Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Ak ti pripada trading ako velka neznama tak tiez odporucam zacat manualom zdarma a potom serialom o obchodnych zakladoch.
"ak chces jazdit na aute nemusis nutne vediet rozobrat motor do srubky a opat ho poskladat" ale niektore informacie sa ti zidu, vytvoris si taky subor znalosti v hlave a pomocou toho poskladas svoj OP.
Pokial ta taha myslienka vysokej frekvencie obchodov tak budis, ale jep otrebne spisat a zostavit svoj vlastny OP (Ktory vychadza z tvojeho vnutra, tj jednoducho obchodovat tak aby si sa citil pri tom uplne v pohode) a to ti umozni len OP a samozrejme aby ti sadol tvojej povahe. Takze skor ako sa pustis vobec do budovania svojho prveho OP skus sa opytat sam seba kto si, co si, a ake su tvoje silne a slabe stranky.
A mozno zistis ze high frekvenci neje pre teba a mozho zistis ze prave to je pre teba.

Prvotne "testovanie" na nejakej deme platforme ber naozaj s rezervou, ja som tiez zacala klikanim na +500 a bol som v zisku za par dni niekolko 1000 USD, ale to som nevedel co robim len som klikal, cize mozno podobne ako ty.

Ak to myslis s tradingom vazne a seriozne tak tu je moja rada:
1.
- manual www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html
- obchodne zaklady www.financnik.cz/clanky/zaklady/
A ROBIT SI POZNAMKY

2.
Na zaklade informacii ktore ziskas pri bode 1. zhodnotit svoje ja bezkompromisne, (pretoze trading ci proste musi sadnut, musis sa pri nom citit ako pri milovani s milovanou zenou) tzn ze musis vediet co robis kazdu chvilu aby si dosiahol ciel a musis byt pri tom uplne v pohode uvolneny a uzivat si to :D Pri obchodovani musis byt s trhami v harmonii a nie zapasit s nimi.

3.
Tvorba prveho OP, bactesting (ak si postupoval spravne tak uz buddes mat system ktory bdue ti sediet)

4.
a pustis sa do papertradingu niekolko mesacneho (kde zistis ze este potrebujes doladit par dielikov skladacky aby to sedelo ako ma)

5.
Live.

Dlzka procesu tychto piatich krokov by nemala trvat viac ako 1 rok a pol.

Varovanie:
POKIAL ZANEDBAS BOD CISLO 2 (tj zhodnotit sam seba objektivne tvoje silne a slabe stranky a na zaklade toho staviat system)
TAK S TRADINGOM NIKDY NESPLYNIES A VYDAS SA NA CESTU TYCH NESTASTLIVCOV KTORY SKACU OD SYSTEMU K SYSTEMU A ROBIA TO UZ DLHE DLHOKANSKE ROKY...

