Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Míří vaše mysl tradera přiměřeně vysoko?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ankety jsem se zúčastnil a otázka "Jaký měsíční příjem v USD z tradingu Vás uspokojí?" je pro mne jednoznačně jako otázka, kolik peněz si měsíčně stahuji.

V tom smyslu jsem také odpověděl. To co vytrejduji navic, zústává na kontě, protože to nepotřebuji k životu.

No a k té výši stažených peněz? Každý máme různé potřeby.
Někdo žije sám a někdo musí uživit z tradingu manželku na mateřské a 3 děti.

Proto považuji tahle čísla za zavádějící.

Pěkný víkend. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"krakra" má jednoznačne pravdu. ten kto len začal obchodovať by sa ankety nemal ani zúčastniť lebo nemá vôbec predstavu čo trading v skutočnosti je.

že vám to je ľúto a máte pociť, že vám je upreté právo na vyjadrenie svojho názoru? ale nooo, zase také zlé to nebude, len sa treba zamyslieť, či má človek čo povedať k danej veci alebo si aj ON chce len zakryčať. to aby sa na neho NÁHODOU nezabudlo.

otázky v dotazníku boli úplne jasne a jednoznačne položené, ale väčšina "traderov" nevie odpovedať lebo sú to len teoretici a na 100% by mali problém aj s otázkou, či sú muž alebo žena. aj tam by našli skryté minimálne ďalšie dve podotázky.

som zvedavý, koľkým "traderom" došlo, že tento biznis je len o prachoch. o ničom inom!!! žiadna porovnávačka, že kto má lepšiu úspešnosť, aký má v priemere zisk na obchod, koľko urobí obchodov za mesiac a pod. to všetko je iba teoretizovanie. jediným merítkom úspechu je stav na účte na konci mesiaca. tam sa oddelí zrno od plevelu.

takže "traderi", ktorí riešia dilemu, či im stačí 1000 usd alebo 1500 usd mesačne asi nepochopili o čom je tento kšeft. tu sa nehrá o vreckové, ale poriadny balí, ktorý je každý deň k dispozícii v trhu.

peter a tomáš musia mať fakt nervy z ocele, keď čítajú tie reakcie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Heron:
nesuhlasim. Aj v podnikani, aj v tradingu, aj v sporte, aj vo vojne a dokonca aj v osobnom zivote je to so stanovenim cielov presne naopak ako pises a su podla mna uplne nevyhnutne. Ked to mam uplne zjednodusit tak asi takto:
1. Uvedomis si na akej pozicii sa nachazdas teraz
2. Stanovis si ciel
3. Urcis cestu akou sa k nemu dopracujes

To ze nemas ziadny ciel, znamena ze ani nevies co chces dosiahnut. A ked nevies co chces dosiahnut ako mozes vediet ako to dosiahnut? Cim menej konkretny ciel - tym menej konkretny plan, cim menej konkretny plan tym nizsia pravdepodobnost dosiahnutia ciela.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mexico33 súhlasím s tebou v tom že rozhodujúcim kritériom je množstvo zarobených peňazí. Ostatné získané zručnosti obchodovaním sú len sekundárne aktíva. Akurát môj názor je ten že porovnanie percentuálnej výkonnosti pri zhodnotení účtu za jednotku času je možno ešte dôležitejšie...
Ináč aj ja som mal problém pri vyplňovaní otázok. Spočíval v tom že obchodujem na dva účty a na každý uplatňujem inú stratégiu. Intradenný účet kde to nebola sláva ale cítim sa ako intradenný obchodník. A účet s dlhodobejšou stratégiou. Tam to išlo O.K. Celkovo to dopadlo dobre. Tak som to nejako vyplnil ale musel som normálne premýšľať čo vlastne som. Či intradenný obchodník alebo pozičný. Mne osobne takéto rozčlenenie nevyhovovalo. Ale to budem skôr výnimka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Zdravím Obchodníky z Finančníku.cz
Dále především Zdravím Všechny, co zde píšou & příspívají ;)

Chtěl jsem zde uvést, že patřím přesně do té skupiny lidí
" 12% respondentům dokonce uspokojí příjem dokonce mezi 1000 – 1500 USD měsíčně. "

A klidně Vám to tady odůvodním ; )

Jsem mladý člověk (22 let), který má finanční a jiné problémy už delší dobu.
A jak bych to rozebral, asi takhle ;)

Nikdy jsem se v životě o Finanční trhy nezajímal, byl jsem spíše zaměřený na Informační Technologie, Programování, a podobné jiné serepetičky. Najednou sem v životě začal zažívat težké období, " doslova žádné peníze " , Rodinné vztahy se začli hroutit."Přestalo se mi dařit ve škole" A podobné, smutné a bolestivé chvíle.

