Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dnes pouze jeden obchod ke konci dne. Nemel jsem
> cas u toho sedet, ale velmi zajimavy den na brani
> obchodu mam pocit, ze dnes musely vystridat
> vsechny vstupy, ktere Brooks uci.
> Sesup na 1900 v pristich dnech. Zitra 2nd leg up
> pro korekci after wedge.

(tu)

To jsi me prekvapil ze jedes z niceho nic ES, ale me to osobne potesilo. Ja jsem to dnes nestihal, pritom stacilo dat sell na prvnim baru a drzet az do close. Taky me to hned pri open napadlo, ale nemam toto v planu, takze jsem stal mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

koukam na to, podle toho jak o tom casto mluvi tak by scale in pokud by to slo proti nemu a vyskocil by z toho pokud by mel 2 bear conseq, bar below MovAver, nedavno o tom mluvil. Co do innitial Sl tak bych rekl,ze by ho umistil pod spike (asi v hlave :) a nenechal by ho zasahnout. Pokud by scalp PT od bar 8 low tak by to byl high previous 3 doji (spise 8 tics, nez 12 kterych to nakonec udelalo) kvuli 3 doji a potential correction to MA SL pro 13 high pretty much high of the day, kam jinam nemyslim si, ze by pouzil nekolik points above, kdyz ocekaval move up from bull spike a PT low of bar 6 (kam jinam) a low 15 stejne jako u bar 8 pod bull spike jako innitial a vyskocil by z toho drive pokud by to nabralo momentum down a nebo be pokud by cas and no move postupne ubiral na sile bull spike (jak o tom casto mluvi) nebo to vidite jinak?

29678

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit,a-friend:
Ahoj,
ještě k dotazům z vlákna TF. 1 min jsem již před časem vynechal a začal se orientovat jen na 5min (15+60, D,W). Obchodoval jsem živě, ale dělal jsem strašně moc chyb a bylo to strašně stresující (motání kolem nuly a spíše do mínusu, naštěstí to žádné škody na účtu nenapáchalo)!! chtěl jsem mít vše rychle, rychle a hned,,,však to znáte,, Jak říká Al, 1m account slowly down = pravda (nechám to institucím a zběsilcům:)), teď asi půl roku obchoduji na paper 5min a na živo neobchoduji, stále se učím a poznávám 5min v praxi. Na živo se chystám po novém roce, peníze už jsou nachystané, ale nechtěl bych nic uspěchat a počkám si na kladné výsledky z tohoto roku. Momentálně trénuji výstupy, management během obchodu, limit vstupy a celkově defenzivní výstupy. Do vlákna bych tady mohl posílat obchody atd. Je to lepší a člověk se alespoň víc snaží, takže můžeme vlakno trošku oživit. Pošlu ještě něco ze dneška. Taky pošlete něco vy ať se mám co učit..Jinak bych chtěl poděkovat Pavel K. díky kterému jsem se posunul dále a motivoval mě do další etapy (díky pokud to čteš)
(tu)
jinak k těm vstupům a-friend máš pravdu, u prvního vstupu nebyl ještě od začátku seance podsátý bar BUY limit below v AIL, takže tam mohlo být hodně nákupčích min na skalp (možná třetinu pozic na skalp a zbytek SL pod SPIKE 5 a čekat jak se trh v AIL rozjede), druhý vstup jak říkáš (možná kdyby byl trh v TR) v AIL, zde moc šancí není = nebrat, 3 vstup opět SL pod SPIKE 5 popř. 4

