Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

roman06 - diky za info, kazde rozsireni obzoru je pro me prinos. Mel bych na Tebe jeste jednu otazku, trochu koketuju s myslenkou nejakeho jednoducheho mechanickeho breakout systemu na vyssich TF. Procital jsem par vlaken na financnikovi a vim, ze par let zpatky jsi se necim podobnym taky zabyval (viz. diskuze Breakout prvni korekce) . Jen se zeptam, ma dle Tvych zkusenosti pro me smysl se tim nejak vic zabyvat nebo je to ztrata casu? Omlouvam se za offtopic a predem diky.

tr80 - ten pristup s nizsim RRR u pin baru me priznam se nikdy nenapadl, vsude se mluvi o tom, chodit minimalne 2:1. Mas pravdu, ze psychicky to muze byt komfortnejsi, a kdyz Ti to funguje, proc ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Seedy, znáš Johnathona Foxe? Je to něco ala Fuller (dokonce jsem si zpočátku myslel, že je to jeden a tentýž člověk), obchoduje velice podobně a zároveň velice rozdílně, weby mají taky dosti podobné a jsou to oba australani, nicméně právě Fox obchoduje PA setupy jako piny, engulfing bary, reversaly na daily a 4H (taky bez indikátorů atd.), ale velký rozdíl je v trade managementu, on si chodí pro menší RRR, protože targetuje na nejbližší S/R úrovně, kde vybírá část profitu a lockuje na BE a zbytek nechává na další S/R, tímto má vysoký winR, ale RRR je nižší. Taky je dosti vybíravý co se místa signálu týče a myslím, že dost setupů, co Fuller zmiňuje na svých daily komentech, by Fox zavrhl a neobchodoval (ostatně i sám Fuller mi psal, že ty setupy, co postuje, neznamenají, že jsou to jeho live obchody).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier - o tom Foxovi vim velice povrchne, cetl jsem od neho mozna 2 clanky a videl par videi a prislo mi to jako to same co Nial Fuller, takze jsem se tim vic nezabyval. Dik za dobry tip s tim odlisnym MM, kdyz to prezenu, tak jsem bral to RRR vzdy vetsi nez 2:1 skoro jako dogma. Budu muset se na to poradne podivat. Priznam se, ze co jedu live, tak mam obcas trochu problem se strachem. Treba dnesni NZD, nechapu, ze jsem to nevzal, i kdyz byl podle planu. Mozna to castejsi brani profitu, jak tady popisoval taky tr80 by mohla byt cesta. Premyslim nad tim, je to prece jenom pro psychiku asi lepsi. Clovek se furt uci. Jinak s tema spreadama jsem si taky myslel, ze to bude chtit asi kapital. Jsme na tom podobne, takze i pro me to zatim zustane u ledu.

Diky vsem za podnetne prispevky a uzijte si vikend ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě, všechno má svoje, důležitou roli pak hraje rovnice winR vs RRR, když zvýšíš jedno, druhé se automaticky sníží a naopak. Ten přístup, co upřednostňuje Fox, je určitě dobrý pro psychiku, protože brzy bereš část profitu a bez risku, na druhou stranu to snižuje výdělky a to docela o dost.

