Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nick Napsal:
-------------------------------------------------------
> panove, blbe se to hleda.. mohl by mi nekdo velice
> strucne nastinit, nebo me odnavigovat kde to
> najdu, pro kolik ticku Al Brooks scalpuje? jinak
> receno, jak urcuje(te) PT pri skalpovani?

Al scalpuje vetsinou pro 4 nebo 8 ticku, podle momentalniho rozpeti trhu. Konkretne napr. v trading range pocita takhle:
Rozpeti range ma byt alespon 3x tak velke jako planovany PT. Napriklad pro scalp 2 body (8 ticku) tedy chce videt range 6 bodu, apod. De facto se tedy ridi podle velikosti predchozich svicek. Pokud jsou velke a v trhu je volatilita, jde pro 2 body.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick: Davam priklad takoveho scalpu, dnes jsem to zobchodoval sam pro 8 ticks profitu (na ES to je $100). Jeste jsem udelal druhej screen s ukazkou jak by to bylo presne podle Brookse, ja to jedu trochu jinak. Mam radsi limit orders a vstup s malou slevou, pak je vetsi sance ze dostanu fill na vystupu protoze instituce pujdou presne pro tech 8 ticku a bude tam na ty cene "fronta u kasy". Je to pekne videt ze medvedi co ten wedge scalpovali brooksovou metodou (coz je mnoho instituci), zrejme na tech 8 ticks dnes ani nedostali plneni, protoze obvykle cena musi limit order o tick preobchodvat, aby dostali fill. Ja jsem sice vstoupil o par ticku levneji (na vyssi cene) ale zas jsem sel puvodne pro 9 ticku, kam trh na tick dosel ale taky jsem nedostal plneni a hned to slo zas nahoru :) Tak jsem PT o tick snizil a jeste si peknou chvili pockal nez me to konecne vyplnilo. Byly to trochu nervy (live) ale mel jsem uz posunuto na B/E takze o moc neslo. A ze se dalo jit pro 20 ticku? Ano, ale to by byl swing s pravdepodobnosti kolem 40% a to neni nic pro me, inkasovat ve vetsine obchodu ztraty, prestoze to je profitabilni dlouhodobe a Brooks to jednoznacne zacatecnikum doporucuje (zapomenout na scalpy a soustredit se vyhradne na swingy). Kdyz uz jsem v tom tak davam jeste detail toho measuring gapu, kdyby to jeste stale nekomu nebylo jasny o co se tam jedna. Snad to z toho zvetsenyho screenu dava smysl. Measuring gap je dulezitej koncept kterej je dobrej mit v oku ;)

28955

28956

28957

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit>

moc dik za odpoved. koncept measuring gapu neznam, ale snad jsem jeho vyznam pro vypocet denniho range, potazmo PT, pochopil. pouziva se jeste na neco jineho?

co kdyz se objevi vice measuring gapu v jednom trendu?

zaujalo me tech 8 ticku, pro ktere sli podle tebe instituce. jak tohle muzes vedet? :) i kdyby sli, proc by do toho nemohli vlezt o tick driv/pozdeji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nick Napsal:
-------------------------------------------------------
> detroit>
>
> moc dik za odpoved. koncept measuring gapu neznam,
> ale snad jsem jeho vyznam pro vypocet denniho
> range, potazmo PT, pochopil. pouziva se jeste na
> neco jineho?
> co kdyz se objevi vice measuring gapu v jednom trendu?

Jo zni to ze jsi MG pochopil spravne, je to hlavne o vyberu profitu, a odhadnuti range (nejen denniho, ale vseobecne cenove pasmo ve kterem se trh bude pravdepodobne pohybovat). Brooks k tomu vetsinou dodava ze ten measured move je vetsinou jen takovy MINIMALNI target po breakoutu, neznamena to ze se tam trh musi zastavit, muze jit klidne dal, ale aspon se da zhurba planovat kde vylezt a nebo naopak kde scalpovat proti trendu (coz vyhovuje treba moji povaze). Kdyz je MG vic za sebou, coz se stava mozna 2x do mesice, tak to je pak zmatek :) Vetsinou kdyz je novej MG tak ten predchozi MM zakladajici se na MG ztraci castecne vliv, i kdyz se u nej muze treba trh pozastavit. Ono je hlavne hacek v tom kde je zacatek toho MM, treba dnes to je LOD ale jindy to muze byt vrchol swingu nebo hrany trading range, apod. Vzdycky je nekolik variant a nikdy nevime kterou z nich trh vybere, az dokud neni po vsem :) Jinak dalsi vec je ze kdyz trh dela vice MG za sebou tak to pak nema moc cenu na measured moves az tak hledet, protoze to je znamka toho ze je v trhu obrovska sila do jednoho smeru a to vetsinou nebere konce, zastavi se to pak nekde spis na supportu z daily grafu nez MM.

> zaujalo me tech 8 ticku, pro ktere sli podle tebe
> instituce. jak tohle muzes vedet? i kdyby sli,
> proc by do toho nemohli vlezt o tick driv/pozdeji.

