Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3 pořady z produkce MOJO, které jako (budoucí) trader musíte vidět


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Uvítal bych, kdyby součástí článku nebo diskuze byl pro nás neznalé i nějaký malý "hint", jak legálně dané série získat?

1/ Prohlížet přímo na webu MOJO - nelze: prohlížeč spadne s hláškou, že Flash player způsobuje pomalý běh počítače (očividně nejsem jediný, kdo má tento problém :o))

2/ Amazon - prodávají pouze DVD pro Region 1, čili useless.

3/ HULU - to samé: licenční podmínky neumožňují pouštět video outside US. Použití proxy je porušením podmínek užívání.

4/ Shop na MOJO - neumožňuje objednat nikomu jinému než US Citizen

Prozraďte mi prosím, jak se na zmiňované série podívat a přitom splnit administrátorovu žádost "prosím bez warezu"? Nemám problém si to za těch 25$ koupit, ale nebudu kupovat nefunkční s*it. Pardon, ale trochu jsem se s ohledem na výše uvedené po ránu rozlítil :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fajn článek a doporučení. Už jsem dal 2 díly Wall Street Warriors z 1. série. Člověk až žasne, kolik lidí a různých "profesí" je zde ukázáno, doposud jsem to vše vnímal ve schématu spíše trader - broker - burza. Aspoň člověk začíná chápat kam všude ty komise za obchody jdou, respektive jaká masa lidí si je rozebere :).

A možná je to trochu mimo, možná ne, ale česká televize má slušnej pořad o začínajích podnikatelích (a také jejich investorech) Den D (lze koukat z archivu z netu), hlavně jsou fajn tzv. rekapitulace, kde se ukazují výsledky po určitém časovém skoku a jde vidět co se dá vše zvládnout už třeba jen za rok. V českých končinách to považuji za jeden z mála vydařených pořadů. Pokud někdo doposud nezná, doporučuji kuknout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hanslama,

no tak to chápu, když na zmíněném linku stojí špatná recenze, to bude určitě špatné. To se omlouvám, že se mně to tak moc líbilo a že Bobby G je můj nejoblíbenější seriál ze zmíněné série. Kdybych býval četl onu recenzi, věděl bych, že se mně to líbit nemá. Nebo že se na to raději vůbec nemám koukat ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomnes:

Ahoj Tomasi,

"takze se s tim dal nebudu trapit..." To je masakr co ? Nedivim se tvemu ironickemu komentari, protoze posledni dobou (rekneme rok) je to tu presne v tomto duchu. Nedavno jsem si na tohle tema posteskl v jinem vlakne, ktere bylo uz zamceno, i kdyz myslim ze to bylo predcasne. Clanek ktery vyvola tolik emoci je zrejme dobry, a neni treba ho hned zavirat, ale to je vec Michala a zda se, ze pristrihnuti kridel tohle forum asi potrebuje. Vnimam to jako obecny trend, o kterem jsem uz psal. Tak at se dari, a diky za vasi (tvoji a Petrovu) praci.

2 all ad WSW:

Obe rady se daji sehnat, chce to jen trochu usili, a jedna se o cca rok,dva starou zalezitost. Existuje zde vlakno, kde je vysvetleno proc existuji titulky jen k prvnim dvoum dilum, a kdo toto vlakno najde, najde i odpoved na to, kde jednotlive dily sehnat. (Vzhledem k casovemu odstupu nerucim za vysledek, sam jsem to nekontroloval. Ale serie WSW je tak dobra a inspirativni, ze jsem to tu chtel zminit)

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:
:) v odstavci "The Evidence" je hezky popsano o cem to je a kdyz prihlednu k tem problemum, ze se ani na to neda kouknout bez VPN ci co, tak mi holt nestoji se s tim ani babrat. to bylo vse co jsem tim chtel rict. netreba se omlouvat nebo se nejak se mnou trapit. sto lidi sto chuti ;)
Radeji ten cas venuji studiu, casu se mi totiz ted moc nedostava (mam male miminko, coz jde asi zatim mimo tebe), takze si ho vazim a zachazim s nim jako s velmi cennou komoditou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

WSW je inspirativní. Mě pomohla v tradingu hlavně první série. Všiml jsem si s jakým soustředěním všichni dělají to co dělají. Pomohlo mi to zamyslet se i nad sebou. Od té doby co jsem jí shlédl uvědomil jsem si jak jsem byl u počítače nesoustředěný. Smažím se plně a maximálně soustředit na to co dělám a na exekuce a na výsledcích je to vidět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rmara: diky moc za tip.
Pokud chcete usetrit 5 minut casu, tak je ve videu preskocte.

k WSW: titulky jsem prestal delat, protoze preklad z odposlechu je casove hodne narocny a vysledna kvalita neni prilis dobra. Cekal jsem, ze se nekde objevi anglicke titulky, se kterymi by sel preklad 3x rychleji, jenze ani po 2 letech nikde nejsou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to pizi:

obmedzenost zdrojov a model "aby niekto ziskal niekto iny musi stratit" je klasicky omyl dnesnej mierne socansky sahnutej doby. Ak si porovname zivotnu uroven dneska a spred 100 rokov, tak ziskali vsetci (okrem zopar skutocne zaostalych krajin). To ze jeden je miliardar a druhy zije od vyplaty k vyplate neznamena, ze ten druhy zije zle. Pred 100 rokmi bol osobny automobil ten najvacsi luxus a na dovolenku chodili iba majitelia podnikov.
Obmedzenost zdrojov je tiez klise. Pocet taznych zvierat je tiez obmedzeny, ale pre rozvoj sveta to nebola prekazka, objavily sa parne stroje a neskor ropa. To iste plati pre ropu alebo nerastne zdroje. Vzdy existuje cesta, ale vidi ju iba zopar mudrych hlav, a iba zopar z nich ma odvahu ju preslapat. Z nich su potom ti miliardari, zatial co vacsina zijuca v pohodlnom sebaklame o obmedzenosti zdrojov nadava na koristnictvo tych bohatych.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...