Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Fogos: No, se systemem a povahou by se mi vic darilo pozicne, nastoupila bych presne pred tim obrovskym vyprodejem se SL 100 dolaru, no ale jelikoz nemam zkusenosti s IB/TWS a zadavanim pozicnich prikazu (Slaughter s tim mel problemy), tak jsem to nechala byt a pak to spadlo jeste v premarketu. Zatim koukam jen na NQ, ale v budoucnu by se mi zamlouvalo S&P.
Kazdopadne do budoucna chci delat pozicne obchodovani, ale na to je potreba navysit ucet, tak snad se mi to v intraday nejak pomalu podari.

Po tvem navratu na Live jsi znova prosel nejakym vetsim DD, nebo to uz bylo pak lepsi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PetraSR:

Podruhe live bylo uz OK, zadne vetsi DD se nekonalo. Kdyz jsem zacinal, tak jsem take delal na NQ, ale pak jsem presel na YM, sice je mene likvidni, ale pripadalo mi, ze jou tam vetsi pohyby. Doted delam na YM, na S&P hodlam prejit pristi rok. YM a S&P spolu uzce koreluji, takze si myslim, ze prestup rozhodne nebude dramaticky. YM jsem si samozrejme zvolil pro velice pohodlny SL 40usd, ktery pouzivam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: sorry, ze se vmesuju do Tve diskuse s nekym jinym, ale taky jsem si prozil behem prvnich 2 tydnu live DD kolem 10% uctu (neco pres $600), tak jsem se vratil na demo.
Ale okamzite jsem si zacal davat kratkodobe - 1 tydenni - cile typu dodrzet plan alespon na 90%, nacvicit mechaniku vstupu - tedy HNED jakmile uvidim platny vstupni signal, zadavam stop-limit vstupni objednavku atd. Vzdy na konci tydne jsem vyhodnotil, jak se mi darilo tyhle cile splnovat a po cca 5 tydnech na demu jsem se zase vratil live. Mam totiz takovou teorii (potvrzenou i vlastni zkusenosti), ze na paperu je to proste neco jineho - tam nemam problem vstoupit a presne dodrzet plan, takze zustavani na demu pro me nema vyznam ve smyslu nacviceni psychicke/emocionalni odolnosti a rozhodnosti.

Po mesici live uz je DD smazany a jsem celkove necelych 10% v plusu. Moje doporuceni (pokud muzu dat ;) ) - davej si kratkodobe cile a kdyz je 3x po sobe splnis, tak bez live. Z toho, co pises to vypada, ze Ti demo uz nic moc nedava..

Jinak me behem me pauzy velmi pomohla kniha od Dr. Steenbargera - Enhancing Trader Performance.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ickis: Ja jsem rada za jakekoliv rady, zejmena od lidi, co si prosli stejnymi cestickami.. rady, co jsem zde dostala od zkusenejsich, mi vzdy velice pomohli, takze dekuji za tip. Zjistuji, ze cim dyl jsem na demu, tim vic se bojim znova Live.. zkousim uz drzet pozice i pres noc, dnes rano jsem se vzbudila s vydelamymi 700 dolari uplne za nic, tak premyslim, jestli se na live nevydat spise touto cestou, abych svym zasahovanim neco znova nepokazila...
A asi musim taky zapracovat na tom vnitrnim presvedceni, ze live pohnojim...
Dekuji moc za to, ze ses podelil o zkusenosti a taky dik za tip na knizku (tu)

No a DD ? Ja si z burzy udelala hraci automaty,totalni selhani discipliny.. ale prinutilo mne to zamyslet se nad vsema radama, co jsem tehda dostala a myslim, ze to byla trpka ale neocenitelna zkusenost. Musim priznat, ze az po te ztrate jsem se vic zacala zajimat o to, jak trhy vlastne funguji... podcenila jsem pripravu, ale nic bych na svem rozhodnuti jit live v te dobe nezmenila. Ja jsem bohuzel ten typ cloveka, co si musi zkusit, ze ohnem se muzu spalit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:

