Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mam dotaz tykajici se vice pozic. Uvedu priklad:
1) na cene 2300 otevru pozici na long
2) na cene 2302 otevru dalsi pozici na long, cili drzim 2 pozice

Na cene 2305 bych chtel prodat kontrakt ktery jsem koupil za 2300 a na cene treba 2008 prodat kontrakt ktery jsem otevrel na cene 2302. Jakym prikazem tohle zadam? Kdyz pracuji v NT, tak mam akorat moznost close (coz bych rekl, ze uzavre vsechny pozice za cenu na trhu) nebo udelat sell, cimz bych se zbavil jednoho kontraktu. Ale ktery kontrakt bude prodany? Ten ktery mi prinese v dane chvili nejvesti zisk (nebo v nepriznive chvili nejmensi ztratu)? Nebo jak to funguje?

Diky za vysvetleni

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak chces ihned uzatvorit 1 kontrakt takym sposobom ako close tak to je spetne odkupenie:
Ak mas dva kontrakty tak jeden uzatvoris na prikaz Market sell = ak je to long (zadany pocet kontraktov 1)
Market buy = ak je to short (zadany pocet kontraktov 1)
Alebo na danej hodnote Limit prikazom na jeden kontrakt.
Malo by ti uzatvorit vzdy ten kontrakt ktory bol zadany ako prvy. Ale mozes to vyskusat v Simulovanom ucte a potom v tom budes mat jasno.

Close ti uzatvara vsetky kontrakty naraz.

(tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:
Jednoduchým propočtem zjistíte, že na tom vůbec nezáleží.
a)
2305 - 2300 = 5
2308 - 2302 = 6
celkem 11
b)
2308 - 2300 = 8
2305 - 2302 = 3
celkem 11

Taky můžete uvažovat jejich průměrnou nákupní cenu.
c)
2305 - 2301 = 4
2308 - 2301 = 7
celkem 11

Co s čím broker účetně spáruje je spíše technický detail a může způsobit jedině to, že svůj zisk uvidíte různě mezi kolonkami realized nebo undealized P/L.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chtěl jsem se Vás zeptat na NT...stáhnul jsem si Ninja Trader a data do něho mám od Zen-Fire...ale ty jsou pouze na měsíc....měsíc uplynul, a teď potřebuju nová.....stačí když se zaregistruji u přítelkyně a jaký je postup dál??? změnit jenom licence key u mě doma, anebo mám celou složku od přítelkyně na flash disku přetáhnout ke mě domů???? děkuji za odpověď....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda: Normalne se od pritelkyne naloguj sem www.zen-fire.com/ Na mail ti prijde licence key na Ninja a pak prihlasovaci udaje k datum od Zen.
Pokud jsi jiz pred mesicem instaloval Ninja primo z jejich stranek www.ninjatrader.com/download-registration.php
tak ten licence key menit nemusis a udelas jen nove pripojeni na zen-fire data.
Pokud by ti to nahodou neslo, tak tam proste das i ten novy licence key pro Ninja. Kazdopadne nic pretahovat na flash nemusis. Jo a nelekej se, ze ti zen nepujde v nedeli, delaji udrzbu servru.
Jinak pak vlakno www.financnik.cz/forum/read.php?3,108205,181009#msg-181009
da odpovedi snad na vse :) At se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jacobbb:
Ahoj,
Já tento týden nejsem "na trhu", takže jsem neměl přípravu, nevím, jak ten graf dýchal a na replay jsem se nekoukal, ale z toho co vidím, pokud si zakreju pravou část grafu, tak bych to nebral - vidím tam chop. Nicméně mi tam chybí informace jako např. volume...

Druhou věcí je to, jak určuješ trend. Protože pro začátečníky se doporučuje vyvarovat se situaci, kdy se EMA34 a 204 přibližují a cena je mezi nima.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Slaughter:
... mas nastavene pri kazdom obchode PT? Akurat vcera som sa zaujimal troska o PT, pretoze mi to pride menej psychicke narocnejsie pri live obchodovani, teda pri ich zaciatkoch. Jednoducho prve na co sa clovek tak moze sustredit su vstupy a ich vyhladavanie a vstupovanie podla planu. A dalej nastavi PT a teda nemusi mat na mysli vsetky mozne aspekty. Tak mi to prislo ako dobry napad zo zaciatku (v takej zoznamovacej faze s live obchodovanim) troska odlahcit a zakomponovat PT. Ale priznam sa ze neviem ako na to. Kolko mam PT definovat od vstupu? Na zaklade coho to mam urcit teraz takto na poslednu chvilu ked uz o par dni idem live. Daj mi nejaku radu, tip. samozrejme uvitam aj od inych traderov radu ako na to.

Vdaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

Volba PT je zásadní u velmi rychlých trhů, kdy se často stává, že trh se v dané PT úrovni zdrží v řádu desetin vteřiny a hned se zase vrací, proto není možné přemýšlet nad modifikací PT, není na to čas. Proto u ropy používám PT dle situace v trhu, chování CCI, sleduji i volume ... je toho víc a tvoří to komplex. Každopádně pokud nemám z trhu pocit zásadní síly, nastavuju RRR 1:3

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...