Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

tápník, ramonn:

Ahoj Marku a Zdeňku,

Celkem bych se k vám rád připojil, momentálně jsem ve fázi, kdy jsem od TF přešel na Nasdaq. Teď dělám backtest na RB10 pouze odpoledne od 15:30 do 18 hod. Tady na webu jsem taky cca rok a po backtestu někdy v průběhu letních měsíců chci začít paper a dle toho jak to půjde, tak pak uvidím co dál. Můj plán je od nového roku jet live.

Taky mi chybí nějakej parťák, se kterým bych se navzájem podporoval a posouval dál. Ve svém okolí žádného tradera neznám, takže třeba by to mohlo být prospěšné všem... :)

Mějte se,
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Michale: mohu se zeptat, proč jsi vymazal celý můj příspěvek, který byl adresován Jardovi? Za uvedení emailu se omlouvám, skutečně jsem měl za to, že když se jedná o vlastní iniciativu všech zúčastněných, tak by s uvedením emailu problém být nemusel. Nicméně taková jsou pravidla, a tak je samozřejmě respektuji a ještě jednou se omlouvám, už se to nestane... Jen jsem ale jaksi nepochopil, proč byl odstraněn celý příspěvek, který pravidla neporušoval.
Děkuju za případnou odpověď.

Ať se daří.
Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

diskuse skutečně jako seznamka nefunguje a toto pravidlo měnit nechceme..v praxi by to bez něj vypadalo tak, že tu nováčci pouze nasbírají potřebné zkušenosti, rady, ověří si věci, kterým nerozumí..a pak třeba po skupinách odejdou (případně se vrátí jen tehdy, když něčemu nebudou rozumět)..tj. fórum by se nevyvíjelo jako celek..v takovém případě by nemělo moc smysl jej udržovat..navíc pokud by se v každém druhém příspěvku objevoval email, zachvíli by se z toho mohl stát jen nábor nových klientů ze strany brokerů, programátorů atd..skutečně je k tomu více důvodů..

PS. pokud vám pravidla diskuse jakkoli nevyhovují, máte samozřejmě právo se do fóra nezapojovat..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,tak z meho pohledu jak tady pisete ze trh je neobchodovatelny si myslim ze to bude asi tim ze se rozmohlo obchodovani na stejnych trzich ,tim myslim ceske obchodniky ,kteri porad pribivaji a kazdy obchoduje prave e-mini a ke vsemu vetsina ma stejny system ,stejne vstupni paterny,myslim tim finWin,jak jsem se docet ze studovani ruznych knih od uznavanych obchodniku,tak ti prave neradi prozrazuji svuj system uz z toho duvodu,ze se boji prave toho ze se stane pote nefunkcni.Jak oni prave poukazuji na pripady s minulosti.Jinak volume je dalsi vec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

soptik009, to je velmi naivní představa. Pár českých daytraderů s FinWinem trhy určitě neovlivňuje. V trzích není nikdy nic zcela jednoznačné, ale toto Vám mohu říci na 100%. Podívejte se na volume trhů jako ES, NQ a TF, které zde lidi obchodují. Podle konkrétní hodiny a trhu jde miniálně o stovky, často (např. v ES) spíše o tisíce až desítky tisíc obchodů ZA MINUTU. A kolik daytraderů jede Finwin live? Pár desítek? :) Navíc co znám úspěšné obchodníky s FinWinem, tak každý obchoduje trochu jinak, na jiném timeframe atd. - viz deníky ve VIP emini sekci diskuze. Tj. toto jsou úplně zbytečné starosti. Pokud vám trading nefunguje, tak to určitě není tím, že by čeští obchodníci s Finwinem trhy nějak "zkazili" :)
Petr


