Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Rogi: ja obvykle taky nevstupuju prvnich 5 minut, ale zjistil jsem, ze pokud se mi opravdu pekne a ciste vykresli muj vstupni pattern a trh moc "neblbne", nema smysl se kvuli par sekundam pripravit o pekny obchod. Jinak taky pouzivam 5min TF, ale trochu jinak - hledam na nem, kde jsou pravdepodobne cekajici objednavky, protoze to je obvykle smer, kam se trh vyda. No a po tom vyprodeji bylo vcelku zretelne, ze spousta stopek bude nad trhem, tedy me daval smysl long..

Jinak (klepu na drevo) moje win% je zatim 80% - do toho ovsem zapocitavam i "male" obchody, kdy dosahnu na prvnim kontraktu maleho zisku a druhy je break even..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

něco málo k dění na TF: - z pozičního pohledu se naskytl v pátek ideální vstup do shortu po tom brutálním výprodeji, a to na úrovni 855. Po otevření trhu v pondělí se dalo do započatého trendu naskočit ještě v oblasti 845 a dalo se spekulovat na další pokles. Tady jsem se přidal i já. EMY se začaly blížit k sobě a později se potvrdil pohyb dolů i jejich překřížením. Tato místa mám moc rád, jen to vyžaduje dost velkou dávku trpělivosti a hned z toho nevyskakovat s pár drobnýma. I za cenu otočení a exitu s min. ziskem nebo drobnou ztrátou, což nastat klidně mohlo, stojí za to se nenechat zmást náznakem protipohybu a nechat zisky růst až do vyčerpání síly trhu. V současné době je dost horkých fundamentů k dalšímu poklesu, neutěšená dluhová situace jak v Evropě tak i USA, jestli se k tomu přidá i špatná výsledková sezóna, není důvod aby indexy a komodity rostly ;) EURUSD dnes prolomilo kanál a dostalo se pod 1,40, což by k dalšímu poklesu mohlo taky napomoci.

16652

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pondeli 11/7/2011 xxx 41.den xxx PAPER xxx Denni Profit: +63$ xxx Celkovy Profit: -276$ xxx Aktualni DD: -810$ Prvni 2 obchody na screenu jsem vzal a dalsi nechal byt, ikdyz byly dle meho OS - tato zalezitost, kdy z urciteho vlastniho pocitu (diskrecna) neberu urcite obchody, mne dela celkem znatelny rozdil mezi backtestem a paperem. V soucasne dobe pracuju na zmene meho OS a to: (1) vyzkum, zda brat obchody po ujeti x$ trhu (2) vyuziti vyssiho TF, jako filtru - napadla mne varianta - brat signaly na 1minTF, pokud ema14/34 na 30min TF jdou stejnym smerem Pokud ma nekdo jakoukoliv radu nebo pripominku, budu rad;-)

16653

16654

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VizMar:

Myslím si že můžeš donekonečna upravovat systém, ale dokud bude platit:

"Prvni 2 obchody na screenu jsem vzal a dalsi nechal byt, ikdyz byly dle meho OS - tato zalezitost, kdy z urciteho vlastniho pocitu (diskrecna) neberu urcite obchody, mne dela celkem znatelny rozdil mezi backtestem a paperem."

tak prostě nevyděláš s jakýmkoliv systémem. Equity v backtestu máš pěknou, tak se soustřeď na disciplínu a dodržování plánu. Pokud, jako v tomto případě, nemáš jasno, kdy nevstupovat do obchodu, stanov si jasná pravidla a doplň si je do svého plánu. A když budeš v nejisté situaci, spolehni se na plán.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VizMar:

Jak rekl Architekt, nejde o to najit system s prilis velkou uspesnosti vstupu. I s 50% uspesnosti se da velmi dobre vydelavat, otazkou je ale money-manag. a hlavne tva psychika. Samozrejme pokud budes obchodovat system s 50% uspechem, pak mozna bude horsi se ze zacatku vyporadat s castymi ztratovymi obchody. Ale vzdy je to o tom, zda svemu systemu veris anebo ne. Jaky ma smysl delat nekolik mesicu i let backtest, tvorit si strategii, kdyz pak obchodujes dle sveho momentalniho uvazeni - prinejmensim je to zbytecna ztrata casu a hlavne zcela nelogicke. Pokud svou strategii znas a funguje ti, tak ji ver a obchoduj presne tak, jak ti to rika.

