Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

DrakJRT Napsal:
-------------------------------------------------------
[ital] > Tvůj hrubý zisk v tomto obchodě bude 3body (1452-1449 = 3), tj 150$ [/ital]

No, a to je právě to, na co poukazuju. Jak to, že je hrubý zisk 3body, když za cenu 1452 ve skutečnosti neprodám (a nemyslím tím teď slip). Hodnota 1452 je cena na grafu ASK, který sleduju a kterou když graf dosáhne, tak v tom momentě já ukončím. Ale v tom momentě ve skutečnosti prodám za cenu BID (prodejní), která bude nižší (BID je vždy nižší než ASK = spread). Nemyslím tím tedy slip (= změna ceny kvůli prodlevě v plnění), jde mi o to, že se vždy liší cena nákupní vs. prodejní (stejně jako třeba u forexu)

Asi si nerozumíme právě v tom, jaký rozdíl kdo z nás má na mysli.
Ty máš na mysli slip (změna o nějaký ten tick při prodlevě v plnění), já mám ale na mysli přirozený rozdíl mezi cenami nabídky a poptávky. Přeci když nakoupím a hned ve stejném okamžiku zase prodám, jsem o tento rozdíl hned v mínusu. Nekupuju a neprodávám v daném okamžiku za stejnou cenu, prodejní je vždy nižší. Ale o kolik? To je to, co potřebuju u backtestingu vědět.

Takže kolik bude cena prodejní (BID) v případě, že na grafu ASK uvidím hodnotu 1452?
Bude prodejní cena 1451,75 a zisk tak 2,75?
Nebo bude prodejní cena 1451,50 a zisk 2,50?
Nebo .....
.....
.....

Vím, že v life obchodování uvidím cenu, za kterou ve skutečnosti prodám, ale v backtestingu to musím nějak vyčíst z grafů sám.

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jaris:

existují tři ceny - bid/ask a LAST..last je pro vás zjednodušeně konečná cena daného "ticku" na grafu..tj. pracujte v backtestu s touto cenou..tj. pokud se podíváte na graf nějaké komodity, najedete si na určitou úsečku a jedete po ní nahoru nebo dolů, tak vidíte, že se vám cena mění po určitých jednotkách (u vašeho předchozího obrázku to je zřejmě 0.25 bodu)...nevidíte, že by na každé úrovni byly vypsány tři hodnoty - vždy pouze last...s tím pracujte a můžete si v backtestu každý obchod zhoršit o jeden tick pro případný skluz v plnění..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,

chci se zeptat asi hlavne tech, co uz jedou live: Jakym zpusobem vystupujete na EOD (end of day, 22:15 CET)? Jde mi o to, ze ja ve svem systemu pouzivam trailing SL po PSARu nebo vystup na EOD. V backtestech v pripade vystupu na EOD proste zapisu hodnotu close svicky ve 22:15. Jak to ale resite v live? vystupujete napr. 15 sekund pred close svicky ve 22:15 nebo drive? pripadne existuje nejaky prikaz, ktery pozici automaticky uzavre na close dne?

Predem diky za odpovedi,

Braker

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobry den
Nevim jestli je to uplne vhody ale kamarat anglicky ne cesky mluvici se zacal zajimat o trading, odporucil som mu nejake knihy ale ptal se mne po kvalitnych web strankach. Vim stranek o obchodovani je mnoho ale rad bych od Vas poradil ktery su ty nejlepsi. Predstavujem si ze by tam malo byt hodne edukacnych clanku podobne ako na financnikovy. Vim ze sem asi nepujde podle pravidel davat linky ale aspon nazov webu. Kdyby tam nebola jazykova bariera samozrejme bych mu odporucil financika
Dakujem a dufam ze administrator bude zhovievavy :)
S pozdravom Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud si kamarád nedokáže prohledat web googlem, tak bych mu asi ani neradil začít obchodovat. Nebo jinak - jestli nemá ochotu a vůli se v přehršli informací začít trochu sám orientovat, je to ideální kandidát na loosera bez vlastních nápadů. Pokud je to typ "naučte se vydělávat jako profíci za 10 minut", tak mu stačí kliknout na jakoukoliv podobnou reklamu. Ušetří si spoustu práce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Řekl bych, že bude nějaký šotek v NT - zkusil bych v nabídce pravého tlačítka myši zvolit "reload all historical data" a "reload ninja script" případně otevřít graf v novém workspace a v novém chart, pokud to nepomůže, tak v nastavení je možnost repair DB. Jako poslední mě napadá možnost chybného nastavení v data series - kolonka DATA.

Snad to pomůže

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

prosil bych radu zkušenějších obchodníků ohledně následující situace:

Vlastním akce společnosti Cermaq www.bloomberg.com/quote/C5M:GR a dnes došlo k razantnímu posunu nejspíše v souvislosti se zprávou o nabídce společnosti Marine harvest o odkoupení
www.bloomberg.com/news/2013-04-30/marine-harvest-offers-1-7-billion-for-competitor-cermaq-1-.html

Můj dotaz je asi pro většinu velice jednoduchý, já jsem to však po hodině hledání na googlu i zde vzdal. Co se stane s akciemi pokud se převzetí uskuteční?

Děkuji za radu, Honza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...