Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Belier: Nejde nez souhlasit. Podle me je to hlavne obrovska rana pro psychiku pokud udelas neco podle nekoho jineho a pak to dopadne presne podle Tveho puvodniho scenare. To je pro hlavu snad jeste horsi nez jen klasicka chyba pri nedodrzeni obchodniho planu. Plati tradicni heslo "Kdyz uz si to mam podelat, tak si to aspon podelam sam." Studovat a inspirovat se od ostatnich je samozrejme v poradku (od toho tady vlastne mame i tuhle diskuzi), ale clovek si to vzdycky stejne nakonec musi upravit zcela podle sebe.

Jinak se i ja samozrejme tesim na Tvoje nove postrehy k te dizerfikaci a dalsim moznostem. Ja se ted pokorne vracim k PA na daily a snad i k te 4H, i kdyz jak Nohavica spravne poznamenal i to je dost casove narocne. Uvidime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přesně tak, naopak, když vstoupíš do obchodu podle sebe a cítíš, že je všechno all right a pak se podíváš třeba na Fullera a vidíš, že i on prezentuje daný setup jako obchodovatelný (samozřejmě, že veřejně tam snad nikdy nenapíše, že to vezme - leda tak až nějaký čas po vstupu), tak to jen potěší, že to vidím a obchoduju stejně jako profi trader, kdežto když vstoupíš až po tom, co si to přečteš (nejhorší, když to právě změní tvoje vnímání tak, že tam, kde jsi nechtěl obchodovat, otevřeš obchod), podvědomě svaluješ část zodpovědnosti (někdo úplně všechnu) na zdroj. Mě se třeba stalo, že jsem váhal nad setupem, pak jsem viděl, že ho někdo "profi" bere, tak jsem ho vzal taky a byť i skončil na PT, tak jsem z něj neměl ten správný pocit.

Jinak k té diverzifikaci, jedná se o AOS s docela zajímavými podmínkami (které v tradingové oblasti teda rozhodně nejsou pravidlem) a alespoň za zkoušku to dle mě stojí, nícméně vždycky jsem byl k AOS skeptický, co se týče funkčnosti dlouhodobě, ale zde se to zdá být jiné, každopádně uvidím, jak se to bude vyvíjet, není to tedy nějaký další styl obchodování, do toho se teď nemíchám, dal jsem si teď závazek obchodovat na hlavním účtu pouze daily piny do směru trendu (ačkoliv i to už je mnohdy dost subjektivní záležitost) z označených míst a zřejmě to taky udělám stylem buď SL nebo PT, s výjimkou snad jen v trendujících trzích, kdy to má potenciál jít dále než je PT. Taky chci zapracovat na disciplíně a to zejména v situacích, kdy si nejsem 100% jist a radši než litovat, že jsem trade nevzal (samozřejmě když půjde mým směrem :-D ), ho vzít. Bude to asi ta nejtěžší část, protože se tím zredukuje ten počet obchodů ještě více, protože takové konfliktní situace, kdy si nejsem zcela jist, je většina, např. aktuální EURCAD, na který se dá dívat zase různýma očima, ať už považovat to teď za uptrend a hledat jen longy kolem 1.32 nebo třeba celkový trojúhelník a možný short z horní hrany s podporou pěkného pinu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K tomu naskoceni na 4H na AUDJPY, priznam se, ze jsem si toho ani nevsiml, ale ted kdyz to vidim zpetne, tak to rozhodne prilezitost byla. Skoda, ze se neudelal nejaky jasny signal.

Nohavica: Ten obchod na EURGBP nevypada spatne, je tam jasna uroven i signal, ale na muj vkus je tam dost nejasny trend. Osobne bych to nebral, v kazdem pripade drzim palec.

Belier: s tim branim jen 100% signalu ja bojuju vlastne od zacatku. S disciplinou nemam zase takovy problem, ale spis jsem nekdy asi az moc velky pedant a prave, ze tech obchodu na daily mivam tak strasne malo, ze sice zarucene ucet neprojedu, ale ten posun dopredu je minimalni. V kazdem pripade je lepsi litovat, ze nejsi v obchode, ve kterem jsi byt mel nez litovat, ze jsi v obchode, ve kterem jsi byt nemel :-) Jinak drzim palec s tim AOS a tesim se, ze sem hodis pak nejake podrobnosti, at se muzeme inspirovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mě je zakopaný pes v tom, že je to zkrátka velice subjektivní metoda, já bych taky o sobě neřekl, že mám problém s disciplínou (už jsem vydržel "horší" věci, než nevzít obchod :) ), ale asi je to tím, že nemáme až takové zkušenosti, co je A+ trade a co není, kor, jak už jsem říkal, vstupujou pak do toho různé ovlivnění, ale i my sami, když si vytvoříme dojem, že je to A+ trade, tak si ho pak takto opravdu vytvoříme (vidíme na něm jen to pozitivní a to co jde proti němu podvědomě zametáme pod kobereček). Je tam pak plno dalších faktorů jako potřeba mít pravdu, vlivy "pro" traderů atd.

Kolikrát pak třeba, když už je po obchodě (a když skončí na SL), se zpětně podívám a řeknu si, proboha co jsem tam viděl? však to bylo proti trendu nebo něco zásadního, co mě upozorňovalo, abych to nebral.

