Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Seedy- dám sem ještě tvůj upravený obrázek, kde by se dalo jednoduše nastoupi po prorazení na druhý potvrzení-no zpětně se to hledá dobře :-), mám vyzkoušený že dobře fungují Sr z 4h, většinou tam najdeš pár fakt hezky viditelných, otestovaných z obou stran, označím dopředu, když mám čas zkontroluju a když se dostane k SR čekám jak cena reaguje na nižším Tf. Ten Ross je fajn, ale ta stopka mi přijde moc velká, když budeš dávat nad bod 1 a coteprv na vyšších Tf, já pořád přemýšlím že je lepší vstoupit na entry přímo na Sr, stačí pak mnohem menší pohyb na požadovaný RRR, každopádně hezký a držím palce.

23538

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nohavica - hezky, dik za dalsi upresneni toho Tveho zpusobu SR naslepo. Ja myslim, ze i mym cilem je co nejmensi stopka. Ten bod 1 se mi ale proste zatim zda lepsi nez to utahovat nad 3, ale jak uz jsem psal minule, chce to poradny backtest. I tak co jsem zatim videl se pomerne casto trefim treba do 10:1. Ja myslim, ze bysme meli mozna mnohem vic zapracovat na vystupech. Prijde mi treba hrozna skoda pokud se Ti treba fakt povede do toho hopnout se stopkou 10 nebo 15 pips (jakoze to jde) a frci to, vyskakovat brzo. Asi to bude chtit nejak posouvat nad/pod swingy nebo tak neco. Pamatujes na ten obchod AUDUSD, co jsem tu daval par dni zpatky? Jeste zadna vetsi korekce a dneska uz bych tam mel pres 28:1 a furt pada!! Pri risku 2% na obchod zhodnoceni uctu o 56% za 1 obchod v ramci 3 dni. A to jsme u jednoho paru. Kdyz se podivas na ostatni majors, ta sama situace. Jenom proste udrzet nervy a nevystupovat jenom, abych z toho neco mel. I kdyz je teda pravda, ze posledni dny se mi zda, ze se to vsechno extremne hybe. Tak zatim a at se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nohavica - ja vim, ze to muze vypadat, ze jsem posedly tou mega RRR, ale snazim se ucit od uspesnych a zkusenych traderu a prave me zarazilo, ze kdyz ti nejvetsi borci v tom Nialove foru postuji svoje trady, tak nikdy nemluvi o PT. Vzdycky tam maji jenom jasnou stopku a PT popisou spis ve smyslu kam by to asi tak mohlo dojit klidne i treba podle weekly grafu. No a v prubehu obchodu to podle situace posouvaji nebo treba hned zavrou, kdyz vidi neco, co se jim nelibi. Je jasne, ze tou zkusenosti uz proste vi, co je nejlepsi v dane situaci. Ty fixni hodnoty 2:1, 3:1 atd. jsou spis asi pro nas pro zacinajici tradery, pro ktere je to proste psychicky jednodussi. Myslim si, ze ty opravdove penize spis ale lezi u toho vyssiho RRR nez u vysokeho %win a u toho mit perfektne zmaknuty vystup, ale samozrejme je to opet jen muj laicky nazor a urcite to muze fungovat mnohym jinak. Tak hezky den a ja se jdu prat s tim backtestem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jsi mě teda překvapil, myslel jsem, že když už je to u Niala forum pro členy, tudíž všichni zaplatili, tak jsem předpokládal, že tradeři postují kompletní obchody, jestli tedy mají vůbec nějaký předdefinovaný PT nebo zda to posouvají ručně atd. Výstupy jsou opravdu alfou omegou ziskového tradingu, teoreticky, i kdyby jsi vstoupil náhodně do trhu (za předpokladu, že máš dostatečný účet, abys nedostal margin call), tak to, jestli vemeš zisk nebo ztrátu závisí pouze na výstupu. K té rovnici winR x RRR, taky se mi spíše zamlouvá více RRR a méně winR, opačně to určitě taky jde, ale jelikož RRR bude menší, tak je dle mě větší "nátlak" na to, aby byl každý obchod ziskový a ne -1R, což se určitě častokrát stane, když třeba u Foxe riskují 1R a 1. PT berou třeba 0,5 R (a když jim vyjde i další, tak celkově mají třeba 1,5), tak se mi to prostě příčí, protože pár takových ztrát smaže hodně předešlých, malých zisků, kdežto u většího RRR je to naopak, protože zisky jsou větší než 1R. K tomu touch tradingu (obchodování z S/R "naslepo"), chvíli jsem se tím zabýval, teď si tak projíždím hodinovku, jestli tam něco třeba není a docela zajímavé je zlato. Přiložím screen, jak bych viděl třeba potenciální vstup, je to ale pouze sázka, klidně to může spiknout více nahoru, případně jít ještě výše, kdo ví, ten PT bych pak zřejmě posunul níže. Obchoduješ to takto nějak nohavico?

