Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3 pořady z produkce MOJO, které jako (budoucí) trader musíte vidět


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

> yamato

Podle me takoveto serialy nepomuzou. Lidi, ktere to inspiruje, uz jsou vuci tomuto otevreni. Ostatni si zase akorat reknou "no jo no, to se zase nekdo ma"... Ani je snad nenapadne, ze by se tak mohli mit taky nebo ja nevim.

Nedavno jsem se bavil s tatou, kterej uz ma dneska mnohem otevrenejsi mysleni nez driv a kdyz prisla rec na obchodovani, zeptal se me klasicky "a proc to nedela kazdej?". Na to jsem se musel jenom usmat a odpovedel jsem mu "no to mi rekni ty - proc to nedelas taky?" :)

Z tech rovnostarskych zemi, kde vsichni maji vsechno a kazdy pracuje pro dosazeni blahobytu celeho statu :) bych se nebal jmenovat ani Severni Koreu... taky pekny priklad, jak tato utopisticka myslenka funguje za soucasneho evolucniho stavu lidstva a pod vedenim revolucionare/diktatora...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premyslel jsem jake dalsi serialy si sehnat. No aspon uz vim :) Precjen o techto serialech mi jeste nikdo nerekl.
Ale tak nejak musim zareagovat na tu posledni cast o bohatych a tech mene. Hodne casu jsem travil presvedcovanim lidi z okoli, ze vydelat penize (velke penize) jde a ze to zvladli uz jini. A neustale jsem slysel neco o stesti a dedictvi imperii apod. Pak jsem v jednu chvili s tim presvedcovanim skoncil. Proc? Protoze jsem zjstil, ze me to stoji hodne zbytecne energie a ze je to uplne k nicemu. A navic jsem si uvedomil, ze diky temto 80% lidi (nebo podle clanku spise 90%) vydelava penize ten zbytek. Zni to sice hnusne, ale je to tak. Stejne jako v komoditach se penize presouvaji z kapsy jednoho do kapsy druheho, je to i v beznem byznysu. Takze proc budu okoli presvedcovat aby zbohatli, kdyz sami nechteji. At tedy zustoanou v onech 90% na kterych 10% vydela. Radsi budu energii venovat proniknuti do onech 10%. Nikdy si nebudou vsichni rovni, to uz je vyzkousene, ze opravdu nefunguje.
Ale precjen jednoho cloveka jsem presvedcil. Sam sebe :) A to si myslim ze je hezky vysledek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo:

mal som na mysli ze to pomaha mne :) Zvykne sa hovorit: "Bud si hrac, alebo srac", a ked sa niekto narodi ako srac, tak sracom ostane az do smrti, alebo do doby nez sa sam rozhodne stat sa hracom. Takze si nerobim nadeje ze by sa niekto po zhliadnuti serialu uvedomil, zdvihol sa z kresla a siel nieco robit. Skor si zanadava na "zlodejskych financnikov co okradaju ludi". Ale s tym my nic nenarobime, mozeme len ignorovat a pozerat serialy na inspiraciu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:

dovolim si nesuhlasit s tym, ze na 90% priemeru ti uspesni zarabaju. Svet slobodneho podnikania funguje preto, ze je to vyhodne pre vsetky strany. Podnikatel potrebuje zamestnancov, aby "robili" a on mohol realizovat svoje podnikanie, a zamestnanec potrebuje podnikatela, aby mal kde robit a dostal plat. Nerovnomernost v ich prijmoch nie je dana tym, ze by jeden zarabal na druhom (o com sa nas dodnes snazia presvedcit rozni prezleceni komunisti), je to dane tym, ze jeden nesie iniciativu a hlavne riziko, kym druhy musi "len" chodit do prace a svoju vyplatu ma istu. Preto aj trader za 2 hodiny prace denne zaraba nasobne viac nez priemerny zamestnanec, pretoze trader za tie dve hodiny riskuje dokopy niekolko stoviek az tisic dolarov, kym zamestnanec neriskuje za svojich 8 hodin nic (jedine tak vyhazov a makke pristatie v socialnej sieti)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

velmi povedený článek, naprosto souhlasím. jinak by mne zajímalo, zdali pak sledujete také filmy, co se na do dívají přesně opačně, zrovna asi před 4dny jsem viděl [bold]Zeitgeist.Moving.Forward.2011[/bold], a ve třetí části je uveden také pohled na finanční trhy, na to, jak to všechno vzniklo, a kam to spěje - takové to vytváření peněz z ničeho apod. Rád bych podotkl, ze to je velice negativisticky film, který mi určitě nepřišel kdovíjak objektivní a nelíbil se mi, ale myslím, že je třeba mít trochu širší perspektivu. Ale už by měl mít člověk pevně trading v sobě, protože si dokáži představit někoho, koho to naprosto odradí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> deluxe

