Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Míří vaše mysl tradera přiměřeně vysoko?


Doporučené příspěvky

Jak čtu tuto diskuzi, tak si kladu otáku kam tím chcete dojit? :) Pokud se shodnete nebo neshodnete, že to bylo nebo nebylo na kontrakty, jak byly myšlené Vaše cíle a necíle, tak si osobně myslím, že z toho vzejde jen uznaní, kdo v tom slovíčkaření měl pravdu a naleštil si své ego. ( a to přece nebyl vůbec záměr)
Zanedlouho tu budeme mít nějaké vyhodnocení výsledků podle kterých se ,, zařadíme" a to každý doma sám podle toho, jak si to vyložil při vyplňování. :)

A co bych ještě dodal? Myslím si, že pokud by se pod každou otázkou našel ještě větší a přesnější popisek než byl, tak by to vyvolalo jen další spekulace....
Proto si o otázkách myslím, že byli formulovány jasně a stručně a každy vyplnik jak to kdo cítil. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 57
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Heron: (tu)

já tuším odpovídal 1500 USD, myšleno však jako první stabilní příjem (řekněme s jedním kontraktem), který z tradingu vytáhnu. Nechci si stanovovat cíl na hodnotě x USD / měsíc. Spíš se na to dívám jako na možnost splnění snů, na které stejně málokterá výplata stačí. Pokud si vezmete kolik je potřeba na jídlo, nájem + nějakou tu zábavu, tak Vám bude těch 1500 - 2000 USD klidně stačit. Pokud si však chcete zaplatit typovku na Boeing 737, výcvik komerčního pilota, postavit dům bez hypotéky, koupit pěkné auto na vyjíždky, zajet si někam na Queen Mary 2, pak se ptám - jaký měsíční příjem je na tohle potřeba? To je zavádějící. Člověk si může stanovit jako cíl příjem x USD / měs. a nebo jako realizaci např. výše uvedených cílů. Každý to má jinak ...

Samozřejmě souhlasím s článkem. Když už tomu věnujete tolik času a energie, vytřískejte ztoho maximum ... až se bude platforma potit :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj, ja jsem mel pri vyplnovani dotazniku trochu problem s tim, kam se zaradit a za koho se povazovat. Planuju, ze v dubnu pujdu live a osobne mam rad, kdyz se pohybuju od jednoho cile k druhymu. V mem business planu mam napr pro posledni 3 mesice pristiho roku 2011 mit prave tech 800-1000$ a to mi na dalsi obdobi uplne staci, ... a na dalsi rok (2012) mam dalsi cil, ktery souvisi i s navysenim kontraktu, atd ... a jak uz nekdo rek: psychicky se pripravovat na vetsi cifry ... myslim, ze prave postupny plneni tech dilcich kroku a financnich cilu je to, co clovek potrebuje jako hnaci motor. Aspon u me to tak funguje.
Byl to urcite dobry napad s dotaznikem ale myslim, ze byl zbytecne jednoduchy a mohl jit vic do detailu. Myslim, ze lidi na financnikovi by si 100% dali praci i s daleko podrobnejsim dotaznikem, z ktereho by vzesly fakt zajimavy veci.
Mejte se a Novorocnim rekapitulacim a predsevzetim 3x hura.
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Heron

Tady jde spis o to, ze pokud nemam zadny konkretni cil, nemuzu zpetne hodnotit, jestli jsem ho dosahl nebo ne. Mluvim tady o konkretnim ukazateli "Ano, cile jsem dosahl" vs. "Ne, cile jsem nedosahl" - ne o nejakem "jo tak ted mi pripada, ze to docela jde". A jestli ma smysl davat si za cil konkretni cisla? No nejak si nedokazu predstavit, jake jine cile si davat. Vsechno ostatni je subjektivni. Ja bych taky chtel prestat pracovat a zivit se tradingem, ale na to potrebuju rocne vydelat konkretni castku penez - a teto castky jsem si velice dobre vedom.

Napsal jsi:
[ital]Výdělky jsou ale určeny jenom kvalitou mých systémů (vč. způsobu jejich používání) a tím, kolik vyberu na spotřebu versus kolik nechám na zvyšování účtu (pro obchodování více pozic).[/ital]

A cim je urcena kvalita Tvych systemu? Proste se Ti to povedlo "nejak" sesmolit? Nebo jsi mel urcita ocekavani a podle nich jsi system sestavoval? Ja to vidim spis opacne - vim, co chci a tak hledam cestu, jak se k tomu dostat. Ne ze najdu nejakou cestu a snazim se podle ni upravit svoje pozadavky.

