Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

dobry den, neviem do ktoreho vlakna mam prilozit moj prispevok, preto ho davam sem. Zacal som sa venovat obchodovaniu na forexe a to pomocou systemu FinWin. Asi som nejaky exot, lebo som nikoho s tymto systemom forex obchodovat zatial nenasiel. Kedze je to system od autorov financnika, tak asi bude vhodne aby som cerpal inspiraciu a vedomosti na ich webe :). Som zamestnany a s rodinou, preto obchodujem na denych grafoch, nizsi casovy graf by som v mojom pripade nestihal obchodovat a koly praci ani sledovat. Obchodujem paterny 0/V, 2/V, niesom ziaden profi, zatial demujem-papertradujem. Ak by niekto mal skusenosti s tymto systemom na forexe a nie len na nom, budem vdacny za pripomienky a skusenosti. Skusim vlozit moj dnesny obchod na gbp-usd, vstupoval som na paterne 0/V. Tu mam vsak trocha nejasnost, tento patern je trendovy a ak prihliadnem na trend podla EMA, tak vstupujem vlastne protitrendovo. Tak neviem, je to korektny vstup alebo by bolo vhodnejsie pockat?

20818

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...

Zdravím všechny, v pátek jsem šel na Demu long na Eur/Jpy a dnes trh otevřel gapem mým směrem, neměl jsem zadaný Pt, ale měl být tam kde je vyznačen, chtěl bych se zeptat jestli je pravděpodobný jestli by byl Pt vyplněn a hlavně jestli kdyby šel gap proti mě jestli by se pozice uzavřela při otevření v místě pod sl, nebo by ho cena přeskočila a byl bych stále v tom. Díky

22129

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica:

Záleží na tom, jaký bys měl nastavený typ příkazu a pak také na podmínkách brokera. Všeobecně nejčastěji by se ti příkaz vyplnil na první hodnotě, tzn. u PT bys vydělal více, u SL bys prodělal více, protože v rámci PT by byl příkaz /předpokládám že bys zadával STP/ realizován za tebou naplánovanou hodnotu nebo lepší - takže tady lepší, u SL by to bylo obráceně.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

foglik-díky, takže jestli to dobře chápu, měl by se Sl aktivovat po gapu na hodnotě která je za stopem a pozice se uzavřít ? Jinak včera jsem u toho ponocoval tak jsem před pulnocí nastavil jeden Entry a před chvili se obchod uzavřel, pokud tu aktuálně někdo válčí s odrazy, průrazy a Price aktion, rád vyměním nějaké postřehy.

22143

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj Forexáci, jak se vám daří na 1d grafu ?, narazil jsem tu na Niala a jeho PA a začal sledovat jeho Setupy a jelikož se z nedostatku času přesouvám stále více od 4h a nižšíh k 1d Tf posílám dva poslední demo vstupy a budu rád za váš názor jak v těchto dnech vidíte trhy na denních grafech. Díky

23155

23156

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica:
ahoj, Nialem se zabyvam uz nejaky patek, mam ho prostudovanyho od A do Z. Myslim, ze ten jeho koncept ma hlavu a patu, akorat mi trochu vadi, ze na opravdu dobry setup na daily musi clovek dlouho cekat, ze treba udela jenom jeden nebo dva obchody za mesic, coz znamena, ze sice urcite neznicim ucet, na druhou stranu na nejake slusne vydelky muzu taky cekat do konce zivota.

K Tvym obchodum, NZDUSD - sice tam je pin bar, ale je protitrendovy a hlavne ta formace nevypada dobre, v idealnim pripade by mel pin bar vyrazne vystupovat od ostatnich svicek a tady se mi to moc nezda. GBPUSD - Nial vubec nepouziva trendove linky, a i kdyz vidim logiku vstupu (do trendu, na SR urovni) nevidim tam zase zadny vstupni pattern - pin bar, inside bar, fakey...... takze pro me by nebyl vstup ani na jednom.