Ted jen v rychlosti, jdu si totiz ven zabehat (pricemz posloucham zaznamy z brooks trading room, odkud tyhle detaily prave mam pochyceny). Samozrejme ze mohli vlezt drive a taky ze vlezli, jinak by trh sel dal nahoru, coz nesel :) Ale to jsou typy obchodu kde je velmi nizka pravdepodobnost, nizkej risk, a velkej reward. Kdo prodava na dennim high? Prave nekdo jinej nez ty instituce co chodi pro tyhle targety. Pak teprv kdyz se vykresli rozumnej signal bar tak pod nim do tech shortu naskakaj ostatni a pokud scalpujou tak vetsinou pro 8 ticku a pro swing vetsinou pro 16 ticku. Jak to vim? No staci sledovat pozorne price action na ES a zacnes po case videt veci ktery ti vyrazi dech. Nejvic je to poznat prave na tech swing obchodech, ES ma skutecne vysoky tendence zpomalit, nebo se odrazit po 17 tickach od rozumnyho signal baru treba na LOD nebo HOD (16 ticks na profit a 1 tick aby cena projela ty limit orders a vyplnila je). Mohl bych dat nejaky dalsi screeny, a nebo vrele doporucuju koupit si aspon mesic archivniho brooks trading room, kde o tom casto mluvi a uvidis primo ukazky nazivo. Kolikrat jsou videt i scalpy pro 4 ticky kdyz opravdu davas pozor a sledujes kazdej tick. Na vytistenym screenu bys ty 4-tickovy nevidel, tam uvidis hlavne swingy, ktery jsou vetsinou tech 16 ticku kdyz spravne identifikujes vstupni cenu na zaklade signal baru kde vetsina algoritmu do trhu vlezla. Ostatne od toho ma Brooks pojmy jako 5 tick failure, 17 tick failure apod... muzes nastudovat v knizkach napriklad. Taky na jeho free webu se o tomhle casto najde zminka jak se trh otocil presne po 8 nebo 16 ticks apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

appleisnewbanna Napsal:
-------------------------------------------------------
> detroit:
>
> mám dotaz ke dni 7/10; od LOD k HOD je to
> přibližně 17pts,proč čekáš s obchodem až na
> reversal?

Protoze mi vyhovujou vice protitrendovy obchody, cekam az na vyber profitu z trendu a na tom scalpnu nejakych 8-10 ticks, to je proste muj obchodni pristup. Hlavni duvod abych si sam priznal pravdu, je ve velikosti SL. Pri trendovych obchodech po potvrzeni trendu musi clovek davat stop pod swing, coz muze byt nekolik bodu (nekdy treba az 8-10 bodu, tj. $400), a to mi prijde na psychiku dost narocny.
Jinak jsem po 2 letech zase na par tydnu v CR, rikal jsem si ze bych mohl zajit na zivy kurs s Petrem, ale coby skalni priznivec Brookse jsem se rozhodl u toho zustat, docela se mi podle jeho analyzy PA posledni dobou dari a zacinam to dostavat do krve :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

appleisnewbanna Napsal:
-------------------------------------------------------
> a jak velký SL používáš při tvých CT obchodech?
> x-ticks nebo dáváš stop pod/nad SB?

Snazim se vsoupit tak aby byl cca 4-6 ticks a zaroven nad high / pod low.. zalezi to na volatilite a okolnostech, muze byt az 8 ticks zakladni SL a pak to pripadne posunuju na 6 ticks, kdyz to jde. PT kolem 8-10 ticks.

Sorry chlapi ja ted vubec nestiham, dovolena to neni jen tak nejaka brnkacka jako chodit denne do prace :), tohle je makacka a nevim co driv, jako fakt :) Ozvu se zas az budu zpatky v Ontariu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

nick Napsal: ------------------------------------------------------- > zaujalo me tech 8 ticku, pro ktere sli podle tebe > instituce. jak tohle muzes vedet? i kdyby sli, > proc by do toho nemohli vlezt o tick driv/pozdeji. Zdar nick a ostatni, jsem zpatky doma a uz jsem udelal zase par obchodu. Dneska dve velmi zajimave situace. Prvni obchod kterej jsem nevzal, se nakonec ukazal jako jedinej swing celyho dne a je nadhernou ukazkou toho o cem jsme zde mluvili pred mesicem, s tim 2 point a 4 point profit targetem. Pokusil jsem se to tam zakreslit jak nejlip to slo, signal v 11:25 (EST) coz byl ten bear bar po osmi zelenych a doji useckach, vstup podle Brookse jeden tick pod timto barem stop prikazem. Jelikoz slo o rozumny swing a pravdepodobne high na nekolik dalsich hodin, vetsina medvedu sla pro 4 body coby standardni swing target na ES a poctive drzeli az dokud k targetu trh nedosel. Jak to vim? Na screenu je to pekne videt, jak si tam ty profity vybrali a ja jsem zaroven naskocil diky tomu na long scalp. Bohuzel jsem po dovoleny jeste trochu mimo a nevydrzel jsem to po tech dvou useckach s absenci bull body a posunul PT na 1 bod. Taky me ovlivnilo trochu to ze behem dne trh rotoval v range pouhe dva az tri ticky, coz neni ani jeden bod a tedy naprosto neobvykla price action. Mimochodem, v patek je posledni den mesice a je mozny ze se to trochu rozjede, at uz nahoru nebo dolu. Taky to muze zacit uz zitra, kazdopadne je slusna pravdepodobnost ze nebudou dalsi dve doji na daily grafu jako byly posledni 4 dny. Nechme se prekvapit... dejv0, jak jde live? Ja jsem zatim stale na kladne nule ;)