A když přišla jistá fáze, uvědomění.
Začal jsem si říkat. Takovou myšlenu
ve které se objevilo slovo "business"

A po nekonečném hledaní
jsem objevil " financnik.cz "
který otevřel k této myšlence vrátka ;)

A řekl bych jednoduše
To co umím, Mě naučil Financnik.cz a nikdo jiný ;)

Já bych se spokojil s částou 28 000 kč na měsíc
ale popravdě dokázal bych to vydělat i za den. ;)

a můj Obchodbní Styl (Systém)
spočívá na MACD a hlavně " VOLUME, a SVÍČKÁCH "
timeframe (1-15min)
a neříkám že je 100% funkční
ale mě to "zatím" funguje ;)

"Jediný Den"
na realné simulaci obchodovaní
jsem jednou přišel o 5000 USD
protože jsem se spletl, a nechránil ztráty.
A to mě pořádne Nasr**
a ztrátu jsem pomalu a jistě vyrovnal,( během 4-5 dní) a na víc si připsal 2 000 USD ;)

Snažím se
Hledat své nové vlastní Formace a k nim přiřadit Logiku,Psychologii
jako když programátor se snaží napsat co nejlepší kód, i když to jde napsat 100x a jinak

Na trhu se snažím Analyzovat Jak Psychologii tak i celkovou náladu trhu, v určitém časovém rozmezí.
Ale, Mnohokrát Ani nestuduji Pohyb Ceny, jako třeba STRACH z S/R nebo ODHODLANÍ :)

Vlastně neustále chci zlepšit své obchodní umění
a rozpoznavaní Formací a uvědomování si,
že to co jsem už v grafu jednou viděl, můžu díky Zapamatovaní + (psychologickém rozboru)
použit ve svůj prospěch.

takže s tím co vlastně Umím jsem Spokojen ;)
A Dále se chci a budu zlepšovat;)
protože " můj Cíl není Být Milionářem "
můj cíl je být lepší ;) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
ač patřím k "potěru", který dotazník ještě nemá právo vyplňovat (a taky jsem nevyplnil :)),
páč zatím nevydělávám tradingem, článek a tato diskuse mi hodně pomohla usměrnit mé přemítání
o tom, jakým způsobem si nastavit svůj vnitřní "dolarový kalkulátor".

Kdo neplánuje zisky, podle mne žádné mít ani nebude. Ale jaké "čísla" si mám dát jako svůj cíl, když nemám představu, kolik vydělávájí průměrní a kolik nadprůměrní obchodníci? Malé cíle jsou špatné (pro živobytí) a příliš velké ještě horší (pro psychiku, když na ně nedojde). Proto byla diskuse pro mne podnětná, i když si myslím, že v uvedeném průzkumu statistiku zkresluje fakt, že většina traderů začíná po maturitě nebo na VŠ a zatím jim zmíněných 1000 USD bohatě stačí.

Docela mne bude zajímat, zda z průzkumu "vypadne" průměrný věk tradera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> ivan.hu

To je uplne jedno, kolik vydelavaji prumerni a kolik nadprumerni obchodnici. Zacinajici obchodnik se casto pta "kolik se tim da vydelat" - ja jsem se v uplnych zacatcich ptal naprosto stejne. Ale to je fakt irelevantni. Lepsi je ptat se "kolik potrebuji k zivotu, ktery chci zit" a pak staci kouknout se po strategiich, ktere to umoznuji. Nesnaz se srovnavat s ostatnimi (alespon ne v zacatcich). Absolutni castka je zavadejici (clovek s kapitalem 5 tisic dolaru a clovek s kapitalem 5 milionu dolaru muzou oba vydelat 2 tisice dolaru za mesic...). Stejne tak je zavadejici oznaceni prumerny a nadprumerny obchodnik.

Proste si zvol castku, ktera Ti dovoli zit, tak jak chces, a za ni si bez... kasli na to, co rikaji nebo delaji ostatni. Pro me je to treba 20 tisic dolaru za mesic. To mi umozni zit tak jako doposud + vybudovat casem dostatecny kapital pro pozicni strategie, ktere vyzaduji minimalni udrzbu. Nekomu se to muze zdat jako ohromna castka, ale opet je to velice relativni. Chapu, ze nekdo muze byt rad za to, ze vydela 2 tisice dolaru mesicne, ale potencial obchodovani je mnohem vetsi!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň!

Ja sám som odpovedal na túto otázku presne podľa už tu opísaných úvah (tuším 1000-1500 USD). Podľa mňa to bolo na jeden kontrakt. Mám pocit, že táto otázka bola trochu nejednoznačná a dala sa pochopiť rôzne. Áno,. môj cieľ je zarábať 1500 no ak sa dá aj 2000 USD na jeden kontrakt mesačne. Tak som si to naplánoval od samého začiatku čo sa o trading zaujímam. Potom, ak už budem mať posilnený účet, príde na rad navyšovanie kontraktov, a to do tej miery ako budem potrebovať, a to odhadujem okolo 10-15 tisíc USD na mesiac.

S pozdravom inzinier1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vsetci sa tu predbiehaju v tom, kolko $ na 1 kontrakt je malo alebo vela. Moj nazor je, ze ak dokazete zarobit konzistentne hocico do plusu, je to super. Brett Steenbarger pisal na svojom blogu o najlepsom obchodnikovi ktoreho poznal (Marc Greenspoon) a ten zarobi na jeden obchod v priemere 1 tick. Málo ? Mnoho ludi by odpovedalo, ze to ani nestoji za rec. Ale on obchoduje 400 kontraktov a robi skalping, aj 60 obchodov denne. Rocne zarobi niekolko milionov usd v cistom. Miliony dolarov zaplati len na poplatkoch a slippage ! Treba si uvedomit, ze ak dokazete zarobit aj 300 usd na kontrakt mesacne, jedine co vam staci je navysovat objemy. Je daleko daleko jednoduchsie zarobit 5 tickov na 10 kontraktoch ako 50 tickov na jednom! Je to o tom vytiahnut z trhu hocico, ale konzistentne, tak sa zaraba. Posielam link na clanok o Marcovi Greenspoonovi :
traderfeed.blogspot.com/2007/04/marc-greenspoon-visit-with-world-class.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

×
×
  • Vytvořit...