Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3 pořady z produkce MOJO, které jako (budoucí) trader musíte vidět


Doporučené příspěvky

yamato Napsal:
-------------------------------------------------------
> uspesni ludia su tradicne terc pre vsetkych
> looserov, pretoze nastavuju zrkadlo. Az pri
> pohlade na uspesneho cloveka si looser uvedomi
> svoju vlastnu priemernost. A to je prirodzene
> dovod na nenavist.
> Casto sa hovori o nespravodlivom rozdeleni
> bohatstva, ked malicke percento ludi vlastni
> vacsinu bohatstva. Neberie sa vsak do uvahy, ze
> presne take iste malicke percento su skutocni risk
> takers, ludia co podstupuju enormne riziko aby
> rozbehli biznis, ktory potom zamestna aj tych
> pohodlnych loosers. Taktiez sa neberie do uvahy,
> ze ak by sa bohatstvo rozdelovalo absolutne
> rovnomerne, bavili by sme sa uz o uplne inom,
> evidentne znacne mensom celkovom objeme bohatstva,
> pretoze by sa vytvaralo menej efektivne. To su
> veci, ktore pohodlna vacsina nechce vidiet. Radsej
> si zanadava na nespravodlivy kapitalizmus. Pritom
> prave kapitalizmus je system, ktory dava uzasne
> moznosti kazdemu, bez ohladu na povod alebo
> vzdelanie, a pritom dopraje relativny luxus aj
> pohodlnej a pasivnej vacsine, ktora by v prostredi
> "dzungle" umrela hladom. Kto o tom pochybuje, nech
> sa ide pozriet do nejakej rovnostarskej krajiny,
> napr. na kubu, a nech si to porovna s tym co ma
> doma.
>
> V dnesnej dobe je velmi tazke obrnit sa voci
> vsetkemu tomu negativizmu co na nas srsi zo
> vsetkych stran. Kazdy sa citi ublizeny, ze "sa"
> nema lepsie, ale pohnut preto prstom, to ne. Snad
> aspon taketo serialy trochu pomozu...


je jen s podivem, ze ste si vybral nick s tak tragickym koncem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím všetkých traderov

V druhej sérii WSW sa objavila firma ktorú je spomína aj Tomáš v článku, mám na mysli SMB Capitals.
Zaujímalo by ma či existuje na SK alebo v ČR nejaká podobná seriózna firma
Neviem či sa môže uviesť v diskusii aj názov firmy ale velmi by mi to pomohlo. Vdaka :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> blecha

To mi povidej. Kdyz jsem v CR, tak cas od casu jedu navstivit jedny pribuzny, kteri ziji na vesnici kousek od mista, kde jsem prozil detstvi - oba jsou v duchodu a nedelaji v podstate nic jinyho, nez ze se koukaji na televizi. Ten voli komunisty, ta voli socany. Vykouri 2 krabky startek denne a v jednom kuse nadavaji, jak se vsude krade, zabiji a jak bylo za komunistu krasne (proste maji takovej svuj nova svet :)) ...uz se nemuzu dockat, az si s nema zase pojedu popovidat :)

Asi jim vezmu nejakej dil WSW, to by me zajimala ta reakce...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sem sice v tradingu novaček ,ale svou troškou do mlýna mohu přispět . První dva díly Wall street warriors se mě natolik libili ,a hlavně trading sam o sobě mě zaujal takovým zpusobem ,že sem se rozhodl udělat cz titulky pro další díly ... Zatím mám pulku 3.dílu první serie . Podle všeho do pondělka bych je měl mět hotové . Není to žádná sranda vytvářet titulky z odposlechu takže mějte strpení.

