Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Belier: jak jsme se bavili o tom MM. Tak vsiml sis vcera jaky tam byly skoro na vsech majors brutalni pohyby. Vim o lidech, kteri treba jen na malym pinu na 1H na USDJPY (vstup na 50% retracu) udelali prakticky behem nekolika hodin RRR 24:1!! jenom proto, ze to drzeli. Fakt mam pocit, ze jakmile se to na forexu rozjede a jsi na spravne strane, je nesmysl z toho vyskakovat na 1:1, 1:2 apod. U takovyhle zasahu Ti v pohode staci uspesnost treba jen 10% a nemuzes byt ztratovy. A jsme zase u te psychiky :-) At se dari.

23469

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica, já tyhle piny neberu, převzal jsem si takový pohled, jako má Fox, je to prodej za levno a sázka na to, že to koupíš ještě levněji, tudíž short ze swing low, nebo taky se dá na to pohlížet tak, jako že ten pin nevyčnívá, na druhou stranu NZDUSD je nastaveno pěkně na pád dolů, ale ani tak bych takový pin nebral.

Seedy, jak píše nohavica, takových pinů je na 1H mraky a i kdyby jsi měl trefit 1:24, tak ti z toho asi hrábne, protože tam bude hodně moc ztrát, taky ty pozice budou větší a časově dost náročné, samozřejmě už jsem si taky kolikrát říkal při pohledu na 1H, "kdybych tady na tom pinu vstoupil a podržel 2 dny, mám 1:20", ale zpětně je to jednoduché, že jo, protože vidíme přímo pin, který cenu otočil, ale mezitím je plno pinů, které nevyšly. Další věc je volatilita, včera to lítalo pěkně, ale to my dopředu nevíme, že daný den to někde vyletí a asi bude dost těžké ve fázi konsolidace, kdy každá třetí svíčka je pin na nějakou stranu, vsadit zrovna na určitý pin a modlit se, že po něm nastane vzlet. Závěrem, hlavou už mi ta hodinovka proletěla mockrát, kolikrát už jsem se na to mlsně díval a párkrát zkusil, ale je to k zbláznění, tedy aspoň pro mě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica: ten pin na 1H jsem tam dal spis jako podnet pro diskuzi ohledne MM. Je pravda, ze live bych si to urcite netroufl. Na druhou stranu takovy potencial na daily grafu proste nikdy nebude a clovek se porad vyviji, zejmena v tradingu tak uvidime ;-) Je jasne, ze by uspesnost byla vyrazne nizsi. U toho 1H bych mel spis asi taky problem s casem, asi tezko budu kazdou hodinu denne kontrolovat grafy. Rozhodne nad tim 1H a 4H ale budu premyslet. Ten pin na NZD, trend Ok, SR ok, ale mam problem s tim, ze nevystupuje vyrazne z okolnich svicek a neni po korekci, takze pro me bez obchodu. O Rossovi neco vim, ale netroufam si jakkoliv komentovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier: Jasne, po bitve kazdy general, zpetne ten idealni vstup najde kazdy. Jak uz jsem psal, ja to spis myslel jako podnet k diskuzi k tomu MM, ze se to da delat i jinak nez jsme zvykli. Ten clovek, co tyhle obchody vcera udelal a popsal, rozhodne vedel, co dela a rekl bych, ze s tim, aby byl v zisku problem nema :-) takze to urcite jde i z tech 1H. Souhlasim s Tebou, ze to ale v soucasne situaci bude asi mission impossible, casove i psychicky (rozhodne teda pro me). V kazdem pripade to sleduju dal. At se dari, happy trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je zde taky možnot touch tradingu, já to zkoušel na daily, 4H a 1H, čistě jen základy TA (S/R a TL), do směru trendu vstoupit na pullbacku ke klíčové úrovni, stopku pod poslední low a PT dle trhu, ideálně alespoň 1:2, semtam něco vyšlo. Jde o něco na způsob PA, jak jedeme, ale bez setupů, tj. spíš takové sázky na slepo, že se trh odrazí od určité úrovně, kde bychom jinak čekali na PA signál, na daily to třeba šlo, ale nejvíc klíčový faktor byla stopka, která když byla moc velká, sežrala RRR no a když třeba k tomu swing low + support + kulaté číslo, tak i přesto mnohdy cena prorazí tuhle hladinu o pár desítek pips a pak až se otočí v náš směr, tohle celé je hodně subjektivní (ještě více než PA, protože v PA se dá trošku utvrdit skrze ten setup, který nám pomůže definovat risk), jinak ty obchody trvají většinou dlouho, dle TF, což třeba na té 4H není tolik jako na daily.