Např. celkový target vidíme na 1:3, u Fullera jedeš na 1:3 s celou pozicí, u Foxe na 1:1 (takhle jsem to jednu dobu dělal např. já) na 1/2 pozice, na 1:2 1/4 pozice a na 1:3 1/4 pozice. Číselně např. u risku 100 USD/trade je to u Fullera 300 USD, u Foxe 50+50+75=175. To je opět jedna část mince, druhá je, že trh může dojít jen na 1:2 a otočit se proti, s takovou u Fullera zřejmě bude buď BE nebo dokonce stopka, což dokáže tou psychikou zacloumat. Mě se třeba na tom přístupu all in all out líbí to, že dlouhodobě krásně vynikne ta matematika za tím, zkrátka jeden trade jedno číslo (u mě třeba buď -1, 0 nebo +3), když jsem zkoušel toho Foxe, jednak tyhle záznamy a správa tradů nebyla tak jednoduchá a pak se mi taky celkem příčilo riskovat částku, abych na 1:3 PT dostal pouze 1,75. Ale ten přínos pro psychiku je výrazný, protože winR je mnohem vyšší a i když jsou ty zisky menší, tak je podstatné vidět účet, byť pomalu, růst.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier: Presne jak pises. Oba pristupy maji klady a zapory. Podle mych backtestu a vypoctu, je matematicky lepsi to delat podle Fullera, proste ten plny zasah 1:3 nebo 1:4 tam je na equity hodne poznat. Podle me je zaklad uspechu vymlatit z trhu, co nejvic, kdyz mas to stesti, chytis trend a jede to nasim smerem (klasicke Let your profits run...., tak to ostatne prezentuje i sam Fuller) Takze teorie rekl bych jasne pro Fullera. Problem alespon teda pro me nastava s psychikou u Live a zjistuju, ze tam je to spis pro to, jak to dela Fox a jak to popisujes - postupne inkasovat profity, lepsi win% atd. Je to proste pro emoce jednodussi. Kdyz nad tim ale tak premyslim, tak se asi budu i tak drzet Fullera a spis se asi nejak prat s psychikou a sam se sebou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte Rad by som sa s Vami podelil o svoj pohlad na forexove trhy. Pouzivam COT (vid Larry Williams), nepouzivam Volume (skusenosti s manipulaciou) a pouzivam W1 timeframe (D1 a menej taktiez skusenosti s manipulaciou) Prilezitost vidim v 3/7 forexovych trhoch: GBPUSD - koniec predajnej bubliny (large na minime) , vidime avsak nakup zo strany small .. tj. cena poklesne na dopytovanu nizsu cenu, kde large pozatvaraju zvysne otvorene sell pozicie (inkasuju zisk) a otvoria nakupne (*pozn. v grafe drzim este nakupnu poziciu, ale tu dnes zatvaram) NZDUSD - (najlepsia prilezitost) - koniec nakupnej bubliny (large na maxime), vidime dokonca nakup zo strany small .. tj. okamzity zaciatok downtrendu USDCAD - ("1 tyzden stara prilezitost") - nakupna bublina (large na maxime) uz zacala praskat (small nakupili a nasledne aj predali) GBPUSD - buy za niekolko tyzdnov NZDUSD - sell okamzite USDCAD - sell okamzite Ak niekto pouziva podobny pristup, prosim ozvite sa , viac hlav viac kapusty :)

23388

23389

23390

Link to comment
Sdílet pomocí služby

seedy, to byla doba kdy jsem sel jak ovce ve stade, a nebyt vcasneho vystupu tak uz nemam ucet ... BO strategie jsou podle me uplne nejhorsi ktere muze zacatecnik delat, protoze pracuje pouze se statistikou o kterou bych nedoporucoval se opirat (pokud to nedelate jako banky, jakoze nikdy delat nebudete), daleko lepsi je treba zabyvat se napr 50 fibo korekcema vstupy limitne, s tiim dojdes urcite dale ...

Lidi zde nechapou ze BO je vsutp za nejhorsi moznou cenu, ktera se stane vyhodnou pouze v priapade nasledujiciho pohybu ... je to zbytecne moc stresujici ...

muj nazor ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06: dekuju za nazor. Ja jsem mel jen nekdy laicky pocit, zvlaste na forexu, ze je lepsi spolehat na silny momentum pri tom prurazu nez se snazit chytit pullback. Kazdopadne rozhodne si Tvoje slova beru k srdci a jsem vdecny za kazdy nazor od nekoho, kdo uz jednou zkousel po tehle ceste jit. Jeste jednou diky a at se dari (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Freman11

jak se ti daří? Já jedu už dva měsíce denní grafy a od příštího týdne pojedu live. Je to docela fajn,mám tak dva obchody za týden.

Chtěl bych se tě zeptat jakou částku bys mě pro začátek doporučil,případně s jakkým účtem jsi začínal ty.
Chci obchodovat miniloty něco na způsob Niala.
Děkuji ti za odpověd
Radim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Radim,
dariť sa darí :), postupne som prešiel z Niala na Rossa a na 4H grafy. Zaberá mi to o niečo viac času a i obchodov je viac, ale stíhať sa to dá.
Čo sa účtu týka, tak pod 5 000 by som v začiatkoch asi nešiel. Predsa len, live je niečo iné ako paper a je dobré mať rezervu i keď pôjdeš miniloty. Pri malom účte budeš nervóznejší a to povedie k tomu, že budeš robiť nezmyselné chyby.
Tak ti držím palce a želám hlavne veľa obchodov podľa tvojho plánu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...