Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> kdyz vis, kde chces mit SL, najednou nepotrebujes
> mit nijak zavratne svetobornou techniku vstupu...
> muzou to byt nejaka krizeni, divergence s
> indikatorem nebo jinym trhem, muze to byt pin bar
> muzou to byt techniky ala brookse, muze to byt v
> podstate cokoli, co ti jen krapet naznaci, ze trh
> by mohl jit tvym smerem... dulezite je zkratka
> vedet, KDE chces mit SL a KOLIK jsi ochotny
> riskovat... a pak jen cekat na signaly, ktere te
> pusti do obchodu v miste, ktere mas vybrane a
> pokud se vykresli za horsi cenu pockat chvili,
> jestli se trh nevrati pro limitni vstup...

Vybornej prispevek - diky za vsechny!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

takze back to square one, pouzivej SL nad/pod significant area :)

Limit orders - osobne si myslim, ze limit orders jsou ve vetsine pripadu psycholgicky tezke brat ze zacatku a vyzaduji hlavne rychlejsi reakci a vetsi soustredeni. Cteni grafu musi byt lepsi nez pri stop orders ( i kdyz ten prvni obchod si vzal skvele a ja se ho snazim brat take a zas take tezke ho rozeznat neni).
Clovek si musi vypestovat jistotu v obchodovani, kdyz jde do short v momente kde je bull bar na svem high.
Ja osobne rad pouzivam limit orders pri pull back (testing gap), takze ve smeru always in a v jasne sideway price action.

Docela by me zajimalo jak detroit pokracuje na svem planu vstupovat v profit taking area generating pullback???

to co tady Taraka popisuje by hezky slo jak u tveho 2nd trade testing high tak i u tveho 3rd trade testing break out gap priullback. U techto vstupu clovek musi zmapovat situaci pred tim nez se stane.

chci tim vsim rict, ze limit orders postupne beru jak postupne dostavam cit a jistotu ve cteni price action ne jako hlavni bod obchodniho planu, postupne je zarazuji.

Jeste k tomu obchodu 2:
je dobre si uvedomit, jestli je to scalp a nebo swing. Pokud scalp tak beru scalp profit a tvuj sl byl vice mene ok, ale zapomel sis vzit profit a pokud to beres jako swing tak musis dat obchodu prostor. Take je zapotrebi z hodnotit co stoji v ceste obchodu jako napr. u zminovaneho obchodu 2 to byla EMA a channel up, 2 silne duvody pro sl nad tou bear bar (bull failed BO forming lower highs)

Musis se prinutit pouzivat spravny SL at delas cokoliv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka napsal:

> kdyz vis, kde chces mit SL, najednou nepotrebujes
> mit nijak zavratne svetobornou techniku vstupu...


Ja s timhle nesouhlasim pokud se bavime o stop orders.
Samozdrejme z pohledu rizeni rizika a profitu je sl dulezity, ale take je dulezite do obchodu vstoupit ne prilis brzy ci prilis pozde.
Prilis pozde nema smysl resit buy low sell high (ve vetsine pripadech a krome nekolika vyjimek in strong trend)
Prilis brzy: staci se podivat na graf a jeden hned vidi, ze signal bar muze byt prilis velka ci prilis weak a do pozice bychom nevstoupili a jak taraka pise, ze staci vedet, kde bude sl proste nestaci.

U limit orders vstupuji v idealnim pripade tam, kde bych drzel SL pri stop order vstupu, takze svetoborna technika vstupu = take tvuj sl +/- 2 tics (pokud nepokracujes scale in v pripade, ze to jde proti tobe)

.......ale mozna jsem nepochopil co tim Taraka chtel rict, :)
ale tvrzeni, ze kdyz vis, kde chces mit SL, najednou nepotrebujes
mit nijak zavratne svetobornou techniku vstupu... mi prijde jako rceni, ze kdyz se kaci les tak letaji trisky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: ja narazel na RRR a jeho dulezitost... pokud dle vyssiho tf spekuluju na to, ze by se dnes na TF mohlo udelat Double top v oblasti rekneme kolem 1129,8, a ze chci mit SL dejme tomu pet ticku za tou oblasti... pak vim, ze pokud dostanu nejaky svuj otestovany signal, ktery naznacuje obrat v blizkosti teto oblasti, budu ochotny jej vzit do ceny 1128,7, tim si zajistim, ze muj SL nebude vetsi nez 160 USD a potencial z daneho mista k prvnim problemovym oblastem, ktere by mohly smer zvratit (dle grafu v tomto case) je nekolikanasobny...

samozrejme, ze zalezi i na technice vstupu... nektere maji vyssi uspesnost jine nizsi a na cem rozhodne zalezi jsou hlavne vystupy, protoze az ty rozhodnou o konecnem vysledku obchodu...

