Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3 pořady z produkce MOJO, které jako (budoucí) trader musíte vidět


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Právě včera jsme se kukali s přítelkyní na Den D (ten pořad máme fakt rádi) z archivu ČT a taky mne dost zajímalo co se bude dít ohledně "českého Larryho Williamse, nebo Warrena Buffetta" ;).

Nenechal bych se moc zmýlit tím, že potencionální investoři neznají trading, spíš přesně naopak. Pokud máte větší objem volných peněz, dříve nebo později trading objevíte. Takže že by investoři na burze neměli zkušenosti to si nemyslím. Právě naopak sami vědí, že s rostoucím teoretickým % zhodnocením účtu klesá % praktická úspěšnost.

Já netvrdím, že 10% zhodnocení účtu za měsíc (jak zaznělo v pořadu) není možné (byť si neodpustím, že to prostě prakticky nejde v řádu několika let :D ), nicméně už tu někdo psal, dokud nemám výpis [bold] LIVE [/bold] obchodů, nemám se s "traderem" o čem bavit.

Já jsem papírově v této době miliardář podobně jako pán z Dni D.
LIVE je to tak, že jsem zatím více než rád na straně cca 20% profitujících ;).

Ale je pravda, že v pořadu trading podali málem tak, že jde skoro o až okultní satanistickou vědu :D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

musim povedat ze investori v tom programe mi neprisli zrovna zrozumeni s tym co to trading je. samozrejme az na pana Pilneho . ten sa po 2 vetach zdvihol a odisiel. myslim si ze toho pana nechcel urazit tak radsej odisiel. to co tam ten panko o tradingu porozpraval bola totalna zufalost. a vidno ze nema absolutne ziadne prakticke , ale bohuzial ani teoreticke skusenosti. urobil zo seba saska. aj mi ho bolo luto.

ale este viac som bol sklamany z toho, ako bol opat raz v mediach prezentovany trading. na 1 normalneho a vzdelaneho cloveka pripadne 9 komediantov. sa potom ani nemozeme cudovat ze tento biznis verejnost vnima tak ako vnima.

slovo trader je v dnesnej dobe neskutocne zdevalvovane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud budou vystoupení tohoto člověka hodnotit lidé, kteří mají s tradingem svoje mnohaleté zkušenosti, nebo lidé, kteří dělají každý rok osobně daňové přiznání, pak se na to budou dívat s úsměvem, protože se jednalo pouze o naivitu někoho, kdo nemá o dané problematice žádný přehled. Pokud se ale vrátíme o mnoho let dozadu a rozpomeneme se na svoje začátky, pak jsme měli také možná mnoho snů, které jsme brali jako lehce splnitelné z důvodu neznalosti.
V pořadu vystoupil člověk, který si myslel, že je teoreticky dobře připraven, ale nepochopil, že to vůbec nic neznamená a že v rovině skutečných potřeb zaručujících úspěch nezná nic. Každý jsme vystudovali ve škole nějaký obor a za jeho teoretickou rovinu jsme dostali nějaké známky. Pak jsme nastoupili do zaměstnání a zjistili jsme, že hodně naučených věcí nepotřebujeme a naopak hodně potřebných nám škola nedala, protože praxe je o něčem jiném. Stejně se dívejme i na tohoto člověka, který si v rámci svých možností přišel pro peníze a věřil, že mu leží svět u nohou. Já ho nechci hodnotit žádnou nálepkou, protože podobných lidí je kolem nás mnoho. Stále dokola něco zkoušejí, stále narážejí a prohrávají, ale pouze nejsou vidět a nemají odvahu jít do televize.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiste zdroje pro to aby k dalsich firem vzniklo jsou. Ale nejsou k tomu aby mel firmu kazdy clovek na planete. Na to zatim zdroje nejsou. Takze tvrdit, ze s firmou muze uspet kazdy je nesmysl. NApriklad ty chodniky. Je jich omezene mnozstvi, nemuzes mit prilis mnoho chodnikovych firem, protoze pak by na jednu firmu pripadal metr chodniku rocne a to te neuzivi. Takze ano zdroje jsou omezene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nepsal jsem o tom, že zdroje jsou omezené v budoucnu. Psal jsem o tom, že v současné době jsou naše zdroje omezeny na tuto planetu. To nevyrátíte. To, že aby někdo získal někdo jiný musí ztratit, například funguje v ramci peněz. Peníze vznikají tím, že si je někdo půjčí a to na úrok. Takže aby zplatil úrok, musí získat více peněz než si půjčil. Jelikož ale všechny peníze pocházejí z půjček, tak je objem celkového dluhu větší než množství peněz v oběhu. Tím pádem na každého kdo půjčku splatí, musí existovat někdo komu se ji splatit nepodaří. Ale o tom řeč nebyla. Řeč byla o motivaci k podnikání tím, že nebudeme mluvit o těch komu se to nepodařilo a budeme probírat jen ty, kdo uspěli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Pizi