Moc nějakých možných systémů s čistou PA a TA mě právě nenapadá, občas jsem pro zajímavost projížděl různé svícové systémy, převážně to bylo všechno z hodinovky a jednalo se o pevné pravidla, které byly např. (už si to nepamatuju přesně) pokud bearish svíčku následovala svíčka bullish, jdeme long, nebo když jdou po sobě dvě bullish svíčky, jdeme long na hodinovce atd. tuším jeden byl, že po třeba červené svíčce se šlo za market sell, vycházelo to z předpokladu, že když v předcházející hodině byli v převaze medvědi, bude i další svíčka bearish, byl to spíše takový scalping system, protože se chodilo pro menší TPčka, tak zběžně jsem na to koukal, ale bylo to nahoru a dolů + to žralo hodně času, nebralo se v úvahu S/R atd. Pokud máte nějaký návrh či zkušenost, klidně napiště, můžem podiskutovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ta metoda vstupovat ciste naslepo na klicove urovni bez jakehokoliv PA signalu me uz taky napadla a naprosto s Tebou souhlasim, ze kamen urazu je tam v urcovani stopky a PT. Je to tezke, kdyz se neni ceho chytit. Daily je samozrejme uplne jina liga, ale muj osobni pocit ohledne mozneho obchodovani na 1H (mozna jeste i 4H) je mit stopku co nejmensi a opravdu to hrat na masivni RRR i s nizkym % uspesnosti. Ty klicove SR z daily grafu by mely dost pomoct a na ty bych se zameril jako na klicovy filtr. Jakmile se k nim trh priblizi, tak hledat pin nebo fakey a netrapit se, ze jsem zrovna ten a ten netrefil, protoze kdyz trefim, udelam treba 1:10. Pokud by na te SR nebyl zadny pin nebo fakey, tak treba nastudovat otoceni trendu na pattern 123 od zminovaneho Rosse, tam se podle me taky da udelat pomerne tesna stopka a mame se ceho chytit. Jako priklad uvadim situaci z predvcerejska na AUDUSD, trh korigoval ke klicove SR podle daily grafu a tam se podle me dalo treba krasne vstoupit do shortu bud na mensi pin bar na 4H nebo na Rossovo otoceni 123 na 1H grafu. V obou pripadech se da udelat minimalne 1:10 a pokud by se vstoupilo na 50% retrace na tom pinu na 4H tak i 1:20! Ja vim, ze tam je mraky tech pinu, ktere jsou neuspesne a predevcirem to byl zrovna den, kdy to jelo jak po dratkach, je to tezke psychicky atd., ale tady se bavime o opravdu klicove urovni na Daily, navic jdeme do trendu a tam uz ta pravdepodobnost uspechu nemusi byt tak tragicka. Vsechno samozrejme davam jako podnet k diskuzi, nemam natestovano, jsou to jen myslenky, tak to prosim tak berte. Tesim se na reakce.

23488

23489

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdysi jsem viděl video, jak nějaký trader snad až z monthly či weekly sjížděl grafy dolů, vstoupil na 1H a targetoval pak na day, jak jsem tu psal o tom Foxovi, tak ten je třeba zastáncem obchodovat jedenotlivé TF odděleně, t.j. na 1H ho nezajímá 4H ani daily, je to z toho důvodu, že každý TF má svůj trend a logicky když je v jedné daily svíčce 24 hodinových svíček, tak tam může být mnohem více trendů, konsolidací atd.

