Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 3 pořady z produkce MOJO, které jako (budoucí) trader musíte vidět


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 115
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Kdyz vyjdu z tvrzeni v clanku, ze pravdepodobnost preziti startupu je 1:10, vychazi mi, ze autor nema pravdu kdyz tvrdi, ze kazdy muze dosahnout tehoz. Uz jen z duvodu omezenosti zdroju, nemuze kazdy spotrebovavat totez jako milionari. Na tolik jachet nemame dost velke more. :-)

A take tvrzeni ze vetsina tech kdo na bohate nadavaji bude travit zivot v nudne praci... Ono to prece plati i pro vetsinu tech, kdo firmu zkusi. 9 z 10 zkrachuje, to je prece take vetsina.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pizi
ono nejde o to, že 9 z 10 zkrachuje, ale jde o to, že ti skutečně úspěšní se dokáží opět zvednout a vrátit do hry. Podívejte se třeba na Donalda Trumpa, ten se zvednout dokázal. A pokud jde o zdroje.... měl jsem na stěně donedávna plakát s naší sluneční soustavou, abych si stále připomínal jak nepatrní jsme. Vesmír je obrovský. A obrovské jsou i zdroje, stačí se jen vydat za velkou louži nebo někam za lunu :-) Netoužíme každý po jachtě.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rika se tomu selection bias. Argumentace temi kteri to dokazali ignoruje ty kterym se to nepovedlo. Jiste existuje dost tech, kteri se zvedli znovu treba dvacetkrat a stale bohati nejsou. Jenomze o tech se nedozvime.

Jsem pro motivaci, ale ne pomoci ucelovych "pravd". Ano, ten kdo to zkousi opakovane ma vyssi sanci na uspech, nez ten kdo to vzda po prvnim neuspechu. To je matematika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Pizi

Myslim, ze kazdej si z toho vezme, co chce. Nekdo vidi v uspesnych lidech inspiraci a snazi se od nich neco naucit. Nekdo zase premysli nad tim, kolik je asi tech, co neuspeli. Tak uz to holt chodi... Dam ti jednu radu - vykasli se na ty, co neuspeli a zajimej se o ty uspesne...

[ital]Jiste existuje dost tech, kteri se zvedli znovu treba dvacetkrat a stale bohati nejsou.[/ital] - dalo by se rict, ze jednoho takovyho cloveka znam. Za posledni asi 2 roky se snazil rozjet tak 5 ruznych firem s nulovym kapitalem a tim stylem, ze se v podstate snazi preprodavat vyrobky jinych pod "svou vlastni firmou" (ktera oficialne neexistuje). Nedavno me prosil, abych mu "vyrobil" jeden letak - vzal existujici letak od nekoho jinyho, odstranil jmeno puvodni firmy a vlozil tam jmeno te jeho fiktivni... Takovi lide se muzou zvedat cely zivot a pokazde padnou jeste hloubeji nez driv. Takze pokud te trapi selection bias, vymysli si dalsich par takovychto idiotu (kterych je na svete urcite hromada) a budes mit hned rozmanitejsi statistickou skupinu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pizi,
nechtěl jsem nijak zavádět s tím, že jsou zdroje někde na marsu. nicméně na tom, že nevyužíváme zdroje svých vlastních možností a planety na tom trvám. Zkuste si vzpomenout zda před pár lety stála v rakousích jedna jedinná větrná elektrárna a kde bylo využití solární energie? Nechci rozpoutávat nějakou debatu o zdrojích, ale to že ubívá jednoho zdroje (např. ropy) neznamená, že naše mysl nedokáže odhalit a využít zdroj jiný!
Sám jsem za život založil již dvě firmy. Na volné noze jsem od roku 1991 a odcházel jsem z "teplého místa", kdy nade mnou mí kolegové vrtěli hlavou a nebylo to snadné a byla i doba, kdy jsem platil nájmy se zpožděním a kdy jsem dokonce nevěděl zda bude večer co jíst. Nakonec vždycky bylo a dnes jsem za to vděčný. A vím, že když si dnes založím třeba firmu na dláždění chodníků a bude tam slušná cena a slušný výsledek tak je hodně pravděpodobné (možná 1:1 i lépe), že se do tří čtyř let na trhu prosadím a budu se mít velmi dobře, protože dnes je větší problém prodat soft nebo železářské zboží, ale práce, která se musí provést rukama tak ta se prodává velmi dobře, pokud není odfláklá. Takže pokud jde o zdroje, nejprve je vždy budu hledat v sobě a v lidech kolem mne.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...