23548

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Belier-záleží co myslíš tím vyšším RRR, jestli už těch 2-3:1, nebo 20-30, to už je na mě moc, jo takhle nějak, někdo to bere natvrdo hned jak máš nakreslený, já podle Bubbleho čekám až se poprvé odrazí a když se odrazí, dávam entry na Sr, stopku nad první odraz, nebo kousek výš a Pt1 je dobrý někde tam jak máš nakreslený, Pt2 o patro níž, nebo posouvat, takhle to jde jednoduše pořád dokola, chce si to počkat na pěkný úrovně a ideálně pokud se tvoří HL-HH a opačně.
Zkuste chlapi mrknou na ten manuál, co jsem přihodil a můžem se domluvit na nějakým testíku a porovnat výsledky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To RRR 20-30 je už fakt celkem hodně, hlavně, aby to bylo realistické, tak ta stopka musí být fakt malý špunt, jsou tam pak asi 2 důležité věci, dokázat třeba dát na 6 pipovou stopku velkou pozici a pak se dokázat udržet v trhu, takto zpětně je velice snadné se podívat, vybrat si místo, kde se trh otočil a říct si, kdybych vstoupil tady, dal stopku kousek nad high a vydržel až někde tady dolů, tak bych měl RRR 30. Neříkám, že to nejde, jen si myslím, že to bude psychicky dost náročné, obzvláště s malou stopkou, kdy trh lehce brnkne a pozice je fuč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle me to drzeni do 20-30:1 nemusi byt zase tak psychicky narocne, pokud budes presne vedet za jakych okolnosti vystoupit a za jakych to drzet. Vystup treba na posouvane stopce nad/pod jednotlive swingy by mohl hodne pomoct. Samozrejme, ze bude hodne obchodu, kde udelas treba jenom BE, 1:1 nebo 2:1 a pak Te to vyhodi, dost mozna se zvysi i pocet ztrat (to bude potreba proverit), ale jedna trefa treba za tech 20:1 klidne jednou za pul roku muze ve finale rozhodnout o tom, jestli se bude clovek porad motat kolem nuly nebo pujde vyrazne dopredu. Mrknete na ty dva obchody, co jsem tady uz daval AUDUSD a Zlato, v obou pripadech na posouvane stopce nad swingy se udela hodne pres 20:1 a zlato by bylo vlastne porad ve hre. A jen tak mimochodem pri vsi skromnosti, ja jsem oba ty obchody na demu vzal, ale vystoupil jsem u obou na 10:1, stejne jako to EURUSD, ale tam me to stoplo. Nebylo to tak, ze bych si nasel zpetne idealni vstup a pak to tady vytahoval. No dost mozna to asi byla jenom velka klika, ale i tak si myslim, ze si ta metoda vysokeho RRR zaslouzi blizsi zkoumani. V kazdem pripade diky obema za konstruktivni kritiku, je potreba slyset i nazory z druhe strany, aby si clovek zachoval odstup a nepropadal nejakym falesnym iluzim. Tesim se na dalsi komentare.

