Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Míří vaše mysl tradera přiměřeně vysoko?


Doporučené příspěvky

Vidim, ze tu pisete, ze vyberiete z uctu 1500USD a pojdete z roboty. Neviem v akom stadiu je u Vas v CZ superhruba mzda, ale nakolko je to prijem, treba z neho zaplatit odvody a dane. Na SK to bude od noveho roku prisnejsie a ofiko 1/2 zo zarobku zhltne stat (urcite existuju sposoby, ako to obist), ale lepsie je pocitat s horsou variantou....

takze ak 1500USD chce niekto vybrat, 1500 chce navysit ucet = 3000USD + 3000USD (dane a odvody statu), tak na uzivenie treba minimalne 6000USD....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

... také souhlasím s Petrem, otázky byly srozumitelné a jednoznačné.

Také záleží na tom, co člověk od tradingu očekává. Někdo může brát obchodování jako přivýdělek, pak je každý + výsledek OK. Pokud však člověk bere trading jako hlavní podnikání, pak musí uvažovat jako profesionál a ne jako amatér.

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otázka jednoznačná nebyla, jak je vidět z toho, že se rázem rozpoutala diskuse. Kdyby byla jednoznačná, nikdo to tu nebude řešit.

Já jsem například vyplnil částku, která mi pohodlně pokryje současné životní náklady a něco mi z ní zbyde, abych dál navyšoval účet a postupně obchodoval víc. Tato částka mě teď uspokojí. Ale z podstaty plyne, že vizi do budoucna mám jinou, otevřený konec, nekonečno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja se musim zastat Petra ze zas neni az tak jednoduche presne formulovat tu otazku,kazdy ma trochu jiny pohled na vec. Ja jsem treba typ cloveka kterymu staci €5000/mesic,s tim ze mam kde bydlet, v cem jezdit,nikde nedluzim,mam rezervy a na obchodnim ucte muzu mit €1 milion. Budu proste jen navysovat vysi uctu a snizovat riziko,a 5 tisic mi staci na vse,pro 4 clenou rodinu,vcetne dovolenych. Nechapu jak nekdo muze vybirat $1500 mesicne z uctu $6000. Vzdyt to balancuje kazdy mesic nad propasti. Ja zacnu vybirat cca €1000 mesicne az budu mit na obchodnim uctu alespon €30.000. Do ty doby do worku a makat! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já věděl, že článek vyvolá reakce. Ovšem co bych zde rád zdůraznil - průzkum byl zcela anonymní, podněty které budou z průzkumu vznikat jsou tedy naprosto obecné. Je jasné, že závěry budou vždy obsahovat určité zjednodušení a jediným jejich cílem je poskytnout podmět k zamyšlení.

Vím, že existují lidé, který může zamyšlení nad tímto článkem pomoci k sebereflexi.
Určitě jsou ale lidé, kteří třeba otázku nepochopili tak jak byla myšlena a pak je také všechno v pořádku, protože se vás prostě uvedené netýká.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen pro upřesnění.

Otázka zněla: Jaký měsíční příjem v USD z tradingu Vás uspokojí?
Upřesňující popis byl: Přibližná měsíční částka v hrubých příjmech, na kterou cílíte v rámci obchodování.

Mě to přijde zcela jednoznačné. Hovoří se zde o hrubém příjmu, tj. nikoliv o tom, že část dávám bokem a část si stahuji k životu atd. Navíc zde bylo uvedeno, že jde o částku na kterou člověk "cílí", ne kterou aktuálně musí dosahovat.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petr: Ano, ten dotazník i ten článek je dobrý a určitě něktrým lidem pomůže. Přemýšlet o penězích, o byznyse, a o svých cílech je stejně důležité jako rozumět trhům a zvládat řemeslo tradingu. A je dobře, že píšete i o těchto tématech. Jen jsme si tu ujeli v diskusi nad formulací jedné otázky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sice jsem v anketě uvedl trochu vyšší částku než 2000 USD, ale ještě jednou:

Otázka zněla: Jaký měsíční příjem v USD z tradingu Vás uspokojí?
- Uspokojí mě takový měsíční příjem, který uspokojí mé "základní" potřeby tj. bod zvratu, kdy se mi vynaložený čas a peníze z tradingu stále ještě vyplatí ve srovnání s jinými příležitostmi obživy. Nebo bylo snad otázkou myšleno uspokojení mého ega, nebo snad sexuální uspokojení? :)

Upřesňující popis byl: Přibližná měsíční částka v hrubých příjmech, na kterou cílíte v rámci obchodování.
- Přibližná částka měsíčních hrubých příjmů, na které cílím je "nekonečno" - nemám stanoven horní limit.