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja davam v rychlosti screen z dneska, byl to muj oblibenej pattern measured move, ale takovej na kterej se ceka treba nekolik dni.. jsou tam totiz prinejmensim tri resistance na stejny cenovy hladine, jednak MM z dnesniho dopoledne zakreslenej pomoci measuring gapu, pak tam je horizontalni resistance ktera byla v pondeli a utery support (double bottom) a do tretice se trh presne odrazel od velky trendlinky na 60min grafu (pozdeji ji trh o kousek prorazil, ale na scalp ten odraz stacil). Vstup az po potvrzeni obratu technikou "sell above bars", Taraka jestli to ctes tohle by sis mohl osvojit :) Podle me to zvysuje win ratio proti vstupum uplne naslepo. Vystup nad moving average a predchozi swing high, tedy nad supportem. Puvodne jsem chtel jit o dva ticky dal, ale zase me zradily emoce a zmensil jsem PT. Byvalo by to vyslo. Dnes tedy za 100 babek profitu, celkove jsem zakoncil tyden v profitu pres $500 a to je docela nadprumerny vykon. Taky jsem v utery zacal obchodovat novy pattern na EC, BP a AD timeframe 15 minut a musim znova rict, ze cim vyssi timeframe tim je to obchodovani pohodovejsi. Ja bych si nic mensiho nez 5 minut nedovedl uz asi predstavit, i tech 5 je docela narocnej trading. Dvouminutovku vubec nejsem schopnej "cist", nemluve o tom ze to je fofr jak cyp. Jestli to nekdo zvlada tak klobouk dolu. motor140bpm: Ty si vedes dobre, aspon to na me tak pusobi. Ja mam porad problem hlavne s trpelivosti, nejakej cas mi to jde a pak se jeden den utrhnu a za par hodin odevzdam zpatky mesicni profit obchodovanim proti planu, taky jsem zpatky na paperu a je mi jasny ze s uctem 5000 na ES ani nema cenu live chodit, to je proste silene malo a clovek to nemuze psychicky unest. Aspon muj nazor. Nestiham, tak vic napisu snad az o vikendu.. .

29684

29685

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motor140bpm Napsal:
-------------------------------------------------------
> a-friend:
> jen se optám, u té wedge jak máš na obrázku, MM
> GAP + limit pěkné nastavení vstup na wedge kontext
> super, ten výstup máš na 2x AR?, nebo jen dle
> ukončení např, na MA atd.?nebo jsem tam v tom
> viděl micro wedge limit out?
> Díky

previous 2 sided trading was the idea for exit a na pullback L1 entry gap test long again, ktere jsem zmeskal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hezky obchod detroit jeste bych dodal, ze size of leg 1 byla stejne jako leg 2 coz doda jistote, ze to je spise exhaust bar.
Ja jsem dnes zadny obchod nevzal. Chtel jsem jit long after bear channel to MA, ale bylo to prilish bearish a k tomu ta prvni noha, taky nebyla moc presvedciva. Takze jsem spravne tusil, ze bych musel sedet pres pullback a na to nebyl cas a pak uz jsem u toho nesedel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pekny obchod detroit, som prekvapeny, ze prave ty mas problem so psychikou, zo screenov co sem davas mam dojem, ze si v PA dost zbehly. ja si napr vobec neviem nikdy vyratat kde mi mal koncit measured move a s PT to mam vzdy otazne a tak trailujem SL a potom casto ukoncim obchod, ktory by dalej siel mojim smerom, alebo zbytocne ostanem v obchode, ktory uz ide k mojmu SL. napr z dneska, zobral som FBO (na 2x, prvykrat som mal zly SL) na TR kde som cakal 2nd leg a stale neviem kam to dalej pojde. tak som nastavil PT na 1962 a postupne trailoval SL az kym ma to nevyhodilo na 1961 a stale neviem ci som sa zachoval spravne.

29701

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------

> ja si napr vobec neviem nikdy vyratat kde mi mal
> koncit measured move a s PT to mam vzdy otazne a
> tak trailujem SL a potom casto ukoncim obchod,
> ktory by dalej siel mojim smerom, alebo zbytocne
> ostanem v obchode, ktory uz ide k mojmu SL. napr z
> dneska, zobral som FBO (na 2x, prvykrat som mal
> zly SL) na TR kde som cakal 2nd leg a stale neviem
> kam to dalej pojde. tak som nastavil PT na 1962 a
> postupne trailoval SL az kym ma to nevyhodilo na
> 1961 a stale neviem ci som sa zachoval spravne.