Každopádně to zní zajímavě a asi na to kouknu trochu blíže, klíčová je opravdu ta úroveň, bohužel na té hodinovce se mi asi bude příčit velice malý rozměr svíček, je to prakticky skalp na některých párech a jak třeba ukazuješ tu 123, tak live bych do toho asi vůbec nešel, protože to je taková malá konsolidace, další palička na psychiku bude to, že často to bude vyhazovat o pár pips, pokud budeš dávat stopku třeba nad ten bod 1 + spread, tak často na těch hodinovkách jsou spiky, které to vyberou a pak se to rozjede původním směrem, což je alespoň pro mě takové nepohodlné (viz třeba to euro, které už spadlo za 1:3, cvičně jsem byl i v pinu na NZDUSD z 25.4., kde mě to vybralo a teď když vidím, jak to spadlo, mě to štve, ale je to součást hry a další příležitosti budou přicházet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier: jeste k tem Tvym svicovym systemum, co jsi zminoval (po svicce long, jit long atd.) Ja jsem presne takhle premyslel, proste najit neco zcela mechanickeho, naprosto jasne pravidla a casove nenarocne - daily, 4H. Chtelo by to videt nejaky opravdu masivni backtest, ale trochu se obavam, ze tyhle systemy nebudou dlouhodobe zadna slava. Naprogramovat neco takoveho jako AOS asi nebude pro zasvecene zase tak narocne (nejsem teda programator, tak se neodvazuju nejak vic hodnotit) a kdyby to fungovalo, tak to podle me uz davno vsichni jedou. Je to ale jen muj laicky nazor. Mozna by se mohl vyjadrit nejaky zkusenejsi trader se zkusenostmi s AOS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Seedy-Já testuju na 4h vstupy dle Bubbleho metody, nemám na Pc kde ted jsem program na upravu, tak jsem to čmrknul na tom tvým grafu v malování: Na takové pěkné S/R co jsi nakreslil (já bych ji měl trošku níž) a odrazu se čeká na druhý odraz a vstupuje na entry přímo na SR,stopka je nad High prvního odrazu, takže jasně definovaná, PT dle libosti, tentokrát to ale na vstup nedojelo-jen příklad, nebo se dá počkat na přiblížení na 4h a druhý dotek sledovat na 1h, tohle jsem testoval a vlastně zkouším doted, když je čas, ale moc ho není, proto se snažím naučit ty vyšší Tf

23491

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier: to je taky zajimava myslenka s tim Foxem, ze dela ty TF oddelene. Musim priznat, ze o Foxovym stylu toho moc nevim. U tech SR pujde asi hlavne o to, z jak dlouheho obdobi je kreslis. U toho 1H grafu to bude samozrejme mnohem kratsi. Ja teda zakresluju na daily z cca pul roku zpatky, tak jak to vidim na grafu. Dost mozna uz pak nektere ty urovne na tom 1H nemusi mit takovou platnost, to je pravda.

K tem malym svickam a malym formacim. To je prave to, co treba mne osobne celkem vyhovuje a libi se mi to, cim mensi stopka, tim lip, samozrejme v ramci trhu. Aspon teda zatim, jestli by mi to nevadilo i live, to je otazka, kterou zodpovim az do zkusim (jestli) ;-) Zase to bude asi o te psychice. Je jasne, ze timhle zpusobem bude hodne ztrat, presne jak jsi psal s tim spikem od velkych hracu na vybirani stopky, o tom neni pochyb. Mozna, ze to ale paradoxne muze byt pro psychiku i vyhoda, protoze pak budes opravdu brat ty ztraty jako normalni vec a ne jako hruzu a vis, ze Ti staci i treba 15-20% k uspesnemu obchodovani. U toho, jak to delam ted (daily, 2:1, 3:1 klasika) mne kazda ztrata dost boli a mozna je to paradoxne pro psychiku vetsi zatez. Obrovskym otaznikem pak bude taky PT, jak vystupovat, ale rekl bych, ze nic pod 4 mozna 5:1 nebude mit smysl.

V kazdym pripade se s tim asi zkusim nejak poprat a planuju udelat mensi backtest. Samozrejme pujde asi o hodne subjektivni zalezitost, ale kazdopadne sem pak hodim vysledky a uvidime, jestli to ma nejakou edge.

Ten pin na NZD nebyl spatny, pro me sice proti trendu, ale jinak podle me dobry obchod. Nekdy to proste nevyjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica: hm... taky zajimavy pristup, Bubbleho metodu neznam. Zeptam se: ten prvni odraz musi byt nejaky signal PA (pin, fakey) nebo Ti staci proste nejaky odraz od SR? Bude asi klicove, kde presne tu SR taky nakreslis. Asi se shodneme, ze to bude alfa a omega u kazdeho tohodle pristupu.... stanovit co nejpresneji SR, coz je dost problem, protoze je to jednak subjektivni a jednak je to spis zona nez cara. V kazdem pripade drzim palec. Mas nejake vysledky z backtestu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...