Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Prusy25:

toto je velice individuální..v základním modelu by to spíš nebyl validní signál..nicméně na druhou stranu jde jakoby o vstup s určitou slevou - za lepší cenu..navíc na jiném timeframu může být stejná stiuace na rostoucí úsečce..

vždy spíše záleží na konkrétní situaci jako celku..obchodovat je potřeba v kontextu trhu, ne pouze na základě barvy vstupní úsečky..

ale v backtestu toto může být už trošku navíc, takže bych se nebál testovat zprvu pouze long=rostoucí svíce / short=klesající svíce

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den, tymto chcem poziadat skusenejsich o radu Mam bolehlav ohladom forex trhov. Uz nejaky cas ich obchodujem ale velmi ma trapi jedna vec, relativne vysoky spread aj u dobrych brokerov ako Oanda a Forex.com napr. priklad viz obrazok. realizacia vstupu je na prelome bodu 2 paternu 123 low ale realizacia vstupu je vdaka spreadu 2 ticky prilis vzdialena miestu kde bysom rad vstupil. Rad bysom ak je nejaka moznost ako si znizit spread .Taka prijatelna hranica by bolo 0,5 ticku.Neviem preco je na forexe tak velky spread ked na indexoch je to len 1 tick plus komisia dokopy max 1,5 ticku. Zaujimalo by ma to skor z pohladu velkosti uctu, ci neponukaju brokery pre velke ucty nejake fakt zaujimave cisla. Napr. interbank spreads su fakt male castokrat su to zlomky z toho co maju bezny tradery. Viem ze teraz sa so mnou ziadny broker nebude zjednavat ale dajte mi prosim vas nejake voditko motivaciu, ake su moznosti ake su pravidla pre ucty napr nad 100 K ,milion atd.

23430

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to filip44
FX nie je centralizovany tak preto ma každy broker iný spread
FX sa da obchodovat aj cez centralizovane trhy na CME ale tam potrebuješ pekne velky učet.
ak ti môžem odporučit skusiť LMAX. LMAX je (MTF: DMA, STP, NDD + API) funguju na principe burz maš moznosť vidiet aj hlbku trhu. Na začiatku otvarali učty aj od 1000 teraz minimum 10000. S 1000 si možeš otvoriť učet cez nejakeho IB brokera bud fastbrokers učet si otvaraš priamo u Fast a ordre ti idu cez LMAX exchange alebo cez FXMTF tu si učet otvaraš priamo u LMAX a minimum je 1000. Komisie su 0,0020% z hodnoty kontraktu za jednu stranu minimum pozícia je 0,1 kontrakt zodpoveda 0,01lot. Obchodovat môžeš cez ich web platformu cez multicharts alebo cez MT4 akurat u MT4 nie su prikazy držane na ich serveroch ale u teba u Multicharts neviem kde držia ordre. Otvor si demo u LMAX a uvidiš ake maju spready akurat komisie na deme su ine ako v reali
zabudol som ešte na jednu vec pokial budeš chciet obchodovat cez MT4 počítaj s väčšou komisiou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

panove, rychla otazka: obchodovani v letnich mesicich - jak moc spatne je to s likviditou a volatilitou? ma smysl pokracovat v lete, pokud jsem v zacatcich, nebo si radsi dat pauzu az do podzimu? nasel sem zminku o horsich podminkach pocas leta v nekterem z poslednich clanku, ale kdyz jsem se pokousel neco o tom najit, tak pomerne neuspesne.

dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick:
az tak podrobne to nemam rozdelene a vysledovane, protoze vetsinou i ja jsem pryc ale rozhodne bych si daval pozor na obdobi 2. pol cervna - konec srpna ... ale pokud budou zajimavy fundamentalni reporty a neco se bude dit/ rozhodovat, tak muzou nastat velice zajimavy pohyby ... ale opet v ramci zkracene obchodni seance (cca 1 hod od open).
Projdi si na datech par poslednich let a uvidis sam.
sublo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den..... chcel by som poprosit o radu.V tomto obore som novy stale citam studujem atd.... chcel by som si otvorit demo ucet a raz mozno aj na ostro vXTB online trading na otestovanie v paper.. pre intradenne obchodovanie ...ma strim niekto skusenosti ? demo a dataktomu by mali byt zdarma ze ? co ma uputalo ze je to v slovencine a pri otvoreni basic uctu je tam nizsi vklad vie mi niekto poradit a mrknut sa nato ? vopred dakujem www.xtb.sk :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím kde se zeptat tak to zkusím tady, za případně nevhodně zvolené téma se omlouvám. Zkoušel jsem hledat ve starých diskuzích i článcích, ale neúspěšně.

Delší dobu mě štve jedna věc a rád bych věděl, jestli je to normální a mám s tím počítat při plánování obchodů, nebo mě broker bere na hůl:

Obchoduji (live na MT4, ne demo) spotové zlato a poměrně často se mi stává, že nastavím SL, cena doleze o 1-2 ticky před něj, neprotne ho (resp. NEdosáhne o 1-2 ticky ceny, na kterou je SL nastaven), ale stejně jsem odbaven za cenu, na kterou je SL nastaven. Takže třeba dneska mám na H1 chartu ve 4h ráno(CZ čas) high 1398.00, byl jsem short, SL jsem měl nastaven na 1398.11 a byl jsem za něj odbaven, načež se trh vesele vydal mým směrem až k PT.

Díky za případnou odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas_SVK

moznost zacat u brokera s nizsim pociatocnym vkladom nemusi znamenat vyhodu, skor naopak. zacinat s menej ako 4-5k USD je samovrazda. osobne som zacal s 10k u IB, ako tu vsade radia, a veru nelutujem. zacni tak, ako vacsina - tj. demo napr. u CQG + ninja trader. navod na NT je tu v cestine, CQG neviem ci sem mozem hodit priamy link, ale ked zagooglis "amp ninjatrader demo", tak hned prvy odkaz je presne to, co hladas. vpravo sa zaregistrujes, stiahnes ninju, pride ti na mail aktivacny kluc, pripojis podla navodu tuna na financnikovi a ides paper alebo backtest. historicke data (aj s navodom na import do NT) sa daju najst tu na fore, len sa musis pohrabat vo vlaknach s relevantnym nazvom.

ak mas problem s anglictinou, na to ine riesenie ako naucit sa ju, neexistuje. ako-tak by si mohol vediet fungovat, keby niekto osobne venoval par hodin vysvetlovaniu co a ako v ninjovi, no sam sa dalej nepohnes.

kurz anglictiny, potom zakladny e-mini kurz a sporit 10k na ucet u IB :)

vela stastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

jelikož nevím, kde přesně bych měl svůj dotaz napsat, zkouším to zde.

Nevíte náhodou o nějaké utilitě, která je schopná konvertovat intradenní 1M data z .txt souboru (standardní formát datum;cas;open,high,low,close,up,down) do jiného timeframe (opět do .txt souboru ve stejném formátu)?

Předem všem moc děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
jsem začátečníkem a jsem ve fázi, kde si ujasňuji fakta, doplňuji informace a hledám odpovědi. To co mě v současnosti nejvíce zajímá, je otázka daní, zdanění příjmu z obchodu na burze, podávání daňového přiznání a vše s tím spojené. Pokud se tomu na těchto stránkách již nějaké diskuze věnuje, prosím odkažte mě na ní, případně nějaký článek, který jsem přehlédl. Mnohokrát děkuji!
S pozdravem a přáním pěkného dne se loučí Štěpán M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...