29426

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcera to bol zvlastny den, nic sa neudialo. Ja som na TF shortoval pri hornej casti toho range (vyzeralo to takmer identicky ako to co si sem dal, a som na inom pocitaci, tak nemam graf po ruke) s 3 tickovym SL, hned ked sa zacinal tvorit. Horna hranica sa posunula dva ticky nad moj SL, takze ma vyhodilo. Cakal som, ze LOD sa este vytvori, ale signaly na short neboli a po 2 hodinach som to vypol.

Live u mna zacal dobre, hned prvy den som mal lepsi nez vsetko v sime. Teda to nebolo dobre, lebo dalsie dni som si myslel, ze som super a rozumiem trhu a za kazdu cenu chcel vstupovat a obchodovat. Za dva tyzdne som mal 12.5% uspesnost obchodov a ucet na -10%, vtedy som sa zastavil a zacal znovu rozmyslat. Odvtedy som dostal ucet na nulu, (pohybujem sa viacmenej v + - 1%), SL mam omnoho mensie ako v sime, naucil som sa trpezlivosti. Najvacsi problem je pre mna spravne urcovanie PT, niekedy zoberem nizsi PT len aby som sa pozeral ako som mohol mat 2x tolko, inokedy cakam na vyssi PT len aby sa trh otocil a ja som skoncil v minuse. Inac je to fajn, H1, L1 obchody beriem najcastejsie na 1min TF pri prekonani support/resistance a vela vstupujem na limit, ale to je dane momentalnou situaciou na trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Davam screen z patku, jsou na nem oba patterny ktere ted primarne obchoduju: Wedge top / bottom, a Measured move (MM). Wedge ma nizsi pravdepodobnost a vetsi RRR, a naopak to je zase u MM, tam se da cekat jen vyber profitu a vetsinou se nevyplati chodit pro vzdalenejsi targety. V tomto pripade jsem musel i posunout PT z 8 ticks na 4 ticks, kdyz trh nevykazoval znamky obratu a take ze byl konec dne v patek, coz je velmi dulezite pro weekly chart, na kterem bulls chteli samozrejme close > open, coz se jim take na posledni chvili povedlo a maji tedy jiz patou bull candle v rade na tydennim grafu = slabost medvedu. Ten wedge jsem vsoupil o tick vyse nez bych spravne mel, jelikoz jsem byl nerozhodny po mirne ztrate z predchoziho dne. Target jsem nastavil na dvojnasobek SL, tedy prijemnych $275 (22 ticks).

29503

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

asi bude nejlepsi v kladat obchody do tohoto vlakna, kde terminoloogie a vstupy jsou znamy. Trading range day na tf, sedel jsem u toho pouze do 1630pm a vzal pouze 1 scalp short a k tomu ho spatne uzavrel. U trading range mi prijde tezke, ze trader musi byt pripraven Scal In. 5 min timeframe Always in long pri open, ale pullback k test gap neprisel a korekce byla pouze sideway=proste trading range. Zvazoval jsem jit do long nad L2 1610, ale nemel jsem cas scale in lower a sedet u toho, pokud by to slo proti me. 1520 big bull bar and MM gap eventually, ale bad follow through a tak to pokracovalo

29646

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> asi bude nejlepsi v kladat obchody do tohoto
> vlakna, kde terminoloogie a vstupy jsou znamy.
> Trading range day na tf, sedel jsem u toho pouze
> do 1630pm a vzal pouze 1 scalp short a k tomu ho
> spatne uzavrel.
> U trading range mi prijde tezke, ze trader musi
> byt pripraven Scal In.
> 5 min timeframe Always in long pri open, ale
> pullback k test gap neprisel a korekce byla pouze
> sideway=proste trading range.
> Zvazoval jsem jit do long nad L2 1610, ale nemel
> jsem cas scale in lower a sedet u toho, pokud by
> to slo proti me.
> 1520 big bull bar and MM gap eventually, ale bad
> follow through a tak to pokracovalo

a-friend, screeny vkladej, ale bez osy s cenama si tezko predstavime kde a proc jsi chtel vstoupit ("long nad L2 1610") obzvlast kdyz Brooks obchoduje a vyucuje na ES ktere se pohybuje kolem 1970, tedy uplne jinde nez TF... Jinymy slovy, neorezaval bych ten screen na pouhych 7 svicek, ze kterych neni videt ani cena ani kontext.. up to you :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...