Jo jo to asi resime vsichni :)
Mit co nejmensi stop loss a snazit se do toho vlezt (low prob) co nejdrive a nebo do toho vlezeme spravne jako u tveho screen shot obchodu, ale bojime se, ze mame SL prlis daleko tak ho nespravne umistime ( lower our prob) pak nas to vytukne a kdyz ho priste umistime spravne tak nas to jak na potvor vytukne taky :)

Ja osobne si napred ujasnim, kde by SL mel spravne byt a pokud je to prilis daleko a nechci tolik riskovat, nezbyva nez do toho vstoupit na dvakrat (jako ty ted), ci pozdeji a nebo vubec. Ale vsiml jsem si, ze casto muj strach ze SL je neopodstatneny (jako napriklad v tvojim pripade mel byt pod 1820 -spike tedy 7 tics =90 $ coz urcite neni zadna hruza.
V tvojim pripade mi prijde, ze jsi necekal na close 5 min podle tveho sl, ktery byl vytuknut na tail bear bar, takze bych doporucil v pripade, ze nechces/nedokazes umistit Sl tam kde ma, tak bych si udelal vyckavaci pravidlo a alespon pockal az se 5 min uzavre. Proste je to neco za neco, nemuzes mit vse :) pokud chces dat obchodu zdravou sanci na uspech.

Jinak moc hezky obchod blahopreji (tu) na podruhe to je dobre soustredeni.

Co do profitu u tohoto obchodu tak troska kritiky a to, ze by sis k tomu mel sednout a udelat si v tom pokud mozno jasno do te roviny, ze z toho mas dobry pocit :) - jak statisticky tak technicky.

Bohuzel, kdyz v tom clovek je tak mysleni je omezene, alei tak par vseobecnych jednoduchych kolonek co do rizeni profitu v MM se udelat da:

1) Ty 3 bull bars se udelali 5 min pred 60 min bar close, takze bulls se snazili udelat co nejvetsi bar. Pokud tomu tak je kouknu na 60 min chart a ujasnim si ceho bulls dokazali. V tomto pripade se jim gap nepodarila uzavrit a mohla tak vzniknout measureing gap. Pro me by to byl duvod vystoupit. K tomu ty 3 bull bars byly podezrele velke.

Ted takova vsuvka :) Ja osobne se snazim pracovat na sobe a vstupovat a vystupovat casteji. Jinymi slovy proc vstsina znas nedokaze vzit obchody, ktere maji 2 strong bars a prostor pro profit target? Protoze SL musi byt dal a jakkykoliv pullback nas zastrasi natolik, ze obchod zpackame. Vtrhu je tolik jasnych prilezitosti, ale vetsina znas je nerado bere, protoze SL je prilis daleko, profit limited, ale pravdepodobnost velmi vysoka :)
Pokud bych obchodoval 1 kontrakt, tak pripadu, kdy necham pozici otevrenou pro swing je v mesici hodne malo. Vetsinou je uzavru pro nejaky rozumny duvod a pokud mi to trh dovoli tak vstupuji znovu, obzvlaste na momentu, jako bylo vcera.

2) Ujasnuji si v prubehu dne, jestli je to trading range a nebo muze vzniknout jeste trend.
Napriklad v tomto dni, kdyz jsi vzal obchod bych nepredpokladal, ze bychom mohli mit bull trend, protoze neni moc bull daily bars, ktere maji 73 ticks tail.
Take si to snazim zduvodnit od ceho se daily bar odrazi, v tomto pripade dotek EMA.
V neposlednim pripade bull channel is bear flag a tento pripad by mi rekl, ze tohle je spise pullback, takze trading range.
Takze, jednoduse receno na zacatku obchodu nechci riskovat 90 $, abych dal obchodu lepsi pravdepodobnost, ale opravdu chci dat otevreny profit v sazku , kdyz si ujasnim, ze bull trend day nema moc sanci a muj spravny sl musi davat smysl a logiku (strach neni logika) a tedy pokud vim, ze pravdepodobnost bull trend je nizka a spise to bude trading range a nebo bear trend, takze take ocekavam in trading range pullbacks most BO fails atd.
A pokud ocekavam pullback tak si pckam, jestli se mi do toho podari vstoupit znovu.


