Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3 pořady z produkce MOJO, které jako (budoucí) trader musíte vidět


Doporučené příspěvky

Yamato: velmi dobry pohlad. Na dnesnej spolocnosti je nezdrave ze prave toto jej unika, hlavne posledne 2 vety. Ako jedno z rieseni na zaciatok by som navrhol na strednych skolach ako povinne citanie knihy Ayn Rand - Atlas Shrugged, mozno poznas ked toto pises. :) Ak nie odporucam.
Sorry za offtopic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den vespolek,

chtěl bych k této diskusi jen dodat, že jsem včera 7-3-2011 v nějakých novinách (asi hospodářských) četl, že podle aktuálního průzkumu agentury STEM 80% čechů věří tomu, že bohatí lidé (nad 1 mil USD) si svůj majetek nakradli a jiná alternativa dle jejich názoru není možná.

přeji Vám hezké dny a miliónů kolik unesete

roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fosgen,
ono to bude tim ze tech 80% lidi se boji spekulaci a rizika a jediny zpusob jak vydelat penize pro ne znamena drina.
Je ale smutnou skutecnosti ze poctiva prace a sporeni, lepsi vrabec v hrsti nez...a podobne nazory do nas spolecnost husti od malicka. Dokonce i ti nejbohatsi a nejslavnejsi Vam budou povidat jak sveho uspechu dosahli poctivou praci, planovanim a premyslenim...ale co takhle kdyz meli jenom stesti? Proste vsadili na kartu a ta jim vysla? To se ale nehodi napsat do autobiografie...proste chci rici ze role stesti v zivote neni zanedbatelna, nicmene nikdo to neprizna, misto toho elaboruje jak mel vsechno predem vymyslene a proto spekulace vysla. Spekulace ve sve podstate ale je velky dilem nahody. My pak podstupujeme vedomne riziko a to je hlavni na co mame vliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
podobné výsledky výzkumů jsou očekávané, primáně v ČR/SR a zemích bývalého východního bloku, je to hlanví negativní pozůstatek z doby nedávno minulé ... bohužel dost silně podporvané činností některých nejvyšších v současné době a při lehkém PR levicových stran je z toho nálada v národu, že kdo je bohatý, tak je zloděj :( ryba smrdí od hlavy a pokud běžný člověk neuvidí, že tam nahoře se snaží, tak se sám o hodně hůře předělá .. jde to, ale max na individuální úrovni, masa chce být ovlivňována a manipulována médii

btw: díval jsem se na ten výzkum a tam se závěr trochu jiný .. že si 81% lidí myslí, že se v ČR bohatnou hlavně nepoctiví lidé, což souvisí s náladou ve společnosti a tím že se snáze medializuje tunel, daňový únik než nějaký úspěch

ad štěstí - zcela jistě hraje v životě každého roli štěstí, náhoda, ale je potřeba ji poznat, umět rozpoznat tu příležitost a tu přípravu neni možné dosáhnout jinak než tou poctivou prací a dřinou .. jen tak sedět koukat a čekat, až náhoudou nějaké to štěstí poletí kolem se taky dá, ale je otázkou, zda až to nastane nebude ten člověk spát a "životní šance" ho mine :) ne nadarmo se říká, že štěstí přej připraveným (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

když člověk čte v tisku každý den o korupci politiků při nákupu támhle toho pro armádu, támhle stavbě dálnice, támhle rozdělování dotací.
Tak se tomu vůbec nedivím.
Hlavně mám menší a menší chuť těmhle zkorumpovaným zlodějům platit daně. Obchoduju, riskuju svoje peníze, dám státu ze svého zisku 15% a nějaká ku.... to pak rozkrade.
Že by to řešil daňový ráj? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> radim2

Prijed do Swajzu, tady se z kapitalovych zisku dane neplati :) Ikdyz ted se prej zvazuje zavedeni dani na kratkodobe spekulace, tak jsem zvedavej, co z toho vznikne. Jsou tu kantony, kde se plati 5ti procentni dan z prijmu (samozrejme si asi dokazete predstavit, co tam zije za socialni vrstvu lidi - hint: bezdomovci to nejsou).

...kdyz si obcas prectu nejaky duchaplny vyrok z ust nejakeho z ceskych politiku, musim u toho kroutit hlavou. Uz by nekdo mel konecne prijit na to, ze stat by meli ridit experti z oboru, ne velkohubi populisti. Kdyz tam vidim porad dokola ty samy ksichty, tak je evidentni, ze zmena nastane velice tezko.