Ja jsem tyto konspiracni teorie a podobne veci pred nejakou dobou hodne sledoval, protoze jsem mel kamose, kterej me tim zasoboval a dokazal profiltrovat veci, ktery vubec nebyly postaveny na pravde (on ty informace i hodne overoval - teda to, co vubec overit slo). Videl jsem treba "Endgame: The blueprint to global enslavement", "Money as a debt", "The empire of cities" (nebo nejak tak), "Loose change", "Esoteric agenda", "The Obama deception" atd. Neco na tech filmech bylo a rozhodne jsem si z toho neco vzal, akorat po skonceni toho filmu mi vetsinou bylo opravdu na nic a citil jsem se hodne bezmocne (tim, ze v techto dokumentech je porad ukazovano, jak cely svet ridi mala skupina lidi, proti ktere v podstate skoro nikdo nema sanci nic dokazat, jak budeme mit jednou vsichni cipy a pokud nekoho "nahore" nastveme, ten cip proste vypne atd.).

Pak jsem se zacal venovat tradingu a jednou jsme na toto tema meli s timto kamosem i docela ostrou debatu - ptal se me, proc podporuju ten zku*venej kapitalistickej system vytvareni virtualnich penez z niceho, otroceni lidi zadluzovanim apod. A v ten moment jsem si uvedomil, ze trading je paradoxne vlastne asi jedna z mala cest, jak tento system "nepodporovat" - pokud bych vuci kapitalismu citil takovou zast, kterou necitim, protoze v nem vidim prave ty prilezitosti. Vetsina techto virtualnich penez vznika zadluzovanim at uz jednotlivcu nebo firem a ja sam jsem si asi od dvaceti let sveho zivota kupoval auta vyhradne na dluh. A trading je pro me dneska cesta, jak se v budoucnu nezadluzovat a naopak hromadu penez ziskat.

Me treba tyto podobne dokumenty porad zajimaji a rad si takove veci prectu nebo se na ne podivam, ale rozhodne to uz neprozivam jako driv. At uz svet ridi Bilderberg, Rotschild anebo kdokoliv jinej, vetsina lidi, kterou jsem v zivote potkal, je masa lidi, ktera potrebuje, aby to vsechno pro ne nekdo ridil, protoze rada zije "komfortni" zivot s minimalni zodpovednosti. Nedivam se na ty filmy s cilem posilit v sobe touhu neco borit nebo nicit, ale spis me fascinuje premyslet nad tim, jak nekdo mohl dokazat dostat se do takove pozice (at uz existuje nebo ne). Nehlede na to, ze me to jenom utvrdilo v nazoru, ze sledovat nejaky zpravodajstvi je naprosta ztrata casu... je to jenom propaganda pro masy.

Myslim ale, ze je velice uzitecny prijimat ruzny nazory z ruznych stran, jenom tak si clovek muze udelat svuj vlastni objektivni obrazek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak sa na tu tie ideologie trochu rozvetvili, jedna je ta, ktoru opisuje yamato a druha je ta ktoru opisuje gizmo. Obe sa prelinaju a obe maju urcite pravdu, avsak stavaju sa nepravdive ak su zobrate absolutne.

Napriklad asi nie je problem vlastnit dnes svet, ak cely svet obchoduje v mene, ktora patri sukromnej spolocnosti, kotrej vlastnici su neznami a maju priamy vplyv na celosvetovu ekonomiku. S ich informaciami, schopnostami a starocnymi skusenostami, ako ich dieta, by ste nemali problem vlastnit cele staty alebo sponzorovat vojny. Neprehanam, nesrandujem, studujte zalozenie centralnej banky kedy kto a ako sa to udialo.