Odpovídal jsem na otázku, ne na upřesňující popis, který by možná měl být samostatnou otázkou, ale nebyl.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre, je to naprosto jednoznacne, spis z toho vyplyva ze si vlastne lide ani takove otazky nepokladaji, takze potom jsou jejich cile v tradingu : "nevim, staci 1000 usd na preziti".... s takovou mate tezko sanci... Cil nekonecno taky neexistuje, ja mam treba hodne vetsi cile nez vetsina lidi zde, ale mam je jasne definovane kolik a ne nekonecno i kdyz pro nekoho je ta castka mozna nekonecna :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nic, co je formulováno v lidské řeči, včetně té otázky v dotazníku, není "naprosto jednoznačné", a když se jde do detailu, a začne se vysvětlovat a diskutovat, jak to přesně bylo myšleno a kdo co jak mohl pochopit, dá se to ohnout libovolným směrem, a při troše snahy i přesvědčivě odargumentovat.

Ale o to tu naštěstí nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych místo nekonečno použil slovo "víc".

Mimochodem, já jsem taky uvedl částku, která mi poskytne dost na pohodlné přežití. Ale neznamenalo to, že je to můj dlouhodobý cíl. Vzhledem k tomu, že si tradingem ještě nevydělávám na živobytí, tak je přirozeně mým aktuálním cílem si na něj tradingem vydělávat. Až na tento cíl dosáhnu, pak budu směřovat za dalším cílem, který je zase o kus výše. A takto pořád dál a dál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06: Je fajn když máš stanoveny vyšší cíle přesně definované. Ať se ti daří je dosahovat.

K těm "nekonečným cílům" - pro mě byl třeba hlavní cíl vytvořit alespoň jeden funkční obchodní systém a díky jeho používání se dostat z krysích závodů tj. nechodit už do zaměstnání a živit se tradingem. To se mi povedlo. Měl jsem přesně definovaný "skromný" cíl - navyšovat obchodní kapitál a postupně si vydělat na pokrytí životních nákladů.

Výdělky jsou ale určeny jenom kvalitou mých systémů (vč. způsobu jejich používání) a tím, kolik vyberu na spotřebu versus kolik nechám na zvyšování účtu (pro obchodování více pozic). Nedávám si žádné cíle typu "chci obchodovat s 300 kontrakty ES" nebo "chci měsíčně vybírat xxx USD". Tak jak to mám mi to bohatě stačí, vybírám peníze a učet přesto narůstá. Za velmi dlouhou dobu provozování s navyšováním pozic by pak teoreticky mohly být příjmy "nekonečné", resp. libovolně velké, ale samozřejmě nebudou. Za nějaký čas budou příjmy aaa USD, za delší čas bbb USD a pak dokonce třeba ccc USD (pokud systém bude dál fungovat). Ale proč bych si měl aaa, bbb, ccc USD měsíčně dávat jako cíl? O to se postará systém a to jak jsem si to nastavil. Vybudovat systém jako aktivum, které generuje cashflow - to byl pro mě cíl. To jak velké cashflow potřebuji si můžu nastavit position sizingem - když chci vybírat více, tak musím počkat, až bude účet dost velký pro větší cashflow.

Cíle typu chci xxx USD z tradingu podle mě vypovídají spíše o "vysněné" životní úrovni - kolik si dnes myslím, že by mi stačilo na vytoužený životní styl. Časem zjistíte, že vám třeba stačí mnohem skromější život a ty peníze radši budete dávat třeba na charitu. Nebo možná zjistíte, že žádný životní styl není tak luxusní, aby nemohl být ještě luxusnější a cíl xxx USD ze bude zvyšovat na yyy USD a pak pořád výš a výš, dokud se z toho nezblázníte. :)

Zkuste se zeptat úspěšného podnikatele, jaké má cíle. Zřídka dostanete odpověď, že chce z firmy dostat xxx Kč za měsíc neb rok. Budou to kvalitativně úplně odlišné cíle. A trading je (nebo by měl být) byznys.

Já vím, s každým slovem se dá polemizovat a každý to vidí jinak. Takhle to vidím já teď a dřív jsem to taky viděl trochu jinak. Nic proti článku obecně nemám, někomu se to může hodit. Nemám nic ani proti opačným názorům jiných. Jen doplňuji mozaiku celkového obrazu o svůj kamínek. Mír a úspěch všem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...