> tomas262

[ital]Nechci si stanovovat cíl na hodnotě x USD / měsíc. Spíš se na to dívám jako na možnost splnění snů, na které stejně málokterá výplata stačí.[/ital]

Ono je hezky divat se na trading jako na splneni snu, ale co ten sen je? A jak poznas, ze sis ho splnil, pokud neni presne definovan? Pises, ze nam bude 1500 - 2000 USD klidne stacit. No tak ja ti zase klidne reknu, ze zhruba 1500 USD mesicne platim najem a parking, takze ja mam ty cile opravdu nekde jinde. Ale to je jedno, hlavni je, ze ten cil mam a vim kam jit. Pak mi staci jenom premyslet nad tim, jak se tam dostat. A to je mnohem jednodussi nez premyslet kam jit a jak se tam dostat zaroven...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gizmo:
Ano, říkáš to správně a zcela s tebou souhlasím. Cíle musí být měřitelné a bez nich nepoznáš jestli jsi jich dosáhl.

Jen bych si dovolil připomenout historii mých příspěvků - v článku byla řeč o skupině obchodníků, kteří se již obchodováním živí, uživí a konzistentně vydělávají (to je podstatné). K tomu byl v druhé části článku vyjádřen údiv nad tím, že i přes to, že se tím tihle tradeři uživí, tak celkem velké procento těchto traderů uvedlo nízkou měsíční částku. V tomto kontextu jsem uvedl, že otázku bylo možno chápat jinak, než asi byla zamýšlena, proto je procento tak velké. Z pohledu tradera z této skupiny (živí se tím a uživí se tím) jsem vedl další debatu ohledně cílů - pokud se tím uživím, tak samozřejmě jsem již dosáhl mnoha svých měřitelných cílů (minimální výkonnost systému, minimální cashflow, ...) a tím pádem si už (podle mého názoru) nepotřebuji stanovovat další vyšší cíle ohledně budoucích měsíčních příjmů. Mám systém a víc z něj nevyždímu jinak než navyšováním kontraktů. Neříkám že si dále nemůžu stanovovat jiné měřitelné cíle, taky si je stanovuji. Jen v těch USD za měsíc moc smysl nevidím (z mého úhlu pohledu). Taky jsem se pokusil vysvětlit co chápu pod nestanovením horní meze tohoto příjmu a objasnit možná nevhodně zvolený pojem "nekonečno".

Pokud by se článek týkal traderů, kteří ještě nejsou za bodem zlomu a nespadají do zmiňované kategorie, tak je to samozřejmě trochu jiné. Tam můžou měřit svůj postup klidně měsíčními příjmy tj. dosahováním svých měsíčních USD cílů. O nich ale článek nebyl (druhá polovina článku).

No a zbytek je jen mlácení prázdné slámy, věčný koloběh nedorozumění, polemizování, vysvětlování atd. - však to znáš ;)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cílová minimální částka by se měla počítat tak, že určím, kolik času je rozumné tradingu věnovat, kolik peněz potřebuju na nutné výdaje, kolik na zábavu a kolik jako rezervu, aby se mi klidně spalo či žilo. Musí v tom být určitá vyváženost dle individuálních kritérií.
A jakou známku dostanu za napsaný domácí úkol ... ??? :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Herone,

Jakýkoliv podnikatel, který začíná od úplné nuly podle mých zkušenosti určuje konkrétní cíl v penězích aspoň pro první období. A dále jede v přísném souladu s pyramidou Maslow. Pak jsou peníze (kapitalizace) kritériem úspěchu, nic více. V kapitalismu už to tak někdy chodí.

Osobně jsem vydělával dost i před zahájením live-obchodování, hlavně kvůli profesním znalostem a vzdělání. Použití těchto znalostí a metod k forex-obchodování mě finančně posunulo mnohonásobně výš. Ale mě také dostatečně motivoval (a motivuje dále) silný tvůrčí vědecký zájem. V tom jsem asi trochu odlišný od ostatních. Od určitého okamžiku, kdy moje měsíční příjmy z forexu přesáhly jistou hranici, už absolutní cíle v penězích neurčuji. Vím, že to co vydělám, i když to bude v % málo, mě bude bohatě stačit na pokryti všech nákladů, na rozvoj podnikání a na dobré pražské restaurace. Vědecký zájem mě ale tlačí dále do efektivního prognózování akciových trhů třeba. Naposledy věc, která mě úplně vzrušila, a donutila vrátit se na 24/7 vědecké práce, je inspirovaný komerčním systémem přístup k vývoji pokročilých systémových AOSů, založených na metodologických principech bankovního scoringu.

Tolik ode mne.