Na druhej strane, ludia su frustrovani zo sucasnej situacie. grecko sa neudialo samo, rovnako ako Island, boli to opat ti bohatsi, ktori vyuzili insider informacie a nasledovali hospodarstvo do zlatej ale slepej ulicky. Koniec tejto ulicky poznali len oni, a mohli si tak lahko pripravit obchodne prilezitosti, pretoze vedeli predpovedat co sa stane. Vytvor problem, ponukni riesnie, vyries problem a zarob na tom. Bolo by blahove si mysliet ze 100% bohatych ludi su cestni ludia. A to su ti ludia, proti ktorym sa buri obycajny cech alebo slovak.

Na druhej strane suhlasim, ze dnes mame viac ekonomov kriklunov, herieciek, hercov, superstar a talentov ako hocikedy v minulosti. Namiesto systematickeho studia, so zahranicnymi skusenostami a rozsirovanim obzorov sa tito ludia upinaju na nadeje ako su nase vlady, vyhra v show v TV a podobne utopicke cesty ako dosiahnut a dokazat opustit tu zlatu klietku v ktorej vacsina zije. Petrovi a Tomasovi sa to uz podarilo, no svet nie je ciernobiely a je mi jasne ze ani na financnikovi sa to tak neprezentuje, no nie vzdy v trhovom hospodarstve a kapitalizme mame vsetci rovnake startovne podmienky. Dokonala konkurencia je mytus a aj vdaka tomu 10% ludi vlastni 90% bohatstva, nie preto ze 10% chce robit a 90% len nadava.

Ale neminajme na toto priliz energie, podstatne je uplne nieco ine.
s pozdravom ZOLLINO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2yamato:

Ja to nemyslel, ze 20% lidi vykoristuje 80% :) Takhle to samozrejme neni. To je prave nazor "prevlecenych komunistu" jak ty rikas. Jde mi spis o uvahu, kdyby vsichni treba vydelavali stejne penize, jakoze 100% lidi by umelo opravdu vydelavat velke penize. Pak by byli vsichni bohati nebo vsichni chudi? Ja vim, je to filozoficka uvaha, ale proc ne :) Jde mi prave o to, ze diky teto diferenci se urcuji ceny a zvysuje kvalita. Zkratka nebyt chudych lidi, nebylo by bohatych. Je to jako klidna hladina vody, zahniva a ztraci na kvalite, ale tekouci voda (diky vyse a nize polozenemu bodu) se okyslicuje, hybe, zkratka je kvalitnejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

davidoff77:

jo tak to mas pravdu, bohaty v nasom ponimani znamena ze vlastni ovela viac nez priemer. Bohatym je potom aj domorody african, ktory vlastni 3 kozy, zatialco ostatni maju len jednu.
To s tou vodou je tiez dobre prirovnanie. Kazdy vitalny system potrebuje urcity pohyb, urcitu diferenciu. Akonahle system dosiahne absolutnu "rovnost" a strati vnutorne diferencie, je uz vlastne mrtvy. Aj ekonomika potrebuje chudobnych a bohatych. Bez moznosti ziskat viac nez priemer absolutne skolabuje system motivacii, nadpriemerne nadanych alebo huzevnatych jedincov nic nenuti uplatnit svoje prednosti. Ekonomiku nema co tahat a ta pomaly odhniva.

ZOLLINO:
Hovoril som skor o podnikani ako takom, o tom ze 10% ma odvahu a 90% nie. Veci ktore opisujes su uz skutocne vysoka hra, tam sa ale nebavime o 10% bohatych, ale mozno o 0,1% - ludia ktori priamo profituju z urcitych absurdit v globalnom menovom systeme, a ktori zrejme vynakladaju nemale usilie na to, aby zostal taky aky je. Ja som ale hovoril o beznom Ferovi, ktory dostane napad, premysli ho, zalozi svoj dom a vsetky uspory v banke, a po 4 rokoch kazdodennej 12 hodinovej prace dostane firmu do zisku. A potom sa dozvie, ze to je nespravodlive, ze on zaraba 10000eur mesacne, zatialco predavacka v obchodaku iba 300...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...