Jak dlouho se Nialem zabyvas?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Seedy, narazil jsem na Niala v tomto vlákně asi před měsícem, takže fakt nedávno a chtěl bych to zkusit nějak propojit s tím co mám nakoukaný na 4hTf, jak píšeš vypadá to že to má hlavu i patu a nemusím u toho sedět, stačí se podívat na zavíračku, zadat entry a hotovo, dám sem obrázek jak pokračuje ten NZD/USD, je tohle fakey, momentálně teda proti mé otevřené pozici ? Díky za tvůj pohled a bylo by super kdybys postnul nějaký obchod, třeba se někdo přidá a trošku to tu zase ožije.

23183

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica: ta vyhoda toho, ze u toho nemusi clovek sedet a zada jenom prikaz je u Niala opravdu velika, ale jak rikam, tohle je styl, ktery je opravdu o dlouhem cekani a na dlouho za predpokladu, ze budes podle Nialovych slov jako sniper a budes si fakt vybirat jen ty nejlepsi situace. Takova idealni se vyskytne treba jenom 1x za mesic a to v podstate sleduju skoro vsechny pary plus zlato a stribro. Urcite je moznost zkusit 4H nebo 1H grafy, ale s tim nemam zkusenost. Nialem a tim, co dela se zabyvam vic nez rok a dokonce mam placene clenstvi v tom jeho klubu. Sleduju to, ale taky se ted zabyvam i jinyma pristupama na delsich casovych TF a chci to do budoucna zkombinovat s Nialem, ve smyslu.... mit treba mesicne aspon 10 obchodu z ruznych strategii a tim ten trading nekam posunovat. U Niala mam pocit, ze porad jenom cekam a cekam :-) K Tvemu obchodu u NZDUSD, fakey by to byl pokud bys jako mother bar bral tu dlouhou cervenou svicku. Vstupovat by se konzervativneji dalo az na prolomeni prave toho mother baru (pomerne daleko) nebo na prolomeni inside baru, coz by teoreticky mohla byt kazda z tech predchozich svicek. Je tam navic SR proti Tobe, takze podle me dost rizikovy obchod, idealne ten mother bar mnohem mensi a do otevreneho prostoru. Posledni dny jsem nenarazil na daily na nic, co by se mi libilo, takze jak jsem psal .... furt jenom cekam :-) V kazdem pripade by mozna stalo za to se podivat na EURJPY a na vcerejsi pin bar. Je to sice proti SR, ale odmita EMA a odmita i SR uroven, plus je do trendu. Mozna tady by se dalo uvazovat jit long, i kdyz zase do ideani situace to ma daleko. Tak zatim ahoj

23185

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zkusím přihodit můj názor na tvůj obchod dle tvého grafu. obr-1. První co mě osobně trkne do oka je svíčka, která se vytvořila, tahle svíčka znamená, že i když v obchodě převládali medvědi, nakonec v obchodě zvítezili býci - svíčku jsem ti označil zelenou tečkou. Usozoval bych spíše na pohyb up než down. obr-2. Potvrdilo se, že směr jde skutečně up. Poslední svíčka na grafu co máš je, že obchodníci váhají jak up/down.Osobně se snažím obchodovat pattern 1-2-3 , tz. teď budu čekat na korekci a pokud se vytvoří a utvoří vyšší low a bude pokračovat k high z 11.Apr a uzavře výše vstupoval bych long. V opačném případě pokud se korece nepovede a zamíří down a překoná low z 23.Apr vstupoval bych short. toť můj malý názor na obchod :)

23188

23189

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alllite-Dík za komentář, tohle ale vidíme kadý trochu jinak, pro mě rozhodně bar co jsi označil neznamená vítězství býků, to by musel vypadat krapet jinak, ale ten pattern 1-2-3 sleduju docela dlouho i když zatím ani nedemuju, ale je to další věc, která za test určitě stojí, těším se že sem pro inspiraci přihodíš nějaký aktuální vstup a trochu ho proberem. Seedy-Zase když si počkáš na pár pěkných obchodů tak ten zisk není špatný, já mám spočítaný že mi stačí při velikosti účtu 10 000 Usd a risku kolem 1,5% na obchod tři vítězný obchody po sobě s RRR alespon 2,5:1 a pro začátek jsem spokojen, mám cca 1000 usd kapesný k výplatě :-) Na podobný vstup jako jsi dal ty (Eur/jpy) jsem měl entry na Usd/Jpy, kde jsem čekal na vstup na polovině svíčky co mám označenou šipkou, zkusil bych to i na jejím close, ale potom už by RRR nahoru k rezistenci nebyl ani 2:1, takže už moc risk.Jak narazíš na pěkný setup tak sem s ním.