----z toho co píšeš mi docela čiší impulzivnost a chamtivost..není to určitě nic neobvyklé a nemusí to být nutně celé špatné, ale být tebou tak si na to dám pozor při dalším nástupu do live..to, že nemáš z úspěchů v papertradingu radost je známkou toho, že nechceš dobře obchodovat - chceš vydělávat peníze...a v tom může být problém do budoucna z hlediska potřeby neustálého učení a vývoje..protože tě to jednoduše může přestat bavit..

nicméně pokud se na to cítíš tak skoč do live, uvidíš co to udělá..pokud ti papertrading vychází proto, že dobře dodržuješ plán a zvládáš mechaniku obchodování a věříš systému, tak není co řešit...já bych byl ale určitě po předchozí zkušenosti opatrný a nastavil si dobré limity, minimálně na denní bázi, abys zabránila stejné tragédii jako v minulosti..

PS. ještě drobná poznámka k tomu, že máš teď zisky a v live byly ztráty - ono to taky může být dost dobře tím, že si prostě zlepšila svůj přístup..čím dýl budeš obchodovat, tím víc budeš svůj přístup vylaďovat..takže to, že se ti teď daří, nemusí být nutně tou pohodou papertradingu, ale taky zčásti tím, že si vylepšila svoje metody díky nasbíraným zkušenostem..

PPS. docela by mě zajímalo kolik si natestovala (ať už paper, backtest nebo replay) celkově dní od toho, co si přešla z live zpět na sim?? spočítáš a prozradíš?

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: Naprosty souhlas, impulzivnost a chamtivost jsou vlastnosti, ktere se v intraday u mne naprosto projevili, v cele sve krase. Live jsem sla od 3tydny v kvetnu + 2 dny v cervnu, pak porad paper. Pristup jsem zmenila, jak rikam, dost jsem se nechala inspirovat radami a hodne mne oslovil prave jeden tvuj prispevek,kde si rikal neco ve smyslu "Dnes jsem vstupoval na YM tam a tam, ale nereknu proc.. zamyslete se"
Dalsi problem je, jak to rikam myslim uz i focus, ze me obchodovani vypada uplne jinak, kdyz mam dovolenou (v klidu si presne dopredu rozmyslim, na jake urovni chci jak vstoupit, s jakym SL a PT, zanalyzuji si ruzne timeframe predchoziho dne a koukam na premarket a jine trhy, jak se hybou kdyz USA spi) a jine je, kdyz prijdu v 15:00 z prace, vybehnu se psem a snazim se vse rychle za 10 minut dobehnout.. Resenim je odpoledni seanse, ale to uz jsem opravdu unavena, vstavam v 4:15 :(
Porad se pohravam s myslenkou jit do toho pozicne, ale tam udelanych jen par obchodu, bojim se nevyplneni stop prikazu .. a ted babo rad :)
Kazdopadne dekuji moc za rady (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:

s tím časem a stresem to určitě chápu..to je zásadní problém a myslím pro dost lidí..já jakmile jsem věděl, že se chci tradingu věnovat opravdu poctivě, tak jsem začal přemýšlet nad tím:1)jak vydělat na počáteční kapitál, 2) jak to skloubit následně s prací..a nechci se ohánět tím, že zafungoval zákon přitažlivosti, ale za chvíli jsem si našel druhou práci a díky dvěma zaměstnáním jsem za jeden rok jsem získal bohatě peněz do začátku a následně se mi naskytla možnost, jak pracovat částečně z domu, což postupem času dokonce přešlo pouze v práci z domu....tj. já si myslím, že když se chce, všechno jde...záleží vždy na člověku..ber to jako motivaci, ale ne že zitra dáš výpověď :)

jinak - asi jsme se nepochopili s těmi natestovanými dny..mě nešlo o počet dní v live, ale o počet dní po skončení live..tj. kolik máš zobchodovaných dní (paper, replay, back) od konce live doteď?

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...