ALE
o cem jsem se ja bavil, a v cem jsem videl problem u kolegy (a rozhodne neni sam, i ja jsem s tim bojoval) je MONEY MANAGEMENT a RIZENI RIZIKA. Obchody, ktere jsou kryte nelogickym SL nebo maji prilis vzdaleny logicky SL (v pomeru k potencialu) jsou jednoduse riskantni a prilis drahe v konecnem dusledku, a to zvlast POKUD NEMAS techniku vstupu s vyssi uspesnosti... to je vse, co jsem se snazil rict... kdyz clovek zvladne davat SL na spravna mista a delat vstupy jen za vyhodnou cenu (cenu blizkou danemu SL), muze mit klidne uspesnost techniky vstupu kolem 30% a byt velmi slusne profitabilni, teda pokud nebude z obchodu litat prilis brzo... :) Z hlediska money managementu je pak mensi SL vyhodnejsi hlavne diky moznosti obchodovat vice kontraktu se stejnym % riskem uctu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: nevim ted, proc to vztahujes k te nizke uspesnosti... ale i tak to vice kontraktu znamena (!!!!pokud pouzivas na MM vzorec s fixnim riskem na obchod ve vztahu k uctu...!!!!) pokud ten vzorec clovek nepouziva, samozrejme vyse zminene neplati... % uspesnost obchodu v mem money managementu zadnou roli nema, u nekoho ji mit muze... ale o to az tak nejde, to nebyl hlavni point toho prispevku...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: nevim ted, proc to vztahujes k te
> nizke uspesnosti... ale i tak to vice kontraktu
> znamena (!!!!pokud pouzivas na MM vzorec s fixnim
> riskem na obchod ve vztahu k uctu...!!!!) pokud
> ten vzorec clovek nepouziva, samozrejme vyse
> zminene neplati... % uspesnost obchodu v mem money
> managementu zadnou roli nema, u nekoho ji mit
> muze... ale o to az tak nejde, to nebyl hlavni
> point toho prispevku...

k nizke pravdepodobnosti jsem to vztahoval proto, ze cim drivejsi vstup tim mene informaci a tim mensi pravdepodobnost uspechu, nebo chces rict, ze jsi nasel zpusob jak obchodovat s velkou pravdepodobnosti and low risk :)

A ted jeste jednou k tve poznamce tentokrat trochu podrobneji :)
> Taraka napsal:
smiling smiley Z hlediska money managementu je pak mensi SL vyhodnejsi hlavne diky moznosti obchodovat vice kontraktu se stejnym % riskem uctu...

small SL = low Win %

Priklad:
Lets calculate low 30 % winning % and small 3 tics SL (no slippage or fee included) on example of 10 trades :)

Loss:
7 trades x 1 contract = 21 tics loss

Profit:
3 trades x 1 contract = you need min 21 tics for BE

OK and now lets increase our positions per trade 3x on example of 10 trades, because our account can manage 100 $ risk per trade

Loss:
7 trades x 3 contract = 63 tics loss ( in tf 630 $ before fee and slippage)

Profit:
3 trades x 3 contract = 63 tics to break even = 21 tics per trade to break even

Nechci tim ukazovat jasnou vec, jak svice kontrakty narusta i profit target k pokryti ztratovych obchodu, ale to jak je pro obchodnika tezke nedostat se pod psychycky natlak,pokud dostanes nepredstavitelnou serii tech 7 ztratovych obchodu coz by bylo +/ 700 $ in TF a nyni mas na bedrech vydelat min 700 $ k dostani se na be a necitit natlak z toho vyskakovat pri pullback, protoze se bojis ze ztratis naakumulovany profit a to jeste neresime samotny trade management.

Ano mas pravdu Taraka technicky to je mozne a z pohledu MM proveditelne, ale kdyz se nad tim zamyslis tak realne proveditelne pro pocitac, ktery neresi ztraty.







Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: dva roky jsem obchodoval ciste mechanicke strategie a tam 7 ztrat v rade (i vetsich) nebyl vubec zadny problem... ono je to dost o psychice obchodnika... ja si overil, ze dokazu projit i temer dvojnasobnou ztratovou serii, pokud systemu verim, a opet se z ni dostat a vytvorit nove euity high (nikdo nerika, ze je to jednoduche)... samozrejme SL 3 ticky na TF je celkem hovadina... lepe je pocitat neco kolem 150-200 USD pro intradenni obchodovani... obchodovat s uspesnosti kolem 30% je skutecne psychiky narocne a lepe je cilit na nejakych 40-60% pri zachovani vyssiho RRR (1:3 a vyssi), co se pak tyce toho pocitani ticku pri multikontraktech, takhle to proste clovek brat nesmi nebo ztvrdne u obchodovani jednoho ci paru kontraktu... je lepe se oprostit od uctu jako urciteho mnozstvi penez a brat jej jako celek v procentech... pak se obchoduje mnohem lepe i s multikontrakty... samozrejme naucit se premyslet v procentech chce taky cas...

