Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

a-friend Napsal: ------------------------------------------------------- > to detroit moc hezke ocividne day off ti pomaha > vylezt z ulity scalpu pri wedge a MM, ale takhle > to cist celej den jako ty v tomto screenshot tak > jsem druhy Al > Chtel jsem se zeptat: mate nekdo zkusenost z > obchodovanim live a poslouchanim al na zivo? Ja > jsem to ted zkousel a vubec mi to neslo :S > Samozrejme jsem to zkousel. Myslim ze to je super na uceni kdyz clovek opravdu jeste nevi co a jak, ale ma to podle me stejnej efekt jako si to video prehrat ze zaznamu az po market close. Al je velmi inteligentni clovek a schvalne v trading room mluvi tak trochu neutralne, aby podle toho neslo primo obchodovat, ale aby se podle toho mohl clovek sam rozhodnout ktera strana ma v trhu lepsi sance. Jinak by ho za chvili lidi zacali otravovat ze je navedl do spatnych obchodu atd.. Ja si osobne kupuju jen video archive a koukam na to v klidu jen coby studijni material. Behem trading hours se radsi snazim analyzu delat sam. Ono jde hlavne o to aby se clovek naucil bejt samostatnej a nebyl zavislej na tom co mu rekne nekdo jinej, takze je v nasem vlastnim zajmu se snazit na vlastni pest :) Je to podobny jako kdyz jedes s nekym v aute jako spolujezdec, kdyby ti treba ridic ukazoval nejakou konkretni trasu pres mesto, kde to neznas, taky si to nejspis nezapamatujes dokud si to neprojedes sam... :) Ja davam dnesni obchod, slusnych 14 ticku scalp. Na to ze jsem kupoval vysoko, to je v podstate nadprumerny vysledek, i kdyz vzledem k dnesnimu rozpeti je jasne ze nema cenu scalpovat pro 1 ani 2 body, coz byly bezne scalpy cely rok az do minuleho tydne. Logika obchodu - wedge top v 10:30 ovsem NESP (not enough selling pressure) a tight channel, takze bad short (low probability wedge top). Po dalsich par barech bylo zretelne ze wedge selhava a na trh pusobi "magneticke pole" supportu z 7. srpna kdy se vytvorilo na dennim grafu low dalsich dvou mesicu (dnes se z tohoto supportu stala resistance, jak to byva). Vsazel jsem tedy na to ze trh je jiz prilis blizko urovni 1891.75 aby k ni nedosel a neuzavrel ten obrovsky gap na dennim grafu. RRR bylo mirne pod 1:1 ale pravdepodobnost cca 85% ze trh tuto cenu otestuje. Nakonec se trh otocil na teto cene presne na tick (PT jsem mel o malinky kousek nize). Docela dobry priklad toho obchodovani podle "selskeho rozumu", jinymi slovy podle struktury a v tomto pripade pouziti primitivniho konceptu "breakout test".

29788

29789

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> casto se ptam, co to je, ze AL dokaze vzit obchod
> v miste, kde by me to ani nenapadlo ?
>
> Je to protoze se neboji a ma velky ucet?
>
> je to proto, ze ma zkusenost, ktera mu dava
> jistotu cist price v dane situaci?
>
> Je to proto, ze dokaze scale in?
>
> Asi je to kombinace vseho

Je to proto ze vi co dela a dokaze s ledovym klidem akceptovat risk, protoze s tou hromadou praxe co ma v rukavu si proste dokaze v hlave spocitat traders equation pro vstup na libovolne cene a posoudit tedy zda edge ma, nebo nema. Zrovna jsem o tom psal v jinem vlaknu.. jde fakt jen o to umet si to "spocitat". Ja mam rozpracovany jakysi "probability calculator" v excelu protoze z hlavy ty pravdepodobnosti fakt spis hadam, ale aspon uz pro to mam lepsi cit nez drive.

Taky by se dalo na tvoje otazky odpovedet tim, ze Brooks obchoduje tzv. "i don't care size" tj. v kazdou danou chvili riskuje jen presne tolik, kolik muze ztratit aniz by to v nem vyvolalo sebemensi emoce. To je prave to co my jeste neumime (ja tedy urcite ne, a dokonce ani na SIMu ne).