Baauu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kedze Yamato bubnuju ako o zivot /treba zazit vystupenie/ a s clankom o yamata plne suhlasim chcem len pridat nieco z mojich myslienok.
Samotne bohatstvo je podla mna uz to ak clovek dokaze pozitivne mysliet a konat. Ak sa k tomu prida zopar € moze z toho vzniknut velmi prijemny zivotny zazitok.
Mam rad bohatych ludi so zmysluplnou minulostou, pretoze nasli skulinku v priestote a case a jednoducho ju vyuzili.
Myslim si ze na bohatstvo treba mat cit. A som presvedceny ze ten sa da ziskat ak ho clovek uz nema vrodeny.
Mozno by bolo zaujimave sledovat ludi ktori zbohatli ako pri inom pokuse znova zbohatnu - v tom pripade ide len a len o sposob myslenia a nie o to v akom systeme clovek zije.
Samozrejme diktatorsku Koreu vynechavam / teda pokial sa nebavime o diktatorovi:)/
Na záver by som odporucil knihu od - Kiyosaki CASHFLOW KVADRANT je to podla mojho nazoru vynikajuca kniha a mimoriadne ma obohatila o poznanie ako je dolezite sebareflektovanie.
Ako zaludne cloveka brzdia jeho navyky a sposob akym sa naucil zarabat si na zivobitie.
Preto neodsudzujem tzv. looserov alebo tu drvivu cast populacie ktora nema to pznanie prekrocit svoj tien.
Jednoducho kazdy ma svoj cas kedy uvidi svoj obraz v zrkadle a uvedomi si ze treba najprv ocistit seba a nie snazit sa lestit zrkadlo.
Na zaver prajem vsetkym vela pozityvneho myslenia a hlavne cinov.

A ako vravi BOHATY OTEC "To co robi bohatych bohatymi je system a nie peniaze"!!!





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajimalo by mne, co byste rekli cloveku, ktery je spokojeny, stastny, ma vsechno co chce, nediva se na Novu, vychovava deti a muze v ocich okoli vypadat jako loser (hodnoceno podle domu, obleceni, znacky auta, znacky hodinek, velikosti displeje mobilu,... ).
Hodnoceni "loser" myslim v ocich lidi z Evropy (Ameriky). V ocich africana jsou tady v Evrope pouze extremne bohati lide (muzeme si koupit i 4 kozy a dve kravy, kdyz budeme setrit).
Mel by takovy clovek sledovat motivacni videa aby dosahl maxima ze svych schopnosti (vrozenych) a vytezil ze systemu vice financi pro sebe?
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> pm.mail

A chce tento clovek dosahnout maxima ze svych schopnosti a vytezit ze systemu vice financi pro sebe?

Pokud je nekdo spokojeny, stastny a ma vsechno co chce, tak uz to bych videl jako bohatstvi, ktere drtiva vetsina lidi nema. A to, ze ho nekdo jiny povazuje za losera je irelevantni. Ja sam jsem v minulosti hodne casu stravil premyslenim nad tim, co si o me mysli ostatni. Ted uz na to kaslu, protoze ostatni premysli uplne nad tim samym :)

Bohatstvi je hrozne zradne merit pouze podle majetku dane cloveka. Znam lidi, kteri na venek vypadaji, ze jsou bohati (maji vlastni firmu, pekne auto, vypadaji, jako by meli dost penez) a pritom se jim uplne rozpadaji rodinne vztahy, jsou zadluzeni, firma jde do haje atd. Asi se shodneme na tom, ze tohle ma od bohatstvi hodne daleko.

Ja osobne nedelam trading primarne kvuli penezum. Chci se stat traderem proto, abych nemusel 8 hodin denne travit necim, co me uz nebavi a neuspokojuje. Chci rano vstat a misto cteni mailu a premysleni nad tim, co se zase ten den v praci podelalo a jak vodit cinany za rucicku (aby jich 10 zvladlo udelat to, co zvladne prumernej evropan za polovinu casu), chci proste sednout do auta a jet si do alp zajezdit na snowboardu. A pak se stavit po ceste zpatky do termalnich lazni a dat si na veceri poradnej steak ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...