PS: jaky mas drawdown?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VizMar:

pár dobrých rad pro začínající daytradery najdeš v knize The Complete Guide to Day Trading - A Practical Manual from A Professional Day Trading Coach by Markus Heitkoetter. Pokud umíš anglicky doporučuji ( použij přítele Googla).

Jinak souhlasím s Architekem, dle backtestu je plán funkční, soustřeď se na to jak se co nejvíce přiblížit výsledkům backtestu. Jednoduché to není, taky jsem si to zkusil a zkouším :-). Mně osobně dělalo problémy příliš velké diskréční posuzování při vstupu. Chce to jen pár základních pravidel funkčních v backtestu, a pokud jsou splněna tak vstoupit ať se děje co se děje ( především ve vlastní hlavě).

Hodně štěstí :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

12.6.2011 trh NQ, short 2360 , vystup 2340,5 , zisk 400 dolacov bez komise , PAPERTRADING = frustrace.
V obdobi live jsem vyzrala ztratu 1200 dolaru (pocitala jsem s moznou ztratou do 2000), od te doby papertrading skoro bez ztraty bodu (mezitim hodne nacteno, zkouknuto kvanta webinaru, porad PA, vstupy limitem, predem promyslene obchody). Proc z toho papertradingu nemam radost? :( Kazdy uspesny obchod na paperu mne spise rozzlobi, vidim v tom usle zisky... je tohle normalni ?
Na live si kvuli tomu netroufam... nejaky tip od lidi, co mozna tyhle pocity znaji?
dekuji!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kdyz jsem ja zacinal zive, tak jsem si nadelal ztratu 400 usd, coz mozna neni moc, ale zpusob obchodovani se lisil natolik od paperu, ze jsem zacal znova backtestovat a mirne upravovat svou strategii. Zive jsem zacal znovu po trictvrte roku. Pokud mas tak vysokou uspesnost pri paperu, tak bud spokojena a ne naopak. Popkud ti muzu poradit, pak zvol konzervativni pristup, snaz se si stanovit co nejprijatelnejsi SL, zbytecne neriskovat a na pekne obchody si pockat. Ja mam prumerne jeden obchod/den a jsem zcela spokojeny. Ono to prijde samo, vubec se toho neboj.
Jinak vstupy limitem pouzivam v 95% obchodu, vysi SL nikdy neporusuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fogos: Dekuji za reakci. Prave, mela bych byt spokojena, proto pocitum nerozumim..
Presne jak rikas, pockat si na hezke obchody je u mne klic, musela jsem defacto prizpusobit system me povaze (naopak to neslo), market napouzivam jiz vubec, ale je to opravdu jen o tom, jaky system mi sedi a ne o tom, ktery prikaz je lepsi.
Jeden obchod denne je vyhra, nekdy neni ani to, jen obcas se najdou dva vstupy.
Dekuji za podporu , jdu se zkusit z toho paperu troska tesit :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VizMar: :) Pripominas mi mne pred rokem.. (neber to ve zlem prosim!).
Taky jsem se vsech ptala "na cem fici" :)
Jedu ciste PA prizpusobene memu chovani, memu charakteru (ale na FinWIn nic spatne nevidim). Jelikoz je to paper, nechci davat ani konkretni obchody , ani equity,je to opravdu zbytecne. Ze zkusenosti vim,jak neuveritelne je to zavadejici.. ale slibuji, ze s live obchodem se urcite podelim se vsema tady :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSK:

Nemas vubec za co :)
Je zajimave, ze obchodujes ciste PA, jako intraday trader beru vpotaz pouze formace doble top/bottom, trojuhelnik.
Vim, ze se da dobre PA obchodovat na ruznych komoditach, tobe se dari i na akciovych indexech?

Jinak jeden obchod/den je prumer, dnes jsem napriklad predcasne skoncil, protoze trh je pro mne povahou mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...