Link to comment
Sdílet pomocí služby

soptik009

a kdyby tomu tak bylo, tak by lidem co obchoduji finwin ubylo hodne ztratovych obchodu, protoze kdyby vstupovali na stejne signaly, tak by meli silu pohnout trhem ve svem smeru.
Proste je ted mensi objem obchodu ve vecerni seanci. Duvody muzou byt ruzne, ale ty nam muzou byt ukradene, protoze to stejne nezmenime. A nezbyva nez se prizpusobit nebo obchodovat jenom odpoledne.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tápník, ramonn:

pánové teď tady čtu, jak to všechno proběhlo a je fakt, že si člověk ani neuvědomí, že porušuje nějaká pravidla. Já osobně se snažím pravidla respektovat a dodržovat. Na druhou stranu kontakt bych ocenil, protože žádného tradera osobně ve svém okolí neznám a vše se nedá řešit na otevřeném fóru. Ono i třeba občasné setkání někde u pivka může člověka pozitivně namotivovat a posunout o kousek dopředu.

V každém případě ale doufám, že se tady v diskusi dál budeme bavit o Nasdaqu a něco nám to společně dá....

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JaroslavVrana:

myslím, že by bylo fajn se v tomto vlákně dělit o nové poznatky a třeba by to šlo skoro in on-line. Stačilo by se domluvit na konkrétní hodině, kdy tu býváš.
Já sám se snažím poslední měsíc hledat systém, kde budou jasně definované vstupy, udělal jsem několik 30 ti denních backtestů, abych získal alespoň základní povědomí, jestli to či ono není úplná hloupost.
Možná bychom sem mohli něco občas vložit a na základě těchto poznatků můžeme postupovat dopředu rychleji.

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tápník:

to by bylo super. Já zatím musím dodělat backtest letoška od ledna do konce června a pak chci jet paper. Z mé strany by screeny zatím asi byly zbytečné, i když backtest jedu úcečku po úsečce. Můžeš naznačit co jsi těmi několika backtesty zjistil a kudy se budeš dál ubírat?

Já jedu RB10 a zatím mi vyhovuje vzhledem k počtu obchodů, které mi systém na tomto TF naděluje. Jedná se cca v průměru o 1,5 obchodu denně. Dřív jsem dělal backtesty na Russelu a tam jsem obchodů míval podstatně více, což byl pro mě pak kámen úrazu v paperu, kdy to bylo jako na houpačce a live by to asi byla úplná katastrofa. Zaměřil jsem se tedy na to, abych měl systém, kterej mi nebude generovat tolik obchodů, a to se zatím daří. I ten přechod od Russelu na Nasdaq je o tom, co nejvíc redukovat riziko i za cenu potenciálních menších profitů. Myslím, že důležité je ze začátku na trhu přežít a nasbírat cenné zkušenosti (technické i psychologické) a to mi rozhodně lépe umožní Nasdaq než Russel, kde je to větší divočina.

Měj se Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JaroslavVrana:

Ahoj Jardo, na uschovna.cz jsem uložil soubor s primitivním backtestem obsahující 1 obchod každý den, vstup je vždy několik vteřin či minut po otevření trhů, zjistil jsem, že při vysokém rrr se dají obchodovat i na první pohled nesmyslné vstupy. Nicméně toto je samozřejmě hloupost, chci na tom pouze ukázat, že se zde jedná o jasně definovaný vstup a tímto směrem bych se teď rád ubíral. Snažím se najít jednodušší systém na základě PA s jasně definovanými vstupy.
Kód pro vyzvednuti baliku je "Uschovna4a50f7d06c48d29".

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tapnik
Zdarec, nekolik mesicu jsem obchodoval otevreni londynske burzy na forexu a system celkem solidne fungoval. Princip je zalozen na tom,ze za poslednich 5 minut pred otevrenim trhu jsem si udelal H a L a cekal jsem na jejich prorazeni a velmi casto doslo v silnemu pohybu jednim smerem. Od forexu jsem ale upustil a neco podobneho hledam na futures a jelikoz jsem zamereny na NQ,mohli bychom neco dat dokupy. Prikladam jeden muj starsi backtest, myslim, ze muze poslouzit jako dobra motivace:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...