23558

23559

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, ty dva obchody vyšly pěkně, jen u toho australana, myslím, že bys asi vyletěl dříve, ale tak třeba bys to neposunoval, kdybych to měl posouvat tímto způsobem, tak bych tam posunul (zaznačené na grafu). Mimochodem, zajímáš se o to pouze na hodinovce? nebo zkoušíš i vyšší, na té hodinovce to budeš muset celkem často kontrolovat, aby ti to neuteklo. Jinak klidně postuj další grafy, ať můžeme debatovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo mas pravdu s tim Australanem, tam by to uz bylo asi venku, jak jsi to zakrizkoval. Omlouvam se, v euforii jsem prehlidl zrovna ten dulezity swing. Jinak tohle moje zkouseni urcite neni vyhradne urcene jenom hodinovce. Je to vlastne furt to same - s trendem, dulezita SR a najit signal - presne to, co delame na daily. Jenom s tim vysokym RRR to bude asi trochu problem u daily. Prece jenom tam rozdily ve velikosti svicek nejsou takove jako na 1H, takze na RRR treba 10:1 bys musel cekat treba 2 mesice a uz by to bylo asi hodne rizikove a zrejme i neziskove. Tam to vidim opravdu spis na to klasicke 2:1, 3:1. Ale jen muj nazor. Na te hodinovce se mi libi ty kilometrove svicky, kdy to udela treba 5:1 jen za jednu svicku, viz treba ta dlouhatanska cerna 9.5. na tom australanovi. Prave proto jsem o tom zacal premyslet. Ono i psychicky je to velice jednoduche to drzet, kdyz to takhle pada. Tohle se Ti asi na daily jen tak nepovede, tam se to vetsinou mydli, i kdyz to jde kam chces a pak je to napor na psychiku mnohem vetsi. Jinak ten kanadan je moc hezky pin, da se vzit. Jen bych se trochu bal, ze to je proti trendu a navic se podivej na weekly graf, tam to spis vypada, ze by to mohlo jit jeste vic nahoru. A co se tyce casu a nutnosti na to koukat u tech 1H, tak mozna to nebude az tak horke, pokud by jsi bral to 123. Ty potrebujes hlavne potvrzeny ten bod 2 a pak uz se teoreticky da zadat order a nez dojde k samotnemu entry, tak to vetsinou nekolik hodin trva. Je pravda, ze pokud by se davala stopka nad bod 3, tak bude potreba pockat jeste na ten druhy vrchol, ale i tak se mi zda, ze to neni zase takovy kvalt. Co se tyce vstupu treba na pin, tak tam uz to samozrejme bude asi horsi. Bude zase potreba to vsechno vyzkoumat a proverit a mit nejaky statisticky vzorek, kdy zhruba byva vstup, kolik obchodu by uteklo atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Seedy-jako jo vypadá to dobře, ale je to hodinový graf a kdybys chtěl posouvat po swingu jak to máš nakreslený tak u toho musíš seďet nonstop, takže pro mě je obchodování tímto stylem nereálný, já vím že to myslíš jako příklad, ale možná bude lepší si dopředu ujasnit, co jsi schopný jet dlouhodobě, takhle to hlídat a řídit by tě z toho kleplo i kdybys jel fulltime a neděla nic jinýho

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nohavica - pravda, ta realita z hlediska casu muze byt kamen urazu, nejlepsi asi bude to treba par dni zkouset nejak demovat, jen tak pro srandu a clovek asi uvidi, jestli to vubec ma cenu a je to realne. Ten Kanadan je orisek, nekteri lidi z fora jsou bullish, jini bearish, to si nevyberes. Nial sam se o kanadanovi nezminuje, ale zminuje svycara, tam je podobny pin a situace na weekly vypada mnohem lip. Jeste k tomu kanadanovi. Prohlizel jsem si pary, jestli tam nahodou neni neco, co by se na te hodinovce dalo vzit a jedine, na co jsem narazil je prave ten kanadan jit long. Mrknete na hodinovy graf, kde se vytvorilo malinke 123. Ta SR zona neni nic moc, ale krizi se EMY do trendu a bude zajimave to sledovat. Bohuzel uz jsem to nestihl vzit na demu. Uvidime

23564

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...