3) Pomocne nastroje klasika: wedge? triangle? S/R =ema, Measured Move, 2 tops-2 bottoms 2 legs - L1, L2, H1, H2
Je leg 2 stejne velka jako Leg 1

4) al napsal, ze most traders fail, because they do not recognize difference between scalp and swing.
Tohle vice mene scalp byl, protoze tam bylo dostatek duvodu pro vybrani PT.

Ja osobne tohle vsechno jak den obchoduje si zapisuji a zaskrtavam v tabulce check list. Vice mene to jak Al popisuje ve videu. Jednoduche ano ne, ktere me posouva k dalsimu ano ne :)
Ale uz se znam, ze pokud jsem unaveny a hledim na to jako autopilot a vice mene si to neuzivam, tak proste neobchoduji. Jednoduse tomu nerozumim a statisticky vim, ze delam chyby i kdyz vezmu dobry obchod.

Proste a jednoduse udelej si checklist, nez si to zazijes, ktery ti pomuze udrzet pozornost a hlavne nezapomenes na polovinu veci, kdyz se stresujes jestli to vzit a kde dat sl a kdy z toho vystoupit :)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Well well, jaky je to rozdil kdyz se clovek muze na trading plne soustredit, proti tomu kdyz obchoduje pri praci! Dnes jsou trhy v US otevrene ale u nas (Canada) je Thanksgiving, takze volno a bez rozptylovani jsem mohl sledovat co se deje v grafu, a po trech PT jsem to zabalil s vysledkem +$700 = prozatim nejprofitabilnejsi den tohoto roku :) Budiz to varovanim pro ty kdo delaji intraday trading behem pracovni doby (including myself, heh). Screen ale davam hlavne z jineho duvodu, dnes to byla hotova ucebnice obchodovani S/R urovni! Davam 60min graf s tremi nejdulezitejsimi supporty dne, barevne odliseno na obou screenech. Prvni obchod (short) jsem videl tak, ze po odrazu ceny od moving average a dvou peknych bear bars trh bude chtit otestovat low ze srpna, ktere bylo prilis blizko na to aby ho trh ignoroval. Vzhledem k vysokemu SL pouze scalp (RRR sotva 1:1 ale vysoka pravdepodobnost ze cena pujde nize, vystup presne na supportu). Druhej obchod klasickej measured move, kde jsem cekal maly odraz na zaklade profit taking bears, ale bez signal baru a riskantni, takze jen maly scalp (tusil jsem spravne ze to doklesa az na hlavni support = low gapu z kvetna). Treti obchod jsem bral taky jeste pred dokreslenim signal baru, protoze jsem cekal ze muze byt opravdu silny reversal - gap se vyplnil a medvedi dosahli sveho targetu, navic se rysoval wedge bottom (three pushes down) ktery sam o sobe je silny pattern. Trochu jsem uspechal vystup, mel jsem nejdriv PT az na EMA ale po close toho big bull baru cena zacala rychle klesat, coz jsem vyhodnotil jako bears selling bull closes in bear channel (bezny ukaz).. nicmene stale RRR vice nez 1:2 takze zcela v poradku z hlediska trader's equation.. dejv0: V podstate jsi to vystihnul v prvni vete sveho prispevku :) V analyze price action jsem relativne zbehly a s psychikou mam stale problemy, jelikoz tohle jsou dve docela nezavisle veci... To ze se lepsim v cteni grafu bohuzel neznamena ze si dokazu pockat na logickej obchod s pozitivni trader's equation :) Viz. napriklad patecni obchody ktery jsou na screenu taky videt... Vlastne ani nevim co jsem to tam delal ;)

29753

29754

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...