Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Levé oko je high svíčky před pinem, má to být jakási analogie: oko v podobě high svíčky, dlouhý nos nahoru, pravé oko (náš vstup) a sešup dolů.

Jedeš to live? Píšeš, že máš uzavřeno na 2:1, celou pozici? mate mě to BE ještě.

Jinak obecně to dělám tak, že zadám target, určím si, kdy posunu na BE a pak buď vemu SL, BE nebo PT (to BE se dá vynechat, ale záleží na každém), takže když se pak proti mě udělá pin, tak to stejně nechám tak, ať to skončí jedním z těch třech scénářů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica ... bohuzel ptas se zde lidi, kteri jsou na tom podobne jako ty (nic proti ostatnim) timpadem to co by udelali oni je spis duvod jit proti nemyslis? Reknu ti to z meho pohledu o co dnes slo, udelal jsem na tom 140 pipu ze 160 range Prvni screen ukazuje profil kde vcerejsi euro bylo po predchozim narustu na zhrouceni protoze : 1) mnoho single TPO - nevim jestli vis o co jde, je to profilova vec 2) dole nezavreny gap mezi seancema - velmi dulezity bod, o kterem amateri nevi protoze nepouzivaji seancni grafy. Z toho plyne ze chci agresivne short musim pockat na spoust, ta nastala v teto podobe: 3) vcerejsi pohyb nahoru prinesl mizerne volume = trh je pripraveny se sesypat 4) protoze otevrel hodne nizko pod vcerejsi value, tak musime pockat na minimalne ferovou cenu ktera je nekde kolem hlavni distribuce volume - tim ze jsou tam dve tak je presny vstup nejasny 5) ECB odpalil krasny long ktery dojel na nami pozadovanou cenu a timpadem hura prodavat ... 6) PT v gapu 140 pipu vsechny cisla si najdi na screenu sipky ukazuji vstup a vystup .... samozrejme ze ne vzdy to tak pekne vyjde, ale to co jsem napsal vysvetluje ten pohyb, pinbar nevysvetluje vubec nic, je to jen pomucka pro backtest ... ja testy nedelam protoze takovyto kontext trhu proste nijak nevytestujete ... ps. problem toho co resite je ze vubec nevite jak vypada napr ten pinbar na profilu, pri velkem volume by slo o uplne jinou vec, takze proto odpoved na tvuj dotaz co kdo by delal je celkem nanic ....

23356

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Euro opravdu spadlo jako kamen. Gratuluju Belier, hezky obchod.
Nohavica - ja ten trend urcuju podle EMA 8 a 21, podle Niala, takze pro me to bylo proti. Samozrejme zalezi na kazdym, jak si trend urci. Navic tam byly 3 silny bullish svicky pred tim pinem a nekolikrat se mi vymstilo chodit proti rozjetymu vlaku. Tentokrat to ale vyslo krasne. Jinak s tim opacnym signalem, zalezi jak moc platny ten opacny signal pro me je. V tomhle pripade bych to asi drzel az do konce, protoze bych ten pin proti nevzal. Ale zase, zalezi asi na kazdym. Dulezity podle me je se pro nejaky pristup rozhodnout, zakomponovat do obchodniho planu a pak to proste konzistentne delat a plan neporusovat. Tot muj skromny nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06-možná jsme na tom podobně, ale bavíme se o přístupu, který by měl fungovat a který jme si nevymysleli a alespon v mém případě hledám něco s čím se dá začít, to co jsi zveřejnil je pro mě popravďe vyšší dívčí a bude mi trvat, než z toho něco vyčtu, ale jsem rád za tvůj pohled a díky za něho !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

diky za nastineni Tveho pristupu. Mohl bys sem hodit nejaky odkaz nebo poradit, kde by si clovek mohl trochu postudovat a rozsirit si obzory, o cem tohle vsechno, co delas, vlastne je. Anglictina neni problem. Jinak jsem se chtel zeptat na volume ve spojeni s forexem, ja myslel, ze to na forexu moc nefrci, ne? Jeste jednou diky a tesim se na nejake podnetne informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

promiň, ale nedá mně to neohradit se proti tvé větě „pinbar nevysvetluje vubec nic, je to jen pomucka pro
backtest „.
Mám profitabilní systém postavený téměř pouze na pinbars s úspěšností téměř 80% a jak vypadá pinbar na profilu opravdu neřeším.
Každý máme jiný přístup, někdo vědecký, někdo téměř amatérský. Důležitý je stejně pouze výsledek na konci roku.
S backtestem s tebou souhlasím, emoce při rozhodování jestli pin vzít, nebo ne, se natrénovat nedají.
Jinak nic ve zlém.
Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica - diky za tip, urcite prostuduju (tu) tr80 - 80% uspesnost na pinbarech, to teda klobouk dolu. Mohl bys trochu vic rozvest pravidla, pri kterych je beres a taky jaky mas RRR? Ja se snazim brat subjektivne jen ty nejlepsi situace a stejne se pohybuju nekde mezi 40 a 50% pri RRR 2-4:1. Jinak s tema emocema se neda nez souhlasit. Vcera vecer se objevil pekny pin bar na NZDUSD. Rozhodoval jsem se, jestli vzit nebo ne, nakonec jsem ho nevzal a ted me to mrzi, jelikoz splnoval vsechny moje kriteria. Mrknete na to

23360

Link to comment
Sdílet pomocí služby

seedy, obecne vychazim pouze z daltona a ze zkusenosti, hlavne tedy ze zkusenosti... kdyz budes rok sledovat deni trhu pres profil tak te to donuti sledovat sirsi kontext, a potom muzes delat napr takove krasne trady.

Hlavni veci pro takove obchody jsou:

1) prilezitost - gap, bublina, vybezek, single tpo
2) volume - meric uspesnosti naplneni obchodu v danem smeru na dane cene
3) nacasovani vstupu ve spravnem miste a case

V tomto ti nikdo moc nepomuze, sam jsem to velmi dlouho studoval nez mi to zacalo zapadat .... at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Seedy – pravidla, jaké pinbary beru a jaké ne se těžko popisují.
Můj styl obchodování je dost diskréční. Někdy nevezmu krásný
pinbar, protože se mně nezdá situace na trhu. Někdy vezmu „škaredý“,
protože mu věřím. Beru do trendu i proti (proti opatrněji).
Jinak samozřejmě pracuji se S/R.
Daní za vysokou úspěšnost je logicky nízké RRR, někde okolo
1,3-1,5:1. Častěji vybraný menší zisk zcela odpovídá mé povaze.
Pinbar na NZDUSD bych pravděpodobně vzal, ovšem v pátek nevstupuji
do obchodů, takže nic.
Ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...