At sa dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Moje zkušenost EUR/USD: vydělá i naprostý laik jako já:). Jen chci říct, aby se toho moc nikdo nebál, že prodělá kalhoty za týden. Klidně obchodujte naživo tento měnový pár, protože má minimální poplatky a minimální riziko pro začátečníka. Když pár tisícovek náhodou proděláte, tak se hned budete snažit je dostat zpět a to vás donutí se tomu lépe a sofistikovaněji věnovat. Kdybych začínal znovu, tak žádný půlrok demo, ale tak 2-3týdny a live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to broker28
na to sa vykašli kopírovť signaly druhých lebo môžeš dopadnúť presne takisto ako si sam dopadol. vyber si nejaky innštrument skús si vytvoriť vlastnú strategiu a ked ju budeš mať dostatočne zbacktestovanu a otestovanu aj na živých dátach tak potom uvažuj o live. Inak radšej zabudni že niečo ako finančné trhy existuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Buďte opatrní s kopírováním nebo braním signálů jiných. Většina z toho jsou jenom snahy o získání nějakého výdělku navíc a jsou to obvykle skvěle vytuněné systémy v backtestu, ale bez reálného obchodování, které následně bývá tristní. Navíc přebíráním signálů se dáváte totálně všanc někomu, koho vůbec neznáte a v takovém případě je prostě třeba být obezřetný. Asi se dají najít i světlé výjimky, kde se nějaký profit dlouhodobě může projevit, nicméně počítejte s tím, že i tak můžete mít horší fills (vstupní a výstupní ceny) proti systému, který přebíráte a tedy i rozdíl ve výkonnosti může být velký. Tím nechci říct, že nic takového nemůže fungovat, jenom pravděpodobnost je zkrátka dost proti vám. Ten kdo má něco funkčního většinou pracuje neveřejně nebo jako CTA nebo pro nějaký fond apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uplne bych nad cizimi signaly s dostatecne dlouhou historii hul nelamal. Na urcitou diverzifikaci prijmu z vice zdroju to nemusi byt spatne.
Live statistika by mela napovedet mnohe. Samozrejmeze pristup "jsou to cizi signaly, ja se nemusim starat co a jak" je nesmysl. Chce to hodne dlouho analyzovat jak dodavatele signalu, tak brokera pres ktereho se na Currensee signaly napojim. Protoze jsou tu veci jako poplatek zprostredkovateli (Currensee), skluzy, natahovani spreadu behem zprav, nemoznost umistit prikazy v urcite vzdalenosti od ceny, swapove body - to jsou vsechno veci, ktere muzou vydelecny system poslat do ztraty. Na to jsou zranitelne systemy s malou prumernou vyhrou, ty s velkou prumernou vyhrou zase mivaji volnejsi SL a tedy i jednorazove velke drawdowny..
Pokud bych mel do neceho takoveho jit, tak bych po dukladne analyze vlozil nejnizsi moznou castku (byvaji tusim kolem 1000USD) a relativne casto zisky vybiral. Pokud by se ty systemy dokazaly opravdu dostat na desitky procent rocne, tak timhle zpusobem za par let uz neriskujete nic.
Jinak funguje jeste dalsi velka sluzby tohoto typu jmenem Zulutrade.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Urcite bude fungovat proste otevrit jednu a pak druhou cast spreadu, kazdou jako jeden futures obchod... treba pripravit si u obou trhu/kontraktu market order a pak je spolecne odkliknout...

Pak taky v Trader Workstation je Menu "Trading Tools" a tam je "Spread Trader"... a s tim je potreba seznamit se na demu:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré poledne,

i já jakožto vysokoškolský student se spoustou volného času, jsem přišel tomuto "řemeslu" na chuť. Proč spoustu volného času nevyužít k něčemu užitečnému?:-)

Přečetl jsem si jak váš manuál, tak vaši druhou knihu "Kompletní průvodce úspěšného finančníka". Nechci řikat, že už něco vim, protože mam v tom spíše zatím chaos a myslim si, že by teď velmi pomohlo začít studovat grafy, hledat v nich logiku, popřípadě backtestovat nějaký obchodní systém.

Teď už k problému věci: "A tedy, zda je možné někde stáhnout nějaký software zdarma, který by obsahoval hlavně historická data pár měsíců zpátky? (Současná data pro mě zatim asi až takový význam nemají, spíše bych se chtěl naučit s programem pracovat, poznat trochu chování grafů z minulých měsíců a porozumět jevům vycházejících z těchto grafů.)

Děkuji za odpověď
Martin Toman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík, nakonec jsem to vyřešil tak, že mi kamarád nabídl účet, který si sám dříve založil a nyní ho nevyužívá, takže využívám jeho údajů pro seznámení s grafy a programem.:-)

Problémy přibyvájí. Nicméně se je snažim někde vyhledat, ikdyž to je kolikrát hodně náročně a zdlouhávé, ale kdyby jsem každý psal každý svůj problém bez toho, aniž by se ho pokusil vyhledat, by tu byl hrozný bordel a forum by zrácelo výpovědní hodnotu.;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...