Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3 pořady z produkce MOJO, které jako (budoucí) trader musíte vidět


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Super článek, musim naprosto souhlasit s tím, že náš postoj k úspěšným lidem je důležitý. Odráží totiž naše podvědomé smýšlení o úspěchu samotném. V dnešním světě bulvárních plátků a televizních reportáží neni lehké tomu vzdorovat, když každy alespoň trochu úspěšný člověk je zaručeně zloděj atd...
Ale pokud se takového negativistického smýšlení k úspěšným lidem zbavíme a nahradíme ho nadšením a upřímnou touhou být stejně úspěšnými, nastartuje to náš život tím správným směrem. Mluvím z vlastní zkušenosti, dlouho se mi nedařilo dokud jsem si neuvědomil, že (podvědomě) uvnitř sebe mám stále zažité negativní pohledy na úspěšné lidi, převzaté díky rokům masírování mým okolím. Dnes je vše jinak a stačilo tak málo, jen si to uvědomit.
Jako vždy super článek a uvedené tituly hned objednávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne sa velmi pacil jeden film ktory sa odohraval vo vazeni a bojovalo sa tam v ringu o prepustenie.V skratke ide o film kde chlapik so zlomenym kolenom z druhej casti inac velky majster boja sa dostava opat do ringu,kde aj napriek svojmu handikapu pre mnohych si mysliac az neprekonatelnemu dokaze podat pozoruhodne vykony.
Mne sa na tomto filme paci hlavne myslienka ze chlapik sa nevzdal tam kde by iny uz davno skoncili a hlavne aj ako sa clovek dokaze v prehier poucit.
Ak by mal niekto zaujem pozriet si film tak sa jedna o ,,neporazitelny 2 a 3 cast,,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

uspesni ludia su tradicne terc pre vsetkych looserov, pretoze nastavuju zrkadlo. Az pri pohlade na uspesneho cloveka si looser uvedomi svoju vlastnu priemernost. A to je prirodzene dovod na nenavist.
Casto sa hovori o nespravodlivom rozdeleni bohatstva, ked malicke percento ludi vlastni vacsinu bohatstva. Neberie sa vsak do uvahy, ze presne take iste malicke percento su skutocni risk takers, ludia co podstupuju enormne riziko aby rozbehli biznis, ktory potom zamestna aj tych pohodlnych loosers. Taktiez sa neberie do uvahy, ze ak by sa bohatstvo rozdelovalo absolutne rovnomerne, bavili by sme sa uz o uplne inom, evidentne znacne mensom celkovom objeme bohatstva, pretoze by sa vytvaralo menej efektivne. To su veci, ktore pohodlna vacsina nechce vidiet. Radsej si zanadava na nespravodlivy kapitalizmus. Pritom prave kapitalizmus je system, ktory dava uzasne moznosti kazdemu, bez ohladu na povod alebo vzdelanie, a pritom dopraje relativny luxus aj pohodlnej a pasivnej vacsine, ktora by v prostredi "dzungle" umrela hladom. Kto o tom pochybuje, nech sa ide pozriet do nejakej rovnostarskej krajiny, napr. na kubu, a nech si to porovna s tym co ma doma.

V dnesnej dobe je velmi tazke obrnit sa voci vsetkemu tomu negativizmu co na nas srsi zo vsetkych stran. Kazdy sa citi ublizeny, ze "sa" nema lepsie, ale pohnut preto prstom, to ne. Snad aspon taketo serialy trochu pomozu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po pochopeni dolezitosti pozitivneho vnutorneho nastavenia nielen voci tradingu ale k zivotu samotmemu sa posledne tyzdne zaoberam temami motivacia, psychologia a zivotne cesty uspesnych ludi. Videa zo seminarov, pocuvanie audio books na ceste z/do prace mi kazdy den dodava chut do dalsej prace na sebe samom a potrebny 'drive' :-) ... rad by som tu preto spomenul par mien :

Jack Canfield - okrem velmi znamych Slepacich polievok pre dusu ma mnozstvo dalsich publikacii napr. Aladdin factor ci uzasna kniha The power of focus

Nick Hall - Change your beliefs, change your life - audio book

Dr. Judith Orloff - Emotional Freedom - audio book


Inak vdaka za clanok a tip na prisun dalsieho 'drive-u'


yamato - uplny suhlas, negativizmus okolia a pohodlnost vacsiny ludi vnimam kazdy den, tesi ma vsak, ze som voci tomu coraz viac odolny :)


Prajem krasny den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pridam s vlastni zkusenosti ze je docela tezke najit pratele z te mensiny - protoze ta mensina se tezko hleda. Ale jsem rad ze par pratel s te mensiny mam. Yamato, budu se opakovat ale tvuj prispevek je perfektni! Sam by jsem to tak dokonale nenapsal. Cetl jsem to nekolikarat aby jsem si to zapamatoval doslova. Tomasovi dekuji za tipy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Velmi dobry clanok! Vzdy mam rad optimisticke, pozitivne filmy a serialy, pretoze sa to tu len hemzi korupciou, vrazdami a krimi novinami, co je velmi ubohe. Do sprav radsej davame neuspechy a pady ako vzostupy a uspechy. Hanba nam....
Dufam, ze sa bude tocit viacej takychto filmov a serialov aby to posuvalo dopredu ludi, ktori si na tom vedia najst to, co potrebuju a utvrdilo v tom co robia.
Prajem pekny den...
(tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny finančníky,

Zminovane seriály jsou super, zvlást Wall Street Warriors. Pro poučení a zajímavost se např. podívejte, jak dnes dopadl v serialu arogantni Timothy Sykes (ten co mu doma uklízela máma). V nedávném období krize už nedokázal vydělávat jako trader (riskoval příliš velké části svého účtu někdy až 75%, a zrovna v období před krizí mu to vycházelo). Pak napsal knihu a prodava cetky na netu a dělá konzultace. Tak to je krásný příklad špatného money managementu :-).

Pro zájemce o akciové statistické arbitráže je ještě zajímavá série [bold]Million Dollar Traders[/bold], kde 12 nováčků dostane k dispozici $1mil a vytvoří "rookie" Hedge Fund, pod dohledem profíka.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...