ostatnym vela uspechov (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...