Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dneska žádný vstup na základě divergence na CCI. Koukal jsem ale po těch IA divergencích (ES, NQ, YM), objevily se 2. 1. v 15:49 ES a YM - DB, NQ - 2bR. Na všech trzích ale jasný short, cena v kanálu, nebral jsem. 2. v 15:55 ES a YM - 123, NQ - trendové DT. Tady vstup, Ikdyž DT je hodně titěrné, ale líbilo se mi, že se divergence objevila v místě jasného shortu, na S/R a pěkný potenciál RRR.

18205

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, pokračuji v IA a přidávám dnešní obchod: Trhy se po otevření rozjely dolu. Nastal obrat a trhy se rozjely up. Jenže NQ vyznačoval určitou slabost a up se mu příliš nechtělo. Sotva překonal SR - Open, zatímco ostatní trhy si to mířily k High dne. To byla pro mě známka začít vyhledávat vstup na NQ do shortu. Trhy se blížily k high a já vstoupil poměrně agresivně. Poté se mi to potvrdilo IA divergencí podpořenou odrazy od high dne na ostatních trzích. Můj vstup na 2354,25 nebyl úplně ideální. Musím ty vstupy ještě trochu vyladit. SL jsem nastavil kousek nad swing na 2357,25 a PT na 2345,25. Měl jsem tendenci to nastavit k low dne, ale raději jsem ho dal o něco výše a byl připraven vystoupit i dříve, pokud bych viděl určitou slabost trhu pokračovat down. Skap co ty dnes?

18208

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrJansky: díky za vysvětlení. Mě by ta divergence praštila přes oči až o pár úseček dál. Není na 1min timeframu a histogramu příliš mnoho šumu a falešných signálů? Remarque: zažil jsem to samé, zbacktestoval jsem nějaký přístup, vycházely super čísla a pak jsem až v live zjistil, že to nejsem schopen obchodovat. Když si navíc člověk vybaví ty ztráty, tak se mu jen při vyslovení slova divergence zvedá tepová frekvence :-) Říkám tomu emoční jizvy a dokázal jsem si jich za svojí trading kariéru vytvořit víc než dost. Posílám dnešní obchod - velmi podobná situace, kterou jsem popisoval v minulých příspěvcích. Mezi 15:50 - 16:00 vznikla nerovnováha mezi indexy - TF, NQ s větší silou a ochotou do longu. Dal jsem buy limit pokyn na hodnotu 2352 na NQ. Na následující svíčce bylo vidět, že se bojuje do long, ale síla kupců nestačila. Původní SL jsem měl na 2349, byl by na tick vyplněn, vystupoval jsem na posunutém SL na 2350 - ztráta 44 USD na kontrakt. Jako bonus nabízím pohled do hlavy psychicky labilního obchodníka :-) NQ zůstal velmi slabý oproti ostatním indexům, tak jsem čekal na další divergenci. V 16:33 jsem po close úsečky 1 zadal sell limit pokyn na 2354, pokyn nebyl vyplněn a cena vzápětí utekla o 3 body dolů (úsečka 2). Toto jsem považoval za momentum, ve kterém jsem chtěl být a limit pokyn jsem zrušil s tím, že počkám na další příležitost. Close úsečky zpátky na 2354, ale moje ochota znovu shortovat po této úsečce byla velmi malá. Následný rozjezd dolů pro mě znamenal bezpečnostní vypnutí grafů a otevření psychologického deníčku... echeck: velmi pěkně, uvažovali jsme naprosto stejně. Úspěšný týden Skap "Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

18209

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skap:

Nad tím obchodem kolem 15:50 - 16:00 jsem také uvažoval, resp. jsem hodně váhal na v 16:05, ale nevzal jsem to za 1. kvůli tomu že to nebylo potvrzený žádnou mojí vyznačenou S/R úrovní, prostě tak nějak jsem neviděl důvod proč by se zrovna zde měli trhy otáčet up, resp. že se nejedná jen o nějakou krátkou korekci. Za 2. se mi to líbilo více na TF, ale tento trhy neobchoduji.

Btw. škoda toho druhýho obchodu, že nevyšel.

Jenom ještě jednou díky, hrozně si mě posunul dál a tak nějak jsem si to srovnal v hlavě a obrovsky mi tento přístup vyhovuje a tak trochu jsem se v něm našel. Díky ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kocista:

samozřejmě že je to pravděpodobnost a někdy se to stane takhle a jindy zase obráceně. Myslím si, že právě je to o tom najít v tom trhu ty signály, které nám pomůžou určit jak to bude. Můžeme to obchodovat každý obráceně a i tak můžeme mít každý úspěšnost např. 70%.

Bylo by fajn, kdybyste ukázal nějaký screen vašeho obchodu. Rád se podívám na jiný přístup a něco se třeba přiučím.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...