> rossi

Co se tyce toho stesti - kazdy sveho stesti strujce!! Ja jsem trochu haklivy na slovo stesti, protoze jsem se v minulosti na adresu sve osoby dozvedel veci jako "no jo, tys mel ale stesti" - nikdo uz nevidi, ze jsem vyuzil prilezitosti a makal klidne do dvou do rana, abych ukazal, co ve mne je a ze pokud dostanu za neco zpodpovednost, tak to proste bude hotovy at se deje co se deje. Takze ono je hrozne jednoduchy rict, ze nekdo mel "stesti" a proto je tam kde je. Ale realita vetsinou byva jina nez to, co vidi ostatni. Vzdycky se tomu "stesti" musi jit sakra naproti. Ja si myslim, ze zadny stesti ani nahoda neexistuje, vsechno je to proste jenom o pravdepodobnosti. Takze lepsi nez cekat na "stesti" je zvysit svoji pravdepodobnost uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> radim2

No jestli mas rad teplo, tak se jed nekdy podivat v lete do Montreux nebo do Lugana. Tam rostou i palmy - je to jakobys najednou skocil o par set kilometru vic na jih :) ...ale pokud chces teplo i v zime, tak to samozrejme neni moc dobra volba (v zime je to zase uzasny misto na lyze & snowboard kvuli vsem tem horam okolo). Ale to uz jsme offtopic...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tak ted jsem si tady prepisoval obchody do deniku, kdyz jsem prepl bednu na jednicku (hokej uz skoncil :)) a je tam nejakej ten porad (mozna se to jmenuje "den D" nebo tak nejak, bylo to tady driv zmineno), jak clovek presvedcuje investory, aby mu pujcili penize do zacatku nejakyho projektu. A je tam nejakej elektrikar, kterej od tech investoru chce milion korun do zacatku obchodovani komodit. Docela by me zajimalo, jestli ten clovek cte financnik, kdyz se tam zminoval o Larrym... No, pokud mate 5 minut casu, tak se na to podivejte a posudte sami...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo: diky za tip, skouknul jsem... tak se nejak prestavam divit, proc je to u lidi porad povazovano za nejake sarlatanstvi a za neco nemozneho, kdyz je to prezentovano prave takto

- ti investori podle me o tom nevi nic - o trading, a on jim to nevysvetil, ale asi na to nebyl ani casovy prostor. povedlo se mu to akorat dobre schodit v ocich verejnost (podle me, jak to na me pusobilo)
- zadalsi je dobre (pro investory), ze mu nic nepucili, protoze ja mam za to, ze tento clovek by to ztratil - podle toho jak vystupoval a jak se ohanel paper tradingem byt ani jednou nezkusil live, to je hodne kratkozrake (muj nazor, ackoliv toho cloveka neznam)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe
Naprosto s tebou sohlasim.... odcházel jsem od monitoru zklamaný. Nejvíc to shodil tím jak se ohaněl tím, že vše dodržoval z knížky a vše mu vyšlo! Na mě to pusobilo tak, že kdybych byl tím investorem, tak si koupím tu knižku za 1 000kč a udělám to stejne pdle návodu jako instantní polévku .... ( Byť řikal, že 5 let testoval, tak to na mě vyznelo celkem lacně).
A třeba mě taky mrzelo, že ani neuměl nějak rozumně vysvětlit proč veřejné fondy dávají, tak málo procent - tam se dá kolem toho říc tolik, z toho co se dozvídáme o těchto fondech mimo masmedia ( všichni unitř si naplní kapsy a "investoři" dostanou jen nějaké procento aby se neřeklo ". Poslední več a myslím, že těch negativ stačí ;) - Kdyby mu přeci jen někdo ty peníze dal, tak bych chtěl vidět tu jeho psychiku ( při představě, že to MUSÍ fungovat jak říkal) ... Vybočuje to z primární myšlenky, že vkládám na burzu peníze, které mužu zanedbatelně ztratit abych se alespoň trošku obrnil od tlaku.

Škoda, možná příště to někdo podá trošku více dotažené do konce a bude z toho zajímavý bysnys. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR:

to by tam musel přijít obchodník s výpisem a ne takový komediant, co tam byl dneska. Přijde, chce peníze a pak řekne, že to ještě nikdy nedělal a nevydělal v tom ani korunu. A v tradingu platí jediné a to je výpis z obchodního účtu. Nic proti pánovi, ale přeji mu brzké a co nejméně bolestivé probuzení z jeho snu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bylo to podano opravdu hodne nestastne a docela me to mrzi, protoze pokud to videl prumerny Joza z Horni Dolni, tak ma zase o duvod vic myslet si, ze je trading prinejlepsim naprosta pitomost (zminka o trzich vedle obchodovani s drogami a zbranemi asi taky moc nepomohla :)). Vubec tam nezaznelo o cem trading je, jake vysledky mel dotycny v paperu a jak dlouho a hlavne jak intenzivne se tomu venoval, na zaklade jakych kriterii hodnotil svuj system, jestli obchodoval pozicne nebo intradenne, jake trhy... proste vubec nic. Skoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...