Z.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

One good trade je nazev knihy ktera nedavno vysla, pred tydnem jsem se pustil do cetby a tak jen par postrehu v souvislosti kolik vydelavaji traderi. Ve strucnosti kniha pojednava o prop trading firme a o tom jak to v takove firme chodi, jak najimaji trenuji propusteji tradery, a kolik traderi vydelaji firme, jak je trenuji, proste super cteni pro kazdeho koho zajima trading a prostredi tradingu. Jedna se o firmu ktera obchoduje intradenne shares.

Maji concept CPT coz je v prekladu kosistnetne profitujici trader, trenuji sve tradery aby konstante kazdy den vydelavali, je to jejich filozofie, vytrenovat CPT je investice ktera se firme mnohonasobne vrati. Maji treba jen jedne ztratovy den v mesici.

Zaujal me pribeh jdnoho z nich co vydelaval denne 1-2k $$$ a nebyl s tim spokojen a hledal jak se zlepsit aby dal kazdy aspon 3-4k$$$$ denne. Tomu rikam cile v tradingu. Pisou velice uprimne ze to jsou elitni traderi ale v tom je ta krasa proc se neco nepriucit od tech nejlepsich?!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mam stejny nazor jako Pajus Kucera. Dotaznik mohl byt daleko vice detailni, protoze ani ja jsem jaksi nenasla kolonku, kam se zaradit. Jedu live 2 tydny, takze obchoduji live, ale tezko se mohu zaradit mezi konzistentne vydelavajici tradery...a pro zacatecniky zadna kolonka navrzena nebyla.
Nez jsem zacala live sestavila jsem si tabulku ocekavani, kde jasne vizualne vidim, kam s MM mohu po roce dojit...a to je pro me hodne motivujici.
Co se tyce financnich ocekavani, ve fazi zacatku se orientuji na tri mesice, tzn. do konce unora, pak vse detailne zhodnotim, pridam kontrakty a od te chvile uz jedu MM. Ale ty mensi krucky na zacatku jsou pro me jako zacatecnika moc dulezite....vzdyt to zname vsichni, i Petr s Tomasem si tim prosli.
A tu castku 1000-1500 jsem take pochopila tak, ze to je vyplata, kterou si stahnu z uctu, jakmile na nem budu mit dostatecnou rezervu. Na tom samozrejme nezustane, rychle se chci dostat k vyssim castkam, takovym, ktere mi maximalne dovoli me MM, vyse rezerv, do budoucna samozrejme diverzifikace atd...ale na to se me dotaznik neptal.

PS. Myslim, ze by bylo uzitecne rozdelit dotaznik na tri skupiny - ti co se pripravuji na live, ti co zacinaji live max do 1 roku a konzistentni traderi. V kazde fazi ma totiz clovek jine zkusenosti, jine cile a ocekavani. Urcite by to poskytlo prukaznejsi informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Heron

Fair enough :). Ja jsem tu reakci napsal z toho duvodu, ze jsem v podobne situaci a chapu Petra, ze se nad tim procentem lidi, kteri maji nizka ocekavani pozastavil. Kdyz mi bylo asi 10 let, zjistil jsem, ze chci v budoucnu pracovat s pocitaci - hrozne me fascinovalo, co se s nimi da delat. Pozdeji na stredni jsem si pral vypadnout z Ceska a vydelavat mnohem vic penez, nez lidi, ktere jsem do te doby znal (abych nemusel resit jestli stoji mliko 10 korun nebo 50 korun nebo jestli mi auto "zere" 6 na sto nebo 15 na sto). Techto dvou cilu jsem dosahl v nejakych 21 nebo 22 letech (toho prvniho teda mnohem driv :)) a mel jsem z toho opravdu radost. Jenomze potom uz jsem zadne dalsi konkretni cile nemel - proste jsem byl rad, ze se mam dobre a snazil jsem se zit kvalitni zivot, ale nikam dal uz jsem se moc neposouval. To se zmenilo az jsem prisel na trading a zacal premyslet kam az by se dalo dojit a kolik let jsem promrhal u Counter Strike...

Takze ja si myslim, ze cile jsou treba porad posouvat a pro me konkretne je nejjednodussi pracovat s konkretnimi castkami penez, protoze skoro vsechno se da dneska prepocitat na penize (jakkoliv smutne to muze znit).

> krakra

Jo, tak to sedi!

> kacka.e

Jeste jednou znovu, otazka znela: Jaký měsíční příjem v USD z tradingu Vás uspokojí? Uspokoji Te 1000 - 1500 USD mesicne? Odpovedela si ze ano...

Dotaznik by mohl byt urcite mnohem detailnejsi, ale jak je videt, i par velice jasnych a konkretnich otazek vyvolalo vlnu spekulaci, co otazky vlastne znamenaly... Takze pro zacatek to evidentne stacilo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...