Jeste k tomu predchozimu screenu a co jsem oznacil jako GAP - on ten gap byl teoreticky uzavreny hned den po breakoutu, tedy v utery. Ale z pohledu napriklad "exotickeho" 48-hour timeframe (jeden bar = 2 dny) tam ten gap byl az do dneska. Je to trochu "advanced concept" a chce to uz trochu cviku, gap je dost relativni, ale velmi uzitecnej pojem. Jak bylo dnes videt, ten gap tam skutecne stale byl, i kdyz se v utery jakoby uzavrel. Kdyby tam nebyl tak by se ho dnes bulls nesnazili uzavrit, cehoz jsme byli svedky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hezke detroit, ne uplne jednoduche kupovat tak vysoko a ta bear bar BO pullback by me medila, ale tyhle ty magnety, jeste k tomu s tight channel a NESP davaji jistotu vytrvat mooc hezke (tu)

Jinak, kdyz jsem zkousel obchodovat zive pri poslechu Al, tak kdyz to porovnam je to presne jak pises :) clovek tak nejak podvedome vypne, ceka co rekne a nezapojuje svoje vlastni mysleni.
Moje zkusenost je, ze je dobre si poslechnout ke konci dne rekapitulaci a velmi poucne porovnat sve obchodovani s tim co rekne AL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> jo jo je to tak. Co mas ve svem excell probability
> calculator?

Zatim je to ve stadiu zcela nefunkcnim, ale v zasade tam chci zkusit nejak zakomponovat vetsinu pojmu co Brooks denne pouziva.. trend, trading range, pullback, risk, reward, wedge, measured move, moving average atd.. vlastne podobne co jsi tu psal nedavno o tom ze mas checklist, jen jsem to chtel nejak prevest do ciseleho vyjadreni, ale jeste nevim jestli se mi to povede :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

panove, ctu prave

www.futuresmag.com/2013/04/24/beating-uncertainty-by-scaling-into-trends?t=education&page=2

a nejde mi do hlavy definice gapu:

"close was above the high of the prior bar, creating an intraday gap."

takovych situaci je prece spousta, dokonce vetsina svicek ma close vyse/nize nez high/low predchoziho baru. jak to mam chapat? :/ ja si vzdy myslel, ze gap je, kdyz low baru c. 3 je vys, nez high baru c.1, kde mezi nima je bar c.2, ktery tu mezeru uzavira jako JEDINY.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick:
al pouziva vyraz gap vo viacerych situaciach, tiez som myslel, ze je to rozdiel medzi 1 a 3 (tj jeden bar v strede). ale na charte ti ukaze omnoho viac gapov a on sam hovori, ze vyraz gap pouziva inak ako ostatni. v skratke, ked je close nad/pod high/low predchadzajuceho baru, tak je to znak ze bull/bear je silny

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick Napsal:
-------------------------------------------------------
close was above the high of the prior bar, creating an intraday gap

s 1,2,3 se to uplne nevylucuje...., ale jak dejv0 pise gap se tyka trending bars, kde high bar 2 je nad high bar 1(opak for bears)
All trend bars are spikes, breakouts and climaxes = gaps.
Bar 3 ti ukazuje, jestli gap zustane otevrena a nebo ji protistrana uzavre, ale definice gap je jakakoliv trending bar, ktera uzavre nad high of previous bar.
Jinak :
Breakout Gap, Measuring gap, exhaustion Gap, M.A. gap, Open gap, negative gap atd..




Link to comment
Sdílet pomocí služby

s 1,2,3 se to uplne nevylucuje...., ale jak dejv0 pise gap se tyka trending bars, kde high bar 2 je nad high bar 1(opak for bears)

promin spravne jsem mel napsat, kde close bar 2 (ne high bar 2) je nad high bar 1 (opak for bears) a podle toho jaky je kontext se hodnoti typ gap.

u toho prikladu, ktery si cetl ta bar 7 vytvorila breakaway gap, jak pise podle definice bar 7 closed above high of bar 6 a vytvorila gap. bar 8 (tedy bar 3) se snazila tuto gap uzavrit, ale s vytvorenim gap nemela nic spolecneho tahle bar ukazuje strengh ci weakness vytvorene gap.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja jsem fomc neobchodoval :) ten prvni obchod jsi vzal moc hezky ja jsem to z obchodoval na nq, ale na es to tentokrat koukam bylo jasnejsi. V takovych situacich bych nejradeji mortgage the house:) Uz nekolikrat jsem se zarekl, ze nebudu komentovat nici grafy a hlavne ne grafy Taraky :) ten bull reversal byl dost agresivni na me vzhledem k tomu, ze jsi nepockal na bar close, ale ja bych 100 % vzal $$$ u EMA, testing bo gap. Tak velkou bear bar vnimam na minimalne test low. Ten MA short co jsi vzal mel proti sobe 60 min reversal + 2nd entry long dostatek duvodu to vzit, ale videl bych v tom zase scalp na gap bar close ta signal bar byla doji a potreboval bych asi 2nd entry na swing. Ja jsem delal blbosti a prospal jsem ten wedge few bars later a ta gap bar 1930 me hodne lakala, ale too high for MM. Nick jestli chces tak ti muzu zaznacit ruzne gaps a popsat jejiich vyznam podle kontexu. V grafu mas zaznacenou BO gap ktera zustala otevrena a byla dost zajimava pro dalsi pohyb up.

29869

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...