Takže za mě je problém v tom, co Nial nazývá znát 100% svou strategii a vědět, co hledáš (samozřejmě, že když je v trzích nějaký učebnicový příklad, tak s tím ty problémy takové nejsou, ale většina je právě takových "napůl", kde je třeba se rozhodnout a přemýšlet, zda ano či ne - to mi připomíná, že Fox a možná i Nial právě říkali, ať obchodujeme jen ty no brain trady, čili kdy jen koukneš a hned z fleku vidíš, že to je A+ trade, problém pak je, když o nich začneme příliš přemýšlet) a pak objektivní posouzení každého setupu, jo kdyby to byly mechanické pravidla typu když se tohle skříží s tímto, tak je to jednoduché a s disciplínou nemá problém nikdo, protože přece není až tak těžké odříct si obchod, když před sebou jasně vidím, že ty podmínky splněny nejsou, ale u subjektivní PA si sami sobě lehce nalžeme, že to sice není ten učebnicový A+ trade, ale že je to dobrý signál a stojí za trade (já třeba pozoruju, že si to říkám i z toho důvodu, že pro mě je dost nepříjemné zpozorovat setup, váhat o jeho platnosti, pak se ze zmatení rozhodnout ho nevzít a další den vidět, že by letěl k PT, proto taky dost tradů vemu, než abych je nechal tak a nechal je dojít na PT beze mně).

No, už nebudu zdržovat mýma psycho úvahama :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vás páni, už nejakú dobu sledujem túto vašu diskusiu a stále mám pocit, že neviete čo chcete. Máte tu veľa príspevkov typu, keby toto, keby tamto.............ale chýba mi u vás nejaký systém a jasne stanovené pravidlá. Nial má vcelku jasné pravidlá a dá sa s nimi obchodovať, na začiatku však zabudnite na 4H grafy a venujte sa čisto len denným. Fakt je ten, že za týždeň nebudete mať veľa obchodov, ale na druhú stranu ani veľa strát. Keď chcete obchodovať nejaký iný systém, tak ho obchodujte, ale zasa, určite si jasné pravidlá a tých sa držte. Príde mi, že skáčete z jedného do druhého a ako viem z vlastnej skúsenosti, človek sa nikam neposúva a skôr ho to frustruje. Inak bola tu dobrá poznámka o sledovaní rôznych diskusií a ovplyvňovaní vlastného obchodovania. Skúste na mesiac všetky diskusie zavrieť, stanovte si jasný plán a toho sa držte. Po mesiaci sa určite výsledky dostavia.
Držím vám palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11-ahoj, jsem rád že už si to nevydržel a něco nám napsal:-), doufám že se ti stále daří, mám diskuzi pročtenou zpětně tak vím že jsi se s tím před časem pral jako mi, já Niala objevil nedávno, proto se tu snažím ptát, co brát a co ne, jak tu psal Seedy i na Nialovým foru se jedou signály proti sobě, tak je to pořád hodně na každým jak to vidí, já samozřejmě na demu vedu obchody, který bych bral podle nějakých pravidel a až jich bude dostatek tak vyhodnotím, nejde mi ale určit přesně pravidla kdy to vzít jako u mechanickýho signálu-ty to máš do puntíku ?(myslím třeba když chci nastoupi na polovině pinu zpět a nedoleze to tam o pip tak to nevemu ?), no a do toho třeba já ty 4h grafy zkouším už dlouho, tak se v mezičase snažím najít něco k tomu 1d, kde je těch obchodů fakt málo.
Nemohl bys nám sem hodit nějaký svůj obchod pro inspiraci, fakt by mě moc zajímalo, jak to vidíš s odstupem po nějakým čase co tomu věnuješ.Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj nohavica,

treba si uvedomiť, že do puntíku to nebude nikdy a vždy budú i stratové obchody. V poslednom Nialovom článku bola pekne rozpísaná jeho príprava pred obchodovaním, keď to spojíš s jeho paternami, sledovaním trendu atď...tak ti to začne dávať postupne zmysel a tie pravidlá si vytvoríš i sám. Potom sa ich už len treba držať! Podstatné je však neskákať zo systému do systému lebo to ťa časom psychicky odrovná.
Ako som pred časom písal, poslednú dobu obchodujem 4H a Rossov patern 1-2-3, s tým ťa však nebudem zaťažovať lebo zasa budeš skúšať niečo iné a skončíš v kruhu. Vyber a otestuj si jeden prístup a toho sa nejakú dobu drž a dolaďuj ho podľa svojich potrieb. Uvedom si však, že nezachytíš každý pohyb ani nevymákneš trend od dna až po vrchol a tiež zabudni na začiatku na RRR 1:20 :) ver že i 1:2 -3 je OK

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11-aha myslel jsem že toho Niala při tom pořád obchoduješ, no teď mi samozřejmě vrtá hlavou proč jsi začal hledat něco jinýho :-), to RRR mám průměrně 2,5 tak to jsem rád že to říkáš, ten 1-2-3 raději fakt nechci vidět, protože už po něm taky nějaký čas pokukuju, ale to bych se z toho už fakt zbláznil...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...