Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

stranger:

samozřejmě každého věc, jestli chce mít obchodování něčím podložené, nebo chce obchodovat pouze podle..nevím jak to nazvat..pocitů..

PS. keby si len analyzoval, analyzoval a este raz analyzoval, tak se velkým krokem oddělíš od většiny lidí...ne nadarmo ti spousta profesionálních traderů po světě řekne, že nepoměrně větší objem času věnují studiu trhů a přípravě než samotnému obchodování..

ale nic nenutím, chápu, že každý má svůj styl - důležité je, aby to konzistentně fungovalo..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Stranger:

Ja osobne neviem aký systém používate ale myslím si že to tu rolu nehrá. Dajme tomu že vstupujete 4 tiky pod resistance do longu so sl 3 ticky. pre mna má tento obchod k dokonalosti strašne daleko z 2 dôvodov:

1. RRR 1.33 to je "profitrange" ktorý je podla mna z dlhodobého hladiska neustrážitelný a drží vás na krátko v profit %.

2. Dôležitejšie je ale kde vstupujete teda pod resistance kde pravdepodobne (skoro vždy) dôjde k pohybu do strany.
Je to náročné aj na ustráženie psychiky aj na stratégiu posunu na BE. Ak neposuniete zmena smeru váš vyhodí na SL ak posuniete aj lahká korekcia ktorá je potrebná pre daľší pohyb vás vyhodí na BE az obchodu odídete len so smutnou tvárou.

Jediné riešenie je pre MŇA jasné a to že sa mi to neoplati ani po psychickej ani po strategickej stránke.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrda
Takhle asi jsi me spatne pochopil, ja nemam penize :) ale i kdybych je mel tak urcite nezacnu nez po papertrading, jsem student jako ty, ale to mas dobry 30 000$ za 2 mesice, jsi vydelal sam?
ja osobne zacnu se 100 000kc, 2% sl dodrzuji, a jeste nejaky ten unosny drawdown, nekdo by dokonce mohl namitnout ze na fdax je to malo ale kdyz to same rekne nekdo kdo obchoduje "pomalejsi" trhy tak se nic nedeje ano vim co je slipage, ale prece zaklad strategie je aby videlavala je jasne ze na pomalem trhu vysledku budou nizsi tedy i tim nizsi " munice na strileni" tzv sl,(jestli je tady nekdo kdo obchoduje fdax, mohl by mi poradit..)

Jestli jsem dobre pochopil tak vzdy kupujes sudy pocet kotraktu jeden nechas na pt druhy jedes trailing sl
(ja mam fixni rikam zatim to delam jeste automaticky.. bt prijde az budou dobre vysledky, ale to bohuzel jeste sam neumim posoudit co jsou kvalitni vysledky pro dobry patern jak se definuje silny patern? jak ho treba vidis ty? co jsem se docetl tak je to zeprej jista univerzalnost ze by mel fungovat na jinacich tf a trzich- to mi prijde ale prehnane, trhy jsou kazde uplne jinaci a co funguje na jednom nemusi vubec fungovat na jinacim trhu.

+ jeste k Tve predchozi odpovedi ze v oscilatorech neni odpoved, tak to by nemuselo byt tak uplne marne jak rikam ja mam cci takze oscilator by mohl byt uzitecny, pouzivas cci taky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jsem opravdu nevydělal já :D budou to peníze od příbuzného.( a nejsou za 2 měsíce, ale že do dvou měsíců to bude 30 000$).
Popravdě, také se mi zamlouvá FDAX. K tomu co jsou kvalitni vysledky pro dobry patern jak se definuje silny patern??..
Můj názor je takový, že by to mělo být určitě na určitý trh, a na dalších by to "nemuselo fungovat"... Nemuselo fungovat jen v uvozovkách, protože si myslím že by systém neměl i na jiném trhu dostat do velkých ztrát, ale určitě si myslim že pokud na FDAX budeš mít konzistentní zisky 700USD měsíčně, tak klidně na CORN bys mohl být + - 50 USD za měsíc....
Opravdu každý trh je úplně jiný mi přijde.
A CCI nepoužívám, nějako nemůžu přijít nachuť.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...