celkove bych tohleto moc nepitval... nebylo to to, co jsem se snazil predat dal temi prispevky vyse a neni to to, cemu by se stalo za to venovat v delsi diskusi... debata uspesnost vs RRR je nekonecna a zalezi na kazdem jak si to nastavi, co je mu prijemnejsi, dulzite je, aby ho dane nastaveni dokazalo udrzet v kladnych cislech a postupne zvetsovat ucet...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

btw k tomu premysleni v procentech... treba ja mam v obchodnim deniku pouze polozku zisk/ztrata na kontrakt a pak misto polozky zisk/ztrata celkem v USD (kterou jsem odstranil) tam mam [bold] zisk/ztrata celkem v % uctu [/bold] tozn. celkovou denni ztratu ci zisk v dolarech nijak neresim... jde mi o to kolik % na uctu pribylo ci ubylo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: dva roky jsem obchodoval ciste
> mechanicke strategie a tam 7 ztrat v rade (i
> vetsich) nebyl vubec zadny problem... ono je to
> dost o psychice obchodnika... ja si overil, ze
> dokazu projit i temer dvojnasobnou ztratovou
> serii, pokud systemu verim, a opet se z ni dostat
> a vytvorit nove euity high (nikdo nerika, ze je to
> jednoduche)... samozrejme SL 3 ticky na TF je
> celkem hovadina... lepe je pocitat neco kolem
> 150-200 USD pro intradenni obchodovani...
> obchodovat s uspesnosti kolem 30% je skutecne
> psychiky narocne a lepe je cilit na nejakych
> 40-60% pri zachovani vyssiho RRR (1:3 a vyssi), co
> se pak tyce toho pocitani ticku pri
> multikontraktech, takhle to proste clovek brat
> nesmi nebo ztvrdne u obchodovani jednoho ci paru
> kontraktu... je lepe se oprostit od uctu jako
> urciteho mnozstvi penez a brat jej jako celek v
> procentech... pak se obchoduje mnohem lepe i s
> multikontrakty... samozrejme naucit se premyslet v
> procentech chce taky cas...
>
> celkove bych tohleto moc nepitval... nebylo to to,
> co jsem se snazil predat dal temi prispevky vyse a
> neni to to, cemu by se stalo za to venovat v delsi
> diskusi... debata uspesnost vs RRR je nekonecna a
> zalezi na kazdem jak si to nastavi, co je mu
> prijemnejsi, dulzite je, aby ho dane nastaveni
> dokazalo udrzet v kladnych cislech a postupne
> zvetsovat ucet...
>

Jasne, ze to tak nelze brat a je to hovadina:) snazil jsem se pouze jednoduse odpovedet a ukazat na tvych zminenych 30 % uspesnosti
Jinak diky za prispevky


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davam screen ze vcerejska, aby to tu neusnulo :) Ale hlavne chci upozornit na vybornej zdroj informaci pro studium Brooks PA, Al totiz na konci dubna postnul na jeho novej web 25 clanku "Free How To Trade Price Action Manual" coz je v podstate celej jeho pristup, kterej jinak zdlouhave popisuje v knizkach a ve video kursu. Zde to je ovsem zcela zdarma a navic sikovne shrnute na teto strance: http://brookstradingcourse.com/how-to-trade-price-action-manual/ .

28026

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------
> Davam screen ze vcerejska, aby to tu neusnulo Ale
> hlavne chci upozornit na vybornej zdroj informaci
> pro studium Brooks PA, Al totiz na konci dubna
> postnul na jeho novej web 25 clanku "Free How To
> Trade Price Action Manual" coz je v podstate celej
> jeho pristup, kterej jinak zdlouhave popisuje v
> knizkach a ve video kursu. Zde to je ovsem zcela
> zdarma a navic sikovne shrnute na teto strance:
>
> brookstradingcourse.com/how-to-trade-price-
> action-manual/
> .

Tak jsem si uspesne precetel Al 3 knizky @
Hezky obchod detroit, jak vstup tak exit.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mel jsem proste kliku, tohle se mi povede tak jednou za 14 dni :) Dneska jeden obchod B/E. Stale na SIMu, mimochodem.

To trailovani zni lakave, ale s jednim kontraktem uprednostnuju spis vyssi win ratio pred nejakym tim obcasnym mega profitem, kterej se vyvede malokdy.. Nutno dodat, ze zatim se mi nedari ani to win ratio drzet moc pres 50% ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...