Mohl bys misto "Odpovedet" kdyztak pouzit "Citovat prispevek"? Bylo by dobry vedet, na co vlastne reagujes, protoze kdyz se ted na ty svoje prispevky podivas, tak nejspis vidis, ze jsou tady uplne mimo kontext - nenapsal jsi ani na koho reagujes, ani na co. Ja jsem si tady cetl reakce na ten "Den D" a najednou koukam na ty Tvoje prispevky a premyslim, k cemu se to vlastne vztahuje (je to asi fakt nejakej "blast from a past")... jsou tam 3 prispevky pod sebou, nejsou nikomu adresovany, ale prece jenom z prispevku vyplyva, ze nekomu asi adresovany jsou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pizi :
Jenom mala poznamka : Zdroje penez nejsou omezene. Od doby, kdy se lidstvo rozhodlo, ze penize nebudou kryte (vubec nicim), jsou penize pouze elektronicky zaznam ulozeny nekde na pocitaci. A tomu pocitaci je celkem jedno, jestli zapise cislo s sesti, deviti nebo patnacti nulama. Vetsina ekonomik toho take vyuziva.
-----------------------------------------
Z tisku : Evropská centrální banka už do irských bank napumpovala 100 miliard eur. Dalších 70 přidala irská centrální banka. Podle Gapka jde ale o relativně malé sumy, které evropské společenství neohrožují.
-----------------------------------------
Centralni banky pouze "pumpuji" odnikud = rozhodnutim komise vznikne 100 miliard EUR, ktere jeste pred deseti minutama nebyly. A z duvodu klidneho chodu ekonomik uz je ani nikdo nebude chtit vracet. Pripadny dluh (nekde visici v ucetnictvi) se zaplati dalsim "dopumpovanim" = prevede se jako cislo do jineho pocitace.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pm.mail Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Pizi :
> Jenom mala poznamka : Zdroje penez nejsou omezene.
> Od doby, kdy se lidstvo rozhodlo, ze penize
> nebudou kryte (vubec nicim), jsou penize pouze
> elektronicky zaznam ulozeny nekde na pocitaci. A
> tomu pocitaci je celkem jedno, jestli zapise cislo
> s sesti, deviti nebo patnacti nulama. Vetsina
> ekonomik toho take vyuziva.
> -----------------------------------------
> Z tisku : Evropská centrální banka už do irských
> bank napumpovala 100 miliard eur. Dalších 70
> přidala irská centrální banka. Podle Gapka jde ale
> o relativně malé sumy, které evropské společenství
> neohrožují.
> -----------------------------------------
> Centralni banky pouze "pumpuji" odnikud =
> rozhodnutim komise vznikne 100 miliard EUR, ktere
> jeste pred deseti minutama nebyly. A z duvodu
> klidneho chodu ekonomik uz je ani nikdo nebude
> chtit vracet. Pripadny dluh (nekde visici v
> ucetnictvi) se zaplati dalsim "dopumpovanim" =
> prevede se jako cislo do jineho pocitace.
> Pavel

Precti si cele me tvrzeni. Zdroje penez nejsou omezene ve smyslu, ze by jich bylo konecne mnozstvi. Jsou omezene ve smyslu ze kazde priliti penez do systemu vytvari zaroven dluh s urokem a tudiz na splaceni toho uroku musis nekde vzit penize, jenomze vsechny penize maji za sebou tento dluh, takze vznika hra s nulovym souctem. Kdyz nekdo dluh splati, znamena to, ze nekdo jiny dluh nesplati, nebo jak ty rikas, splati za cenu vytvoreni dalsiho dluhu. V obehu je mene penez nez je velikost jimi vytvoreneho dluhu. Hra s zidlemi, kterych je o jednu mene nez hracu. Ve statni rovine to jeste na prvni pohled vypada ok, ale realne v soukromem zivote splacet dluhy delanim dalsich dluhu, to se nedoporucuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...