23206

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím , za názor nemáš zač :) Momentálně nemám otevřenou žádnou pozici. Vyčkávám na ECB jestli sníží úrokovou sazbu pak bych eventualně obchodoval EUR/USD. Koukl jsem se ráno na NZD/USD, vypadá to na pěkný pattern 1-2-3 nebo dvojtý vrchol viz.obr, ovšem záleží na fudamentech.

23210

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica:

ten USD/JPY, co jsi postnul, vypada, ze se dal vzit, i kdyz to neni primo ucebnicovy pin bar. Byl po pekne korekci a odmital SR, plus samozrejme do trendu, takze ok. S tim vstupem Nial doporucuje vstupovat bud na prorazeni pin baru na stop buy nebo dat limit do poloviny svicky. V obou pripadech SL na druhou stranu.

Co se tyce systemu jako takoveho, tak ja jsem uvazoval naprosto stejne jako Ty. Ma to hlavu a patu, je to jednoduche a staci par obchodu k dobremu zhodnoceni. Udelal jsem si poctivy rucni backtest od roku 2006 doted na vsech moznych menovych parech plus AU, AG a podle me je pri tomhle stylu tech 10% mesicne, o kterych pises, hodne optimisticke cislo. Pokud budu brat opravdu jen ty nej situace, tzn. daily graf, do trendu, na SR urovni a pekny pattern, tak se uspesnost pohybuje nekde mezi 45-55% pri RRR 2-4:1. Takovych situaci je treba opravdu jen 1 az 2 za mesic. Pokud trochu povolime a budem toho brat vic napr. i proti trendu, ne uplne jasny signal, zapojime 4H graf atd... tak ta uspesnost klesa treba az k 30-45%. Jinymi slovy, urcite ma tenhle koncept smysl, ale podle me to je opravdu na dlouhou dobu, horizont treba 10 let konzistentniho obchodovani ma urcite obrovsky potencial. Vyhoda je, ze pri rozumnem MM urcite neprojedes ucet a minimalni casova investice - mne vetsinou trva tak 2-3 minuty denne si prohlidnout vecer grafy, protoze vim naprosto presne, co tam hledam. Podle me je idealni tohle zkombinovat treba s dalsimi rozdilnymi pristupy na 4H nebo daily grafu, kde by clovek taky jenom zadal prikaz a vic se nestaral, treba nejake breakouty range apod. Mit potom treba portfolio 3 az 5 strategii (nejlepe mechanickych + plus treba Niala), ktere by vyhladilo equity a delalo treba 10 az 15 obchodu mesicne. Vytvorit neco takoveho je ted mym cilem. Jinak, jestli uvidim nejaky hezky signal, tak Ti ho sem hodim, ale necekej, ze to bude kazdy den :-)

At se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Seedy-jaký jsi používal při testu výstup(zkoušel jsi víc kombinací ?) a vstupovals při testu s procentem účtu a navyšoval pozice když equity rostla ? a naopak ?, nebo jsi počítal počet pips při nějaké velikosti vstupu ? On ten MM s tím může udělat divy, kolik párů vlastně sleduješ, zdá se mi těch vstupů měsíčně nějak málo, pokud sleduješ alespon 8párů+zlato a stříbro, procházel jsem ty Nialovy setupy co jsou volně ke stazení a těch možností jak vstoupit je tam přece víc, ono to kombinovat s nižším Tf bude vždycky problém, i na ten 4h musíš mít nějaký čas, já přemýšlím nad kombinací pár patternů z Daily a bud do toho prubezne sledovat ten 4h, nebo si prostě týdně vyhradit alespon dva dny a podle času jet bud ranní, nebo odpolední sejšn na menším Tf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...