Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mas pravdu. Zkontroloval jsem to a opravdu se to lisi. Omlouvam se za zavadejici informaci. Ten rozdil na daily je nepatrny, proto jsem si toho vubec nevsiml, ale na 4H to uz je videt. Ja mam obecne s tema casovyma posunama a prechodama na letni/zimni problem. Nikdy nevim, jak to presne je a ktery cas plati. Kazdopadne diky za upozorneni a jeste jednou omluva.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono to není zimním a letním časem, ten dělá jen jednu hodinu a navíc to trvá asi jen 2 týdny, než se ty časy zase srovnají, jde pouze o to, že dukas má na platformě jiný čas kvůli GMT pásmu a ikdyž všechny svíčky zavírají o půlnoci (daily) a 4H (12,16,20 atd.), tak ten čas na platformě má dukas jiný, čili třeba NY má na platformě 00:00, u nás je 23:00 a GMT má teprve (teď hádám, nejsem si jistý přesně tím rozdílem) 21:00, takže se daily svíčka bude ještě 3 hodiny formovat, zatímco u NY už tyto 3 hodiny patří svíčce dalšího dne. Rozdíl je pak v tom, jak moc se trh hýbe v tomto rozdílu, většinou jsou trhu už málo pohyblivé, proto ty neptrané rozdíly, ale mnohdy to dokáže z pinu na NY close udělat nějaký neplatný patvar na GMT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jasny chapu, dik za upresneni (tu) ..... u Nialovy PA bude proste potreba vzdy striktne delat rozhodnuti na NY close chart, coz je u me demo u Axitrader a MT4 a pak to zadat Dukasum. Ja to tak stejne doted delal, ale i tak nechapu, ze jsem si tech rozdilu za tu dobu nevsiml. Opravdu jsem si myslel, ze ten rozdil je tou nedeli. Jeste jednou dik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak teď jsem narazil na super věc (možná to znáte), jmenuje se to Forex Tester 2 a na tomhle už se teda dá testovat jedna báseň, vypadá to jako klasický MT, posouvání svíček po jedné, provádění obchodů, zkrátka se mi to jeví jako normální MT s tím, že se můžete přesunovat v čase a obchodovat, jako kdyby bylo 30.4.2005. Bohužel je to placený soft a stojí asi 300-400 babek, jde tam i nějaký osekaný trial, ale to asi moc k čemu nebude.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak jsem se na to díval trochu blíže, je možné si zvolit feed od konkrétních brokerů, mezi nimiž jsou i NY close brokeři, takže NY close feed není problém a i kdyby, je tam možné zvolit si periodu vykreslování svíček, dle mě je to vychytané a určitě by se s tím dalo pohrát, žel se mi do toho taky moc nechce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten pin ma urcite potencial. Na prvni pohled je jasny a zretelny a vyrazne odmita dulezitou uroven. Pro me to je ovsem opet bez obchodu, protoze podle mych meritek je uz proti trendu a silnymu momentu nahoru. Kazdopadne vzit se to urcite da, zalezi na kazdym. Vim z placeneho fora, ze spousta Nialovych priznivcu ho vzala, na druhou stranu spousta taky ne :-) hodne stesti jestli to vezmes. Mimochodem, jak vypadaji ty spready? Ma smysl se do toho poustet?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V tom euru už jsem na BE, ještě jsem se zkušebním na eur/gbp, taky na BE a ještě jsem měl políčeno na plyn, ale ten mě nevyplnil, jinak už by byl na PT. Jinak s těmi spready, ptal jsem se zde na fóru a bohužel je to dosti náročné (tedy alespoň pro mě) na kapitál, minimum uvadí 10k USD, což je taky minimální deposit u IB , takže pro mě je to teď na delší dobu mimo, nicméně kdybych do toho šel, tak nejdříve asi kurz co tu je na finančníku, protože těch informací o tom je jako šafránu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já ho nebral na polovině, ale na úrovni levého oka, nicméně jsem ještě stále v obchodě, ale sešup to byl pěkný, toť pravda. Jinak, že jsi usnul před close nevadí, já ho zadával dnes ve 4 ráno, jak jsem vstanul (close jsem ani neviděl).

Kdybych tam byl long dle tvého vstupu, tak bych asi stále věřil v long (samozřejmě bych měl být objektivní, ale i tak bych více asi nadržoval longu), jinak spíše bych targetoval na poslední high a někde pod kulaté číslo, tady tedy ideálně na 1,32, tobě asi šlo o celé 1:2, tak ještě nejsi venku. Tady je pak věc, se kterou jsem se sral dlouho a co mě dosti frustrovala a to trade management, obzvláště v takových případech, ono nedosáhnout o kousek na PT, neudělat nic a pak místo tučného profitu sežrat stopku.. to nepotěší, v tomhle případě bych alespoň posunul na BE (tím neříkám, abys to udělal), případně to skončit a vstoupit do shortu.

Plno lidí bere i částečné profity, takže by třeba na 1:1 vzalo půlku pozice a zbytek nechalo na BE. Na tohle bohužel není nic univerzálního a hlavně je to ta část, kde se rozhoduje, zda budeš ziskový nebo ne.

PS. na cca 50% entry bys už měl 1:5 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...